Fórum pridal Jana, 25. 12. 2020 17:29 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Si za to aby si homosexualne orientovane pary mohli adopotovat deti?

0
Jana

24 ročný chalan
Poprad

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Etelnair

13 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

a to ani neviem aky nazor ma Sulik :S
  2. 2
    Superzazrak

29 ročný muž
    newcastle

Ja len poviem za seba že mne by sa nepáčilo ak by som mal dvoch otcov alebo dve mamy... :D
  3. 3
    Clarise

21 ročné dievča

Ono na jednej strane je to fajn ze by tie deti neboli v detskom domove ale na druhej strane by za to boli šikanovane...
  4. 4
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@3 Asi tak.
  5. 5
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

neviem sa vyjadriť,nie som homosexuál
  6. 6
    Delica

tvári sa, že má 3 roky
    (-∞,+∞)

Vychovajte svoje deti aby neboli chujkovia a deti homosexualov prestanu byt sikanove rychlo.
  7. 7
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

@clarise tak ale to nie je problém toho páru, to je problém výchovy tých šikanujúcich detí

Plus decká si nájdu dôvod na šikanu tiež. Decká z decáku to tiež nebudú mať v kolektíve najľahšie
  8. 8
    Sianagirl245

19 ročné dievča

@clarise a potom si to porovnaj.. sú lepší rodičia ktorí sú rovnakého pohlavia ale to decko ľúbia že sa cíti milované alebo tí ktorých deti šikanujú ostatné? (?)
  9. 9
    Matthewp

24 ročný chalan

@clarise a kým sú šikanované? "normálnou" spoločnosťou, ktorá nemá lepší argument proti adopci párom rovnakého pohlavia ako to, že budu nimi šikanovaní :D
  10. 10
    Clarise

21 ročné dievča

@sianagirl245 no lenže tu ide skôr o to ze už aj v ústave je ze manželstvo =muž a žena... Tak áno je to pekne len proste niektoré krajiny na to ešte nie sú vyzrele a hlavne niektorí ľudia.... čiže možno neskôr.. Keď už to pomaly prijme ešte viac ludi ako doteraz a keď to bude bežnejšie aj v iných krajinách tak podľa mňa to príjmu už za samozrejmosť ľudia a nebudú potom na to pozerať ako nieco strašne. Len ešte teraz to je také ze už sa na to ľudia nepozerajú ako na niečo strašné ale zase to ešte není také ze normálne pre niektorých ľudí.. Však ešte stále sú ľudia ktorí sú za svoje pohlavie diskriminovaní.. A to vidíš aj pri dospelých z...
  11. 11
    Clarise

21 ročné dievča

@mielikki no je to problém spoločnosti ako to zadefinovala.... A áno deti si najdu všeličo na šikanovanie
  12. 12
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

Nie, nesúhlasím s adopciami pre LGBT páry. Nemal by hlavne štát riešiť to, prečo to dieťa v tom domove vôbec je? Vzdelávanie mládeže o tom, čo to je zodpovednosť, čo je to sex, čo je to manželstvo, alebo prednášky o tom, že majte zodpovedný sex, inak vaše nechcené dieťa skončí v detskom domove a pod... A načo by boli akože deti takým homosexuálom? Ale OK, čisto hypoteticky… Čo ak budú môcť mať deti, len za predpokladu, že budú deti v detských domovoch? Keď zrazu nebudú, tak čo? Vlastne, tu sa dostávame k tomu, že existencia homosexuálnych rodín sa bude potom zakladať na neúspešnosti heterosexuálnych rodín… Určite treba skôr riešiť to prečo sú také problémy v heterosexuálnych pároch, že deti končia v detských domovoch. Keby tam skončili iba siroty, tak by ich bolo podstatne menej a tie by si kľudne mohli adoptovať hetero páry, ktoré nemôžu mať vlastné deti...
  13. 13
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

A s takými registrovanými partnerstvami súhlasím, ale myšlienka manželstva rovnakých pohlaví sa mi nepozdáva :-/
  14. 14
    Clarise

21 ročné dievča

@matthewp budú šikanovane keď už.. Lebo si precitaj koment @10 kde som to vysvetlila
  15. 15
    Matthewp

