Fórum pridal Magoriáš, 19. 4. 2019 01:35 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prosím každého je to dôležité a som zúfalý, našiel som si dievča s dieťaťom a nieviem ako by som to...

0
Magoriáš

28 ročný muž

Potrebujem aj vašu pomoc prípadne osobné skúsenosti..
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

CHodíš s ňou ty alebo tvoji rodičia?

Myslím, že je veľmi pekné, ako si sa k tomu postavil, fotrovci môžu byť radi, že majú tak zodpovedného milujúceho syna. Ax tým majú problém, je to rozhodne super impulz vypadnúť od nich čo najďalej a bývať s priateľkou.
  2. 6
    Kosmiklove

32 ročný muž
    andromeda

0_0
  3. 8
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

Nuž keď sú takí dobrí, mali by ťa podporovať v tvojich rozhodnutiach a hlavne sa nemiešať do tvojho ľúbostného života. Pokiaľ sú fakt rozumní, porozprávaj sa s nimi otvorene, že ju ľúbiš, že si pevne rozhodnutý s ňou byť.

Pokiaľ ti aj tak budú stáť v ceste, potom sa ty musíš rozhodnúť, či je pre teba dôležitejšia priateľka, alebo dobré vzťahy s rodinou.
    Ja osobne by som sa rozhodol pre priateľku. Rodina to pochopí po čase, ak je aspoň trochu normálna - aj keď krátkodobo bude riadna búrka.
  4. 9
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

a co keby si ju nezivil ty?

zostat doma s dietatom je luxus, ktory si malokto moze na slovensku a aj vo svete dovolit. existuju jasle a skolky.

na svoj vek si vedies urcite fajn, ja som v tvojom veku mozno mala v cistom este menej ako ty a teraz, po 2 rokoch, som uz kus platovo inde. ALE zistis, ako tazko sa setria peniaze, ked zacnes splacat hypoteku a platit energie, robit rodinne nakupy jedla, nebodaj sa ti do toho zacne kazit auto a ked budes mat stastie ako ja, tak este das nehorazne peniaze na sukromnych doktorov. ja z viac ako dvojnasobneho platu skoro neviem uzivit ani seba a vydavky okolo mna, nie este zenu s dietatom.

samozrejme frajer sa s nou dalej, ale odporucala by som ti, aby si si v tvojom veku nebral na seba s nou nejaky velky zavazok. casom mozes zistit, ze byt s clovekom (a s jeho dalsim clovekom), ktory sa nedokaze sam uzivit, nie je az take jednoduche.

plus co to o nej hovori, ze ma decko s takym kretenom, ktory jej nevie platit vyzivne? a ako velmi sa to snazila riesit sudnou cestou? ci len zhodila hlavu, ze moj byvaly je kkt, peniaze nikdy neuvidim, tak teda ok? keby nebola nacucnuta na teba, tak by si to vedela vybavit (alebo by sa nacucla na svojich rodicov). mne osobne su prisavky velmi nesympaticke. nie je dobre byt zavisly od ineho cloveka, dostava ta to potom do moznej pozicie citoveho vydierania z jej strany, lebo bude nesamostatna a bdue sa tvarit, ako strasne ta potrebuje. pritom hadam vies, ze nebude potrebovat naozaj teba, len niekoho, kto sa postara o nu a jej zle rozhodnutia.

je to tvoj zivot a nie zivot tvojich rodicov. ked chces partnerku s dietatom, kludne s takou bud. ale nebud s niekym, kto ta vidi ako pohodlny mostik cez problemy, ktore by mal sam riesit.
  5. 10
    Majmarad

35 ročný ujo

@hoperpohroma (thumbs)

Inak dávaj si pozor ešte aj na maličkosť, že bude žiarliť na svoje deti. nestalo sa mi to raz a môžem ti povedať, že je to tá najsmutnejšia vec, aká sa mi stalo. Tiež som mal zopár takýchto vzťahov a asi v dvoch mi bolo vyčítané, že trávim s deťmi(jej deťmi) viac času ako s ňou..omg

Povedz jej, že si nezamestnaný, auto že je firemné a na nejaký čas nebude k dispozícii a uvidíš čo sa bude diať.
  6. 11
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

To akoze co si mysli rodina to je svate? :D Prides mi ako chlapec co mu na maturitu kupili rodicia auto, sprístupnili mu ucet na ktorom mu sporili a on ma odrazu pocit ze svet dospelych ide uplne ako po masle. :D

Myslim ze na babenku by si sa mal velmi rychlo vykaslat pre dobro vas oboch, alebo si ujasnit odkial pokial to budete tahat spolu.

