Fórum pridal Obsession, 26. 9. 2017 12:52 do kategórie Dejiny, história. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sacharidove vlny

0
Obsession

22 ročné dievča

Ahojte..chcela vy som vediet vas nazor ..skusenosti ..vdaka
Btw ..ano som tu nova birdz-zienka
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Paria333

25 ročný muž

Sacharidové vný su v pohode ale pre pokročilých sportovcov čo už nejakou dietou prešli.

Celkom fajn sa ale uplatnuje princíp ked sa nepodarí napríklad v klasickej diete dlhodobo udržať pod 50g sachrov :) Tak si akokeby prejdeš 2 dni na vyssich sachroch a zas speť pod 50g na den...

v diete je ale dolezíté pozerat na kalorie dostatocny pocet vitaminov a dbať skor na komplexne sacharidy a samozrejme bielkoviny.
  2. 2
    Obsession

22 ročné dievča

@paria333 a co pokial ide o jojo efect.. ..no presla som si uz niecim
    .zas taka sportovkyna nie som.. :D (hehe)
  3. 3
    Paria333

25 ročný muž

@obsession jojo efekt je pri každej diete ak začneš jest normlnu stravu...

Musís pomaly navysovať kalorie v dennom príjme, čojaviem teraz idem dietu na 1800-2000kalorii a ked ju ukončím tak každý týžden ju zvýšim o 100kalorii až kym sa nedostanem na nejakých 3200... Ale to uvidíš podla váhy ked sa budeš vážiť ráno nalačno či priberáš alebo chudnes...
  4. 4
    Obsession

22 ročné dievča

Odkial to vsetko vies :D ..dik..prave to ...ze mam tetaz strasne spomaleny metabolizmus ..
  5. 5
    Paria333

25 ročný muž

@obsession zvysovanie metabolizmu funguje nasledovne, podla svojho BMI si vypocitas prijem kalorii myslim že okolo 2400-2500 ti výnde (najdes na google kalkulacku na to)

Spraviš si jedalniček s hodnotami tých kalorii a určitými princípami (kedy rychle sachri kedy pomalsie kedy bielkoviny atd)

samozrejme sportuješ vela! (beh nezrýchluje metabolizmus!)

Športom sa palia kalorie rozbijes svoje svalstvo a telo musí zregenerovať a doplniť kalorie co spalilo - čím viac tychto cyklov telu ponúkneš tým zrýchluje metabolizmus. No a v týchto rozbijackých cykloch navysujes kalorie až kym trošku nezačneš priberať. Pak to udržiš na nejakej hladine a makáš...

PAk šupneš dietu o 500-700kalorii menej na den a po par mesiacov zase S5.

Bez sportu poriadneho metabolizmus nezrýchlis.

Otázka 1 - prečo beh nezrýchuje metabolizmus?

Klasické kardio ako beží vela ludí čiže tak 3-5km okolo 30minut je dlhodoba činnost telo spomalí metabolizmus aby telo vydržalo čo najdlhšie bežať.

Raz za týžden to samozrejme nevadí, ale ak zaradzujes beh do treningoveho planu tak formou HIIT resp TABATU 20sekund sprint 20sekund klus nejakých 20 opakovaní uplne stačí ;-)

Som zapasník tak robím váhu dosť často :D
  6. 6
    Obsession

22 ročné dievča

@paria333 zapasnik , a aj vyhravas ,robis to pre peniaze ?
  7. 7
    Paria333

25 ročný muž

@obsession amaterske len, na profi urovni sa z toho nedá aj tak nejak extra zarobiť ...
  8. 8
    Obsession

22 ročné dievča

@paria333 ako to vyzera amatersky ,, ze ides po ulici a kto ta nase.rie tak .. :D
  9. 9
    Paria333

25 ročný muž

@obsession tak isto ako v inom sporte, amaterske a profi zápasy...