Fórum pridal Christiano_301, 23. 5. 2019 10:48 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Strašne sa mi krútilo hlava včera v robote.

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Včera v robote pred koncom sa mi hrozne začalo krútiť hlava. Neskutočne. Z ničoho nič na mna to prišlo. Bol som na večere, a jedol som to s dobrou chuťou aj zemiaky som jedol horúco. Môže byt z toho? Neskutočne sa mi krútilo hlava. Čo to môže byt?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Christiano_301

21 ročný chalan

Všetko islo somnou. Všetko. Úplne všetko. Kiežby som bol nafetovany či čo. Potom ťažko sa mi dýchalo. Myslel som že pôjdem na pohotovosť. Veľmi zle som sa cítil. Padol som do depky, a doteraz sa neviem spamätať čo to mohlo byt. Neskutočne sa bojím. Poraďte prosím čo to mohlo byt prosím vás pekne.
  2. 2
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Horuco nesmies jest Chris lebo sa popalis a bude ine bolest aj ako hlava krutilo :(
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

@torpedo08 ale iba jedno maly zemiak som si dal. A rýchlo som jedol. Ale pil som po tom. A na 2 hodiny na to má začalo strašne krútiť hlava.
  4. 4
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Dúfam že po tebe raz pomenujú kolotoč. :D
  5. 5
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kaiserchief1 tebe sa to zdá smiešne?
  6. 6
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Rychlo jedenie neni dobre radsej si daj nejaky rozok ked ta nahanaju a nestihas jest obed z toho nebude hlava krutenie (thumbs)
  7. 7
    Christiano_301

21 ročný chalan

@torpedo08 tak môže byt z toho?
  8. 8
    Sasi2680

26 ročná žena

ti závidím, že sa ti v 21 rokoch, prvý krát v živote hlava krútila
  9. 9
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Moze veru ale este pockaj na dalsie rady ze co to moze byt :S
  10. 10
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

prepáč Chris :D
  11. 11
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

A neznelo ti pritom v hlave toto?

https://www.youtube.com/watch?v=CUpwTB6at2s
  12. 12
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

K čomu by si prirovnal to krútenie? Kiežby si odniekiaľ vyšiel?
  13. 13
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

A vôbec, nejedz tak pahltne a rýchlo, daj tomu čas, myslím, že v práci ťa nezabijú, ak budeš 10-15 min meškať z obedu
  14. 14
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka nerob si aspoň ty srandu z toho. Z ničoho nič na mna to došlo.
  15. 15
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka no veru že budú. Raz som meškal 5 minút a už sa mi vyhrážala liederka že mi dá PPD-ko.
  16. 16
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

a kam islo s tebou vsetko ? vsetko ? uplne vsetko ? krutila sa ti hlava, mohol si mat nieco s tlakom, nestresuj sa kvoli kazdej hluposti a neupadaj do depky, mily Chris. A uz toboz jedz zemiaky radsej chladno ako horuco !

Dufam, ze raz na namestiach bude vytesana tvoja socha a ludia budu k nej chodit klast vence
  17. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@thinkaboutjustice vieš čo. Radšej nekomentuj. Nieže tebe sa to bude diať. Nemám slov na vás ľudia
  18. 18
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

dojazdy z benzodiazeponov bratku. My sme ti hovorili ser na to. :D
  19. 19
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer čo má s tým spoločne?
  20. 20
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Kto
  21. 21
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer to z tých tabletiek môže byt?
  22. 22
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 jopika.
  23. 23
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer teraz beriem neurol. Lebo xanax nemajú. Jeden krat som vynechal neurol a už som mal poruchy spánku.
  24. 24
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Nezer to. Dobre ti radim. ked mas depresiu skus ssri antidepresiva, nie tieto sracky.
  25. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer antidepresíva sú vieš čo? Skús si dať jednu a skončíš na psychiatrii
  26. 26
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer vieš aké vedľajšie účinky majú? Nechci vedieť. Asi nebudem chodiť na večeru a ani na obed. Zoberiem si z domu, možno to uškodilo
  27. 27
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Chlapce ani nevies s kym sa bavis. O tieto veci sa zaujimam uz 10 rokov. Bohuzial sam mam troje antidepresiva.
  28. 28
    Petushiq18

