Fórum pridal Wistingher, 17. 2. 2020 04:11 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sakra, aký má váš život zmysel? Kvôli čomu žijete?

0
Wistingher

23 ročný chalan
Bratislava

Pre čo máte energiu ísť do ďalšieho dňa? Čo vám dáva motiváciu?
Lebo mna len vkuse nejaký termín limituje, a po tom všetkom zistíš že máš 26 a nevieš čo zo sebou.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Alex458

23 ročné dievča

Ja neviem, ja mám 23 a nikdy som nemala takéto pocity, že život nemá zmysel. Je darom, každý deň ti môže niečo priniesť, každý deň môžeš byť šťastný tak prečo to neskúsiť :)
  2. 2
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

kvoli hudbe, rodine a priatelovi
  3. 3
    Rothschild

28 ročný muž

Motiváciu mi dáva to, že nechcem aby mi došli peniaze.
  4. 4
    Niah

23 ročné dievča
    Dalaran

Moja motivácia je nová práca, nová kuchyňa a tak nejak celé nové vybavenie bytu
  5. 5
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

Život nemusí mať zmysel. Len si ho užívaj, kým ho máš.
  6. 6
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

Ešte stále verím, že budúcnosť po prirátaní a odrátaní niektorých ľudí môže byť krajšia než prítomnosť
  7. 7
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Snažím sa zastaviť delfíny a zachrániť túto planétu.
  8. 8
    Goldenbeach

tvári sa, že má 3 roky

Moja motivacia je dobre sa vyspat a rano dobre vysrat :D
  9. 9
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Však to že život je len na určitý čas tak ai hi užívaj a nenechaj aa tlačiť termínmi
  10. 10
    Drazoal

24 ročný chalan
    Zvoľen

Posledne mesiace nad tym rozmyslam a nejak mi nic nenapada tiez :D Mali by sme si urobit deti, nech sme tu aspon na nieco.
  11. 11
    Surfrock89

30 ročný muž

Sme a to je ten zmysel,zakúšať existenciu v tomto tele
  12. 12
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

prestal som sa nad tým zamýšlať lebo je to istá cesta do blázninca
  13. 13
    Lool141

24 ročný chalan
    Medzi Jupiterom a Saturnom

Vyhonim a idem dalej..
  14. 14
    Martin093

26 ročný muž
    Bratislava

ked som si uz zobral hypoteku na 30rokov, uz to dako musim prezit...
  15. 15
    Livre

20 ročné dievča

Nie všetko musí mať zmysel.
  16. 16
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

Žiadny zmysel nemá a už sa nad tým ani nemienim zamýšľať :D
    Z biologického hľadiska je hlavný zmysel zanechať tu potomka, tak asi na tom začnem pomaly pracovať :D
  17. 17
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Pretože mám dcéru, frajera a mačku. A rybu. A babku s dedkom číslo 1 a číslo 2.
  18. 18
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

Na vsetkom si treba najst to pozitivne. Kazdy den ma nieco prekvapí. Aj sama seba prekvapim (thumbs) . Treba si uzivat prítomnosť, to ze ma nic neboli.. mozem cvicit, prechadzat sa, uzivat si vyhlady. Zijem pre svoju rodinu, priateľov a partnera. Robit ich šťastnými.
  19. 19
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@alex458 tak asi máš lepší život :)
    Alebo nevnímaš tak ako ja.
  20. 20
    Mikaell

20 ročný chalan
    Prešov

Momentálne v tejto chvíli je zmyslom môjho života dostať si nejako zo strojčeka to jedno zrniečko ryže, ktoré sa mi tam zaseklo.
  21. 21
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

https://i.postimg.cc/HnxQhmBw/tenor-1.gif
  22. 22
    Obsession

tvári sa, že má 3 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Kvôli dvom suchým rožkom a treste, ktorú si idem práve dat.
    (Keď už kvôli ničomu inému!) (:
  23. 23
    Obsession

tvári sa, že má 3 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Že treste (: :D
    Treske! (cmuk)
  24. 24
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

Kvoli tomu, aby som sa zlepsovala v krasnych veciach, ktore mi prinasaju radost. Aj ked vsetko, co sa v zivote naucim, odide so mnou.
  25. 25
    Majky538

25 ročný muž

Mohol by si rozmyslat 10 rokov. Skus sa niecomu novemu venovat ... spolocenske, sport.. kup si psa, planuj si veci, kde by si chcel ist, alebo pracuj viac v praci, davaj si male ciele na dany mesiac a podobne.
  26. 26
    R4ptor

25 ročný muž

žijem pre svoju rodinu, kamošov, baby, street workout, kvôli hudbe a prírode
  27. 27
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Asi už žiadny. Práve som došla od doktorky a v lekárni zistila, že mi zle napísala recept takže žiadne lieky mi nedali, psychicky som sa zrútila a teraz mi je zle...
  28. 28
    Velagranka

