Fórum pridal Majo325, 8. 11. 2018 09:54 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sám v cudzine

0
Majo325

25 ročný muž
NR/BA

Ahojte, je niekto kto šiel sám úplne sám do cudziny za prácou? Aký ste mali pocit? Väčšinou sa stretávam v Nemecku s tým, že idú spolu aspoň dvaja, viacerí...manželia...rodina...
Mám z toho trochu depresie :D Rsp. vedeli by ste tak fungovať v zahraničí?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

Vyjeb sa už na to a vráť sa domov. Očividne to nezvládaš...
  2. 2
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

išiel som sám a tešil som sa
  3. 3
    Poppyseed

24 ročné dievča

Chcela som napisat nieco ako @1 pretoze toto je uz asi tvoje stvrte forum. Nie je to ziadna hanba vratit sa domov.
  4. 4
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Ja viem, je to ťažké. Je to cudzia krajina, ktorej zvyky a mentalita sú nám úplne cudzie. Ľudia hovoria nezrozumiteľným jazykom a si pre nich vyvrheľ. V obchodoch nenájdeš nič, na čo by si bol zvyknutý, ľudia ti doškriabu auto, keď vidia slovenskú značku. Nie je to med žiť v Česku.
  5. 5
    Poppyseed

24 ročné dievča

@4 (hehe)
  6. 6
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

btw. ako píše @Poppyseed kamoša hokejistu driftovali ako dorastenca do Kanady ešte aj s jedným kamošom spoluhráčom... vydržal to necelý mesiac a keď po prvom týždni skypoval s mamou, reval ako maly harant... vratil sa domov aj za cenu toho, ze si zmrvil pravdepodobne celú kariéru. Brachov svagor isiel zasa pre zmenu na Nový Zéland, mal pred tym super pracu v Irsku, kde bol 11 rokov ale kedze NZ bol jeho sen, predal vsetko, co mal, vykaslal sa na pracu, kupil letenku, vybavil vizum a isiel na rok, nikoho tam nepoznal, nič tam nemal vybavené, išiel vyslovene na blink, prvu noc spal vo Wlellingtone na zastavke MHD, na druhy den uz v nejakej ubytovni s dalsimi desiatimi manikmi v izbe, do tyzdna mal pracu vo fitku a bol najstastnejsi clovek na svete... (hehe) Jednoducho niekto na to má vlohy a niekto nie....
  7. 8
    Mobscene_69

24 ročné dievča
    Smultronställe

Jj, šla som sama do Londýna a tiež mi az tam začalo chýbať všetko, čo mi dovtedy doma liezlo na nervy (vrátane rodiny).. Žiť sám v zahraničí nie je nič easy, ak máš dobré zázemie doma, vždy ťa to bude volať domov a na tom nie je nič zlé :)
  8. 9
    Smilerrr

11 ročný chlapec
    Omelas

@salora hovorí sa "na blind" :D
  9. 10
    Majo325

25 ročný muž
    NR/BA

@laurikaaa
    @poppyseed
    4forum isto nie, zdz sa komentara
    Tu nejde o to ze nezvladam ..oba ze mi je smutno ze som sam a pytam sa ludi co su sami v zahranici tak nepi..., zvladam pracu dobre plat dobry len samota trochu ze kamosov mam doma
  10. 11
    Stolky100

23 ročný chalan

@9 a ešte že ho driftovali :D
  11. 12
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

@stolky100 To muselo byť riadne bolestivé, keď po niekom driftovali až do Kanady :D
  12. 13
    Heineken

23 ročný chalan

ja o tom uvazujem ze by som isiel sam, ale nie na dlho, len tak vyskusat nieco zarobit D . Hej vacsinou chodia partie alebo tak, ale ked musis tak musis
  13. 14
    Yacopsae

24 ročný chalan
    161>88

Ja by som sám nešiel určite.
  14. 15
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@hnisavica chybička sa vloudila, draftovanie malo byť samozrejme (hehe) (:

@Smilerrr hovorí sa aj na "blink" (hehe) a nemá to nič spoločné so žmurkaním
  15. 16
    Kerrang

26 ročný muž

Dlhodobo nie, dal by som tomu u seba maximálne 2 týždne a aj to by mi bolo dlho, že som tam sám len :D
  16. 17
    Livre

18 ročné dievča

Ja planujem ist studovat do Danska a tiez sama.
    Ale nie preto ze by som tam chcela ist sama. :,(
  17. 18
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

Odišla som a žijem. Ťažké to bolo vždy, ale ked človek môže niečo vyskúšať a zažiť, tak prečo nie.
  18. 19
    Majo325

25 ročný muž
    NR/BA

@Alex458 a v akej krajine si ak mozem vediet? A ako dlho uz
  19. 20
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

@majo325 kanárske ostrovy, pol roka zatial
  20. 21
    Majo325