Fórum pridal Tomas55555, 3. 12. 2020 21:48 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

ročné obdobia

Názory k téme

1. 1
    Tomas55555

25 ročný muž

jar - 20. marec - 21 jún
    leto - 21. júna - 23 september
    jeseň - 23. septembra - 21 december
    zima - 21. decembra - 20 marec

Jarné teploty - 11 - 20 stupnov
    letné teploty - 21 stupnov a viac
    jesenné teploty - 19 - 11 stupnov
    zimné teploty - 10 stupnov a menej

Nesúhlasím s týmto označením ročných období pretože je to zavádzajúce. Už 3 týždne tu máme teploty okolo 5 stupnov, a to sa stále nachádzame ešte v jeseni ? Po správnosti by to malo byť zadefinované nejako takto :

jar - 7 marec - 10 máj
    leto - 11 máj - 23 september
    jesen - 24 september - 5 november
    zima - 6 november - 6 marec
  2. 2
    Fury

23 ročný chalan
    Melmak

Moment ty nesúhlasíš s teplotami v ročných obdobiach? Furt ma prekvapuješ
  3. 3
    Tomas55555

25 ročný muž

@fury

Nesúhlasím s tým, že podla kalendáru sa nnachádzame v jeseni, ale pritom teploty tomu nezodpovedajú, a preto som za to, aby sa pretransformoval kalendár.
  4. 4
    Toxo

27 ročný muž
    Brno

znies jak keby si nemal co na robote

...oh wait
  5. 5
    Sidious

23 ročný chalan

https://media.giphy.com/media/h8HmN0UcEKR0xWnv3R/giphy.gif

6. 6
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Od decembra zima! Od decembra zima!
    Uz viac nebudeme tolerovat jesen v decembri! Ziadame prepisat rocne obdobia tak aby zodpovedali teplotam!

Akoze ano aj ja by som urcil ze december ma byt uz zima ne jesen keby som mal tu moc menit svet no ale na kery kkt by to bolo? (:
  7. 7
    Quattroformaggi

25 ročná žena
    v jeho objatí

A nemá sa kvôli tebe náhodou aj zemeguľa začať točiť opačným smerom? (retard)
  8. 8
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

@quattroformaggi si ho urcite teraz navnadila na dalsie forum :D
  9. 9
    Lenkaska1

25 ročná žena
    Bratislava

a co to zmeni ma veci, ze teraz by bola zima a nie jesen? :D
  10. 10
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

A ty snáď nie si normálny už.... Takže presne na prelome ročných období musí rapídne klesnúť priemerná teplota a zo dňa na deň napadnúť meter snehu a Zem sa musí presne v ten moment vychýliť o xyz stupňov. Ničomu sa nerozumieš a do všetkého sa staráš...

Boli roky kedy na Kysuciach kvitli v decembri jablone alebo ľudia išli na stromček do lesa v kraťasoch. Mám štatistiku kdesi o tom v knihe. Zajtra ak nezabudnem tak to tu postnem.

Ale nemení to nič na tom, že by sa mali meniť zaužívané termíny a to čo hovoríš ty je debilina. Nájdi si prácu, financuj svoj web a dávaj kľudne aj 50 € mesačne bezdomovcom. Urobíš aspoň niečo prospešné.
  11. 11
    Ladydoga

hrá sa, že má 0 rokov
    Prašivá diera

https://i.postimg.cc/YqRz71c8/dbc2525fd40db776643e7093057033b8.gif
  12. 12
    Tomas55555

25 ročný muž

@torpedo08 Na niečo by to už bolo, uspokoj sa zatial s odpovedou že by sa to zmenilo preto, lebo by to bola pravda.

@Lenkaska1

Mohla by si sa spýtať aj inak, a totiž načo vobec nikto pomenúval 4 ročné obdobia, však možme existovať aj bez toho aby sme si ich nejako pomenovali.... Proste už to niekto zaviedol, ale ked už sa má niečo zaviesť, tak nech to aspon odráža realitu.

@Blackfog

Však neprotestujem, Datovanie ročných období podla teplot, bolo inakšie pred sto rokmi a teraz, a preto by sa malo datovanie ročných období meniť podla situácie.
  13. 13
    Thinkaboutjustice

28 ročný muž

To teraz akoze krajiny v rozdielnych zemepisnych sirkach budu mat v tej istej dobe ine rocne obdobie aby to zodpovedalo tvojej realite ? :D co taky Zeland, kde zscina teple pocasie, tam budu mat teraz leto ? Ja sa cudujem, ze sa vobec sem dokazes prihlasit, ked tliachas taketo picoviny
  14. 14
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

