Fórum pridal Xxar3s, 18. 6. 2017 21:16 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ste skôr libertariáni, konzervatívci alebo socialisti

0
Xxar3s

35 ročný ujo
Bratislava

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Patrixo

  31 ročný muž
  Militantný slniečkar

  satanista :D
 2. 2
  Patrixo

  31 ročný muž
  Militantný slniečkar

  a militantný slniečkár :D
 3. 3
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @patrixo satanizmus ma pramalo spolocne so slnieckarstvom... satanizmus je o sebectve a individualizme co je v rozpore so slnieckarastvom, ktore chce ostatnym vnucovat svoj pohlad na svet a moralku.
 4. 4
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  http://maryj.blog.cz/0911/devetoro-satanske
 5. 5
  Karlotiskot

  33 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @xxar3s Každý chce vnucovať svoj pohľad na svet a morálku aj satanizmus...
 6. 6
  Patrixo

  31 ročný muž
  Militantný slniečkar

  @xxar3s to si len myslis (:
 7. 7
  Ego_cogito

  26 ročný muž
  Atlantída

  som rozporuplná osobnosť
  https://pbs.twimg.com/media/BvRPwXCCAAA2Tcw.jpg
 8. 8
  Ryu4

  23 ročný chalan

  neh žije tremp
 9. 9
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @karlotiskot neviem ako su na tom satanisti konkretne... ale individualistom ide o to aby si kazdy zil podla seba a pokial neobmedzuje ostatnych tak nech si veri comu chce a zije si ako chce.

  slnieckari ostatnych obmedzuju tym ze nas nutia polatit dane a zivit z nich prizivnikov, pozitivne ich diskriminovat a podriadit sa ich pohladu na svet,drzia sa hesla kto nejde s nami ide proti nam a kto ma iny nazor je nas nepriatel. slnieckarstvo je jedna z foriemt totality ktora sice presadzuje ine ciele ako nacizmus alebo komunizmus ale pouziva pri tom rovnake (kolektivisticke) metody a v konecnom dosledku nema so slobodou nic spolocne.

  @Patrixo ak sa mylim tak mi to skus vysvetlit
 10. 10
  Karlotiskot

  33 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @ego_cogito Prepare to be emancipated from your own inferior genes!
 11. 11
  Karlotiskot

  33 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @xxar3s Pozri potíš neuveriteľné sračky, ktoré sa dočítam na každom náckovskom webe... Ako fakt nechápem ako ti to čo píšeš miestami nemôže prísť prijebané respektíve aspoň vtipné a dokážeš to dopísať bez toho aby si sa nejebal na zemi od smiechu. Nevravím, že nejestvujú ľudia akých opisuješ, ale pletieš si moc pojmy s dojmami a živíš falošnú definíciu extrémistami vymysleného pojmu, ktorý bol vymyslený len na to aby odpútal pozornosť od sračiek ktorým sa snažia dať nejakú náplň.
 12. 12
  Karlotiskot

  33 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @xxar3s S individualistami tieť nemáš pravdu. Individualizmus je o tom nadraďovať svoje záujmi nad záujmi väčšiny čo je v priamom rozpore s tebou pridanou dedukciou, či ako to nazvať, že kým tým nikomu neubližuje tak si má žiť ako chce...
 13. 13
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  redpill birdzu

  Samé choré extrémy.
 14. 14
  Mcvpn

  tvári sa, že má 6 rokov
  kristušácka dolina

  @xxar3s poprosím o definíciu slniečkára
  naposledy som odoberal slniečko asi v 4. triede na základnej, týka sa to aj mňa?
 15. 15
  Vsakpredsajaa