38 ročná teta
    s Ceciakom

@christiano_301 a toto je lepsie, pchat sa neurolom? (hehe)
  29. 29
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Chris, mne raz za čas príde zle len tak, nemám na to vysvetlenie. Taká slabosť, náznak nevoľnosti... Dnes sa cítiš lepšie a to je dôležité
  30. 30
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 a psychiatria je moj druhy domov chodim tam ako na dovolenky, nemusis mi hovorit o tom ako to tam chodi.
  31. 31
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer teraz si robíš srandu alebo máš vážne take problémy? :) prepáč ze sa pýtam :) len veľa ľudí si tu robí srandu že sa mi krúti hlava a podobne.
  32. 32
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 keby ti mám rozprávať o mojich diagnózach tak sme tu do zajtra.
  33. 33
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@gnomeslayer a skus mi nejak vysvetlit akého psychiatra ty mas. Ako dlho beries xanax? Resp. teraz neurol? Iné lieky neberies? Kvôli comu to máš?
  34. 34
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer a nezverejnis to ako ja. Lenže ja som už taký. S tým nič neurobím.
  35. 35
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer a nezverejnis to ako ja. Lenže ja som už taký. S tým nič neurobím.
  36. 36
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@pubertslatinocelny neuróny páchajú samovraždu nechcú tam už žiť
  37. 37
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 ja sa pýtam aké lieky beries hlavne je mi jedno čo ti je.
  38. 38
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer ja nechodím psychiatrovi. Ja si to predpisujem u obvodnej. Raz som bol tak na dne, že stačilo jedno slovo na mne a už som plakal. Je to smiešne hej, ale mal/mám blbe obdobie. Raz to vyjde so mna aj keď to nechcem. Nechcel som si dať tabletku, bolo mi horšie. Asi pól roka, rok beriem xanax. Teraz par dni beriem neurol keďže xanax nemaju. Iné lieky neberiem. To mám proti tomu, aby som nemal poruchy spánku. Bolo obdobie keď som si dával aj ine tabletky ale vtedy ozaj ze som bol úplne na dne. Vtedy keď si nedám tabletku neviem kde skončím. A to ti hovorím bez srandy. Peklo sa začínalo v 15-16 tých rokoch. Odvtedy som ochutnal čo to je depka, proste neprajem to nikomu ako som sa cítil. Bral som lieky ani neviem aké, to boli úplne iné. Chvála bohu teraz nie som v takom štádium ako som bol vtedy
  39. 39
    Exomor

29 ročný muž
    myšlienkovo

nebyvas niekde na juhu slovenska? maďor nebyť ty trocha igen?
  40. 40
    Christiano_301

21 ročný chalan

@exomor what?
  41. 41
    Limitles

tvári sa, že má 6 rokov

Pekne forum
  42. 43
    Etelnair

11 ročný chlapec
    Kultúrny dom Tešedíkovo

@pubertslatinocelny kiezby mal liedera ako si ty
  43. 44
    Marcello1111

30 ročný muž

choď na PN a maroduj aj rok...
    ak sa ti krúti hlava, to ti nikto z doktorov nedokáže, že to nie je pravda...potom choď na invalidku a bude s tebou pokoj...
  44. 45
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Genialne forum :D
  45. 46
    Barb

hrá sa, že má 1 rok
    Piešťany

@23 je koment roka :D
  46. 47
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

Podľa mňa je to mrte smiešne. Ale nič si z toho nerob, pokiaľ nemáš iné príznaky (napr. nespavosť, náhle zmeny nálad, úzkostné stavy, potenie, 3aška, tráviace problémy atď.), tak to neni nič vážne. V opačnom prípade je to zrejme zhubný tumor mozgu
  47. 48
    Chirurg

25 ročný muž

dobry fejk toto
  48. 49
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@chirurg Chris nie je fejk.
  49. 50
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

Nefetuj, nebude ťa krútiť.
    *Nastavuje high-five všetkým feťákom čo pochopili*
  50. 51
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

na Birdz chodím prevažne len kvôli tvojim fóram :D len tak ďalej Chris
  51. 52
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka rob si z toho naďalej srandu. Gratulujem ti
  52. 53
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Trápny debilko..
  53. 54
    Christiano_301

