Fórum pridal Laurikaaa, 10. 9. 2018 16:30 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Rodičia a výchova detí

0
Laurikaaa

22 ročné dievča
Londýnčanka

Čaute, máte pocit, že rodičia robili / robia rozdiel medzi vami a vašimi súrodencami? :D Máte pocit, že niekoho preferujú viac, poprípade majú radšej? :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Bebekex

25 ročná žena

neviem ci maju radsej..to asi nie.
    ale vidno, ze pri prvych 2 detoch este mali peniaze investovat a kupovat rozne veci..resp. robit svadby, venovat sa tym detom viac..ja uz som bola samostatnejsia a menej vidno odraz ich vychovy na mne..vela x som uz od ludi pocula,ze som uplne ina ako moje dve starsie sestry

jedine co som od nich chcela posledne roky bola sloboda,ale paradoxne dlhe roky prave mozno kvoli tomu,ze segry sa rozhodli zostat v rodnej dedine a ja nie,tak toho sa mi nedostalo
    ale teraz je to uz lepsie a pochopili,ze nikdy nezostanem doma zit
  2. 2
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

omg moja sestra je zivotom celej domacnosti :D .... vsetko je ako ona chce, vetko sa jej prisposobuje a dostane vsetko co chce :D ked som bolaja mala, tak mama bola slobodna mamicka, cize mi nemohla dat vsetko cosom chcela - a ja som to vacsinou aj chapala :) a spolu sme sa predierali zivotom a bola som odmala dost rozumna a co ja viem co.... ale ako sa narodila sestra, tak mama sa rozhodla si to na nej vynahradit - ze co nemohla dat mne tak da jej ....a strasne to rpehana :D lebo fest je rozmaznana :D
    a viem ze babka s dedkom maju "radsej" mna :) ale so mnou su aj tak o 16 rokov dlhsie ako so sestoru + ja som odmalinka tam chdila pravidelne na vikendy a tak :) cize sa to vobec tak neberie ze "oblubenejsia" skorej takym stylom "ze ty si proste prva vnucka a to sa nikdy nezmeni!"
    A mama ma ma rada.... ale je to komplikovane a uz mi je to ako aj dost jedno :)
  3. 3
    Monogatari

22 ročné dievča

U nas sa mamka najviac venovala prvej a tretej (sme styri) a stale im kupovala nove hracky a davala im peniaze na vsetky diskoteky a rozmary. Mam pocit ze teraz su viac majetnicky zalozene, riesia ake drahe darceky dostali a musia byt stale stredobodom pozornosti. Ja (som stvrta) a druha sme najviac boli spolu ked sme boli male, najviac sme sa hrali na ihrisku a praveze sme take ze nemame radi drahe dary :) skor proste prakticke alebo kniha,caj,kava, vylet. Mamka sa nam casom priznala ze sama vie ze im sa viac venovala a im stale hovorila ,,ano". Blbe je to ze ked sme vsetky doma ,tak stale vidno tie rozdiely, lebo doteraz ich mamka uprednostnuje :D
  4. 4
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Kokos ako vás tu čítam, tak si vravím, že moji rodičia odviedli kus dobrej práce :D
  5. 5
    Delica

23 ročné dievča
    (-∞,+∞)

mama nikdy nerobila rozdiely
  6. 6
    Quattroformaggi

23 ročné dievča
    v jeho objatí

Naši otvorene priznávajú, že na mne ako prvom dieťati sa ešte len "učili" plus ako dievča som mala oveľa prísnejšiu výchovu ako môj brat. Jemu boli vždy prepáčené a tolerované veci, za ktoré som ja mala prúser a mám pocit, že ešte aj teraz sú voči nemu in general oveľa benevolentnejši. Ofc, že sa to celé odrazilo aj na tom, ako sa správame teraz v dospelosti.
  7. 7
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

@6 tak nejak podobne, a este tym ze som najstarsia, vzdy boli na mna vyssie naroky a poziadavky, viac zodpovednosti atd, jednoducho, spravodlive to nikdy nebolo ani mebude ale som s tym ok
  8. 8
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Áno majú radi všetkých rovnako radi , :D Ale stáva sa že im je vždy bližšie pri srdci ˇ iste dieťa ... dôvodov býva mnoho
    Ako napr. Že si s tým dieťaťom prešli ťažším obdobím alebo to dieťa bolo lepšie resp. Poslusnejsie ako ostatne .. ďalej paradox, krajšie dieta im bolo bližšie
    Cize áno je to tak ... stretla som sa s tým viackrát , no nechcem písať že je to tak u každého rodiča :)

9. 9
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

A či moji rodičia .. to neviem .. ale myslím si že áno :D ( pre moju hroznú povahu )
    Každopádne ich mám aj tak rada .. silno .. silno .. aj keby to tak bolo rozumiem im :D

10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Ano, kazdy sme boli vychovavani uplne inak, jeho maju a hlavne v minulosti mali radsej a viac sa onho vzdy starali, ale zas ho so mnou vzdy porovnavali stylom "ale ona v tvojom veku robila toto... A preco nemozes aj ty..." cize je to cele nefer voci obom, ale mame sa radi vsetci :)
  11. 11
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

Ťažko sa to porovnáva, pretože mňa mala mama pomerne skoro a bola slobodná mamička, sestru mala až o 9 rokov neskôr a to už mala manžela. Celkovo pri mne to mala veľmi náročné, chodila do dvoch robôt a ja som väčšinu času trávila u prababky. Na sestru už mala oveľa viac času, viac finančných prostriedkov a je k nej oveľa viac benevolentná :) ale myslím, že obe nás ľúbi rovnako. A ja budem mať iba jedináčika, takže to je poriešené :D
  12. 12
    Lear00

16 ročné dievča

Áno a to vo veľkej miere.
    Ja som bola stále tá dobrá a zlatá a tak rodičia ma mali aj majú oveľa radšej ako môjho brata.
    Samozrejme má to svoje dôvody, ja som takmer nič nikdy neurobila, môj brat je k rodičom stále drzý, dokonca im vulgárne nadáva a má potešenie ich ( aj mňa) stále dráždiť...
    Nič im nevyčítam, pretože neviem, aký rodič budem ja, ale je pravda, že sú dosť benevolentní a môjmu bratovi a aj mne skoro všetko prešlo bez trestu...
    Ale to už zachádzam ďaleko...
  13. 13
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

Medzi mnou a brachom je velky rozdiel, paradoxne na to aky sme mam pocit ze maju radsej jeho. Lebo co on povie je svate. Co ja som im hovorila pred troma rokmi sa so mnou hadali ze nie a ked to povie on to iste teraz tak je to najrozumnejsie na svete. Ja som chcela pomoct, chcela som si kupit byt a par tisic mi chybalo a vedela som ze mali ale... tvarili sa ze nemaju. Ked sa bracho rozhodol odstahovat hned mal vybaveny byt a vsetko zanho riesili a vybavovali. Ja som ako dieta bola pokojna, slusna a dobre sa ucila a on im nadaval do kokotov a stale bol agresivny ale aj tak je to pre nich asi lespie dieta. Mozno preto ze v detstve ochorel na SM, mozno nie... ale kazdopadne to uvedomenie si zabolelo, hlavne ked som sa cely zivot snazila byt dobrou dcerou. Ale teraz mi to uz nevadi, aspon viem ze som kym som hlavne vdaka sebe a ze som samostatna a viem samostatne premyslat a rozhodovat sa bez toho, aby som s kazdou prkotinou volala mamicke, ze co mam robit.... (?)