Fórum pridal Atom2, 11. 5. 2019 10:23 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

prvá kniha

0
Atom2

29 ročný muž

Aká bola vaša prvá kniha ktorú ste prečítali? A akú vám čítali vaši rodičia (alebo niekto iný) a pamätáte si ju doteraz?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Mama mi v detstve čítavala Dobšinského a Osmijankove rozprávky. A prvá kniha, ktorú som prečítal bola nejaká detská na ktorej názov si už nepamätám a potom som čítaval knihy Thomasa Brezinu.
  2. 2
    Vladqog

27 ročný muž
    Rokfort

prva kniha, co som si sam precital, bola dreveny zamocek :D a co mi rodicia citavali si uz nepamatam :D
  3. 3
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

Nemám tušenia
    Zamladi som čítavala tak veľa, že sa to nedá pamätať
  4. 4
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

Broučci
  5. 5
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Spomínam si, že som za mlada dosť fičal na troch pátračoch...
    Jedna z prvých kníh bola Záhada Strieborného pavúka..aspoň myslím..
  6. 6
    Warble

20 ročné dievča

https://www.martinus.sk/data/tovar/_l/89/l89204.jpg

Takto smutní stúpame
    za Bodríkom ku mame.
    Bunda sťa myš zmoknutá...
    Zas pôjdeme do kúta!

toto bolo prvé, to je moja srdcovka ♥
    ale ak knihu taku klasicku, tak to bola myslim Šarlotina pavučinka :)
  7. 7
    Atom2

29 ročný muž

@warble áno túto knihu mam aj ja doteraz v knižnici :smile:
  8. 8
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Neviem či úplne prvá, ale určite jedna z prvých Cibuľkove Dobrodružstvá od Gianniho Rodariho.
  9. 9
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

Ale viem, čo bola prvá prečítaná v češtine! :-D :-\
  10. 10
    Atom2

29 ročný muž

ja som frčal na Troch patračov (hehe) presnejšie Ostrov kostier bola naj, z tých väčších kníh to bol Kameň mudrcov... čítali mi Anjelik Striebrovlások (rofl)
  11. 11
    Sidious

21 ročný chalan

Neoamätám si čo som čítal ako prvé, ale asi to bola nejaká encyklopédia čo sme mali doma. A myslím že mi nikdy nečítali knihu.
  12. 12
    Atom2

29 ročný muž

@mielikki a čo to teda bolo? (hehe)
  13. 13
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@atom2 Harry Potter :-\
  14. 14
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

neviem, ci mi nieco citali, nepamatam si
    citala som v 4-5 rokoch uz, tak asi moc nebolo treba :D

a prva kniha bola Tomas a Alica v zahrade
  15. 15
    Coleshepter

23 ročné dievča
    so basic.

Malá princezná
  16. 16
    Atom2

29 ročný muž

@mielikki zvláštne ja si práve nepamätám prvú knihu v češtine (hehe) lebo to bolo bezne v knižnici na takú natrafiť
  17. 17
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Nejaká rozprávková knižka to bola, tuším. Netuším aká. Ale jednou z prvých kníh, na ktorú si pamätám, bol Harry Potter. Neprekvapivo.
    @warble Ten macík má taký zlovestný svit v očiach, skoro až démonický... Podľa mňa z neho ide strach. Musela si byť veľmi statočné dieťa!
  18. 18
    Vlcica1989

29 ročná žena
    Trnava

určite nejaké staré leporelá, môj macík, rozprávky a obrázky... a moja prvá bola určite niečo z Disneyoviek - v mnohých mám výtlačky z prvého ročníka keďže som už vedela čítať
  19. 19
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@atom2 no bolo
    Ale keď máš 12, a tou knihou je práve HP, kde sú mená úplne iné, než tie, na ktoré si zvyknutý (počas tohto najväčšieho rozmachu mali z každého dielu len jeden kus a tak som ich čítala na preskáčku, ale jednotku mali aj v češtine a nechcelo sa mi čakať), tak ťa to poznačí :-D
  20. 20
    Atom2

29 ročný muž

@mielikki vidis to je pravda ja doteraz tie ceske názvy fakult neviem rozlíšiť (hehe) ja som to mal zase v Pánovi prsteňov
  21. 21
    Aprilynne

