Fórum pridal Dhenisia, 17. 5. 2017 10:22 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Rozchod aj ked ho milujete

0
Dhenisia

23 ročné dievča

Ako sa rozist s clovekom, kt. Vas miluje a vy jeho ale kvoli Vasmu zivotu sa s nim musite rozist? Milujehom ho a nechcem ho ranit, no napriek tomu s nim ostat nemozem kvoli praci a odchodu do zahranicia. Vzdali ste sa uz niekedy lasky aj napriek zivotu?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    James98

29 ročný muž
    Bratislava

Do piči, čo je to za otázka? Keď niekoho milujem, o on mna, neexistuje dôvod prečo by som sa ním rozchádzal. Práca je len prostriedok, vďaka ktorému sa v rámci trhového hospodrástva, umelého nezmyselného systému, dostaneš k nejakým peniazom. Láska hádam o niečom inom, hlbšom. Jebať na prácu - a keď spravíte kompromis.
  2. 2
    Warble

18 ročné dievča

podla mna ak sa lubite ,tak by ste mali skusit najst este inu moznost, rozchod je az posledna volba :/
  3. 3
    Dhenisia

23 ročné dievča

@james98 Pozor tu sa bavime o ODCHODE do ZAHRANICIA, ktory musim podstupit, nejde cesty spät. Taktiez v urcitych smeroch potrebujeme este obaja dospiet si myslim ja. Prave preto sa chcem rozist, nie ze by som vyskakovala do neba, placem pre to po nociach ale potrebujem iba dostat radu ako to spravit tak aby ma neznenavidel
  4. 4
    Dhenisia

23 ročné dievča

@warble odchadzam do zahranicia na dlhsiu dobu, to je problem
  5. 5
    James98

29 ročný muž
    Bratislava

@dhenisia Nič nemusíš. To je fakt pičovina, akú som dlho nepočul. Hádam ty rozhoduješ o sebe.
  6. 6
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

povedz mu rozchadzame sa a odid z miesta kde sa budete nachadzat. alebo mu to napis. nemusis nikam chodit a odnikadial odchadzat.
  7. 7
    Warble

18 ročné dievča

ak teda fakt nevidis inu cestu, tak jednoducho stav na uprimnost
  8. 8
    Dhenisia

23 ročné dievča

@james98 dobre, takto sa vyjadrim. Musim odist kvoli praci lebo taku sancu uz nikdy nebudem mat a tiez zarobit peniaze aby som si mohla dokoncit skolu. Tu na to nie je sanca. Neviem ci si ma pochopil
  9. 10
    James98

29 ročný muž
    Bratislava

Jednoducho uprednostníš viac peňazí pred láskou - to je všetko. Žiadne kecy okolo, že musíš, nie je cesty späť a podobne k tomu netreba.
  10. 11
    Barb

tvári sa, že má 5 rokov
    Piešťany

no podľa mňa ho nemiluješ. len si to myslíš, je to max nejaký zvyk alebo čosi. veď a o akej dlhej dobe sa tu bavíme?
  11. 12
    Dhenisia

23 ročné dievča

@barb nie je to dlho praveze, a tiez si myslim, ze by sme mali obaja este dospiet vo vela veciach. Ide o 6 mesiacov
  12. 13
    Likjul

21 ročný chalan

Aj podľa mňa to je sprostosť. Keď píšes, že chceš zarobiť aby si si dokončila školu, tak asi tam nebudeš žiť. Takže vaša "láska" nevydrží nejaký čas na ďiaľku? WUT?
  13. 14
    Yacopsae

22 ročný chalan
    Tvoja mama

Neviem si predstaviť, že by som sa s mojou frajerkou kvôli odchodu do zahraničia. Ona kvôli mne toľko toho vytrpela, toľko mi pomohla, je pre mňa najlepší človek na planéte. Ja jej mám čo splácať do konca môjho života, zahraničie ani na dlhú dobu by z mojej strany nebola prekážka, ja by som to vymyslel tak, že by sme tam buď šli spolu alebo nikto, jebať prácu aj peniaze, dvaja by sme to nejak utiahli.
  14. 15
    Barb

tvári sa, že má 5 rokov
    Piešťany

ide len o 6 mesiacov, to je nič. tak uvidíš ako to bude potom keď sa vrátiš :) ale z toho čo tu píšeš mi nepríde, že sa naozaj milujete a toto je akurát tak dobrý dôvod na rozchod, aby si nemala výčitky.

