Fórum pridal U.s.army, 10. 11. 2017 17:54 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ruska agresia na Kryme

0
U.s.army

29 ročný muž

Aky mate politicky nazor na kulturne, vojenske, spolocenske a politicke dianie na Ukrajine?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Ps102

  23 ročný chalan
  Hugh Hefner Birdzu

  путин хуйло!
  путин хуйло!
  путин хуйло!
 2. 2
  Tomias

  hrá sa, že má 0 rokov

  asi taky, že usarmy nemá čo robiť vo svete, nech sa hraje na vlastnom piesočku
 3. 3
  Kierkegaard

  25 ročný muž
  Vesmír

  Ale prečo by to bola agresia? Však na Krime nepadol ani výstrel. A Rusi majú na Kryme čiernomorskú flotilu takže hájili svoje záujmy keď sa to v Ukrajine začalo sypať. Takže je to logické z Ruskej strany "obsadiť" Krym.
 4. 4
  Xy12345

  24 ročný chalan
  Pri NR

  @2@3 (thumbs)
 5. 5
  Firestorm

  28 ročný muž
  Bratislava

  @kierkegaard To čo tu trepeš :D

  Rusofil alert

  To potom bude v poriadku keď napr. Maďari prídu na juh a celé si to tam zaberú reku že "Šak my hájime záujmy slovenských Maďarov?"
 6. 6
  Tomias

  hrá sa, že má 0 rokov

  @firestorm len raz by to spravili :D
 7. 7
  Kassiar

  21 ročný chalan
  A kto vie kde v pi*i to je

  Krym, nepatrí ani Rusku ani Ukrajine, kedysi dávno to bol samostatný štát (potom Krym zabralo ZSSR). Takže, žiadne Rusko, žiadna Ukrajina, ale Krymská Republika.
 8. 8
  Xy12345

  24 ročný chalan
  Pri NR

  @firestorm ja si myslim ze nikto okrem Krymcanov by nemal rozhodovat o tom kam bude Krym patrit. Bolo referendum , v roku 2014 .... a rozhodli . Niekedy je lepsie nepisat nic, ako polopravdy.
 9. 9
  Kierkegaard

  25 ročný muž
  Vesmír

  @firestorm Ukáž mi kde trepem ak trepem....a ako môžeš porovnávať Južné Slovensko a Krym? Majú Maďari na Južnom Slovensku niečo strategicky dôležité napríklad?
 10. 10
  Wistingher

  21 ročný chalan
  Bratislava

  Ako môžte byť v pohode s tým, že si zrazu armáda jednej krajiny napochoduje do druhej krajiny úplne bez dôvodu, a vojensky obsadí krajinu, kde "demokraticky" urobí referendum aby to akože uznali aj na západe a bolo to sťaby officiálne a pričlení si ho k svojmu štátu ? ... Tí maďari to je pekný príklad :) , Evidentne tu majú svoje záujmy, keď 1000 rokov nechceli pustiť sever krajiny pre náš národ. A keby mohli tak sem prídu a pričlenia si nás zase k sebe. Lenže teraz už nie sú zďaleka tí mocní. A nezačni mi tu rozprávať o Vietname Iraku a iných absolútne odveci témach ako majú týpci čo nenávdia USA zvykom. Rusko nie je OSN.
 11. 11
  Riddler

  25 ročný muž
  Turiec

  Anektovanie Krymu je podľa mňa následok neskončenej studenej vojny, ktorá nadalej pokračuje. V 90-tych rokoch bolo avizované zlepšovanie vzťahov, NATO sa nemalo rozširovať a aj niektorí česko-slovenskí politici vraveli,že už nebudeme súčasťou žiadneho vojenského paktu. Potom však NATO začalo ísť čoraz bližšie k ruským hraniciam, v podstate ich obkľúčili, a na Ukrajine nastal prevrat- východne orientovaných oligarchov nahradili západní. Rusi pochopili, o čom je ten puč na Ukrajine, kto v tom má prsty a za akým účelom, a tak obsadili Krym. A takto to bude dovtedy,kým sa US zahraničná politika nezmení, kým sa skutočne nezačne to zlepšovanie vzťahov. Aby to niekto nepochopil zle, nechcem obhajovať anektovanie, takéto veci by sa v ideálnom svete nemali diať, lenže treba to správne chápať, v geopolitickom kontexte, a nie tak ako to chápu antiruskí paranoici- "stalo sa to preto, lebo zlé, diabolské Rusko! Lebo rusi si len tak zrazu vymysleli diabolský plán!"
 12. 12
  Hnisavica

  hrá sa, že má 2 roky
  ...a tým myslím tam dole

  @kierkegaard Majú tu napríklad strategicky rozmiestnených Maďarov!
 13. 13
  Vsakpredsajaa

