Fórum pridal Willbebetter, 19. 4. 2019 14:10 do kategórie Bratislava. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Starostlivost o vlasy

0
Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Caute birdzacky, inspirovala ma Aprylinne svojou fotkou megadlhych a peknych vlasov, tak mi poradte, co robite pre to, aby ste mali svoje vlasy zdrave a krasne? :) tipy, triky, procedury, pripravky.... dakujem :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Bebekex

25 ročná žena

fuuu, to je na cely blog
    ale teda

nefarbim chemicky, hennujem a davam do henny aj ibistek,esenc.oleje,E vitamin, jablcny ocot
    pouzivam olejceky (prirodne, aj obchodove mam,ale to pouzivam menej), robim si aj vlastne olejcekove zabaly doma (napr.ricinovy,mandlovy,tea tree mix), obcas si robim zabal s ibistekom samotnym
    farbu okrem henny raz za cas ozivim farebnym veganskym balzamom bez parabenov a sulfatov
    sampon mam tuhy sampuch
    nezehlim,nekulmujem (iba na spec.prilezitosti), fenovat fenujem iba tak trocha,ze aby som nesla spat s uplne mokrymi vlasmi
    zapletam na noc
    a nenosim ich tak casto v gumicke
    brala som aj donna hair,ale furt som na to zabudala,tak som sa na to ptm vykaslala
  2. 2
    Bebekex

25 ročná žena

*ale aby som si nenasrala do ust, robila som si minuly rok balayage na ozivenie a to bolo chemicke,lebo ved peroxid,ale myslela som to tak,ze nie pravidelne
  3. 3
    Bebekex

25 ročná žena

a podla mna mam pekne vlasy
    len nie su huste:/ ale to je uz genetika
    ani moja mama a segra nemaju

http://oi63.tinypic.com/eia936.jpg
  4. 4
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Farbím sa na ryš a chcem pri tej farbe ostať, takže už len samotné farbenie sa snažím eliminovať na 4 farbenia ročne, aby mi už úplne neskapali. Kedysi som medzi týmito chemickými farbeniami hennovala, ale nerobilo to dobrotu, mala som z toho veľmi suché vlasy. Nežehlím, nekulmujem, nenatáčam, nefénujem.
    Užívam nejaký ten biosil, b-komplex.
    Olaplex je taký môj osobný zázrak (tuším trojka, čiže len tá maska). Nanášam po umytí do dĺžok a neoplachujem. Na dennej báze používam olejček, tiež do dĺžok, aby som to uhladila a zároveň aby neboli suché ako slama. Masku a kondicionér používam už len od alverde, tie mi sedia najviac.
  5. 5
    Forte

19 ročné dievča
    lälälä

Ja som mala dlhe a zdrave vlasy aj s chemickym farbenim (ale nie odfarbovanim), staci ich hlavne nezehlit, nefenovat, netocit a celkovo tepelne neupravovat :D teda ale toto vravim na zaklade seba, ak ma niekto geneticky dane ze ma na hlave dokopy 10 tenkych, pomalo rastucich vlasov, tak tazko budu dlhe zdrave a huste
  6. 6
    Michelleee

24 ročné dievča

Cesnakovy sampon! (love)
  7. 7
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Nvm, ci to je zrovna stastna genetika, ked som chlpata jak opica, ale asi je, kedze vlasy mam dlhe a huste.

Kedysi som sa o ne mega starala, furt som si davala masky, zabaly, kupovala neviem ake vselijake drahe biosampony, aby som nemala konce suche. A uzitok to neprinieslo ziaden :D

teraz si ich farbim normalnou chemickou farbou, pouzivam ten dmkovy sampon a kondicioner za euro. Jo a strihala som sa naposledy pred 3 a pol rokmi. Ale zas tepelne ich nijak nenicim. Kazdopaaadne asi spravim o rok taku vec, ze ich nafarbim na cierno, potom prestanem farbit aaa skratim len tak po plecia
  8. 8
    Bunat

22 ročné dievča

Mne konecne zacali rychlejsie rast vlasy a menej sa nicit tiez po tom ako som zacala hennovat namiesto chemickeho farbenia :) sampony a kondicionery stale striedam takze tym to nebude a tak raz - dvakrat za tyzden fenujem, zehlim a vtedy si na konceky nanasam olejcek z dm langhaar madchen a zboznujem ho <3 krasne vonia a mam z neho take jemnejsie, lesklejsie vlasy
  9. 9
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Pamata si niekto moje uplakane starusy ze mam hnusne vlasy a este sa mucim pozeranim videi dievcat co maju pekne dlhe vlasy? :S
    Tak som sa zmierila s tym ze mi nie je shury dano a spachala som zlocin proti zenskosti.

No a pouzivam konopny sampon, sprejovy kondicioner, sprej s uv filtrom, ricinovy olej, lopuchovu vodu, olej, tekvicovy olej a tie ospevovane vitaminy z dm.
    A vosk a lak na vlasy...
  10. 10
    Sasi2680

