Fórum pridal Leeroy, 7. 1. 2018 17:02 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sesternica mojej sesternice je?...

0
Leeroy

22 ročný chalan

Páči sa mi jedno dievča, viem že jedna baba v škole je jej sesternica. Nejak som sa dostal k tomu, že mi starká povedala, že(tej baby čo sa mi páči sesternica) je moja veľmi veľmi veľmi vzdialená sesternica(ona ani o tom nevie lebo so mnou flirtovala).
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Leeroy

  22 ročný chalan

  Je to v rici?
 2. 2
  Torpedo08

  27 ročný muž
  kOkOtOvO

  To ani srnka netusi co ti to je :D
 3. 3
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Femiarmy Birdzu

  toto sa nedá rátať ako incest, máš šťastie

  (alebo smolu, záleží na prioritách)
 4. 4
  Romcix

  27 ročná žena
  Nitra

  kámo pokoj, z hľadiska možných genetických mutácií je relatívne bezpečné vyštartovať aj po tej sesternici. Záleží kde máš morálne hranice
 5. 5
  Michelleee

  24 ročné dievča

  Moja sestra chodila s jednym chalanom az po case zistili ze jeho otec a nasa babka su sesternica a bratranec :D :D
 6. 6
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  uze birdzu

  ty
 7. 7
  Kosmiklove

  32 ročný muž
  andromeda

  sesternica z udeneho kolena
 8. 8
  Tomias

  hrá sa, že má 0 rokov

  neklam :D to ty si s ňou flirtoval
 9. 9
  Marjy77

  19 ročné dievča
  Wilderland

  je ti to sesternica z druheho/tretieho/xtého kolena

  podľa zákona môžeš byť vo vzťahu aj so sesternicou z prvého kolena, takže bez problémov, ale ja by som nechodila ani s bratrancom z druhého, od tretieho hore je to už v poriadku
 10. 10
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @marjy77 to podla akeho zákona prosím ta lebo toto neviem. Sesternicu za zenu si nemozes vziat v ziadnom pripade, toboz nie církevně. PS. Nemyslis di ze je to choré?? Věd budeš mat retardovane děti.
 11. 11
  Vlado905

  24 ročný chalan
  Bratislava

  @vreskot000
  Zákon č. 36/2005 Z. z.
  Zákon o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov
  § 10
  Manželstvo nemožno uzavrieť medzi predkami a potomkami a medzi súrodencami; to isté platí o príbuzenstve založenom osvojením. V takom prípade súd aj bez návrhu rozhodne, že manželstvo je neplatné.

  Bratranec a sesternica nie je ani predok ani potom ani súrodenec, teda zákon nezakazuje - teda povoľuje.
 12. 12
  Likjul

  hrá sa, že má 0 rokov

  Páči sa mu sesternica jeho sesternice, nie tá jeho sesternica. :D Ja v tom problém nevidím.
 13. 13
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @vlado905 ale prosím ta.... Věd to je totalna ako ta to mohlo co i len napadnout... Ako v dobrom konstatujem :)
 14. 14
  Vlado905

  24 ročný chalan
  Bratislava

  @vreskot000 tak pýtal si si zákon, vidíš, že ten povoľuje manželstvo bratranec-sesternica.... ale čo je podľa mňa na tom zákone zaujímavejšie je nasledovná situácia:
  predstav si, že máš slobodnú matku, či vdovu s dospelou dcérou a podobne otca so synom... ak by sa chceli zosobášiť, tak najprv sa musí zosobášiť syn-dcéra a až potom otec-matka, lebo v opačnom prípade by to bolo v rozpore so zákonom, keďže ten sa vzťahuje na moment uzavretia, teda syn-dcéra sa musia sobášiť kým ešte nie sú v osvojení súrodenci :D

  každopádne chalanisko sa pýtal na sesternicu nejakej vzdialenej sesternice (nie z prvého kolena), teda v jeho prípade nie je o čom... je to v pohode...
 15. 15
  Skvrnka

  21 ročné dievča
  parkovisko za Viedňou

  Veru, to uz nie je incest, neboj.