1 vyjadrujes sa o nej ako pubertak.
    2 vyjadrujes sa o svojom zivote ako pubertak.
    3 Vyjadruješ sa o vašom vztahu ako pubertak
    4 Vlastne ešte si puberťák
  7. 12
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@majmarad ako moze mat nezamestnany clovek firemne auto? 0_0
  8. 13
    Majmarad

35 ročný ujo

@patrixo povie, že ho musel vrátiť firme a niekam ho odparkuje :D
  9. 14
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Aj keď čiastočne súhlasím s funebrákom aj pohromou, nevidela by som to takto čierno-bielo.
    Zoznám ich s ňou. Nemá zmysel to tajiť, hlavne ak plánujete spoločnú budúcnosť.
    Ale priprav sa na to, že sa im to možno nebude pozdávať. Pre teba to síce bude ťažké, ale myslím, že bude fajn počuť na váš vzťah názor aj niekoho iného, kto ťa veľmi dobre pozná. Si zamilovaný - niektoré veci nevidíš, lebo máš ružové okuliare a niektoré nechceš vidieť. Ale rodičia ti nechcú zle, len sa boja - majú na to svoje dôvody, len treba zistiť, či sú opodstatnené.
    No v prvom rade sa sám seba opýtaj,či vieš pomôcť s výchovou jej dieťaťa a nahradiť mu otca. Lebo spomínaš len peniaze, ale to nestačí.
  10. 15
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Suhlasim s pohromou.
    Ako ja velmi nechcem sudit, ved aj tu sa najdu slobodne mamicky, ktore su uplne mega super baby a maju roztomile deti. Nikto z nas to dievca nepozna, ani len jej vek si nenapisal.moze to byt nejake decko, ale moze to byt aj od teba starsia baba, v oboch pripadoch by som si myslela to co pohroma a tiez sa mi nepacia take prizivnicky, prisavky, kt.ide len o to, aby boli zabezpecene.
    Keby si nemal to imanie, bola by s tebou? A kde si ju zbalil? Alebo kde si ta nasla?
    A ty? Ked uz sa mas lepsie ako 1/3 slovakov, nevies si najst niekoho ako si ty? Ci tiez si tak zufaly?
  11. 16
    Devanelemen

17 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

@campino akože mamu s dieťaťom berieš ako horšiu možnosť ?
  12. 17
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

@11 toto.
  13. 18
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

wtf? Ze dostava od statu 300€ a z toho ma vyzit? Ukaz mi nejaku inu krajinu smerom na zapad, co dava rodičovi taky velky rodičovský príspevok v pomere k priemernému platu. Taký štedrý systém je vo veľmi málo krajinách. Čo má rodičom dať štát 800€ aby sa im dobre žilo, keď sú na rodičovskej? Štandardom je, že ak niekomu peniaze nestačia, dieťa sa dáva do jaslí a obaja rodičia idú pracovať. V zahraničí neexistuje aby boli rodičia s dieťaťom doma 3 roky.

A že jej bývalý jej neplatí výžívné? každý musí výživné platiť. Je zákonom stanovené minimálne výživné, ktoré jej musí jej priateľ platit a je to okolo 30€. Je len doma s dieťaťom, čiže čas riešiť to má, návrh na určenie výživného je na súde oslobodený od poplatkovej povinnosti, čiže s nemôže vyhovárať na to, že na súd nemá peniaze. Čiže ak jej 30€ mesačne nie je treba, tak sa divím, že nadávate na štát, ako jej dáva "len" 300€ mesačne.

