Fórum pridal Heineken, 11. 2. 2019 11:45 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

rozlisujes medzi:pekny,sympaticky, zlaty?

0
Heineken

24 ročný chalan

ake atributy musi niekto mat aby si ho oznacil ako pekneho, sympatickeho , zlateho.
suvisia tieto pojmy? moze byt niekto sympaticky ale nie pekny? alebo pekny a nie sympaticky ? Ja to tak chapem ze sympaticky sa netyka az tak vyzoru. co si myslite vy ?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Pekný je čisto výzorové, sympatický sa môže týkať iba povahy, názorov, niečoho čo ten človek robí. Takže je to tak ako píšeš, že niekto môže mať oba tieto prívlastky, niekto len jeden.
  2. 2
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

no aby som ho oznacil za peknu, musi byt pekna, za sympaticku musi byt sympaticka a za zlatu.. musi byt no.. zlata. Pekna-vyzor, sympaticka-povaha, zlata-aj spravanie aj vyzor, proste cute ňuňuňuňuu
  3. 3
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

yup - pekny: esteticky prijemny
    sympaticky: prijemny vo vsetkych, alebo aspon vacsine, ohladov
    zlaty: mily, povahovo prijemny, etc., zavisle od situacie
    Mam pocit, ze "zlaty" muzom pride ako jasny friendzone, stylom "je zlaty, ale ani by som onho nezavadila", ale opak je pravdou, len raz v zivote som muzovy co oci povedala, ze je cute a bol to velky kompliment.
  4. 4
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Sympatia nemusi byt len o povahe(podla mna), sympatia je aj o mimike, gestach atd.
    Zoberte si hercov napriklad... Realne ich povahu vacsinou nemame sancu spoznat a aj tak ich vyhodnocujeme ako sympatickych/nesympatickych...
  5. 5
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

pekný, zlatý používajú decka, ktoré vnímajú pre vzťah len ten zovňajšok.
    ja označim za sympatickú osobu, človeka, ktorý sa mi páči po všetkých stránkach, či už výzor, správanie, charizmu atd..
  6. 6
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@campino tak mne priatel skor povie, ze som zlata :D kebyze povie, aka si dnes sympaticka, bolo by to asi cudne :D
    podla mna otazka sa tyka skor takych prvotnych dojmov a nie uz takych vztahovych veci..

mne sa par krat stalo praveze, ze som si o niekom povedala, ze je "celkom zlaty" a prave do takeho som sa potom zalubila a uz mi potom pripadal aj "pekny" .. ale ako to tu uz bolo spominane : zlaty/pekny, sa pre mna, tyka vzhladu.. ok, zlaty moze byt niekedy aj povaha, ked naprikald nieco pekne niekto pre mna urobi, tak si poviem, ze je to zlate :D
    a sympaticky take celkovo vyzarovanie ked clovek ma..
  7. 7
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

pekný je pre mňa ten, ktorý je výzorovo atraktívny, no nie nevyhnutne sexuálne príťažlivý.

sympatický je zhluk vzhľadu a osobnosti (sympatii ktoré z daného človeka pociťujem), takže pre mňa aj sexuálne príťažlivý.

a zlatý, no zlatí sú ľudia ktorých má človek potrebu objímať a pôsobia rozkošne, no môžu a nemusia byť príťažliví a atraktívni.
  8. 8
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

sympaticky môže ale tiež vobec nemusí byť pekný ani krásny ani zlatý... teda v ponímaní napr. klasikej krásy resp. pre mna osobne... ale je to niekto, kto zvacsa je pekny aj fyzicky aj osobnostne - v takom pripade sexualna pritazlivost velmi pravdepodobna (hehe)

za zlatého povazujem niekoho, kto je proste ňuňuňu (cute) (: taký mojkací typ, ktorého by som hneď objal... väčšinou aj sexuálne príťažlivý...

za pekneho povazujem vacsinou niekoho, kto ma hlavne pekne crty tvare... samozrejme moze mat peknu aj postavu ale nemusi... zvacsa ma sexualne pritahuje menej ako "zlaty" (hehe)

potom mam este kategoriu KRASNY (: cize pokial ide o fyzicno, vsetko tip top a pritahuje ma sexualne velmi (hehe)
  9. 9
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@nespiacakraska Mas pravdu, to mi nenapadlo.
  10. 10
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

pekný - čisto fyzicky atraktívny, sympatický - pekný + povaha + úsmev, zlatý - všetko toto + chrumkavý :)
  11. 11
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Myslím, že už to tu na začiatku bolo riadne vysvetlené.
    Sympatická osoba, nemusí byť nutne tá, najkrajšia v okolí. Ale ani škaredá. Podstatné že tebe sa páči.
    Pekná, je proste pekná.
    Zlatá, záleží od situácie.
  12. 12
    Pandoras

hrá sa, že má 1 rok
    z minulého storočia

Pekný - skôr vzhľadom
    Sympatický - aj vzhľadom, ale najmä správaním a povahou
    Zlatý - úprimne, takto som ešte nikoho neoznačila, skôr používam prívlastky pekný a sympatický
  13. 13
    Hnisavica

tvári sa, že má 3 roky

Rozdiel je taký, ako medzi mikinou, pulóvrom a svetrom
  14. 14
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

@nespiacakraska súhlasím :)
  15. 15
    Lojzo_xxl

25 ročný muž

Pekny je pekny, sympaticky menej pekný ale slusny, zlaty je skaredy ale milý :smile:
  16. 16
    Dollish

hrá sa, že má 2 roky
    „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

Slovo zlaty velmi nepouzivam, skor roztomily. Raz som jednemu chlapovi dala kompliment ze je "roztomily ako steniatko" - on sa trochu urazil lebo si myslel ze ho friendzonujem a odo mna to bolo zalubene vyznanie :D
  17. 17
    Dollish

hrá sa, že má 2 roky
    „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

@lojzo_xxl tiez vo mne zlaty evokuje "skaredy ale mily" :D
  18. 18
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Hej, rozlišujem to.
    Niekto môže byť síce pekný, ale nesympatický..že pôsobí napr. namyslene..
    Alebo keď je niekto zlatý, nemusí byť hneď pekný, napr. z neho len vyžaruje taká milota..u sympatického zas dobrá energia..atď.
  19. 19
    Rebarboe

18 ročné dievča
    Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

pekný človek má pekné črty, vyzerá pekne príjemne, má súmerný ksichtík a pekný pohľad, poprípade dobre sa oblieka
    sympatický človek má pohodovú charizmu a príjemný tebe ľúbivý šarm, páči sa ti jeho vystupovanie, prejav, to ako rozpráva a čo rozpráva, viete si dobre pokecať, páči sa ti jeho životná filozofia
    zlatý človek je človek, ktorý je rozkošný a má mäkký pohľad v očiach a pampúchovské líčka