No dobre (hehe)
  15. 15
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@tequila toto nevynechaj! :D
  16. 16
    Pubertslatinocelny

34 ročný ujo
    zvláštne ticho vzniklo

Ináč v tomto s tebou súhlasím :D

Neraz som sa zadivil nad tým, najmä s jeseňou, tá mi nejak nevychádza xD
  17. 17
    Warble

22 ročné dievča

@thinkaboutjustice prave som toto forum pre pobavenie spominala @moonshine -ovi a on povedal presne toto iste :D
  18. 18
    Etelnair

13 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

@thinkaboutjustice @warble ved ale na novom zelande pred troma dnami zacalo leto, no aj to len preto lebo pouzivaju meteorologicke obdobia a nie astronomicke, inac by im leto zacinalo az o tri tyzdne kedy nam zima
    rocne obdobia su v podstate uplne arbitrarne pojmy, aj ked teda tie astronomicke su najpouzivanejsie. vo viacerych krajinach ale skutocne su nastavene podla klimatickych podmienok, svedi a fini napriklad obdobie urcuju podla priemernych dennych teplot. a potom su krajiny kde je zaciatok isteho rocneho obdobia urceny nejakym statnym sviatkom, krajiny kde maju viac nez len styri rocne obdobia a podobne.
    takze @0 nie je tentokrat vobec odveci a posunut rocne obdobia tak aby lepsie reflektovali pocasie v nasom regione by kludne davalo zmysel
  19. 19
    Etelnair

13 ročný chlapec

ale akoze zbehlo sa tu zopar pekne sprostych ludi :D uplne stacilo ze to zalozil tomas55555
  20. 20
    Gummidge

hrá sa, že má 0 rokov

@thinkaboutjustice wtffff vy sa čítate, ľudia? :D
  21. 21
    Etelnair

13 ročný chlapec

inac v rusku v utorok zacala zima a od nikoho si nepytali suhlas, dokazete sa s tym v tych vasich tupych hlavach vysporiadat?
  22. 22
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    ale ten predošlý

@tomas55555 ak chceš ročné obdobia podľa teploty, znamená to, že by podľa teba napríklad na Orave mala začať zima skôr a skončiť neskôr ako napríklad v Nitre či v Bratislave, kde by trvala kratšie?
  23. 23
    Firestorm

31 ročný muž
    Bratislava

lol pure dement
  24. 24
    Tomas55555

25 ročný muž

@thinkaboutjustice

No v podstate áno, aj taká Afrika by mala mať jedno ročné obdobie, a to letné obdobie by sa len delilo na obdobie sucha a obdobie dažďov.

@Etelnair

Súhlas.

@Tomas

Ono to s tým počasím na Slovensku býva tak, že v podunajskej nížine je v priemere o 2 stupne teplejšie než v Bratislave, a súčasne je na Orave a v týchto vysokohorských mestách chladnejšie o 2-3 stupne ako v Bratislave ktorá je nízko položená.

Takže tie teplotné rozdiely nie sú až tak priveľké aby sa kvôli tomu menilo ročne obdobie v jednotlivých častiach Slovenska. A navyše nemá zmysel kvôli malej časti územia Slovenska zadávať jednotlivé rocne obdobia.

Aj v sucastnosti to máš tak, že aj v lete je na Gerlachu 10 stupňov. Vždy sa proste nájdu miesta ktoré majú iné teploty ako zvyšok.
  25. 25
    Tequila

26 ročná žena
    Košice

@etelnair a to su ake tie dalsie obdobia?
    @mayben je to moj najoblubenejsi filozof, dik :D
  26. 26
    Etelnair

13 ročný chlapec

@tequila ved to nie su dalsie akoze nase styri plus nejake navyse :D proste maju uplne iny koncept v niektorych azijskych krajinach a rozdelili ten rok na viac alebo menej rocnych obdobi lebo im to lepsie sedelo
  27. 27
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    ale ten predošlý

@tomas55555 ale Afrika, resp. mnohé tropické krajiny majú v zásade stále leto. To existuje. Resp. majú obdobie dažďov a obdobie sucha.

My v miernom pásme máme jar, leto, jeseň, zima a je podľa polohy zeme vzhľadom k slnku (nie podľa teploty).

Proste to tak je. Načo riešiť teplotu. Lebo to by potom každý rok mohlo leto trvať inú dobu.
  28. 28
    Tomas55555

25 ročný muž

@tomas

o Afrike som už písal v predchadzajucich komentoch že tam je stále leto, a stačí len rozlišovať obdobie sucha a obdobie daždov.

Každý rok nie, už totiž dlhší čas to tak platí, že tie jesenné teploty naozaj netrvaju až do 21 decembra, ale končia ovela skorej, už začiatkom novembra.