  21 ročný chalan

  Libertarián je jediná normálna možnosť
 16. 16
  Karlotiskot

  33 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @mcvpn Definícia výjde až v ďalšom diely nezávislého občasníku Zem a Vek. Ale myslím že do nej budeš určite spadať. Vlastne tam spadá každý kto si myslí, že keď niekto pochoduje v napodobenine nacistických uniforiem a používa nacistického gesta je nácek.
 17. 18
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @karliskot individualisti nenadraduju svoje prava nad zaujmy vacsiny ale ziju podla hesla moja sloboda konci tam kde zacina sloboda niekohoho ineho. Alebo ako povedal Adam Smith sloboda tvojej peste konci na hrane mojej brady. Individualisti vsetky prava vymedzuju negativne http://www.svobodny-svet.cz/4110/negativni-a-pozitivni-definice-prav.html

  Skus argumentovat lebo "pises sracky" neni zrovna argument ktory by mi mohol nieco osvetlit. Slovo slnieckari ani ja nemam rad ale patrixo ho pouzil ako prvy. Slovo lavicovy liberal je zase oxymoron pretoze skutocny liberal moze byt len praviciar.
 18. 19
  Karlotiskot

  33 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @xxar3s Problém s tým kde končí sloboda druhého je u individualizmu na individuálnom pováźení... Ale nevravím že ho hovoríš v tomto ohľade je nejaký otvorený nezmysel teraz. Určite je to jedno z tých lepších zmýšľaní.

  On ho použil a ty si ho definoval. Slovo slnieˇkár vzišlo v súvislosti s narastajúcimi národno socialistickými stranami v európe a utečeneckou krízou. Tieto strany pred tým nemali nepriateľa a ich výtlak bol tak minimálny. Preto vznikla táto definícia aby zjednotila pod jedným negatívnym pojmom oponentov ich názorov.
 19. 20
  Patrixo

  31 ročný muž
  Militantný slniečkar

  Ja skrižim aj hada s ježom (:
 20. 21
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  Strašne zle máš tie možnosti - medzi konzervatívcom a libertariánom ti chýba liberál. A aj keď si socialista môžeš byť liberálny alebo konzervatívny socialista. Progresívny sa hovorí väčšinou liberálnym ľavičiarom v USA. Pragmatici a utilitaristi sú väčšinou klasickí liberáli alebo neoliberáli (liberáli v ekonomike ale aj kultúre). Noví liberáli sú potom zväčša socialisti. Libertariáni sú buď pravicoví (ktorých je menej) alebo ľavicoví (napr. rôzne druhy ľavicového anarchizmu - pravicový je zväčša len anarchokapitalizmus).
 21. 22
  Motorbreath

  26 ročný muž
  Ashenvale

  Slnickari a socialisti v jednom kosiku? Ajajajajajaj to je trosku preslap by som povedal
 22. 23
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  som človek ktorý (rovnako ako ty, zdá sa) má bordel v týchto stupídnych termínoch ktoré ako by boli dizajnované na to aby v nich vznikal bordel a ľahko sa deformovali a manipulovali.

  čiže ich narozdiel od teba odmietam používať, pokiaľ nemusím.
  čiže som človek ktorý je za zdravý rozum, a osobnú slobodu kým nenarúša osobnú slobodu niekoho iného.
  a za rovnoprávnosť, čiže proti feminizmu.
  a proti rasizmu, čiže proti feminizmu, SJW a slniečkarstvu.
  a za mier a toleranciu (okrem tolerancie debilizmu), čiže proti náboženstvám všeobecne, ale proti kresťanstvu (kvôli tomu debilizmu) a islamu (kvôli tomu debilizmu a netolerancii a agresivite) najviacej.

  zhruba to som, čo sa týka postojov.
 23. 24
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  @motorbreath Prešlap to nieje - všetky tie alternatívne pacifistické, LGBTI, pro - choice, enviromentálne a pro - imigrantské hnutia vznikli vlastne z radikálneho progresívneho ľavičiarstva. V Západnej Európe a USA.
 24. 25
  Tommyhot

  29 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  @karlotiskot individualizmus a neublizovanie inym sa nijako nevylucuju. To o com ty hovoris je pravdepodobne diktatura.
 25. 26
  Anonym356

  22 ročný chalan

  socialistický slniečkarsky ultrapravičiar :D
 26. 27
  Motorbreath

  26 ročný muž
  Ashenvale

  @james98 ja som myslel ze socialzmus je zalezitost skor vychodnych krajin ako zapadu. To beriem, ze hente zalezitosti su laviciarske a zo zapadu len mi tam ten socializmus nejde prave kvoli tomu jak vravim... vychodny socializmus hentake veci pokial viem neriesil.
 27. 28
  Thrwtchr

  25 ročný muž
  poloha sa načítava

  Som libertarián v klasickom slova zmysle, teda socialista.