24 ročný chalan

@darksider96 "A načo by boli akože deti takým homosexuálom?" rly? pretože sú to taktiež ľudia a chcú mať deti a starať sa o ne?
  16. 16
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@matthewp KKS, napísal som tam argumenty, ktoré celú túto diskusiu zaklincovali a ty reaguješ práve na toto (retard) (hehe)
  17. 17
    Matthewp

24 ročný chalan

@darksider96 no neviem čo si zaklincoval, riešiš problematiku detských domovov a žiaden argument proti tomu prečo by homosexuálne nemali mať takú istú možnosť si adoptovať dieťa ako hetero páry
  18. 18
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@matthewp Ale mám argument a aj som ho napísal v @12 :smile: Čo na tom nechápeš?
  19. 19
    Tequila

26 ročná žena
    Košice

neexistuju ziadne vyskumy, preco nie
  20. 20
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Nič si nezaklincoval @darksider96
  21. 21
    Matthewp

24 ročný chalan

@darksider96 chápať to tak, že ty berieš ako jediný "zdroj" detí detský domov a v tom vidíš problém?
  22. 22
    Annyejnji

22 ročné dievča

toto, ze oni tie deti by boli šikanovane ja preto,ze je to odchylka od normalu, keby to bol normal, nemali by byt prečo, rovnako, ako nie su šikanovane deti, ktore vyrastaju s 1 rodičom (len kvôli tomu)
  23. 23
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@rebarboe Ale áno.

@matthewp A odkiaľ si chceš adoptovať dieťa so svojím priateľom? Adoptujte si radšej psa alebo mačku a nehrajte sa na mamku a tatka.
  24. 24
    18fliper

31 ročný muž
    panic s komplexami na portali pre skolakov

https://www.youtube.com/watch?v=ERT_7u5L0dc&ab_channel=HDFilmTributes
  25. 25
    18fliper

31 ročný muž

som urcite za to aby do toho nekecal stat. plus kto si mysli ze homosexuali dnes nemozu adoptovat a vychovavat decko je vcelku naivny.
  26. 26
    Matthewp

24 ročný chalan

@darksider96
    - možných "zdrojov" je viacero - náhradné materstvo, inseminace, adopce z iného zdroja ako domov, dieťa z predošlého vzťahu...
    - problémom je legislatíva, ktorá dovolí byť zákonným zástupcom len jednému z rodičov. Stovky detí takto dnes vyrastajú v lgbti rodinách tu na Slovensku. Avšak, ak sa tomu jednému zákonnému zástupcovi niečo stane, dieťa ide do domova a je jedno koľko starostlivosti dostalo od toho druhého.

- mám kamaráta, ktorý toto rieši tak kúsok o tom viem, osobne priateľa nepotrebujem a nechcem ale dík za radu psov mám rád :)
  27. 27
    18fliper

31 ročný muž

@matthewp kamo neviem ci si si nevsimol ale darkcider zaklincoval dalsiu diskusiu. zmier sa s tym a prijmi porazku so ctou. tu uz davno neni o com. je rozhodnute.
  28. 28
    Helloxd

27 ročný muž

@darksider96 ked sa na tatka a mamku moze hrat marienka a jozko z osady ktori sami nemaju co do huby tak si myslim ze by na to mali mat pravo aj dvaja zabezpeceni chlapi, mat rodinu je pre niekoho zaklad zivota kto si ty aby si tomu zabranil niekomu inemu? Obzvlast ked negativne stranky toho by ani neexistovali kebyze nemame taku chujovu spolocnost.
  29. 29
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

Vy tu bojujete za homosexuálov a ja tu bojujem za to aby deti nemuseli končiť v detských domovoch a mali sa dobre vo svojej biologickej rodine. Takže to je ten rozdiel medzi nami... Pekne je tu aspoň vidieť kto je zasiahnutý brainwashingom a kto nie...