no hlavne to rieš s ním a nie s birdzom.
  15. 16
    Nicmanenapada

2016 ročný ujo

Z prvého príspevku to ľahko vie vyznieť tak, že len chceš uprednostniť to svoje a zároveň chceš nebyť za zlú. Žiadne "vyššie dobro" z toho nemožno vyčítať, takže sotva nájdeš sympatie.

Preto by bolo dobré hlbšie vysvetliť, prečo, ako píšeš, "musíš" odísť, lebo len tak budeme mať šancu pochopiť, prečo aj on, ak mu na tebe skutočne záleží, ťa nechá odísť v dobrom.

Ono aj napísať "Taktiez v urcitych smeroch potrebujeme este obaja dospiet si myslim ja." takto vyzerá len že sa načahuješ za každou slamkou, ktorá by ťa ospravedlňovala.
  16. 17
    Nicmanenapada

2016 ročný ujo

Kým som písal svoj koment, pribudli ďalšie pripomienky k tomu... Takže teraz naozaj - čo má byť tvojou hlavnou pohnútkou pre rozchod? Polročné odlúčenie? Veď to sa bežne zvláda. Neviem, či si neúprimná len ku nám, alebo aj k sebe.

Skrátka, chýba tomu poriadne vysvetlenie.
  17. 18
    Cos45

35 ročný ujo
    Prototype

Podla mna neexistuje milosrdny sposob rozchodu. Ak niekto nieco miluje, chce sa nim obklopit (vsimni si izby teenagerov, ktore su obklopene plagatmi ich idolov), chce byt v blizkosti a dalsie veci, ktore vyplyvaju z moznosti vztahu a lasky (alebo oboje).
    Proste budes ta, ktora to vsetko znicila a nemyslim si, ze by sa to dalo nejako zabalit, ako dietatu, kde sa predstiera, ze lyzica je lietadlo a usta su pristavacia plocha.
    Si karieristka, to sa obcas stava, ked ma clovek ambicie a potrebuje to.
    Nenavidiet moze kazdy. Aj ked je dospely a citovo celkom v poriadku. Bolest je svina a nuti cloveka k veciam, ktore by za normalnych okolnosti neurobil. Nie vsetci vnimaju rovnako tu istu udalost.
    Ale vies kolko ludi hlada lasku, ozajstne spojenie, nieco viac, nez len priemerny vztah?? Strasne vela a skusenosti tych, ktori sa vzdali nejakeho vztahu kvoli praci poukazuju na to, ze to olutovali. Ak teda necitis ozajstnu potrebu s nim ostat (co predpokladam, ze zlyhalo, kedze si sa uz zrejme rozhodla) tak to jednoducho povedz a necakaj od neho, aby sa tvaril, ako keby sa citil byt milovany - ked evidentne to nie je pravda (teda nie milovany v tom ozajstnom zmysle slova). Mozno ta uz ma plne zuby, len nevie, ako ti to povedat...
  18. 19
    Rogin

28 ročný muž
    Nové Zámky

chapem tvoju situaciu...tvoje riesenie sa sklada z 3 krokov:
    1. Povedat mu to uprimne...preco sa snim rozchadzas
    2. Urobit to, preco si sa nim rozisla, teda v tvojom pripade, zahranicie
    3. Nekontaktovat ho...nevypisovat mu ako sa ma...co ma nove...preco? ( lebo ho to pravdepodobne bude ranit )...proste urob hrubu ciaru a nepolemizuj nad tym ako to urobit a vypisovat to na birdzi...ak si natolko dospela aby si isla sama do zahranicia, tak sa podla toho zacni spravat a proste to urob..nevypituj sa tu cudzich ludi, pretoze mi tvoju skutocnu situaciu nepozname, a mozeme ti nasimi radami skor uškodit ako pomoct...urob co uznas ty za vhodne...lepsiu radu ti asi dat neviem...nepoznam ta...
  19. 20
    Awesomeness