21 ročný chalan

@firestorm nechaj si to pre seba. Smejte sa len. Nikomu nič zle neprajem ale ste veľmi zlý :) ja si tu prosím pomoc a vy si robíte srandu so mna :) aj vy môžete mat podobne problémy, a nemusíte to dať na birdz, a potom som zvedavý čo budete robiť. Nikomu fakt nič zle neprajem. Len vy ste taký čo mi to zlo prajete a robíte si prdel so mna. Človek sa pýta radu od vás a vy si robíte z toho srandu. Len tak ďalej. Jedine kto ms nesklamal je @wewo on mi stále poradil a nerobil si srandu so mna.
  54. 55
    Christiano_301

21 ročný chalan

+ dodám @wewo mi pomohol prejsť tým najhorším obdobím. A ďakujem mu za to :) jedine on je tu taký kto si so mna srandu nerobil.
  55. 56
    Nerwous15

26 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Preco to davas na birdz ked potom places, ze sa ti vsetci smeju? Nezamyslel si sa nikdy nad tym preco sa ti vsetci smeju?
  56. 57
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 ani to nejdem docitat co si mi napisal. Ked si mi napisal ze rok beries xanax uplne mi stacilo. tvoja obvodna je PICA??? rok ti predpisuje benzak? Myslis ze benzak lieci??? len potlaca, absolutne nic nelieci. Ked si labilny alebo mas sklony k bipolarnej poruche atd treba ist na psychiatriu a njast vhodne lieky nie zrat ROK XANAX DO PICE. Skus to teraz vysadit jak ti bude napicu, vies aku zavislost uz na to mas? vysad to cim skor a daj sa dokopy chlapce lebo to budes mat napicu.
  57. 58
    Wewo

26 ročný muž

co ja zase
  58. 59
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@wewo kurva tak ja som k nemu dobry a jeho favorit si aj tak ty. Co si krajsi ci co. :(
  59. 60
    Aeria

18 ročné dievča

Škoda, že sem už nechodí @erikkubica, vy by ste si určite rozumeli.
  60. 61
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Ani sa nesnaz, uz tu mal cele forum kde mu to viaceri vysvetlovali, ale jeho uzasna koleckova logika si to vzdy odovodni :D @gnomeslayer
  61. 62
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

Jj nikomu sa nevysmievaš, len psychicky chorým ľuďom (pritom sám medzi nich patríš) a sexuálne aktívne ženy (pritom si panic). Potom sa čuduj, že ťa celý svet nenávidí
  62. 63
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer teraz beriem neurol. Ako som spomínal je jarné obdobie a mávam depky vtedy, a nie len vtedy ale vtedy sa najviac cítim napicu. Viem, že mi chceš dobre, ale keď nechcem padnúť tak hlboko ako som padol pred 5-6 rokmi tak musím brat neurol keď cítim, že mi neni dobre, je mi napicu. Beriem to kvôli tomu, aby som nepadol do takej depky ako pred 5-6 rokmi. Chápeš má? :) ja som raz vynechal xanax a mal som poruchy spánku.

Povedal som si, že si nedám. No a nevedel som zaspať tak som si potom o 1:00 dal xanax. Teraz keďže nemajú xanax, tak beriem neurol. Vieš zažívam veľmi zle obdobie. Viem, že sú aj horšie veci ale samota je napicu. Nemám sa komu vyrozprávať ani nič. Myslíš že toto je dobre? Síce “kašlem na to” ale po čase to na mna príde z čoho to je. A najhoršie je to, že to neviem vyriešiť, zmeniť to. Chýba mi spoločnosť aby som sa s niekym dobre rozumel. Či kamarát, alebo kamarátka - priateľka.

Chápeš má aspoň trošičku? :)
  63. 64
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka Prosím??? Kto sa tu psychickým chorým? O čom trepeš prosím ta? Ako prepáč, ale nepoznáš môj život a ideš tu vypravat úplne nezmysly. Nesud má dokym má nepoznáš ;)
  64. 65
    Christiano_301