  21 ročný chalan

  Myslím si že sa ani nemusíme dohadovať že to Rusi spravili v prvom rade práve kvôli vlastnému zisku.
  Na druhú stranu to bola aj vôla Krymu, absolútna väčšina chcela odísť z Ukrajiny a nepadol ani jediný výstrel.
  Je to tisíckrát menšie zlo ako odtrhnutie Kosova od Srbska kde dochádzalo k najbrutálnejším mučeniam a spokojný nakoniec nebol nikto (a nemusíme sa dohadovať o tom že odtrhnúť Kosovo bol v prvom rade americký úmysel).
  Za podmienok aké boli na Ukrajine (nacistické samozvané ozbrojené zložky popravovali Rusov v Odese...) to bol určite humánny krok a zachránil Krym aj keď to bolo stále porušenie celistvosti krajiny.
 14. 14
  U.s.army

  29 ročný muž

  @kierkegaard Vo vzťahu k Rusku odsudzujem porušenie medzinárodného práva, ktoré viedlo k anexii Krymu a vojenské zasahovanie v záujme destabilizácie východnej Ukrajiny. Toto konanie, ničím nevyprovokované zo strany Západu, vracia Rusko do najtemnejších období jeho histórie. Revizionizmus hraníc ako princíp politiky ohrozuje bezpečnosť Slovenska, Európskej únie a NATO. Odmietam návrat k normálnym vzťahom s Moskvou, kým nezačne opätovne rešpektovať normy, ku ktorým sa Rusko zaviazalo a na ktorých je založený európsky a medzinárodný poriadok.
 15. 15
  U.s.army

  29 ročný muž

  @tomias Vo vzťahu k Rusku je potrebné vnímať aj skutočnosť, že agresívne správanie Kremľa na medzinárodnej scéne má výrazné domáce pozadie, ktoré vyplýva z ekonomického prepadu v dôsledku pádu cien ropy na medzinárodných trhoch, masívnych výpadkov príjmov štátneho rozpočtu, zlyhania modernizácie krajiny a celkového rastu nespokojnosti obyvateľstva. Avanturizmus na medzinárodnej scéne je reakciou na oslabenie mocenskej pozície prezidenta Putina, silových zložiek a štátnej byrokracie, ktoré profitujú zo systému masívnej korupcie a štátnej represie.
 16. 16
  Cltr0n

  25 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @kierkegaard na južnom slovenku sa napríklad nachádza vodné dielo Gabčíkovo a na žitnom ostrove zásoby kvalitnej podzemnej vody. A madari by vlastne mohli obsadiť aj prístav v Rijeke alebo Terste ktoré kedysi patrili k Uhorsku s ktorým sa oni stotožňujú, a kopu iných vecí o ktorých si myslia že na ne majú historický nárok tak ako si to Rusi myslia o Kryme.

  RUS PRI ROZPADE ZSSR A VZNIKU UKRAJINY GARANTOVAL JEJ ÚZEMNÚ CELISTVOSŤ TAKŽE NA KRYME NEMÁ ČO HĽADAŤ AK MU TO NIEJE POVOLENÉ Z KYJEVA !!!

  To že má Rus svoje strategické záujmy je pekné a nikto im to neberie ale anexia cudzieho územia je niečo čo by sa už diať nemalo.
 17. 17
  Tomias

  hrá sa, že má 0 rokov

  Ani sam nevies co si napisal :D :D .. Akym pravom smu devastocat krajiny? Zabijat nevinne obyvatelstvo? US ARMY NEMA CO HLADAT ANI VO VEDLAJSOM STATE, NIE ESTE NA INOM KONTINENTE A BOMBARDOVAT KRAJINY