  @mielikki preco som vedela ze takto zareagujes? :D
 16. 16
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Femiarmy Birdzu

  @skvrnka lebo si vedela, že tieto debaty len čakajú na to, kedy sa tam zjavíš :D
 17. 17
  Vreskot000

  31 ročný muž

  Ono. Vies je to tom, ze to nie je normalne.... Musíš uznat. Nech by bola tvoja sesternica neviem ako pěkná a přitažlivá, je to tvoja krv, a krv_sa "miesat" nesmie. Chapes.... Prostě je to blbost... Ked budeš starší pochopí s aj sam, ze to nad čím sa zamyslas je nielen blbost ale aj proti přírodě.... Ako v dobrom ti písem...
 18. 18
  Scorpus123

  tvári sa, že má 6 rokov

  Tak to sme všetci potom jedna veľká rodina :D
 19. 19
  Obsession

  hrá sa, že má 1 rok
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Je tvoja koza :D
 20. 20
  Magick55

  25 ročný muž
  východ severo-južného západu

  @vreskot000 vsetci sme od adama a evy...takze neopovaz sa niekedy ozenit, zvrhlik...v dobrom ti pisem
 21. 21
  Paria333

  26 ročný muž

  @marjy77 sesternica z druheho kolena je dcera mojhorodičovho bratranca/sesternice...

  Sesternicina sesternica mi nieje nic. absolutne.

  Príklad- otcov brat si zobral manželku a má snou bratranca mojho.
  Tá manželka má sestru a tá má dcéru a tá je sesternica mojmu bratrancovi.

  Žiadna krv tam absolutne nieje, nieje to sesternica z druheho kolena nieje mi to absolutne nič...
 22. 22
  Paria333

  26 ročný muž

  @vlado905 kolenne sesternice sa rátajú len pokrvné, teda iba deti bratrancov mojich rodičov kde je krv...


  toto nieje nič.
 23. 23
  Marjy77

  19 ročné dievča
  Wilderland

  @paria333 u nás sa ráta aj ten príklad čo si dal ako sesternica z druhého kolena
 24. 24
  Paria333

  26 ročný muž

  @marjy77 u vás to je kde? na lazoch ?:D
 25. 25
  Marjy77

  19 ročné dievča
  Wilderland

  @paria333 áno :D ale máme tu aj incest, takže sa tým nemusíme zaťažovať, lebo tá sesternica z tretieho kolena ti je zároveň aj nejaký bližší príbuzný (letim) (thumbs)
 26. 26
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @magick55 he. beriem ta že sa do toho nerozumieš. ad 1. ak sme všetci od Adama a Evy, tak by si mohol vedieť, že pravdepodobne pred x rokmi, kedy ten Adam a Evička boli, bola tak dokonalá genetika, že bolo možné, aby bratranec a sesternica, možno aj brat a sestra mali spolu deti, a bolo to normálne, nakoľko sa musel plniť boží príkaz... podmante si túto zem a naplnte ju... lenže vplyvom prveho hriechu sa aj táto možnosť berie ako hriech a previnenie sa jednak proti prírode( myslím že aj ty uznáš, že krvismilstvo nie je normálne, možno tak u cigáńov) a jednak proti logike. ak teda aj neveríš v Boha, čo nemusíš, máš v sebe vpísaný prirodzený zákon, vdaka ktorému vieš pochopiť isté súvislosti aj bez viery v Boha, lebo sú prirodzené a dané všetkým. to že sa nemôžeš vyspať so svojou sestrou, sesternicou, a pod, ti je hádam jasné. a dalšie. sesternica tvojej sesternice je tvoja sesternica druheho stupna. do 4 stupňa podľa bočnej línie nesmieš uzavrieť manželstvo podľa cirkevných ale aj svetských pravidiel. dôvod je jednoduchý. možná degenerácia a retardácia potomkov, a je jedno, v akej bočnej línii si chceš zobrať za ženu niekoho, kto i len náznakom patrí do tvojej rodiny, ono sa to prejaví. pochop jednu vec... to, čo píšeš je NENORMÁLNE. nie preto, že ti to ja píšem(nemusíš prijať ten názor) ale preto, lebo to káže zdravý rozum.
 27. 27
  Vreskot000

  31 ročný muž

  dúfam že vieš o čom ti hovorím, ale podľa mňa postupom času prídeš aj sám na to, že to nie je normálne. možno stačí, keby si sa spýtal na názor svojich rodičov, ktorí ti to azda dodatočne vysvetlia :)
 28. 28
  Magick55

  25 ročný muž
  východ severo-južného západu

  @vreskot000 cely ten koment bol bezpredmetny kedze si nepochopil zjavnu ironiu

  Ale! Chytam sa na tvoj styl....ad1. tipek pisal ze sa mu paci sesternica jeho sesternice...takze vies si hadam domysliet ako vzdialena "rodina" to je (k tomu aj smerovala ta narazka v prvom komente)