21 ročný chalan

Ja sa nesmejem nikomu. Asi o sebe rozprávaš
  65. 66
    Nerwous15

26 ročný muž

@christiano_301 odignoroval si ma... pytal som sa, ci si sa niekedy zamysl e l nad tym, preco sa k tebe ludia spravaju tak posmesne.. zamyslel si sa? Spravil si to?
  66. 67
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@christiano_301 Veď ja som si tiež z teba nerobila srandu a vždy som sa ti snažila poradiť, nie?
  67. 68
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A aj som sa ťa zastala v úplne inom fóre nedávno...
  68. 69
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A k tým liekom som sa vyjadrovala tiež, že to nie je dobré :/ Po roku na to už vzniká dosť silná závislosť. Benzodiazepíny sú len dočasné riešenie (neliečia, len potláčajú príznaky), preto sa zvyknú brať len kým nezaberú AD, príp. ak má človek veľmi zlé obdobie, tak krátkodobo aj popri AD. Ale len tak max. 3 mesiace. Antidepresíva sú nenávykové a je to omnoho lepšia možnosť. Nie len čo sa týka depresie, ale aj úzkosti. Naviac dajú sa aj kombinovať, kedy pomáhajú na jednej strane v spánku a jedení, no aj antidepresívne a anxiolyticky, Ak sa zvolí vhodná kombinácia. Keďže AD nie len potláčajú príznaky, ale aj liečia, tak ich stačí brať obvykle len istú dobu. Ver mi, orientujem sa v tom lepšie, než si možno myslíš :/
  69. 70
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A prosím nečítaj hlúposti po internete o rôznych nebezpečenstvách AD, ale radšej sa poraď s niekým, kto sa v tom naozaj vyzná. S lekárom, ktorému dôveruješ.
  70. 71
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A točenie hlavy je relatívne bežné, môže to byť spôsobené nízkym tlakom, dehydratáciou, fyzickou námahou a ja neviem čím všetkým ešte. Ak sa to nebude opakovať nejak často, tak toho sa určite neboj:)
  71. 72
    Christiano_301

21 ročný chalan

@nerwous15 áno zamyslel som si nad tým. @Azizi nemyslel som práve teba ze ty si robíš so mna srandu
  72. 73
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

No ako Galileo? Ešte furt sa toči?
  73. 74
    Nerwous15

26 ročný muž

@christiano_301 a naco si prisiel ked si sa nad tym zamyslel?
  74. 75
    Christiano_301

21 ročný chalan

@nerwous15 že sa tu stále sťažujem? Tu mi je jasne že kvôli tomu sa smejete lebo sem dávam neustále take fóra stále s nejakými problémami, lenže v realite je to iné. Ja by som nevedel nikomu ublížiť. Ale zasa nenechám sa aby má ponižovali, poviem si svoje, stále sa pytam daj nejaké vysvetlenie, a keď nemá vysvetlenie žiadne, je to smutne. A teraz nehovorím o birdze, všeobecne v bežnom živote. Áno zamyslel som si nad tým prečo mám takú smolu. A neviem prečo. Lebo robím všetkým dobre? Pomáham? Nesmejem sa nad psychickými chorými neviem o čom vyprava @Antifunebracka
    Ja napriek tomu sa snažím pomôcť takým ľuďom, ako som snažil pomôcť aj tomu bývalému kamarátovi ktorý je na barlách. A ako som dopadol, tak som dopadol ako dopadol. Pýtaš sa prečo? Robil som mu dobre. Neublížil som mu nejak fyzicky ani psichycky. Nie som taký človek.

Mimochodom vrátim sa k tomu: Asi som už spomínal, ale spolužiak sa spýtal toho kto je na barlách, že: “prečo sa už nebavíte, veď sme boli taký dobrý kamaráti. nelutujes to, že si ho poslal do pice?” Ten spolužiak ako by pocítil so mna že čo má trápi. Popravde trápi má to, lebo boli sme ako bratia. A odpoved znela takto: neľutujem to vôbec. Bolo to moje najlepšie rozhodnutie v živote.

Vieš ako som sa cítil? Znie to asi smiešne ale veľmi má bolelo srdce. To všetko čo som pre neho urobil, a on zato ani to ďakujem nepovedal. Nečaká sa od druhých že to dajú to iste ale aspoň to ďakujem slovíčko ani to. V tomto prípade sa necítim to, že by som urobil nejakú chybu :) lebo veď akú by som urobil keď som mu neublížil nijak, iba opak, pomohol som mu. Neviem čo sa mu stalo, bud fetuje či čo, ale toto normálny človek neurobí 3krat. 3 krat má poslal do pice že nechce mna za kamaráta. 2 krat sa ospravedlňoval. 3. krat už sa neunúval sa mi ospravedlňovať.

Prečo som povedal tento príbeh? Aby si videl, že nie som zlý človek ako si to vy myslite. Nesmejem sa chorým ľuďom. A vidíš žiadne vysvetlenie nedal zato prečo to urobil. Ja prijmem ľudí taký aký sú, lebo predsa niesme rovnaký, a nesúdim nikoho dokym toho človeka nepoznám. A aj keď poznám toho človeka, snažím sa byt s ním v dobrom.