22 ročné dievča
    BA/BB

netuším, od malička mi čítali a nepamätám si pri ktorej som začala vnímať :DD
    ale v škôlke som čítala nejakú malú knižku o mačičkách :D
    a disneyovky som si požičiavala z knižnice :D
  22. 22
    Misfit44

8 ročné dievča

@warble z toho mam do dnes traumu :D
  23. 23
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Neviem, ktorá bola prvá
    Najviac si z detstva pamätám Čačky-hračky a Modrý zajačik
  24. 24
    Majmarad

35 ročný ujo

https://i.pinimg.com/originals/ca/eb/c2/caebc2418e0a636af7617fe728175825.jpg
  25. 25
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Uf, nejaka detska knizka s velkymi pismenkami, vobec si nepamatam co to bolo zac ale pamatam si, ze som este chodila do skolky, ledva som vedela vsetky pismenka a nechapala som, co znamena pomlcka :D
    Prve co mi citali rodicia neviem co bolo, ale najviac si pamatam prve diely Harryho Pottera, nechapem, akym sposobom sa uz vtedy rozhodli, ze ma bude bavit fantasy ale, well, trafili sa :D Tych mi citali este aj zo zaciatku ked som chodila do skoly, lebo to na mna malo malicke pismenka ale v lete medzi druhou a tretou triedou som dostala piaty diel myslim a povedala som si, ze nebudem decko a budem citat sama. :) A tym zacalo moje celozivotne knihomolstvo, s Harrym Potterom na lavicke na sidlisku pred prababkinym panelakom. :D
  26. 26
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

A este nadviazem na @9, v cestine som prvy citala druhy diel Eragona, mala som asi 9 :D a v anglictine, ak nepocitame take tie knizocky pre zaciatocnikov tak The Wizard of Oz v strnastich :D
  27. 27
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

V AJ to bol asi HP7, lebo sa mi nechcelo čakať na preklad
    A v nemčine nejaké Kafkove poviedky, myslím :-D
  28. 28
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

Africký zápisník
  29. 29
    Warble

20 ročné dievča

jeeej kolko reakcii na moju knizkuu :D
    @primitiv @misfit44 no ono asi aj ja by som mala traumu, ale kedze som tuto knizku mala este po bratrancovi, tak mal zosuchanu tvar a demonicky pohlad som nastastie nevidela (:
  30. 30
    Mariquittka

25 ročná žena
    sôvä birdzu, Kežmarok

smelý zajko :)
  31. 32
    Atom2

29 ročný muž

@mariquittka tu si pamätám aj ja :smile:
  32. 33
    James98

31 ročný muž
    Bratislava

Ako prvý mi rodičia čítali Manifest komunistickej strany a mama mi zvykla spievať Internacionálu - to bola vlastna jedna z prvých skladieb, ktoré som počul ako decko.
  33. 34
    Saddath

28 ročná žena

Budem ratat az prvu taku co si pamatam a zistenie ze vaaau milujem tento knihovy svet... Tak isto grecke povesti a baje...
  34. 35
    H8r

24 ročný chalan
    Wookiee

Krtko Rudko a jeho priatelia.
  35. 36
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

@warble To si nemala priznať :,( Mala si povedať, že si v detstve nebola taká posera ako my a že si sa nebála :)
  36. 37
    Shiny25

25 ročná žena

Ja som milovala Ezopove bájky :D
  37. 38
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Prvy roman bol Dobry syncek (Tod Strasser) asi ked som mala 8/9, taky hororovy thriller. A mama mi citala na zaciatku zakladky Roalda Dhala (poviedky). A uplne prve knizky boli reporela, ale uz si nepamatam nazvy.
  38. 39
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Slepačí ulet sa to volalo tusim :D
  39. 40
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

Pingu! to bola moja naojbľúbenejšia detská kniha a vedela som ju celú naspamäť aj keď som ešte nevedela čítať
  40. 41
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

hungry bitchez
  41. 42
    Warble

20 ročné dievča

@primitiv ja som posera doteraz :D
  42. 43
    Palec223

27 ročný muž

ako 10 rocny .... harry potter
  43. 44
    Alexandrika

hrá sa, že má 1 rok

pamatam si ako mi otec pred spanim citaval recepty z knihy pre princezne, mozno by som ju este doma niekde vylovila:))