Fórum pridal Arywian, 6. 6. 2018 21:18 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ste za legalizáciu marihuany na Slovensku? (ideálne zdôvodnite svoj postoj v komentári)

0
Arywian

18 ročné dievča

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

som za legalizáciu vsetkych drog. Aspon by boli pod dohladom statu (aj co do kvality, kedze zal kavlita drog sposobuje viac zdravotnych problemov ako droga samotna) a zaroven by z toho stat mal nejaky osoh. Samozrejme naklady na liecbu zo zavislosti ako aj liecbu zdravotnych problemov z drog by som dal platiti narkomanom zvlast :D
  2. 2
    Mobscene_69

25 ročná žena
    Smultronställe

nie, to by už potom mohli byť všetky drogy, prečo len trávu? a nemyslím si, že takáto cesta by viedla k niečomu lepšiemu..
  3. 3
    Warble

20 ročné dievča

nevidim v tom ziadny vyrazny osoh, preto nie
  4. 4
    Sypomka

19 ročné dievča
    V hlave

Lebo si myslim, ze ked moze byt alkohol aj cigarety, preco nie trava, ale chapem, to by potom neslo tolko penazi do statneho rozpoctu
  5. 5
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Ťažko povedať. Myslím že úplne legálne sa daju zohnať väčšie sračky ako tráva...
  6. 6
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

je mi to jedno...
    @Sypomka mozno preto, lebo po cigaretach clovek nema tyk vyhuleny mozog ako po mariši (: ale inak je mi to fakt egal...
  7. 7
    Sypomka

19 ročné dievča
    V hlave

@salora poznam zopar hulicov a nemam pocit ze by mali vyhuleny mozog, ale najdu sa aj vynimky
    A zas alkohol aky osoh ma? Okrem toho, ze je to cesta k rozbitiu si hlavy...ja napr. Nevidim rozdiel medzi alkoholom a mariskou co sa tyka "skodlivosti"
  8. 8
    H8r

24 ročný chalan
    Vancouver

V prvom rade preto, lebo nevidím zmysel v kriminalizovaní skutkov, pri ktorých niet obetí. A takisto preto, lebo v štátoch, kde bola marihuana legalizovaná (Holandsko, Colorado, Kalifornia, Oregon, atď.) sa nestali realitou žiadne katastrofické scenáre, ktoré odporcovia legalizácie tak radi konštruujú.
  9. 9
    Lojzo_xxl

24 ročný chalan

Radsej nech nie je, lebo mladez uz je dost zdegenerovana aj bez toho, potom su z toho len rozne dusevne poruchy, nie u kazdeho ale stava sa
  10. 10
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Staci sa pozriet do Portugalska. Po viac ako dekade dekriminalizacie vsetkych drog klesla kriminalita, kresli nasilne ciny a klesol pocet umrti sposobeny drogami kedze z trhu prakticky vymizol shit. Problem nie su drogy, problem su drogy vyrobene kade tade po pivniciach do ktorych sa pridava tona vseliakych sraciek.
  11. 11
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

len na zdravotné účely, vraj niektorým to na melanóm zaberá
  12. 12
    Lojzo_xxl

24 ročný chalan

@tommyhot tak jasne ze klesla kriminalita ked kazdy je z toho apatický (hehe)
  13. 14
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

len na medicínske účely
  14. 15
    Warble

20 ročné dievča

aa jop, na medicinske ucely ano :)
  15. 16
    Dannyd14

23 ročný chalan

Som za to, aby sa nepostihovala drzba marihuany pre vlastnu potrebu. No ale ak by niekto napr. sposobil nehodu pod vplyvom marisky alebo by predal nejaky diler marisku maloletym, som v tomto pripade za tvrde tresty. Cize urcita volnost by tam mala byt, ale odtial-potial.
  16. 17
    Norcan9810

20 ročné dievča

Som za, pretože marihuana pomáha ľuďom s depresiou alebo takým, čo trpia bolesťami. Alebo proste uvoľnenie po ťažkom dni.
  17. 18
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Nie, decka by nemali adrenalin hukit za garazou :)
    Inak som proti vsetkym drogam
  18. 19
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@lojzo_xxl to nie je celkom pravda. Drogy tam stale nie su plne legalne a ked ta chytia tak by si mal ist na liecenie atd. Dost sa to tam riesi. Ide vsak o to, ze ak znizis naklady na vyrobu a distribuciu drog (cez ich dekriminalizaciu, pripadne legalizaciu) tak v tomto odvetvy prakticky vymizne mafia, pretoze jej moze konkurovat takmer ktokolvek. Tam kde mafia nema kontrolu nad drogami, tam su relativne bezpecne ulice a nestane sa, ze pri kupe heraku ta macetou rozseka nejaky sfukany gangster.
  19. 20
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Tu je môj postoj:

https://www.youtube.com/watch?v=KRfBcr0XlNQ
  20. 21
    Melancholik

27 ročný muž

nie a takto je to lepšie podľa mňa .. kto chce si zoženie a tych hlúpejšie zatvoria a vesmír je ďalej v rovnováhe
  21. 22
    Kierkegaard