  Na vysvetlenie:
  termín "libertarián" začali používať ľavicovo orientovaní anarchisti už v predminulom storočí. Pravicoví libertariáni (teda "anarcho"-kapitalisti a podobne) ho od nich prevzali a napokon sa natoľko vžil, že už sa (najmä v Štátoch) používa temer výhradne pre nich.

  Z toho dôvodu existujú stránky ako "Being Classically Libertarian", ktoré sú orientované radikálne ľavicovo, prípadne satirizujúce iniciatívy reagujúce na trumpizmus (ktorý je, žiaľ, možné vídať aj medzi ancaps) ako "Make Libertarians Socialist Again".

  A aj slniečkár som a nevidím v tom pojme nič hanlivé. :P

 28. 29
  Thrwtchr

  25 ročný muž
  poloha sa načítava

  @23 @midnight "za rovnoprávnosť, čiže proti feminizmu.
  a proti rasizmu, čiže proti feminizmu, SJW a slniečkarstvu"

  wtff
  zjavne nemáš ani tušenia, čo sú ciele feministického hnutia a čo znamená slovo rasizmus, však?
 29. 30
  Thrwtchr

  25 ročný muž
  poloha sa načítava

  @3 ten pocit, keď Ti ujde pointa úplne obvious vtipu, vážne (a nesprávne) ideš vysvetľovať niečo, čomu nerozumieš, a ostatní Ti to ešte kvitujú

  :D chcel som napísať "vy ouce", ale to by bolo netaktné voči ovciam, takže napíšem len "vy človekovia"
 30. 31
  Creeson

  30 ročný muž
  Košice

  pragmatik a libertarián :S
 31. 33
  Openmindedfreak

  28 ročný muž

  predovšetkým som človek...
 32. 34
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  @motorbreath To vôbec nie je pravda. Najlepším príkladom je Švédsko kde v 20 tych rokoch minulého storočia vyhrala voľby komunistická strana - ktorá sa neskôr pretransformovala do svojej umiernenejšej, socialistickej podoby. Za posledných takmer 90 rokov vo Švédsku vládla pravica možno tak 3x - a paradoxné je, že keďže pravičiari videli, že socialistický model funguje, nemenili ho nijak radikálne. Tak prišli až k tomu, že tie strany, ktoré boli vo Švédsku označené ako pravicové - boli v Európskom kontexte viac na ľavo ako mnohé socialistické strany. Samozrejme, že ani Švédi sa nevyhli rôznym vplyvom neoliberálnych reforiem - ale stále je možné Švédsko označiť za úspešný projekt socialistickej krajiny. Tam to ide do extrému - zdanenie v niektorých prípadoch 60 až 70% - ale nikomu to neprekáža, lebo krajina prosperuje. Napr. v hlavnom meste máš dopravu úplne zadarmo, kvalitné dialnice a cesty, byty pre mladých, radikálna finančná pomoc znevýhodneným atď. Keďže sa Švédsko vybralo socialistickou cestou - je tam extrémne liberálna prisťahovalecká politika - stále platí, že prijímu takmer hoc koho. Čo sa týka práv LGBTI a rovnako ochrany životného prostredia - Švédsko je na tom neskutočne dobre. To je asi najlepší príklad Západnej, "slniečkárskej", socialistickej krajiny. Ak keď neoliberálny pravičiari a pravicoví liberáli o Švédsku stále hovoria, že je úplne destabilizované - ekonomicky a kultúrne to nedáva atď.
 33. 35
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @thrwtchr
  "wtff
  zjavne nemáš ani tušenia, čo sú ciele feministického hnutia a čo znamená slovo rasizmus, však? "

