Fórum pridal Cccp, 12. 1. 2018 15:04 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Som rasista?

0
Cccp

28 ročný muž
Pchjongjang, KĽDR

Keby som bol rasista tak mi vadia vsetky narodnosti. V pracovnom kolektive mame vela cudzincov. Preco kolegovia z vyspelej zapadnej europy mi nevadia a mam ich rad? A preco kolegovia z tretich krajin mi vadia? Je to urcita forma rasizmu?
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Soy_goodking

hrá sa, že má 1 rok

Ľudské myslenie je určitá forma rasizmu.
  2. 3
    Nicmanenapada

27 ročný muž
    Bratislava

Národnosť určuje rasu? Ale ba, čo sa tu ešte nedozviem!
  3. 4
    Cccp

28 ročný muž
    Pchjongjang, KĽDR

@nicmanenapada ano urcuje, lenze inteligentny clovek pochopi vyznam toho co som napisal. Schvalne som sa nevyjadroval k statnej, rasovej a nabozenskej prislušnosti, a vyjadril som sa všeobecne, aby sa moj koment nedotykal zakona.
  4. 5
    Kaiser

hrá sa, že má 0 rokov

Nemám rád ľudí zo Západu i z Východu, pretože na nás priniesli veľkú pohromu v podobe boľševizmu.
  5. 6
    Nicmanenapada

27 ročný muž
    Bratislava

Inteligentný človek pochopí. Zároveň rozumný človek nestavia druhých pred svoje očakávanie, že aj keď použije zlý výraz / nesprávne sa vyjadrí, oni mu prečítajú myšlienky a pochopia ho presne tak, ako to myslel.
    Takto si ani nemôžem byť istý, či vôbec rozlišuješ pojmy rasizmus a xenofóbia.
  6. 7
    Scorpus123

tvári sa, že má 6 rokov

Skús sa im pozrieť na tú vnútornú stránku .... Možno sú to ešte lepší ľudia ako si myslíš
  7. 8
    Antifunebracka

29 ročný muž
    tehulka birdzu

V dnešnej dobe je rasistické všetko :D
  8. 9
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Ty a rasista? ..to urcite nie ..vladko nas premily :D
  9. 10
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

"Preco kolegovia z vyspelej zapadnej europy mi nevadia a mam ich rad?"

1. pretoze narodnost a rasa su dve odlisne veci a kolegovia zo zapadnej europy su velmi pravdepodobne rovnakej rasy, aj ked inej narodnosti.

2. pretoze ak bod 1 neplati, tak ti vadia odlisnosti v kulture. co je pochopitelne. mne by asi tiez nevadil orangutan ak by mal vychovane maniere slusneho cloveka, ale vadil by mi clovek odchovany divymi orangutanmi.

rasista by si bol ak ti urciti ludia vadia uz od pohladu, lebo na zaklade fyzickych crt si rozpoznal ze su urcitej rasy o ktorej si sa rozhodol ze ti vadi, bez ohladu na to ako sa dotycni individuali spravaju.