@helloxd Tak treba dosiahnať to aby Marienka a Jožko z osady mali mať čo do huby. Ja mám riešenie aj na asociálnu problematiku. A komu ja čo chcem zabrániť? Ty bojuješ za homosexuálov a ja za to, aby tie deti neskončili v detských domovoch ako som už písal vyššie. Gratulujem, si ovca (letim)
  30. 30
    Yoss

30 ročný muž

Detský domov - to je strašne náročný štart do života. Nad domáce zázemie a dospelých ľudí, ktorí stoja za tebou a podporujú ťa, nie je nič lepšie.
  31. 32
    Helloxd

27 ročný muž

@darksider96 tak tym padom nemaju tvoje komentare nic spolocne s touto temou. Mozno som ovca ale aspon viem citat
  32. 33
    Kerrang

28 ročný muž

Ja netuším, neviem sa v tomto vcítiť do homosexuála..
  33. 34
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

@darksider96 problém je, že nejaké deti vždy budú v detských domovoch a je nereálne si myslieť, že nie. Je to síce smutné, ale tvoja predstava riešiť toto prevenciou je fantasmagorická a utopická. Toto nedokáže nikto nikdy - sme ľudia a sme chybní. To čo chceš by bolo možné iba ak by boli ľudia z pásovej výroby.

Ináč, asi ti pokazím teóriu, ktorú podávaš ako objav teplej vody, ale rôzne predmanželské, manželské a iné výchovné poradne (a aj prevencia a teda náuka) existujú už aj v súčasnosti, dokonca sú i tzv "učitelia pre rodičov", ktorí sa snažia o to, aby si rodičia radšej osvojili pozitívne skilly a opravili svoje výchovné chyby, miesto toho aby sa im deti rovno na šupu odoberali. A teda tvoja teória je v praxi nedostačujúca - isto zlomok vieš pomôcť prevenciou, ale drvivu takýchto prípadov nie.
    A teda, akoby som to povedala slušne... srší z teba trochu neskúsenosť, lebo nemám pocit, že máš reálny prehľad o tom ako postupuje sociálka (a aké rôzne snahy a pokusy sú za tým všetkým) a ako fungujú decáky a aká je situácia na SR... Lebo inák by si pochopil, že adopcia dákymi homošmi je v tom celku to najmenej podstatné, čo by trebalo zakazovať
  34. 35
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

@12 ctjb

Dekel = ujebany
  35. 36
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@clarise co je bohuzial vina rodicov tych deti, ktore sikanuju... (sikanovali by)

@Darksider96 "naco by boli homosexualom deti"... sorry ale toto je fakt dementna otazka... akože homosexual nemoze mat napriek orientacii rodicovske pudy?? Lezbicka nemoze mat materske city, tuzit po dietati tak ako heterosexualna zena? Predstav si, ze aj muzi homosexuali maju tuzby mat a vychovavat dieta.... btw. X parov i single homosexualov dieta vychovava a dokonca nie je ani taky velky problem pre homosexuala si dieta adoptovat...
    mimochodom - tuto otazku riesi vzdy majorita, vacsinou je proti ale nikto z nich vacsinou ani netusi, kolki z tych homosexualov by si vlastne dieta adoptovat chceli...
    chceš tu navyše riešiť všeobecny problem umiestnovania deti do DM ale faktom je, ze tie deti tam boli, su aj budu a otazka znela, ci homo povolit adopciu alebo nie... pises, ze bojujes proti tomu, aby deti skoncili v DM... smiem vediet, ako proti tomu bojujes??
  36. 37
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@skvrnka @salora Táto moja predstava sa dá uskutočniť. Musí sa ale zmeniť spoločnosť a treba so vzdelavanim vo vyšších hodnotách, ktoré presahujú materializmus, kapitalizmus, či ine materiálne - izmy.

„Klíčem k tomu, jak změnit většinový lidský myšlení, je změnit to, co je populární. Proto radši než se mainstreamu poddat, musíte se jím stát - a pak ho přemůžete.“ Brian Warner
  37. 38
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

@darksider96 lol.
  38. 39
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@skvrnka @38 Napodobne.
  39. 40
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

@darksider96 ešte mi povedz kde na svete táto tvoja spoločnosť na svete funguje. Pls aspoň 1 štát. Lebo ja taký nepoznám.
  40. 41
    Helloxd

27 ročný muž

@darksider96 ta tvoja prestava je stale uplne mimo diskusie, pis si tie svoje utopicke myslienky do denniku a nie k random foram
  41. 43
    Devanelemen