hrá sa, že má 0 rokov
    Vancouver

Ty ho nechces
  20. 21
    Bencen

22 ročný chalan

@james98 to vystihol..... a úprimne, takéto otázky samé o sebe v sebe už ukrývajú aj odpoveď :) takže ser naňho... ale nie kvôli sebe - kvôli nemu.
  21. 22
    Kierkegaard

23 ročný chalan
    Vesmír

Keď ho miluješ, nie je čo riešiť.
  22. 23
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

Nechápem, čo ťa tu všetci hejtuju, ako nie každý človek má ako prvú životnú prioritu lásku. Proste slečna chce mať viac penazí, lepšiu karieru, čo je na tom? Hlavne, ak si sa už rozhodla porozprávaj sa s ním. Narovinu a úprimne. Neklam mu, ani nič podobné. Sadnite si a diskutujte o tom. Ak ideš na kratší čas možno by ste mohli skúsiť pauzu, alebo vzťah na dialku. Niekedy to vzťahu aj prospeje, že sa istí čas nevidíte. Ale ak vidíš, že to už nechceš tak sa rozídte, ale hlavne uprimne a rozprávať sa :)
  23. 24
    Dhenisia

23 ročné dievča

@alex458 Ide o to, ze sme obaja mladi a tiez si nie som 2x ista u nho, ci keby mal takuto moznost ako ja ci by ostal so mnou alebo siel prec. Dalsia vec je, ze vidim okolo seba vela vztahov, ktore sa obetovali jeden kvoli druhemu a nakoniec aj tak nic z toho. Kamaratka mala sancu odist do zahranicia na uzasnu skolu, namiesto toho ostala tu a o pol roka ju jej priatel podviedol. Neberte ma ako nejaku sviňu s prepacenim, ale aj ked ho milujem, 2x ruku do ohna by som za nho nedala a tiez si nechcem vycitat v buducnosti, ze som raz niekedy mala sancu a som ju nevyuzila. On mi vravi, ze ma miluje ale ze vlastne do buducna chce zit ako stary mladenec, tak co by ste si z toho vzali potom vy? Chcem sa s nim iba slusne dohodnut, bud si dat pauzu alebo sa uplne rozist, nechcem aby ma nenavidel. Obaja sme mladi a neberte ma v zlom, ak je toto laska medzi nami tak vydrzi, ak nie tak bohuzial. Laska je nahraditelna.
  24. 25
    Nespiacakraska

26 ročná žena
    Doma

Ak niekoho milujem a on veľmi miluje mňa nemusím sa s ním rozísť. Počká na mňa, alebo ja na neho.

Nebudem ti radiť ako sa s ním rozísť. Si iná ako ja(diametrálne odlišná podľa toho čo čítam tvoje fórum), takže by ti bola moja rada na 2veci akurát.
  25. 26
    Dhenisia

23 ročné dievča

@nespiacakraska chcem aby na mna pockal, len neviem ci to zvladne a akceptuje. Ja som na nho cakala mesiac a pol tiez kvoli jeho veciam :) A to bola dobra skuska pre mna, ci ho fakt chcem. Kludne mi porad, ja radu potrebujem, inak by som to sem cele nepisala
  26. 27
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

@24 ved ja ťa uplne chapem, podla mna to v dnešnom svete nie je o tom, že si za sviňu, proste máš otvorené oči a nemáš ružové okuliare ako niektoré 13tky čo veria na osudovú lásku a obetujú pre to všetko, život neni telenovela. Ja som za, aby si využila svoje možnosti. Ale ako vraví @25, skús mu navrhnúť, či by na teba nepočkal. Možno je to ten správny a počká. A potom si budete aj lepšie žiť ked si dokončíš školu a vrátiš sa s nejakými peniazmi na vyše :)
  27. 28
    Nespiacakraska