A teraz k teme. Uvedom si aj to, ze ten jej expriatel sa moze z casu na cas objaviť a snazit sa kontaktovat dieta a robit rozne naprieky. A ze on na to bude mat cas, ak je nezamestnany. Ty si podla mna spravil hlavnu chybu, ze si ju zacal financne podporovat, aj ked neviem ako dlho ste spolu ale normálnejsie by mi prislo, ak by si jej maximalne v case najvacsej nudze peniaze pozical. Samozrejme ak by ste boli spolu niekde vonku, tak by mi prislo normalne, ze náklady spojene s nejakym posedenim a tak, by si platil ty a nešli by ste na striedačku. To by mi prisla primeraná pomoc. Ved nakoniec u rodičov za bývanie neplatí zrejme nic, lebo jej pomáhajú, ktovie ako to má s jedlom atd. Ale v principe si viem predstavit, ze by z tych 300-350€ (50€ by urcite dostala na dieta vyzivne, lebo tolko platia aj totalne socky) by aj dokazala vyzit, ak neplati nic na byvanie. Jasne, bol by to totalny low-cost a nebolo by to nič príjemné, ale tak kto si akú cestu už vyberie.
  14. 19
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

wtf? Ze dostava od statu 300€ a z toho ma vyzit? Ukaz mi nejaku inu krajinu smerom na zapad, co dava rodičovi taky velky rodičovský príspevok v pomere k priemernému platu. Taký štedrý systém je vo veľmi málo krajinách. Čo má rodičom dať štát 800€ aby sa im dobre žilo, keď sú na rodičovskej? Štandardom je, že ak niekomu peniaze nestačia, dieťa sa dáva do jaslí a obaja rodičia idú pracovať. V zahraničí neexistuje aby boli rodičia s dieťaťom doma 3 roky.

A že jej bývalý jej neplatí výžívné? každý musí výživné platiť. Je zákonom stanovené minimálne výživné, ktoré jej musí jej priateľ platit a je to okolo 30€. Je len doma s dieťaťom, čiže čas riešiť to má, návrh na určenie výživného je na súde oslobodený od poplatkovej povinnosti, čiže s nemôže vyhovárať na to, že na súd nemá peniaze. Čiže ak jej 30€ mesačne nie je treba, tak sa divím, že nadávate na štát, ako jej dáva "len" 300€ mesačne.

A teraz k teme. Uvedom si aj to, ze ten jej expriatel sa moze z casu na cas objaviť a snazit sa kontaktovat dieta a robit rozne naprieky. A ze on na to bude mat cas, ak je nezamestnany. Ty si podla mna spravil hlavnu chybu, ze si ju zacal financne podporovat, aj ked neviem ako dlho ste spolu ale normálnejsie by mi prislo, ak by si jej maximalne v case najvacsej nudze peniaze pozical. Samozrejme ak by ste boli spolu niekde vonku, tak by mi prislo normalne, ze náklady spojene s nejakym posedenim a tak, by si platil ty a nešli by ste na striedačku. To by mi prisla primeraná pomoc. Ved nakoniec u rodičov za bývanie neplatí zrejme nic, lebo jej pomáhajú, ktovie ako to má s jedlom atd. Ale v principe si viem predstavit, ze by z tych 300-350€ (50€ by urcite dostala na dieta vyzivne, lebo tolko platia aj totalne socky) by aj dokazala vyzit, ak neplati nic na byvanie. Jasne, bol by to totalny low-cost a nebolo by to nič príjemné, ale tak kto si akú cestu už vyberie.
  15. 20
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Uprimne ty sa nediv ak dostanes reakcie nie len tu ale aj od okolia ze baba je financne motivovana.
    Ved ty si sa vykreslil ako cista ryza a ju ako neschopacku. :D
    Boa. :D
    A este cakam na hadku ake su slobodne matky celkovo. :D
  16. 24
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@majmarad žiarliť na vlastné dieťa? :O wtf...nie aby boli rady, že tie deti berieš v pohode a že ti neprekážajú..ony budú žiarliť?!
    Ľudia sú čudká
  17. 25
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

A ty nevešaj hlavu!
    S deem sme mali tiež trochu strach, oznámiť jeho rodičom, že mám dieťa a nakoniec to dopadlo tak, že boli nadšení. Zbožňujú hu a berú ju ako svoju vnučku :)
    Tak možno to dopadne dobre :) ale keď im to budeš tajiť, tak to nikdy nezistíš
  18. 26
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