19 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

To by bolo vlny. :smile:
  42. 44
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@skvrnka Teraz uz nikde... Teda aspon politicky nie. Ale moze sa to zmenit. Mam nadej. Ale taka nadej nemusi byt presvedcenie, ze nieco dopadne podla mojich predstav. Moze to byt aj istota, ze ma nieco zmysel bez ohladu na to, ako to dopadne :smile: (letim)
  43. 45
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@helloxd Ja tu len odpovedam na reakcie, ktore som dostal. Strat sa a necitaj tie moje "utopicke myslienky" ked ti to vadi.
  44. 46
    R0cketqueen

18 ročné dievča

@darksider96 Ježiš :-/ lebo deti končia v decaku iba keď sa nevydari hetero vzťah.. Nie aj vtedy keď im umru rodičia alebo rovno po pôrode napr. A ta prijebana poznámka ze načo chcú homosexuálne páry dieťa by si si mal dat facku
  45. 47
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@r0cketqueen Vážne? (nerd)
  46. 48
    R0cketqueen

18 ročné dievča

@darksider96 nie srandu si robím, smrť pre homo páry :-/
  47. 51
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

@r0cketqueen Neviem kto si, ale tu na birdzi zapadneš iba názormi... Mentálne žiaľ nie... A bacha na mňa ;) Ja ako gay som tvojim ultra liberalizmom zákonom chránený (hehe)
  48. 53
    Darksider96

25 ročný muž
    Underworld

Samozrejme tá posledná veta bola takým špecifickým humorom... Nechytajte sa toho pre zámienku na ďalší flejm (hehe)
  49. 54
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

Neexistuje ziadny dovod preco by nemali byt. Kazdy je v podstate len vyhovorka a je nakoniec neadekvatny zmene situacie ktore deti zaziju, alebo sa snazia zohladnovat pripicenost okolia ako ospravedlnenie okresania niekoho prav.
    Kludne by som povolil za prisnych opatreni a kontrol aj adopcie jednotlivcom a nie tu radsej budeme vychovavat fetakov v decakoch a drzat ich tam silou mocou ako hladat nahradne riesenia. ALe hej hej, to decko nech je radsej tam u cudzich a v 18ke nech ide na ulicu a stara sa o seba, ved nahodou by ho sikanovali v skole... V domove ho urcite sikanovat nebudu...
  50. 55
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Vieš, možno by si mal najprv dať niekomu zázemie a pocit bezpečnosti z pohľadu štátu až potom od neho očakávať nejakú snahu o začlenenie do spoločnosti.(tu pracuješ s ideálnym svetom, aj keď sa snažíš riešiť reálnu situáciu) Ďalšia vec je, že niečo ako úspečnosť homo na neúspechu hetero je zas fantastkný nezmysel, pretoze nedosiahnes stav (ani tvojim ucenim o zodpovednosti) kedy bude zabranene zlyhaniu rodiny hocikoho (Tu zas pracuješ s realnym principom aj ked vytvaras "idealnu" situaciu) , Ale jo, zas si v 25 vypotil svetobornú myšlienku bez chybičky...
  51. 56
    R0cketqueen

18 ročné dievča

@darksider96 ja som na birdzi už 12 rokov neboj nič :D
  52. 57
    Saddath

30 ročná žena

Ja by som povolila len im :) sikanovanie? Deti sa sikanuju ze je niekto rysavy, ma okuliare alebo nema najnovsi model telefonu, tu bude asi iny problem. Ked budem nabuduce u mami v robote, spytam sa deti, co ziju 13 na izbe a maju zakazane sladkosti, ze ci im vadia dve maminky (thumbs)
  53. 58
    Alex458

23 ročné dievča

Akože, deti sú svine, tie budú šikanovať za všetko. Mňa tiež chceli, len za to, že som malarozvedených rodičov. Ako to čo doboha? Jakeby som ja za to mohla? Ked som jednu prehla cez stôl so skoro rozbitou gebuľou ta šicke ticho boli. ROdičia by mali učiť svoje deti empatii a držať hubu ked nevedia povedať nič múdre. Ja som určite za to, aby mohli mať deti, ked ich vychovajú normálne a dajú im čo potrebujú, nevidím dôvod toho, prečo nie:)
  54. 59
    Jozotraktorista