26 ročná žena
    Doma

Tak nech ťa počká. Prinajhoršom počas toho ako budeš v zahraničí zistí že ťa počkať nedokáže. A nebude mu to potom ani tak ľúto a tebe tiež nie.
  28. 29
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

6 mesiacov podla mna nie je az taka dlha doba.. cakala som ze napises 6 rokov..

a preco nemoze ist s tebou? aj on si tam najde lepsiu pracu mozno a budete spolu byvat :)

29. 30
    Dhenisia

23 ročné dievča

@lenkaska1 dobra otazka :) Ja som mu uz ponukla tuto moznost, on nechce odist kvoli svojmu otcovi. Proste on neodide, uz sme tuto vec spolu riesili. Preto vravim, ze si nie som 2x ista ci by on kvoli mne sa takto obetoval
  30. 31
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

ale teda podla komentu @24 usudzujem, ze to so sebou asi nemyslite az tak vazne a neplanujete spolocnu buducnost.. v tom pripade si sa dobre rozhodla. Normalne mu povedz aku si dostala ponuku a ze nechces to odmietnut a ci ma nejaky navrh alebo predstavu...
  31. 32
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

@30 no vidis... ach ja neviem.. je to tazke :(
  32. 33
    Dhenisia

23 ročné dievča

@lenkaska1 vsetci ma tu odsudzuju za to, ze ho chcem nechat aj napriek tomu, ze ho milujem a som karieristka a neviem co. Ja nie som karieristka, len si nemyslim, ze to bude spravne ak sa v tejto situacii a v tomto momente vzdam svojej sance kvoli niekomu, kto tvrdi, ze som sice jeho laska ale do buducnosti chce zit volne a ako stary mladenec. Ak toto povie chlap zene tak asi nema velku vahu o vztahu, ci? Bolo vela situacii, pri ktorych som lezala doma chora a mala nejaky problem a on mi iba napisal spravu, ze nech ostanem statocna a dobre sa mam vyspat. Ja chcem chlapa, ktory mi nenapise spravu ale ktory sa zodvihne a pride za mnou osobne ma objat a podporit. Tu ide o to, ze obaja sme velmi mladi a potrebujeme dospiet a napriek tomu, ze sa milujeme, nevieme sa k sebe este ako partneri spravat. Vela som pre nho spravila a aj on pre mna no niekedy nebol ten feedback taky aky by som chcela. Chcem iba radu ako sa s nim v slusnosti rozist, bez toho aby ma nezavrhol ale aby ma pochopil. Mozno mame dospiet a v buducnosti sa k sebe plnohodnotne vratit
  33. 34
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

@33 ja ťa úplne chápem.. No hej, to je birdz :D tu vždy všetci odsúdia hneď :D
    Podľa toho čo píšeš si myslím, že si sa dobre rozhodla pre ten rozchod.
    Podľa mňa normálne mu to povedz.. ja si myslím, že ťa nezačne nenávidieť... veď prečo by aj mal? A aby to bolo poľahčujúce, nedala by som ako jediný dôvod rozchodu len ten tvoj odchod.. Normálne mu povedz aj to že máš pocit že neplánuje si s tebou budúcnosť a aj všetky tieto dôvody čo si tu spomenula...
    Len sa predtým ešte ubezpeč, že do toho zahraničia pôjdeš na 100% :D aby sa nestalo ze sa s nim rozides a nakoniec ti to zrušia :D
  34. 36
    Lostinthedark

21 ročný chalan
    Over the hills and far away

Tu nie je o čom, proste to urob. Sám by som so ženou, ktorá sa čo i len pohráva s myšlienkou, že ma kvôli odchodu do zahraničia na tak krátku dobu nechá, nechcel už ďalej byť.
  35. 37
    Lostinthedark

21 ročný chalan

Ale to neber tak, že by som ťa nejak odsudzoval, sám by som do toho zahraničia išiel, akurát by som robil všetko preto, aby sme sa počas toho odlúčenia nerozišli :D
  36. 38
    Dhenisia