Chápeš má? :) tak kde je chyba? :)
  75. 76
    Nerwous15

26 ročný muž

@christiano_301 chlapce, spamataj sa, dvacka na krku, no hlava kdesi v style "robim vsetko dobre no vsetci naokolo mi ublizuju" nie! Snazili sa ti vsetci naokolo aspon tu na birdzi pomoct, no ty si taral stale to svoje a nazory inych si odmietal, kritizoval.. je ti jednoduhsie hladat vyhovorky ako celit problemom, kurva, si chlap, mas gule, tak sa tak spravaj! Ten pribeh o praci? Prosimta, je nad slnko jasnejsie, ze to bola tvoja chyba, leb sak meskal si a uz len s principu ta napomenut musia! a tvoja reakcia? Namiesto ospravedlnenia, stiahnut chvost, drzat hubu a krok sa ides vyhrazat vypovedou *clap* *clap* si drbly? Pod sekundou by si letel bez myhnutia oka, ani smrad by po tebe neostal! Haloo chlapce, toto nieje pristup ktory mas v zivote mat.. problemom mas celit a nie im zbrklo utekat, to kde si videl ze take nieco zabera..
    A co to forum o bolesti hlavy? Nemozes nad niektorymi vecami porozmyslat aj sam? Prestat sa pytat na uplne primitiva? Nieco si trebarz nastudovat na nete? S-A-M! Alebo mas pocit, ze cely zivot za teba budu riesit problemy druhi? Ze sa doseres a vypere to nejaky okoloiduci, lebo sak ty nevies jak sa pouziva pracka? (To bol len priklad, aby si ma chapal)
    Milion veci, ktore by sa mali zmenit.. POZOR! Nie v tvojom okoli, ale ktore by si mal zmenit ty na sebe.. prestan obvinovat druhych, zacni viac pocuvat a menej tarakat, pouzi obcas svoju hlavu a nie len stylom ze "prva vec co ma napadne je spravna", lebo inac ta svet zozerie az sa nakoniec odjebes jak potkan bez pudu sebazachovy.. a preboha ta prosim, prestan zrat tie xanaxy.. uz to ze v noci nemozes po vysadeni spat je jasny priklad zavislosti.. z depkami bojuj, dalsi priklad toho ako len utekas pred problemami.. postav sa kurva na vlastne nohy, otvor oci a zobud sa, toto je svet, v ktorom ta ludia nebudu drzat za rucicku (chap to tak, ze nie vzdy ti budu radit co mas robit, skus na to prist sam)
    Im done, cau
  76. 78
    Christiano_301

21 ročný chalan

@nerwous15 máš pravdu :) to iste hovoria aj rodičia :) ďakujem :)
  77. 79
    Nerwous15

26 ročný muž

@christiano_301 padla mi sanka, tuto odpoved som necakal, chlape (thumbs)
  78. 80
    Christiano_301

21 ročný chalan

@nerwous15 vieš som moc tvrdohlavý :) a ťažké to je v živote už teraz to vidím :)
  79. 81
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

Ale kkt bačov, nehraj sa tu na chúďatko ;) Netvrdil si tu pred chviľou, že antidepresíva berú len blázni? Pritom sám za chvíľu skončíš v blázinci, to ti garantujem. A nehovoril si, že baby, čo už mali orál, sú kurvy? Ty kokot jebnutý
  80. 82
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

Ty si ten najhorší človek, akého som kedy videl. Horší než Hitler
  81. 83
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Ja ta chapem ale mam pocit ze mas iq 90 a ty nechapes mna. ked m,as úsychicke poruchy xanax ani neurol ani lexaurin ani NIC ine tohoto typu ta nevylieci. To chces cely zivot brat xanax? vies co to je za sracku? Akoze ked po tomto tomu nechapes nebudem ti uz viac reagovat na fora lebo si proste hlupy. ked mas taketo problem treba njast lepsie lieky ako je xanax lebo to by som liekom ani nenazval. lebo nic nelieci, iba potlaca. Preco si asi nespal? lebo mas fyzicku zavislost na benzak. Jezis Maria a bude to len horsie a budes casom musiet zvysovat davky lebo taky 0.5 xan ti uz nebude robit absolutne nic.