  Ad2. cirkev dokaze zosobasit dokonca aj priameho bratranca a sesternicu

  No a k tej casti s dokonalou/nedokonalou genetikou sa ani nejdem vyjadrovat...chcem dufat ze si bol opity alebo nieco a nemyslel to vazne
 29. 29
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @magick55 Kánon 1091 CIC hovorí: „§ 1. V priamej línii pokrvnosti je manželstvo neplatné medzi predkami a potomkami tak zákonnými, ako aj prirodzenými. §2. V bočnej línii je neplatné až do štvrtého stupňa vrátane. §4. Nikdy sa nemá dovoliť manželstvo, ak je pochybnosť, či stránky sú pokrvné v niektorom stupni priamej línie alebo v druhom stupni bočnej línie.” Čo sa týka obsahu, také isté vyjadrenie má aj kánon 808 CCEO.
  Kódexy teda jasne hovoria o tom, že sa nikdy nemá pripustiť manželstvo stránok, ktoré sú vo vzťahu pokrvnosti v akomkoľvek stupni priamej línie, čiže medzi predkami a potomkami tak zákonnými, ako aj prirodzenými. O zákonných potomkoch hovoríme vtedy, ak pochádzajú zo zákonného - teda platne uzavretého manželstva. O prirodzených potomkoch hovoríme vtedy, ak ich splodili rodičia, ktorí neuzavreli platné manželstvo.
  Čo sa týka bočnej línie, nikdy sa nemá dopustiť manželstvo medzi pokrvnými v druhom stupni bočnej línie. Hoci už len pochybnosť o týchto stupňoch pokrvnosti spôsobuje, že sa takéto manželstvo nemá dopustiť. V týchto dvoch prípadoch sa nepripúšťa dišpenz, lebo tieto prekážky majú svoj pôvod v prirodzenom Božom práve (aj keď o prekážke pokrvnosti v druhom stupni bočnej línie sa medzi odborníkmi názory rôznia, keďže podľa CIC, kánon 1091 § 4, sa v prípade pochybnosti nepripúšťa dišpenz, môžeme verziu o božskom pôvode tejto prekážky uznať za pravdivú).
  Ak hovoríme o treťom a štvrtom stupni bočnej línie, vtedy ide o prekážku cirkevného práva, a tá je cirkevnou autoritou aj dišpenzovateľná.
  bratu neuč ma sprostosti pokiaľ nepoznáš kodex kanonického práva dobre?
 30. 30
  Vreskot000

  31 ročný muž

  v skratke ti poviem, aby si dostal rozum spolu s pôvodcom otázky a ten, kto tento závažný morálny problém rieši. ak nerozumie tomu, že zobrať si sesternicu akéhokoľvek stupňa je choré, a budeš mať určite degenerované deti, lebo ste jedna krv, tak ti nepomôže ani keby zemetrasenie nastalo, lebo to máš v hlave popletené. ženu si máš hľadať predovšetkým takú, ktorá nesúvisí ani v päte s tvojou rodinou. ale pozri. prvé retardované dieťa ktoré uvidíš po narodení bude odpoveď na tvoju otázku, či to normálne je alebo nie. píšem ti len na základe faktov, nie dojmov.
 31. 31
  Vreskot000

  31 ročný muž

  zlá správa! @paria333 ale je, tak rozmýšľaj. daj si spraviť v prvom rade genetické testy za nejakých 300,- a spýtaj sa pána doktora. pokiaľ sa ta spýta či si normálny a nebude ti vadiť retardoané potomstov, sprav si rodostrom a rozkresli si ho. on ti pomože s radosťou, je to jeho práca. teraz k veci. tvoj brat (priklad) ma otca a mamu (rodičov) tí mali bratov a sestry, tí maju bratrancov a sesternice. ak máš bratranca, a sesternicu, logicky tvoj starý otec musel mať sestru. ak máš sesternicu z 3 kolena, tvoj prastarý otec mal sestru, a tam nastalo po 3 generaciach rozčlenenie. ale stále je to jedna krv! čo to mu nerozumieš?
 32. 32
  Paria333

  26 ročný muž

  @vreskot000 prečítaj si ešte raz čo som písal :D:D:D lebo si mimo...
 33. 33
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @paria333 len si to tak debilne napisal že ani Boh nevie čo si tym chcel povedať. nabuduce napis kratsiu vetu (oznamovacia zrozumitelna veta, ) potom do druhej vety napiš v kratkosti co chceš tým povedať. a tretiu vetu na zaver zhrn svoje dojmy a výzvu diskutérom, čo si o tom myslia. takže pokiaľ chceš niekomu niečo napísať kto je mimo vedz, že ja tvoje myšlienky čítať neviem. napíš to zrozumitelnejšie