28 ročný muž

kym nie je vyriesena otazka registrovaneho partnerstva/manzelstva homosexualnych parov tak je cela tato diskusia bezpredmetna.
    rovnako sa mozem opytat ci ste za to aby si deti mohli adoptovat dvaja surodenci, kamarati (ci uz rovnakeho pohlavia alebo odlisneho), ci si ich moze adoptovat firma alebo cirkev...
  55. 60
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@jozotraktorista nie je to celkom tak... zakon pri adopcii zakazuje skumat resp. zistovat sex. orientáciu... (hehe) v konecnom dosledku existuje na SK nejeden homo adoptivny rodič / rodičia
  56. 61
    Openmindedfreak

31 ročný muž

Záleží v ktorom štáte, u nás? Nie. Jo, a tiež by som nechcel dve matky alebo dvoch otcov.
  57. 62
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@karlotiskot Hej, ibaže si pozabudol na fakt, že dôsledky budú vždy znášať deti, takže "pripičenosť okolia" je dosť pádny argument. Proste na Slovensku byť dieťaťom homo páru? Chúďatká deti, na to si budeme musieť ešte pár rokov počkať. Jo a inak z právneho hľadiska môže mať homosexuálne orientovaný človek na Slovensku adoptované dieťa :) Ak mu to niekto zamedzí, môže to posunúť na Európsky súd pre ľudské práva a vítazstvo má prakticky vo vačku, ak bude samozrejme spĺňať určité podmienky, avšak tie sa nelíšia prakticky od tých ktoré musí spĺňať heterosexuálne orientovaný.
  58. 63
    Tommyhot

32 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ano, resp je mi to jedno. Sexulana orientacia by nemala byt kriterium. Skor nech hodnotia, ci im nejebe na hlavu a ci maju dostatok penazi.
  59. 64
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@openmindedfreak Hej, lenzee toto sa hovori 20 rokov. Ako fakt si myslis ze sa to preklenie cakanim na to "az bude lepe"?
    Ehm, ano a povedzme si k "A" aj "B". Že ho nemože adoptovať ako pár, može ho adoptovať ako jednotlivec, ˇo je takmer nemožné aj pre heterosexuálneho jednotlivca.
  60. 65
    Limitles

8 ročný chlapec

Lmao ako tu hetero people lobuju za deti pre gay people..pritom vsetci co poznam inak orientovaný ludia a ich reakcia na deti je - fuj :D
  61. 66
    Limitles

8 ročný chlapec

@alex458 2000e roky v skole boli tough :D
  62. 68
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@openmindedfreak Či veríš či nie, ospravedlňovanie ošklieťovania práv v tomto smere, presne týmto sposobom ako sa rieši tu, sa riešil aj pred viac ako 20 rokmi a áno riešil sa aj u nás a rieši sa doteraz...
  63. 69
    Optimuslapis

22 ročný chalan
    Tvrdošín

@etelnair sulik je proti adopciam
  64. 70
    Etelnair

13 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

@optimuslapis wtf sulik :(
  65. 71
    Gitarista445

20 ročný chalan

Nie, nie som. Ale je to môj názor a keď ma niekto iný tak nech ma :) Sme v demokracii
  66. 72
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@karlotiskot popravde máme teraz omnoho pálčivejšie problémy ako riešiť či si môže homo pár adoptovať deti a keby šlo o mňa, vždy radšej uprednostním aby ho mohol vychovávať hetero pár. Toto rozhodovanie samozrejme nie je na mne, no ani na tebe. A celkovo ani nefandím homo lobingu a LGBTI aktivistom. Čiže mám v tejto otázke celkom jasný postoj. A či to budeš považovať za spiatočnícky postoj, nuž, to už nechám na tvojom slobodnom rozhodnutí.
  67. 73
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@openmindedfreak Ok, chapem, ale moj postoj je zas uplne inde takze nema zmysel sa moc hadat. Mna len nici prave ta veta:"ale jeho neprijmu ine deti", pretoze ta je tu naozaj dvadsat rokov co tuto temu vnimam a ziadne zlepsenie.