> viem ze ked by som poriesil byvanie a veci okolo toho plus zacul ju zivit a jej syna tak by som prisiel o vsetky moje koničky a viac sa upriet na pracu a robit nadčasy

a stoji ti to za to? na to dries od 15tich, aby si niekoho zivil? pekne to berte pomaly, nenahanaj sa do nicoho, aj si trochu uzi plody svojej prace. keby si nikdy nestihnes uzit svoju mladost, tvoje buduce ja sa ti nepodakuje. este mas kopu casu setrit, vzdelavat sa a karierne rast, urcite sa nezruinuj pre inych, ked si mlady, len za to, ze mas pocit, ze mas energiu a peniaze. skus si len prenajimat byvanie sam pre seba a hned zistis, ze to nie je take ruzove, ked cloveka stoji 500 eur mesacne len niekde byvat.
  19. 27
    Marcello1111

31 ročný muž

láska pochádza od Boha, milovať - pomáhať iným je vskutku kresťanské...
    je pravda, že sa nájdu aj taký, ktorí to kategoricky odsúdia, ale môže dieťa, ktoré záplaťpánboh nebolo potratené, pretože bolo milované svojou matkou za problém svojho otca?...
    k tomu otcovi je v ochrannom liečebnom zariadení, žena (oni sú vlastne zobraní?) nech podá na polícii na neho trestné oznámenie za neplatenie výživného a ak skonči liečbu, prejde s jedného zariadenia do druhého a to basy..tam si už dotyčný pobučí na prični a bude mať čas rozmýšľať aky je ober keket....
    to bude prosieb a listov z basy tomu ver...
    hrozí tu jedno, že jej muž ak sa vráti ju bude chcieť naspäť, sľubovať hory doly a neviem čo všetko...začnú problémy..
    tu vystáva otázka, budeš schopný znášať tieto útoky, riešiť ich....vtedy si pomyslíš čo ti radili tvoji rodičia...
    je to všetko komplikované, ale ako sa hovorí čas ukáže, človek mieni, Pánboh mení....
    maj sa ty teraz pekne okolo nich, pomáhaj im, Boh všetko vidí a jedného dňa sa všetko urovná...

20. 28
    Campino

25 ročná žena

viem ze ked by som poriesil byvanie a veci okolo toho plus zacul ju zivit a jej syna tak by som prisiel o vsetky moje koničky a viac sa upriet na pracu a robit nadčasy....
    A teraz si to po sebe precitaj aspon tolkokrat, pokial nedostanes rozum.
    Mas 21, ona 25... To tiez nieco o tom hovori, 90% zien v tomto veku, by si hladalo skor starsieho ako mladsieho chlapa, ehm, ja mam 25, a 21-rocni mi pridu ako chlapci, nie ako chlapi.
    Ako sa ona snazi ziskat nejake peniaze? Caka kazdy mesiac na davku? Kde pracovala pred materskou?
    A k tebe sa este vyjadrim, 6 rokov muklujes na to, aby si sa mal lepsie aby si si usporiadal zivot a chces zakomponovat k sebe privesky?
  21. 29
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Posluchni rady tunajších, ale ja predpokladám, že to nedopadne dobre.
  22. 30
    Vreskot000

32 ročný muž

prepač bratu, v nicku, profile mas napisane, že máš 28 rokov, a v tejto ankete spomínaš začiatkom že mas 21. prečo to tak robíš? si mladý a nevyzretý, postupne ta to prestane baviť. ver mi. si zúfaly, lebo si nevyzretý. jednoznačne by som ti poradil ruky preč. ja by som takú ženu nechcel, lebo ona potrebuje človeka ktorý sa o nu postará, nahradneho otca, a nie rovnocenneho muža. ta to prestane baviť uvidíš.
  23. 31
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

nuz, asi by sa fakt zislo zamysliet nad tym, ako sa ona snazi uzivit seba a svoje dieta. lebo, to nie je tvoja zodpovednost ju zivit, nie je to automatika, ze chodite spolu, takze ona bude s dietatom doma a ty ich oboch uzivis. co robila kym ste spolu nechodili? ake su jej plany teraz? chysta sa do prace? ako si planuje zabezpecit prijem? prosto by som bola v tomto opatrna... porozpravajte sa ze ako to ma, a ak prirodzene ocakava ze ich budes zivit, je to podla mna problematicke... mali by ste predsa byt spolu kvoli tomu ze sa mate radi a ste dvaja samostnatni ludia, ktori sa vedia o seba postarat a rozhodli sa byt spolu. nechces predsa aby bola s tebou len z pohodlnosti...
    kazdopadne, my nepozname ju ani teba. daj tomu cas, rozpravajte sa, pytaj sa, zoznam ju s rodinou, nejak to prekusnu, mozno uvidia niec co ty na nej nevidis... proste pomaly. hlavne do toho nechod po hlave, neber na seba hned velke zavazky etc.
  24. 32
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

