Fórum pridal Html5, 12. 1. 2018 12:36 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Rozdiely medzi rasami

0
Html5

33 ročný muž

Su si podla vas vsetky rasy rovne?Prosim neriesme teraz rasovu nenavist, ale cisto z vedeckeho hladiska su si rovne?

https://static.iq-research.info/20150809/img/iq_by_country.png

http://i64.tinypic.com/ie15rc.jpg
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Html5

  33 ročný muž

  prvy obrazok - mapa priemerneho IQ
 2. 2
  Superpinkhero

  hrá sa, že má 0 rokov
  Brno

  Rovne v com? Vo vseobecnosti? Ano, su si vsetci rovni a ani jeden z tychto grafov s tym nijako nesuvisi ...
 3. 3
  Narazuvzdornaa

  24 ročné dievča
  unclean, a libertine

  to, co ilustruju grafy, predovsetkym ten spodny, nie je odrazom biologickych predpokladom zdaleka tak, ako kultury, socioekon. podmienok a sposobu zivota


  cmon
 4. 4
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  Ako píše @3, ten druhý graf sa týka skôr sociálno-ekonomickej problematiky, no ale treba uznať,že západná civilizácia (tvorená belochmi), bola vždy vyspelejšia než napríklad africká, čo sa týka vedecko-technického pokroku (Tesla, Edison), filozofie (Marx, Kant). Samozrejme, sú aj černoši v Europe či Amerike, ktorí sú rovnako inteligentní, ale práve vdaka tomu,že vyrástli v tejto kultúre a prispôsobili sa jej.
 5. 5
  Tralalibang

  23 ročné dievča
  Shithead

  Minule som si čítala vysvetlenia, prečo je v Afrike priemerne nižšie IQ než na ostatných kontinentoch. Väčšina vedcov to pripisovala práve zlým socioekonomickým problémom a nedostatočnému vzdelaniu v tých oblastiach.
  Niektorí vedci to pripisovali aj tomu, že v Afrike ľudia hladujú a preto nemajú taký dostatok živín, ktoré podporujú funkciu mozgu ako napríklad Európania, ktorí jedia veľa.
  Podľa testov DNA sú medzi ľuďmi minimálne rozdiely v genetike, takže nižšie IQ podľa mňa nemá ako byť spôsobené rozdielmi medzi rasami.
 6. 6
  Tralalibang

  23 ročné dievča
  Shithead

  *zlým socioekonomickým podmienkam tam malo byť.
 7. 7
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @tralalibang Ale aj v Europe sa striedali rôzne obdobia, bol i hlad a chudoba, no napriek tomu sa tá civilizácia vyvinula až do dnešnej podoby. Štartovaciu čiaru mali všetky kontinenty v podstate rovnakú, ak si odmyslíme klimatické rozdiely a podobne, no Europa sa dostala až na takúto úroveň.
 8. 8
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  samozrejme že nie.
  živočích sa prispôsobuje prostrediu v ktorom žije.
  rasy sú odrazom prispôsobenia sa rôznym prostrediam, čiže prirodzene sa líšia na všetkymožné strany v úrovniach všetkýchmožných schopností, od biologických, cez fyzické, až po mentálne.
 9. 9
  Himiko

  28 ročná žena
  Slovensko

  Áno, sú tu rozdiely. Už len farba pleti nás odlišuje. Ale snahou o toleranciu a ako také rovnaké podmienky by sa to teoreticky napraviť dalo. Ale potom si spomeniem na cigáňov, a nie nedá sa to.
 10. 10
  Scorpus123

  tvári sa, že má 6 rokov

  Bohužiaľ niesu
 11. 11
  Tommyhot

  29 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  Po vyse troch rokoch vo Vychodnej Azii ti mozem povedat, ze vysoke IQ tu je bud mytus, alebo IQ testy absolutne o nicom nevypovedaju.

  Co sa tyka spodneho grafu tak tych pricin je vela. Od rasizmu ktory v Amerike aj nadalej pretrvava (a preto sa moze stat, ze ak si cernoch tak sa na teba automaticky pozera ako na potencialneho zlodeja/vraha) az po rozdielne prostredie v ktorom jednotlive skupiny ludi ziju. Navyse, vacsina ludi v USA je zabasnuta za travu a ine drogy (bezobetne ciny). Cize ten graf aj tak o nicom nevypoveda.
 12. 12
  Vsakpredsajaa

  21 ročný chalan

  Jasné že sú si rovní napríklad pred súdom, ale z vedeckého hladiska má každá rasa svoje špecifiká - áno, sú výnimky, ale keď si vezmeme všetkých príslušníkov danej etniky tak vidíme rozdiely ako napríklad v tých grafoch.
 13. 13
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  uze birdzu

  RAsy sú rovnaké - kultúry rozhodne nie :)
 14. 14
  Chlorofyl

  27 ročný muž
  Erec Jisrael

  ja si myslim, ze ludia sme vsetci rovnakik, ci je to zid, arab, cernoch, beloch, cinan. rozdiel je v tom, v akych podmienkach ludia ziju. vsetci mame predispozicie sa posuvat "evolucne" dalej, ale vdaka dnesnej chorej dobe to ide tazko. cize ano, sme si vsetci rovni, ale v urcitom zmysle slova.
 15. 15
  Marjy77

  19 ročné dievča
  Wilderland

  toto všetko je pravda, ale pravda je aj to že černosi sú priemerne fyzicky zdatnejší ako belosi, alebo že ázijci sú matematicky zdatnejší