23 ročné dievča

@lostinthedark napr. co? Ja uz mam s tymto skusenosti a viem, ze na taku dlhu dobu to proste nema cenu lebo to nikdy nevyjde
  37. 39
    Lostinthedark

21 ročný chalan

Nikdy? Tak to by som teda netvrdil, záleží od človeka. Ja tvojho chlapa nepoznám, ale pokiaľ z neho necítiš, že by to vydržal a počkal, tak nemá cenu sa trápiť. Lenže v tom prípade súhlasím, že to nebude nejaká extra láska :D
  38. 40
    Lenuska175

22 ročné dievča
    knižnica

Kvôli 6 mesiacov sa s ním ideš rozísť?

Wtfffffff chudák chlap. Ti nie si ochotná počkať? Alebo on?
  39. 41
    Dhenisia

23 ročné dievča

@lenuska175 ja som ochotna pockat. Uz na nho cakam mesiac a pol :) Ja by som to dokazala, neviem ako to vezme on
  40. 42
    Xy12345

23 ročný chalan

To sa nemôžeš pýtať taketo veci, musíš si vybrať jeho alebo zahraničie. Ja by som si vybral ...
  41. 45
    Nikkaaa

hrá sa, že má 0 rokov
    vsade

napisala som tu komenty a potom som si precitala @33 a menim nazor :D

urcite kvoli nemu neostavaj a ak je taky tak sa aj rozid

inac mas 23, tebe este treba dospiet ? :D
  42. 46
    Blake95

22 ročný chalan
    77773366444222-2

Ja by som 6 mesiacov asi v klude dokazal pockat ak by som mal fakt tu osobu rad, ale co citam mam skor pocit, ze sa chces s nim rozist nez mu navrhnut aby ten vztah pokracoval aj ked budes 6 mesiacov prec.
    Tak ci onak ak ta ma rad tak asi nie je cesta ako mu to povedat aby si ho neranila
  43. 47
    Corhellka

21 ročné dievča
    Brno

pokiaľ sa úprimne ľúbite, tak sa prekristoveranybožie nerozchádzajte! odchod do zahraničia nie je taká tragédia, dnes sa dostaneš všade za pár hodín, alebo ho to možno motivuje a nájde si tam tiež prácu, čokoľvek.. a nežijeme už v praveku, technológie umožňujú zdieľať s tým druhým každý moment i keď je 58765435785km od teba :)

fakt kašli na rozchod, ak je to úprimné a jediným dôvodom by bol len tvoj odchod, tak to skúste vydržať!
  44. 48
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

@dhenisia Nemôže byť všetko podľa tvojho očakávania... poznáš ho už určite, tak vieš asi ako bude reagovať, aký je. Nemôžeš čakať že mu napíšeš že si tučná a on ti automaticky povie že nie nie si si super atď. Možno ti povie že áno si. Možno ti povie že je aj on a že na tom nezáleží. - nemôžeš dostať stále to čo by si si predstavovala za dokonalé. Každý je nejaký. A osobne, považujem za maximálnu blbosť sa rozchádzať kvôli práci aj keď by niekto odišiel na dlhú dobu. Ak je to fakt úprimné a tomu druhému veríš, tak rozchod je hlúposť. Môžte byť v kontakte predsa, hoc aj každý deň nachvílu. Tam je to len o tom, či to myslíte vážne a akú snahu/ako veľmi toho druhého ľúbite. ... -ale kedže ťa iba napadlo že sa chceš rozísť lebo ideš preč, tak mu zrejme nedôveruješ.
    -a teraz si predstav že odídeš, po 6 mesiacoch sa vrátiš, a budete okolo seba chodiť po špičkách a tváriť sa že sa nevidíte, pritom jeden aj druhý po sebe budete túžiť, ale nemôžte byť už spolu, pretože už to nie je také ako predtým... - Vieš aký je to nepríjemný pocit?
  45. 49
    Dhenisia

23 ročné dievča

@nikkaaa cely zivot robime chyby a cely zivot sa ucime. Tak som to myslela, inak on je odo mna mladsi :))
  46. 50
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

podla mna je nezmyselne pytat sa to birdzu, ty musis vediet aka je tvoja zivotna priorita a ak prides na to ze vztah tak najdes sposob ako ho zachovat. nic viac tu neni
  47. 51
    Genksta