23 ročné dievča

Aký ma môj život zmysel v kontexte sveta ako takého tak no idea, ale inak žijem pre seba :D proste makám na sebe, snažím sa mať nejaký prínos a tak, čo ja viem, nemám rada tieto otázky :D
  29. 29
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

Kvôli nádeji že zajtra mi bude lepšie.
  30. 30
    Dezolat

31 ročný muž

"The key to being happy isn't a search for meaning. It's to just keep yourself busy with unimportant nonsense, and eventually, you'll be dead."
  31. 31
    Tomtoylc

28 ročný muž

ja nehľadám zmysel - žijem a užívam si
  32. 32
    Burn

28 ročná žena
    Praha

U mna sa motivacia v case meni a posuvaju ma dopredu dosiahnute ciele s vidinou dalsich a dalsich veci, ktore by som raz chcela vediet / zazit / mat... Nad tymito vecami som sa zacala zamyslat niekedy na gympli, kedy som mala ciel dostat sa na kvalitnu vysoku skolu, mat okolo seba ludi, na ktorych sa mozem spolahnut, ale hlavne poriadne poznat seba a naucit sa existovat sama so sebou. Potom som chcela vystudovat, najst si kompatibilneho partnera a byt stastna s niekym. Po skole najst si pracu, ktora ma bude bavit a bude perspektivna. Urobit atedtaciu. Usadit sa, zalozit rodinu, nadobudnut vlastne byvanie (oddlzit sa). Mat vlastnu ordinaciu. A tak dalej. To su take tie hlavne "fakticke" body, inak mam staly ciel byt spokojna s tym, co prichadza, vediet sa nadchnut z obycajnych veci, venovat sa tomu, co ma bavi a pestovat pevne vztahy s najblizsou rodinou a priatelmi. Kazdy maly krocik ma tesi a posuva dalej.
  33. 33
    Annyejnji

22 ročné dievča

Akože motiváciu na samotný život asi nehľadám. Väčšinou mi stačí predstaviť si, že tu zajtra nemusím byť. Ani o hodinu. A nejak prirodzene mi z toho pocitu príde nanič a uvedomím si, aký dar to je, že stále môžem a môžem sa vzdelávať a hľadať šťastie a byť s ľuďmi, ktorých mám rada. Že aj keď je mi niekedy úplne nahovno a mám nahovno obdobie, tak stále sú veci, ktoré proste môžem, pretože tu som a môžem ich zmeniť/môžu sa zmeniť. A na ďalší deň (pokiaľ to nie je nejaký naozaj ťažký deň lvl skúška alebo hrozný predmet) sa zvyknem všeobecne tešiť :D

34. 34
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@burn a všetko ti vyšlo hej?
  35. 35
    Tomas55555

25 ročný muž

Mojim hlavným životným cielom je získať večný život s Bohom v nebi, chcem žiť v nebi kde je večná radosť a pokoj, tomuto zasväcujem celý svoj život, a na smrtelnej posteli si chcem povedať :"áno, urobil som maximum preto aby som získal večný život s Bohom v nebi".
  36. 36
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@wistingher Haha to nieee, vsetko z toho mi este nevyslo. Na niecom este len pracujem (atestacia, byvanie) a na niecom som ani nezacala pracovat (deti, vlastna ordinacia) :D
  37. 37
    Alex458

23 ročné dievča

@wistingher @19 nemyslím si. Každý máme svoje problémy, ktoré nás ťažia a rany, ktoré bolia. Lenže život ide stále dalej. Je úplne jedno, čo sa ti stane, slnko neprestane svietiť a zem sa točí dalej. Každé ráno príde nový deň, preto netreba zúfať a depkárčiť. Aj ked ťa ludia sklamali, opustili, máš pocit prázdnoty, že ťa život nebaví, tak on za to nemôže. Všetky rany na duši ti spôsobili ľudia, život nie.
  38. 38
    Vreskot000

33 ročný muž

aby som sa raz vo večnosti stretol s najbližšími, lebo tento svet ťa nenaplní nikdy, a hľadať máme najprv kráľovstvo božie a ostatné nám bude z lásky pridané
  39. 39
    Ludusinqa95

24 ročné dievča
    Tam, kde končí realita dneška

Hľadať zmysel života je nezmysel ;)
  40. 40
    Kerrang

28 ročný muž

Kvôli hudbe, kvôli možno pár priateľom s ktorými si vždy mám čo povedať a tým mojim koníčkom pre niekoho nudných a nezáživných (hehe) ...no a potom aj kvôli rodine, lebo cítim ako som tu ako člen potrebný a tiež si to asi uvedomujú, keď som tu takpovediac vždy k dispozícií riešiť preblémy, keď sa niečo pokazí 0:) ...kiež by neboli také problémy, lebo popravde sa z toho množstva práce na dome aj ako dočasne nezamestnaný nenudím a vždy ma niečo niečim prekvapí (hehe)
  41. 41
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Podla mna je chyba vychovy ze nemas zmysel