@magorias prosim ta, toto s tym sudom (vyzivnym) je taky argument, ze ani neviem z ktorej strany mam zacat, ze je to totálna blbost.
    1. kolko je na tom lieceni? Lebo viem, ze spravidla sa tam nebyva viac ako polroka. Cize tu sa bavíme o období maximálne pol roka, kedy by od neho nemohla dostávať výživné.
    2. ak by to riešila už skôr, teda predtým, než sa dal na liečenie, tak by jej náhradné výživné platil štát.
    3. vlastne náhradné výživné by jej štát platil ak by sa o to aspoň minimálne zaujímala a dala to na súd

Ty takéto veci vedieť nemusíš, ani ja to vedieť nemusím, lebo sa to teba ani jej netýka. Ale aby o tom nevedela ona, čo sa jej to bytostne týka (tak veľmi, že bez tých peňazí nevie plnohodnotne fungovat), tak to je totálna ľahostajnosť. Stačí si to hodiť do googlu a hneď by vedela aké má možnosti a ako má postupovať. No očividne má na starosti dôležitejšie veci.

Nedovolím si takú poznámku, že očividne má super vkus na chalanov, keď otec jej dieťaťa je teraz na odvykačke. Čo znamená, že závislý musel byť už v čase, keď splodili dieťa (vzhľadom na dobu, po akú vzniká závislosť) a ak je niekto drogovo závislý, tak to si normálny človek všimne hneď..... Čo tým chcem povedať? Nič, ale za zamyslenie to stojí.
  25. 38
    Kunlun

20 ročný chalan

Neblázni... určite sa nájde aj normálne dievča. Viem ako to bolí ale opiť sa je to najhoršie riešenie, chceš dopadnúť ako ten jej bývalý? Choď do fitka napríklad.
  26. 39
    Kerrang

26 ročný muž

V takýchto prípadoch som aj rád, že som sám.. ...nijaká ma nepodvádza alebo nemá s niekým iným dieťa a ja by som o tom ani nevedel ...radšej byť sám ako mať zlomené srdce
  27. 41
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

Hlavne sa neľutuj
  28. 43
    Campino

25 ročná žena

Tak to som celkom zvedava, ze co.si jej pokryl :)
  29. 44
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

@magorias tak je aspon fajn ze pravda vysla najavo. a chapem ze teraz si dost vykolajeny a tak, ale daj tomu cas. a nie, nemas byt na zeny sviniar aby ta chceli. vsetko je o rovnovahe. je pekne ze ked zenu lubis, chces jej dat vsetko, ale zaroven je fajn byt obcas obozretny a najst si zenu, ktora ma svoj rozum, je pomerne samostatna a budete si seberovnymi partnermi, nie ze ty zarabas peniaze a ona... neviem. bude doma. proste viac ostrahy nabuduce a bude to ok :)
  30. 45
    Jeko

29 ročný muž
    (づ。◕‿‿◕。)づ

Aj ja chcem vedieť čo si jej pokryl :D
  31. 46
    Magoriáš

28 ročný muž

No rok som jej platil byt a dával aj na maleho, vecičky, kočarik blbosti, ako mohol som mat za to ine veci kks
  32. 47
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

už je lepsie? mozem ti nejako pomoct?
  33. 48
    Magoriáš

28 ročný muž

@antifunebracka ano už je, netreba ďakujem sú aj horšie veci, vzdy ked ma popadne depka alebo ukost ci smutok spomeniem si ze su ludia ktory maju smrtelne choroby alebo ziju v konfliktych krajinach kde je vojna a to ma vie vzdy cez to preniest
  34. 49
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

tyvole neblbni, najdi si nejaku inu, s ktorou si budes moct spravit vlastnu rodinu.