21 ročný chalan

Cital som len par komentov ale urcite zavazia tie jeho reci ze chce zit ako stary mladenec. Mozes to tam spomenut vo svoj prospech, po case zisti mozno sam ze nebol az taky doveryhodny ak nejaku sebareflexiu ma a nebude ta mozno brat az ako taku velku "zradkynu", len maly tip :D btw keby to bol "ten pravy" alebo ako to nazvat realisticky neviem, chapes co myslim, tak vas tento tvoj odchod na 6 mesiacov nerozdelí
  48. 52
    Kerrang

24 ročný chalan

Dúfam, že ja na takú babu nenatrafím ako ty, lebo ja chcem už na furt keď je ...už bolo aj tak dosť kopačiek zo strany žien, stačilo
  49. 53
    Lovingmemory

20 ročné dievča

Skor by som to videla ako prilezitost utiect zo zleho vztahu ked ublizuje napriek mojej laske. Inak nie.
  50. 54
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

ja cakam na niekoho uz rok....takže
  51. 55
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

a neviem ako ty, ale ja keby toho cloveka naozaj milujem a potom by to nevyslo a ja by som tu kvoli nemu ostala, tak či tak by som to nelutovala.
  52. 56
    Džidži420

tvári sa, že má -1 roky
    Prdelákovo

Ak ho naozaj miluješ,ostaň..alebo ho zober so sebou,ak sa da..ale to že musíš,to je tvoja volba,ty si si vybrala to ,,musím"..kvôli peniazom,kvôli kusu papieru..lenže ten kus papieru ti lásku nedá..darmo budeš mať školu,peniaze,keď budeš vnutri prazdna a osamelá..to ti šťastie neprinesie...nevyhovaraj sa na to,skutočna laska vyhra nad kusom papieru...ja som s priatelom 1 a pol roka,vidíme sa raz-dva krat za mesiac,mame to ťažké,ale čakáme na seba..mohli sme sa na to vysrať,aj napriek tomu čo sa medzi nami stalo,stale sme spolu..pretože LÁSKA...láska je odpoveď...
  53. 57
    Clarise

17 ročné dievča

Tiež si myslím že kedy že sa ľúbite.Tak si nájdete spôsob ako byť spolu.Existuje vzťah na diaľku a ak by vám to neklapalo tak potom až rozchod.(za vyskúšanie nič nedáš)
    Je tu aj veľa možností že on by občas prišiel za tebou do zahraničia a ty občas na Slovensko.
    Ale keď tak veľmi chceš aby ste sa rozišli ...tak na čo ste spolu chodili??Kedyže ho fakt ľúbiš nedokázala by si ho poslať k vode.Bola by si s ním aj cez všelijaké riziká,lebo by ti na ňom záležalo. (sorry)
  54. 58
    Antifunebracka

28 ročný muž
    kajinek birdzu

Pošli ho do piče, vandráka, máš na viac (?)
  55. 59
    Bonalise

19 ročné dievča
    Bratislava

Som za to, že je hlúposť za vzdať šance a neisť do zahraničia :) úplne v tom s tebou súhlasím. Ale myslím si, že 6 mesiacov nie je tak veľa, viem si predstaviť, že by fungoval vzťah na diaľku pol roka :) Čakala som, že povieš 2-3 roky :D A tiež ..on by ťa mohol navštíviť aspoň na pár dní čas od času keby si tam bola nie?
  56. 60
    Niina

22 ročné dievča
    [BA]

nemiluješ ho. keby hej, tak toto neriešiš ... 6 mesiacov nie je tragédia ..
  57. 61
    Cos45

35 ročný ujo
    Prototype

Mozno by si to mala urobit tak, ako v serialoch to byva. Vynutit to, aby sa s tebou rozisiel on sam od seba. Budes na neho hnusna a zakerna a potom nebudes lutovat, ked sa s tebou rozide. :D