Fórum pridal Faker1998, 14. 7. 2017 14:24 do kategórie Šport. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Spoľahlivosť merača tepu pri cestnej cyklistike.

0
Faker1998

19 ročný chalan

Ahoj,
kvôli nedostatku znakov svoju otázku uvádzam v komentári.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Faker1998

  19 ročný chalan

  Zdravím,
  venujem sa cestnej cyklistike (viacmenej rekreačne, amatérsky, pre radosť) a nedávno som si kúpil merač tepu Beurer PM 235: https://www.alza.sk/sport/beurer-pm-235-d4026453.htm?catid=18851049. Ide o hrudný pás ktorý je schopný komunikovať s mobilom cez Bluetooth. Používam aplikáciu Endomondo, ktorá príjma signál vysielaný z totho merača tepu umiestneného na hrudi. Zo zvedavosti chcem vedieť svoj tep a priemerný tep za tréning a pod. Avšak tento hrudný pás nemeria tep celý čas správne. Ak si pozriem po tréningu priebeh tepovej frekvencie, tak neveriacky pozerám na to, že napr. od desiatej do dvanástej minúty mi tep akosi zázrakom vyskočil z predošlej hodnoty 150 na 223 /tepov za minútu/. Pričom tempo ani intenzitu som mal rovnakú a takisto sklon vozovky sa nemenil. a napr. od trinástej do dvadsiatej minúty je tep uveriteľný, myslím že spoľahlivý, okolo 145. Prikladám link z dnešnej 52km jazdy po rovine v bezvetrí za konštantného tempa. https://ctrlv.cz/4hZ1 Je možné všimnúť si ako hodnoty tepu niekde vyskakujú nad 220 tepov. čo je samozrejme nepravdivé. Podľa pocitov som tep mal celú jazdu približne rovnaký. takéto ,,zaujímavé hodnoty,, tepu mám skoro každú jazdu.
  Chcel by som sa preto spýtať či niekto máte s niečým podobným skúsenosti? čím môže byť spôsobená táto nespoľahlivost meraných hodnôt? Skúšal som uťahovať pás slabšie, pevnejšie. Bezo zmeny. Moja taká domnienka je, že by to mohlo byť nerovnosťou vozovky. pretože ja sa na bicykli prakticky nehýbem. Málokedy hýbem hrudou. Alebo je to podľa vás sposobene tým, že tento môj merač tepu je takpovediac lacný odpad? :-D. Možno ho nemám uplne na sprvánom mieste? ale i to som trochu skusal. raz si ho dať nižšie, inokedy vyššie.
  Velmi pekne dakujem za pomoc :-)
  Pekný deň.
 2. 2
  Paria333

  25 ročný muž

  kvalitov zariadenia, podla recenzii by si kupil hned garmin a mas pokoj ...
 3. 3
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @faker1998 "zázrakom vyskočiť dohora" ti príliš nemôže, pokiaľ to nemá vyslovene napiču elektroniku (čo by bol zázrak sám osebe).

  podľa mojich skúseností aj všetkej logiky ti "zázrakom" môže maximálne tak skočiť dolu. čo je obvykle kvôli tomu že snímač na teba dobre neprilieha a tak niektoré tepy vynecháva, nevníma.

  každopádne keď si odmyslím ako presne sa toto zvykne prejavovať, to je najčastejší problém - máš ho na zlom mieste a príliš navoľno. nájdi si niekde ktoré miesto je to odporúčané, veľmi poctivo ho naň daj, a utiahni tak že ho budeš cítiť furt na celej ploche, že ti to bude pripadať až trošku príliš.

  ak to nepomôže tak máš fakt šitný prístroj.
 4. 4
  Faker1998

  19 ročný chalan

  @midnight ďakujem. problém je pre mňa to ,,správne miesto,,
  neviem ktoré je to správne, čítal som len že to má byť pod prsnými svalmi. tak to aj mám.
 5. 5
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @faker1998 tak potom viac utiahnuť, potrebuješ aby celá plocha senzoru bola v kontakte s tvojím telom PERMANENTNE, aj keď sa skrčíš, aj keď sa vystrieš, aj keď si vydýchnutý, aj keď si nadýchnutý, na to to má elastický ...popruh či čo.