27 ročná žena

Šampón a kondicionér a dakedy som farbila raz za mesiac a teraz som. Si už asi 2-3 mesiace nie, lebo sa mi nechce ale chystám sa už najbližšie :D a žehličku na vlasy ani nemám a fenujem len v prípade potreby ked chcem aby mi vlasy rýchlo uschli.. A vlasy mam take ani huste ale. Zas ani nie hadam úplne riedke a minule som. Si asi 2 - 3cm odstrihla zo suchých končekov. Mala som ich strašne suche a netuším prečo.. A naposledy som užívala mesačne balenie veniry a mala som pocit ze mi rýchlejšie vyrástli.. A teraz reghaar som. Si kúpila ale predpokladám ze ho budem zabúdať užívať
  11. 11
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

nuz, moje vlasy su prevazne geneticky dost popici, ale mam chut sa podelit (:

v ere pred vypadanim:
    farbenie co najpermanentnejsou farbou cca mesacne a nechavam si farbu posobit 60 min, aby chytila a zaroven mi to vyzabija rozstiepene konceky a nemusim sa nikdy strihat

bezsulfatovy sampon (kvoli farbe) + male mnozstvo arganoveho koncionera na konceky, kazde 3 dni

fenujem z polosucha do sucha, lebo prirodzene by mi vlasy schli 6+ hodin

vacsinou drdol/vrkoc, aby sa mi neuzlili a nechytala som ich

sprejove kondicionery som niekedy mala rada, ale posledne mi uz robili nechutnu texturu vlasov, ako igelit poliaty olejom

v ere po vypadani vlasov:
    farbim rovnako agresivne (mne to ale naozaj prospieva zdraviu vlasov), iba svetlejsie, lebo uz to nevyzera dobre proste

kazde 3 dni bezsulfatovy sampon, vacsinou Nature Box (VELMI odporucam) + kondicioner na cele dlzky okrem pokozky hlavy + cesem este mokre velmi riedkym hrebenom
    + masirujem si pokozku hlavy takou vecou z aliexpressu, fakt ta stimulacia robi vela pre rast
    ked sa chcem super rychlo umyt a rozcesat, tak normalny sampon nejaky olejovy, hoci mam mastny typ vlasov aj pokozky
    + na treti den veeeela sucheho samponu

a vzdy sa cesem iba tangle teezerom a podobnymi, to mi tiez redukuje vypadavanie ohromne

vacsinou nosim drdol alebo cop, lebo stale podla mna vyzeraju napicu rozpustene, aj ked mi hodne zhustli
  12. 12
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

ok moj vylev bol extremne neprinosny, proste silno odporucam nature box a vsetko s arganovym olejom
  13. 13
    Misfit44

8 ročné dievča

ja sa momentalne snazim nefarbit si vlasy a bude to uz rok a dva mesiace a uz mam nutkanie na zmenu... :D ale zaroven si nechcem farbit, lebo ma farba bavi tak dva mesiace.. plus sa pomaly sama meni, nikdy to nie je odtien, ktory som planovala..
    striham sa kazdy polrok, pretoze pred rokom a pol (?) som dostala napad na blond vlasy a 2x som si vyperoxidovala celu hlavu a nasledne sa mi odlamovalo aj 15 cm :D
    ale pocas toho vsetkeho som si robila masky z kokosoveho, ricinoveho oleja, kupovala rozne bio sampony, brala vitaminy...
    nezehlim, nefenujem, nenatacam, ale moje vlasy nie su uzasne anyway.. jedine mi rastu celkom rychlo
  14. 14
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Používam kvalitné šampóny a tangle teezer. Vysledok je 5 vlasov na hlave a plešina :D
    Aj maličkú detskú gumičku musím zatočiť na 3x aby mi nepadala z vlasov, take ich mam riedke a biedne (:
  15. 15
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

tak ja som hlavne spravila to, ze som sa prestala farbit na sproste farby a drzim sa tmavej, lebo vzdy staci nafarbit korienky a clovek si nemusi nicit celu hlavu prefarbovanim.

aj zehlim menej ako kedysi, obcas pouzivam taku kefu, ktora vyrovnava vlasy pri cesani.

fen nepouzivam vobec, davam si timotei sampon a velmi casto nepouzivam kondicioner. niekedy si dam kokosovy olej (specialny do vlasov) na vlasy po umyti.

ked chcem vlnky, tak spim vo vrkoci. povacsine na to kaslem, mam dive vlasy a uz som sa zmierila s tym, ze nebudu rovne, leskle a ulizane a akosi som sa naucila akceptovat, ze vzdy budem strapata bosorka a viac-menej je to moj image v tomto bode
  16. 16
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Skôr čo nerobím. Nefarbím, nežehlím, nekulmujem, nepoužívam tužidlo, lak, ani nič len občas olejček na končeky, nechávam ich voľne vysušiť a po tom, ako som ich z dĺžky po pás skrátila po bradu sa ich snažím pravidelne nechať podstrihnúť, nech sa mi neštiepia konce (hlavne po zime, kedy sa trú o oblečenie a po lete, keď ich slnko vysuší)
  17. 17
    Mielikki

hrá sa, že má 2 roky
    Crazy rat lady

No, kedysi, keď som sa o vlasy prípadne starala a pridala som sem tak desať blogov o starostlivosti o vlasy (ešte dakde istotne sú) som vo výsledku až tak pekné vlasy nemala, hlavne sa mi stále pramienkovali a nevyzeralo to proste pekne

Ako som to vzdala a moja starostlivosť zostala pri tom, že ich občas umyjem niečím bez silikónov, tak raz za mesiac odfarbím korienky a potom na to celé capnem hennu, tak zrazu sú mršky v celkom dobrom stave, nepramienkujú sa ani nič
    Len teda geneticky mi nie je daná ktovieaká hustota, ale inak som s nimi asi nemohla byť spokojnejšia :-D
  18. 18
    Mielikki

hrá sa, že má 2 roky
    Crazy rat lady

Ale istotne pomáha aj to, že pod "nič s nimi nerobím" spadá aj to, že ich nijako špeciálne neupravujem, respektíve len vo veľmi špeciálnych a výnimočných prípadoch