Fórum pridal Yebo, 5. 11. 2009 15:07 do kategórie Hudba. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prvá pesnička

0
Yebo

23 ročný chalan
Vždy s úsmevom

Zdar, do teraz som sa na gitare učil viac menej len akordy a vybrnkavanie, ale už by som rád skúsil zahrať aj nejakú popovú alebo rockovú pesničku.... neviete mi poradiť nejakú ľahšiu čo sa týka akordov? Ktorá pesnička bola vaša prvá čo ste sa naučili hra
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Fernet271

19 ročné dievča
    Tam ďaleko za Malackama

od elánu :D abo od green day :D
  2. 2
    Pettulqa

25 ročná žena
    Paríž

take rockove atd..no neviem..ale nauč sa led zeppelin - stairway to heaven, metallicu - nothing else matters...a ešte deep purple - smoke on the water, nirvana - come as you are, ac/dc - highway to hell...inak ja som na tom podobne..učim sa asi take dva mesiace..moc mi to nejde :D ale snažim sa, začala som dokonca chodiť aj na hodiny gitary, ale to stoji tak za velky prd :D no čo, je to len o treningu..cvičiť cvičiť cvičiť :D:D že to hovorím práve ja :D:D a ty máš elektrickú alebo španielku??
  3. 3
    Grietusha

33 ročná žena
    world citizen, človák

začni s nirvanou alebo s punkovými vecami, to máš nanajvýš tak 5 akordov...
  4. 4
    Yebo

23 ročný chalan
    Vždy s úsmevom

@Pettulqa hehe zasa až tak "ľahké" pesničky nechcem:) niečo ľahšie potrebujem, a najlepšie slovenské až si môžem aj vyspevovať lebo moja angličtina nie je bohvie aká:)<br />
    <br />
    Hej, mám španielku, ale ak mi to pôjde tak si našetrim aj na elektrickú.... strašne ma láka basgitara no len zatiaľ chcem vedieť aspoň na španielke aspoň niečo zahrať...
  5. 5
    Mshetfield

25 ročná žena
    .Follow the white rabbit.

jj, wake me up when september ends je celkom v pohode.<br />
    ja som mala prve take.... taborakove:D a potom metallica, imt smile, rišo muller a tak...<br />
    alebo sa nauc to co sa tebe paci... to ta bude aj bavit... :)
  6. 6
    Martin182

27 ročný muž
    Bratislava

ja som začínal na green day-i a blinku :D čo ja viem začni napr. Zuzkou - tam kde sa neumiera alebo IMT - opri sa o mňa.. jednoduché a hlavne to každý pozná..
  7. 7
    Carowna

41 ročná teta
    mimo všetkých...

no...prva bola asi Andilek od Landu...potom nejake od imt smile, nirvany
  8. 8
    Pettulqa

25 ročná žena
    Paríž

@Yebo sak nemusis sa ich naucit cele, nauc sa len to intro..ten uvod..na to smoke on the water, je to uplne lahucke..aj na tu nirvanu - come as you are...a co sa tyka slovenskych tak to vobec netusim...mozno nejake ceske country to je lahke :D:D my mame doma taku knihu..z nej som si hravala..take Buraky alebo Bedna od whisky, Třešne zrály atd :D:D <br />
    <br />
    ja si tiež chcem našetriť na elektrickúú..juuj to je moj sen..len je to take drahe, ak chcem kvalitnu..
  9. 9
    Martin182

27 ročný muž
    Bratislava

a skoro by som zabudol 911tabs.com tam nájdeš všetko ;)
  10. 10
    Pettulqa

25 ročná žena
    Paríž

@Yebo inak dik, za tuto diskusiu..to sa mi zíde, aspon sa inspirujem :) tiež neviem, ake pesnicky sa naucit..take lahsie tiez potrebujem...
  11. 11
    Parazita

26 ročná žena
    Cassadaga

prva moja na gitare bola toto <br />
    http://www.youtube.com/watch?v=QS7ikSMKghw<br />
    <br />
    pokial si dobre pamatam :D
  12. 12
    Stenatko

21 ročné dievča

Ja som začínala úplne primitívnymi pesničkami. Holká modrooká nesedávaj u potoka, nanananaaa :)
  13. 13
    Eraser

26 ročný muž
    Hranicny priechod city

moja prvá : http://www.ultimate-guitar.com/tabs/g/guano_apes/rain_ver2_tab.htm<br />
    <br />
    aj keď, po nej ich už veľa nebolo...
  14. 14
    Xennus

26 ročný muž
    Brno / Dolný Kubín

@Yebo NAJjednoduchsie pesnicky maju AC/DC a Nirvana... priklady su napr Come as you are alebo TNT (to su 3 akordy co si pametam...) pripadne Back in Black tam je aj trosku lead nielen akordy
  15. 15
    Radiophonic

35 ročný ujo

...alebo skús Stardust - Music sounds better with you
  16. 16
    Stormmast3r

22 ročný chalan
    Vranov nad Topľou

Smoooovk on d voooootr :D to zvladne kazdy... alebo nieco od AC/DC, celkom lahky je zaciatok zo Sweet child of mine, uriah heep-lady in black,vzhuru prez ocean, ja chci se ptat,mala zuzu, breaking the law atd ... je vela jednoduchych
  17. 17
    Adka279

21 ročné dievča

nothing else matters...to viem aj ja vybrnkať a to ani gitaru nemám:)
  18. 18
    Lamouette

22 ročné dievča

jj pridavam sa, Deep Purple Smoke on the Vater viem zahrať dokonca aj ja na base :D
  19. 19
    Whataboutsusan

25 ročná žena
    Coccon

Moldy Peaches - Anyone Else But You :)
  20. 20
    Happycat

21 ročné dievča

ako prva ...taylor swift - our song ... tazsiu som si nemohla vybrat .. :D:D
  21. 21
    Ink

26 ročný muž
    Rock &amp; roll!

Waldemar Matuška - Tisíc Mil
  22. 22
    Ubosko

33 ročný muž
    ZM činžiak

Na www.hudba.sk najdeš stovky pesničiek aj s akordami aj naše aj zahraničné.
  23. 23
    Jaro1991

24 ročný chalan
    Pezinok

elan je dost tazky (tak okrem vymyslenej, a tak.. :D ) skor by som odporucil nagy, alebo zbirku...
  24. 24
    Desperado

22 ročný chalan
    Košice

Vyskusaj Green day - Good Riddance Time of your life to je celkom lahkee... maas tam len tusiim 4 akordy G. Cadd9. D . a Emi..
  25. 25
    Desperado

22 ročný chalan
    Košice

hmm.. aleboo teraaz ma napadlo... skuus Jasna Sprava od Olympicu