Fórum pridal Gramofón, 7. 10. 2018 14:27 do kategórie Stredné školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Rada?

0
Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

Zdravím.Potrebujem radu.Neviem kam mám ísť na strednú školu.Baví ma biológia/chémia/geografia/dejepis ale vôbec neviem matematiku a tiež ma nebaví fyzika.Hovoria mi aby som šiel na gymnázium keď ma tie predmety bavia.Že získam ďalšie 4 roky na voľbu povol
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

povolania.Čo je pravda ale neviem ako dopadne monitor a príjmačky.Je mi jasné,že keď škola nebude mať žiakov tak ma vezmú len zase ak sa nedostanem na vysokú školu tak nemám nič.Tiež rozmýšľam nad obchodkou,ale vraj je tam matematika a je ťažké sa po škole zamestnať,pretože ekonómov a účtovníkov je veľa.
  2. 2
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Odpovedal si si. Chod na gympel. Na NEJAKU vysoku skolu vezmu kazdeho.
  3. 3
    Morningcoffe

19 ročné dievča
    sky with a diamonds

No zbytočne pôjdeš na nejakú odbornú, alebo priemyslovku keď nevieš čo chces
    a ak vieš že pôjdeš aj na vš, tak určite gympel, tie 4 roky sú dosť času na premyslenie čo daľej

Ja som milovala chémiu, chcela som íst na zdravotku,odbor farmaceutický laborant a na gympli som znenávidela chémiu
  4. 4
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

@morningcoffe Tak bojím sa,či sa mi tiež nezhnusí chémia.Na strednej škole bude určite náročnejšia ako na základnej.Len všetky povolania s chémiou vyžadujú aj biológiu napr.lekár potrebuje biológiu,chémiu a možno aj fyziku.A ďalej maturita z chémie je vraj smrť,ale neviem z čoho iného by som aj na gymnáziu maturoval.Možno angličtina a tá biológia :D Na strednej sa môže stať,že to čo ma teraz baví,ma na strednej prestane baviť a to čo ma nebaví ma začne baviť.
  5. 5
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

@gramofon a preto by si tam mal ist. Alebo si vyber nahodne nejake povolanie a chod na ucnovku. Budes mat super znamky, retardovanych spoluziakov, a budes v 18tich makat a zarabat uz.
  6. 6
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

@wistingher No hej len tam je risk,že čo ak zistím,že ma to nebaví a nechcem sa tomuto povolaniu venovať?Preto je asi naozaj najlepšia voľba to gymnázium.Ale zase keď ma nevezmú na vysokú školu tak môžem ísť akurát niekde do supermarketu za pás... :D
  7. 7
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

@gramofon vies aj tak budes musiet brigadovat a x studentov robi v obchodoch aj za pasom kdekolvek. Tak budes sa musiet ucit a nejaku vysku si vybrat. Nic ti na to nikto nepovie viac. Budes sa ucit budes mat vacsiu sancu ... ale tak zatial okrem mediciny beru snad vsetkych co sa hlasia takze s tym by nemal byt problem.
  8. 8
    Morningcoffe

19 ročné dievča
    sky with a diamonds

Prečo by ťa nemali zobrať na vysokú? Veď si ešte ani strednú nezačal. Mala som spolužiakov, ktorí ani nezmaturovali v riadnom termíne a teraz sú na VŠ . Musíš ty vedieť ako sa učíš a musíš mať ambície nejaké
  9. 9
    Džidži420

hrá sa, že má 1 rok
    Prdelákovo

Choď na chemicku a hotovo (?) (hehe)
  10. 10
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

@dzidzi420 Taká v mojom meste nie je.Ani nikde v okolí.Zrušili ju pre nedostatok žiakov.
  11. 11
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Ja by som išla Biológiu
    Dúfam že v budúcnosti raz :)
    Ale ty rob tak ako najviac chceš
  12. 13
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

@obsession V biológii ma bavila hlavne časť o ľudskom tele ( asi 7.ročník ).Kamene ma veľmi nebavili a teraz už viacmenej len opakujeme takže je to dobre.Ale zase dostať sa na LF je dosť ťažké.
  13. 14
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

Takže vychádza mi asi to gymnázium.Tú matematiku a fyziku snáď nejako prežijem.
  14. 15
    Vreskot000

31 ročný muž

Choď na takú na akú máš. Ja aom chodil na školu, ktorú som považoval naozaj za môj druhý domov a bolo to vynikajúce. Všade si zvykneš pokiaľ samozrejme chceš na sebe pracovať
  15. 16
    Evullienka

15 ročné dievča

Na tvojom mieste by som šla buď na ten gympel alebo na zdravotku, kde je biológia a chémia vcelku dôležitá :) Ale zase to závisí aj od toho, čomu sa chdeš v budúcnosti venovať. Držím palce :)
  16. 17
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

@evullienka No len v našom meste zdravotka nemá žiadnu úroveň.Z nej by som s prepáčením len "utieral zadky" starým ľuďom.Na strednú školu do iného mesta sa mi veľmi ísť nechce.