  hej, po šiestich rokoch sledovania spoločenskopolitickej diskusie medzi SJW/feministami a klasickými liberálmi určite nemám ani tušenia o čom to celé je :-D

  ty nemáš ani tušenia o čom je feminizmus a SJW. Ak máš chuť to zistiť daj vedieť, dám ti zopár dobrých zdrojov, lebo ja ti ten monžtrózny komplex určite vysvetľovať nebudem, aj mne trvalo asi 3 roky uvedomiť si o čo ide, a potom mi trvalo asi 2 roky postupne vysvetliť niekomu inému o čo ide do tej miery že si začal uvedomovať a chápať o čom hovorím.
 34. 36
  Thrwtchr

  25 ročný muž
  poloha sa načítava

  @midnight "Uvedomiť"
  yea yea, sure
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Konfirma%C4%8Dn%C3%A9_skreslenie

 35. 37
  Thrwtchr

  25 ročný muž
  poloha sa načítava

  A daj teda tie zdroje, som zvedavý, nakoľko budú nepoznamenané politickými cieľmi / konfliktmi záujmov...
 36. 38
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @thrwtchr
  je toho všade plná piča, ale očividne nie si ochotný to vidieť, inak by si si nemusel pýtať odo mňa. a keďže nie si ochotný to vidieť, nejdem strácať čas odpoveďou ktorú odignoruješ a odmietneš.
 37. 39
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @thrwtchr jednu vec ti dám. nezávislú od zdroja, len report o udalosti.
  o takej udalosti, akých sa posledné minimálne tri roky stane za týždeň minimálne 5
  http://www.torontosun.com/2017/06/01/activists-demand-professor-resign-for-opposing-campus-no-whites-day-at-evergreen-state-college
 38. 40
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @thrwtchr a ešte takýto case in point mi práve padol do lona. a ak ti nestačí že priamo vo videu cituje komplet články, tak v description videa máš link na článok s linkami na všetky zdroje ktoré spomína.

  https://youtu.be/I50pk8Si0aI?t=1m8s
 39. 41
  Ewkaa

  23 ročné dievča
  Košice

  Som mix
 40. 43
  Pravnik

  32 ročný muž

  ja som za rozumné a odborné riešenia... je divné že taký smer neexistuje... teda možno ten utilitarista... teda uprednostnovat riesenia ktoré znamenajú viac dobra.... môže snáď niekto uvažovať inak ?:)
 41. 44
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @pravnik probem je v Tom že pre každého je rozumné niečo iné každý jednotlivec je individualita a každý z nás má iné preferencie takže to čo považuješ ty za dobré alebo rozumné nemusí byť dobre aj pre oatatnych
 42. 45
  Pravnik

  32 ročný muž

  @xxar3s ale proti mojmu 'smeru' nie si, ci ano?
 43. 46
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @pravnik cesta do pekla je dlazdena dobrymi umyslami.
 44. 47
  Pravnik

  32 ročný muž

  @xxar3s neskrývaj sa za frázy, skús argumentovať z vlastnej hlavy... čiže podľa teba je cesta do neba dláždená zlými úmyslami?
 45. 48
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @pravnik ja som ti uz vysvetloval moj pohlad... to co je pre teba dobre moze byt pre ineho zle. Nic take ako univerzalne dobro a zlo neexistuje.
 46. 49
  Pravnik

  32 ročný muž

  @xxar3s ak nevieš čo je dobré, tak to sa ti dosť ťažko žije
 47. 50
  Xxar3s

  35 ročný ujo
  Bratislava

  @pravnik ja viem čo je dobré
 48. 51
  Pravnik

  32 ročný muž

  @xxar3s tak yo som rad, ja tiez -vacsinou