25 ročný muž
    Vesmír

https://www.youtube.com/watch?v=zWO36L4W2Eg

@1 Áno, narkomani majú veľa peňazí ktorými by si potom zaplatili liečenie.
  22. 23
    Atropabelladona

hrá sa, že má 2 roky

je to veľmi relatívne a záleží z akého uhlu pohľadu sa na to dívaš. ak to berieš z hľadiska užívateľa, tak pre tých z toho plynie mnoho nevýhod, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá a mnohí si to preto neuvedomujú. najmä z hľadiska kontroly a legislatívy, by sa asi veľa vecí paradoxne sprísnilo. nelegálne látky sú zakázané a preto sa z hľadiska zákona nepredpokladá ich užívanie a tým pádom sa to ani príliš nekontroluje. naopak, látky, ktorých užívanie je legálne sa kontrolujú na každom kroku. ako príklad máme alkohol. je legálny tým pádom sa predpokladá jeho užívanie a ľudia sú kontrolovaní, či už ako vodiči alebo pracovníci. tým samozrejme nechcem obhajovať užívanie látok v práci alebo na cestách. problém je v tom, že na rozdiel od väčšiny omamných a psychotropných látok je prítomnosť marihuany v tele dokázateľná ešte veľmi dlhý čas po tom, čo jej účinky odzneli. z extrémneho uhlu pohľadu by to mohlo znamenať, že jej užívateľ by si už nikdy viac nemohol sadnúť za volant. človek nemusí byť pod vplyvom ani čerstvo triezvejúci a aj tak to má v organizme, niekoľko mesiacov, možno aj pol roka. preto by takáto kontrola bola neobjektívna. dlhodobý užívateľ, ktorí už týždeň nič nemal a náhodný skúšajúci, ktorý si to dal pred pár hodinami môžu mať teoreticky veľmi podobné výsledky, no v praxi je jeden plne spôsobilý a druhý úplne nepoužiteľný. nie je to problematika len vodičov, kontroly by sa mohli bežne zaviesť aj v zamestnaní a podobne. nevravím, že teraz sa nič nekontroluje, ale sú to skôr ojedinelé prípady, kedy je tam vyslovené podozrenie, prípade sa vyšetrujú okolnosti nejakej nehody.
    ak zhodnotíme tieto skutočnosti, tak možno povedať, že dekriminalizácia je pre používateľov najnevýhodnejšia. síce sa nemusia báť trestu za prechovávanie, ale na druhej strane si to musia stále rovnako nepohodlne kupovať a zháňať a ešte sa sprísni ich kontrola. myslím, že v praxi by to pre nich neznamenalo nič, stratil by sa strach z toho že to prechovávajú ale prišiel by strach z prísnejšej kontroly. legalizácia by priniesla výhodu v podobe nižších cien, prípadne kvalitného tovaru a rôznych služieb s tým spojených ako napr. nejaké obchody, kluby zamerané na užívanie marihuany. ale i napriek tomu je môj názor, že nelegálnosť je pre užívateľa paradoxne najvýhodnejšia.
  23. 24
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@hnisavica chalan, ty si blázon
  24. 25
    Ferko2

24 ročný chalan

Prave dnes za mnou v praci prisiel typek s ktorym som sa bavil mozo 5krat a zacal mi rozpravat o drogach...tak sme sa rozpravali....a potom som nad tym rozmyslal a ano jasne som za dekriminalizaciu...vzdy som bol...ale myslim ze ten hlavny dovod okrem zdravotnych a socialnych problemov uzivatelov je ten ze by sa dalo viac pracovat s mladymi...pretoze aspon z mojho pohladu je to tak ze dospely clovek by mal mat nazor na to aku drogu si da a kedy a ci vobec...ale predavat detom drogy je ovela jednoduchsie...a prave takto sa ludia stavaju uz v mladosti...ja neviem minimalne hlupejsi...takze som za to aby sa drogy predavali napriklad v lekarni pre ludi ktori su zavisli a aby sa marihuana predavala napriklad od 18stich rokov...mozno aj neskor...mozno skor...neviem...
  25. 26
    Openmindedfreak

29 ročný muž

https://www.youtube.com/watch?v=OurGZr5EGLY
  26. 27
    Exomor

28 ročná žena
    myšlienkovo

urcite som za, skor ma mrzia postoje ako ked marihuanu tak vsetky drogy, no nie vsetky drogy su marihuana a maju blahodarne ucinky a pomahaju, videl som napr video o skleroze multiplex kde sa tipek triasol na kresle a po jointe z lekarskej marihuany sa mu prestali triast ruky a dokazal normalne komunikovat, skus mu dat pervitin alebo heroin ci to bude mat rovnaky efekt, skor ma mrzi ze sme v roku 2018 a nevyuzivame nieco co nam moze pomoct len pre to ze zijeme v nejakom debilnom blude
  27. 28
    Exomor

28 ročná žena
    myšlienkovo

+ ak by bola marihuana regulovana statom to znamena ze by ju mozno aj stat v specialne vytvorenych zariadeniach pestoval a predaval isli by s toho peniaze do statneho rozpoctu.. povedal by som ze si niektore staty az markantne prilepsili co sa tyka rozpoctu lebo vzrastol istym sposom aj pocet uzivatelov resp nakupovacov a aj turisti pridu cize to ide jedno s druhym ruka v ruke a bladoharne ucinky lekarskej marihuany sa nedaju porovnavat s alkoholom ale ako vidim niekto to aj tu v komentoch nechape ked napise ze nevidim v tom rozdiel
  28. 29
    Midnight

29 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

lebo aj keď totálne odignorujeme argument o tom aká je oproti iným povoleným látkam absurdne neškodná, tak stále ostáva že:

ešte stále žijeme v štáte kde funguje osobná sloboda, čiže by som mal mať možnosť legálne do svojho tela dať čokoľvek, pokiaľ to neškodí nikomu inému než mne, resp. dôsledky neohrozia nikoho iného než mňa.

"no ale ako spravíš prevenciu aby to náhodou neublížilo aj niekomu inému?"

nijako, rovnako ako pri všetkom ostatnom. zákony nie sú preventívne, ale punitívne. nezabraňujú ti niečo spôsobiť, len predpisujú trest za to ak to spôsobíš. prečo by tieto mali byť nejaké iné?
  29. 30
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@sypomka mam dost kamosov aj spoluziakov aj kolegov hulicov a niektori su fakt vyhulení... (hehe) ja neholdujem ani alkoholu, tak neviem a tiez je mi to jedno... ale nemyslim si, ze alkohol je taky navykovy ako marisa resp. ine drogy...
  30. 31
    Plavam_zivotom

23 ročné dievča

@melancholik To si ma trochu nahneval týmto komentárom, ale ok :D

Ja som každopádne za legalizáciu marihuany.
    1. V čom je alkohol lepšia možnosť ako marihuana? Ľudia sú po ňom agresívni, rodiny sa rozpadajú kvoli otcom alkoholikom. Pod vplyvom alkoholu ľudia pri väčšom množstve nevedia čo robia a správajú sa neprimerane, pri väčšom množstve trávy človek pozerá tak max do blba a nikomu neubližuje. Je to aj menej škodlivé pre organizmus ako alkohol.
    2. Ja osobne mám asi najväčší problém s tým, že sa neviem na Slovensku vychillovať pri tráve tak akoby som chcela, iba kvôli stresu z tej ilegálnosti. Takže pre mňa by bola výhoda keby mi táto starosť opadla.
    3. Kriminalita by klesla, do basy by nezatvárali ľudí čo nikdy nikomu neublížili , iba si zapálili trochu trávy sem tam. Ušetrili by sa tým peniaze daňových poplatníkov za väzňov.
    4. Na Slovensku by pri legalizácií mohol vzniknút marihuanový turizmus - prílev miliónov do štátnej kasy, keďže by tráva podliehala normálne zdaneniu, vznikli by nové pracovné príležitosti.
    5. Mohla by sa začať konečne marihuana využívať aj na lekárske účely - tlmenie bolesti a podobne.

Nerozumiem ľuďom čo dali nie, príde mi to vyslovene sebecké. Piť áno, ale dopriať niekomu šluka z rastlinky legálne nie. :(
  31. 32
    Charlie1

21 ročný chalan

ja som za schválenie všetkého, čo by neubližovalo cudzím ľuďom... nech sa zlegalizuje aj mariška, niekde som totiž čítal, že konopné účinky podporujú liečbu rakoviny, takže za mňa by to šlo... v Česku je marihuana zlegalizovaná iba na vlastné použitie, mali by to aj tu urobiť
  32. 33
    Pandacorn

20 ročné dievča

nie, deti sú už tak dosť sprosté, nehovoriac o tom koľko psychických porúch to môže spôsobiť (ale nemusí samozrejme) :D kto chce, nech si platí keď je blbý, ale nevidím dôvod, prečo by to ostatní mali tolerovať a čuchať, už tak mi dosť vadia obyčajné cigarety :D
  33. 34
    Ady8854

25 ročný muž
    Vranov nad Topľou

Som proti. Kedysi som bral kadečo, a to nie len trávu. Bol som kokot.
    Nebuďte kokoti. Viete byť spokojní aj bez drog.
    Dajte si radšej špenát.
  34. 35
    Maťka4444

17 ročné dievča
    Ružomberok

áno som za ale len na ,,liečebné potreby,, ktoré by boli striktné nie ako v Californií raz zakašleš ,doktorovi dáš peneži na daky fajny alkohol a luxusnú večeru pre manželku a hneď máš na to papiere...