Fórum pridal Fixa, 9. 2. 2019 14:11 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Studovať?

0
Fixa

26 ročný muž
Poprad

Ahojte. Dúfam, že mi poradíte.

Oplatí sa mi študovať Biológiu, ak ma z nej baví len genetika? Botanika a zoologia vôbec nie. Bojím sa totiž, že neprejdem cez tie predmety a kvôli ním ma vyhodia.
Ďalšia vec je, že som z bioly nematuroval. Prvý koment
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Fixa

26 ročný muž
    Poprad

Maturoval som z matiky a informatiky, ale tie predmety ma vôbec nebavia, skúsil som to študovať, mal som zapísané aj druhacké predmety a vôbec ma to nebavilo.
    Rozmýšlal som aj nad psychológiou...

Čo sa týka bioly, mohli by ste mi odporučiť nejaké knihy, aby som sa v nej zdokonalil a potom podal prihlášku? DIK
  2. 2
    Alex458

22 ročné dievča
    Maspalomas

Všetko je o tom, čo pre to obetuješ. Rozum ti nikto do hlavy nenaleje. Treba sadnúť na riť a učiť sa aj predmety, ktoré ťa nebavia ale potrebuješ ich, minimálne na úspešné ukončenie školy. Môžeš byť kľudne nejaký dobrý genetik alebo niečo v tom obore, ale budeš musieť preliezť zoologiou aj botanikou. Všetko je o tvojom prístupe.

K prihláške na výšku ti stačí vedieť stredoškolské učivo, takže si kúp nejaké bioly pre stredné školy, na maturu atd, poprípade sa nauč testovnice ak ich tvoja vybraná škola má.

Ak by každý šiel na školu s myšlienkou, že niečo nezrobí a že ho vyhodia, tak by nikto žiadny titul nemal. To máš o sebe fakt takú mizernú mienku, že si myslíš, že sa nedokážeš naučiť jeden predmet? Trochu sebavedomia by nezaškodilo.
  3. 3
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Vysoka skola nie je len o tom, co ta bavi :D
  4. 4
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Na kazdej vysokej skole su predmety, ktore ta nebudu bavit a kde musis zatat zuby a proste si nimi prejst.
  5. 5
    Fixa

26 ročný muž
    Poprad

@staphylococcus @skvrnka @alex458 Našiel som kopec doporučenej literatúry pre bak. stupeň štúdia Biológie UK v Prahe... super, asi idem študovať :)
  6. 6
    Kikabb

24 ročné dievča

@fixa odporúčam Nový přehled biologie od Stanislava Rosypala . ja som tiež nematurovala z bíologie a chémie nemala som ich ani na strednej ale pripravovala som sa a teraz už idem končiť Bc na biochémii :) Je to o sebazaprení a keď ta niečo baví budeš v tom dobrý keď tomu budeš venovať dosť času ..držím palce :)
  7. 7
    Fixa

26 ročný muž
    Poprad

@kikabb Rosypala mám doma, keďže som ho našiel ako odporučanú literatúru pre Masarykovu univerzitu, takisto som zhltol knihu Biologie z CPress-u od Campbella a kol.
  8. 8
    Shiny25

24 ročné dievča

Poviem ti len toľko, že v našej republike v týchto časoch asi ani nenájdeš školu, kde by boli všetky predmety podľa našich predstáv :). Vždy sa nájde predmet, ktorý bude pre teba v danom semestri problémovejší, alebo mimo tvojho zvoleného odboru.. Všetko je to len o tebe. Ako už bolo vyššie spomenuté - treba si aj sadnúť ku knihám a premôcť sa a keď sa posnažíš, tak ver, že výsledok príde, ja som to mala takto isto.. Nenechaj sa vystrašiť a choď si za svojím :) veľa šťastia ;)..
  9. 9
    Fixa

26 ročný muž
    Poprad

@shiny25 tiež si študovala biológiu, alebo niečo iné? :)
  10. 10
    Shiny25

24 ročné dievča

@fixa Ja konkrétne nie, ale moja kamarátka ju študuje
  11. 11
    Bracadabr

21 ročné dievča

preco nejdes studovat rovno genetiku ? :D
  12. 12
    Bracadabr

21 ročné dievča

ten smajlik sa nehodi, vyzera provokativne, nechcela som to takto, prepac! v brne sa da lekarska genetika napriklad :)
  13. 13
    Fixa

26 ročný muž
    Poprad

@bracadabr neuvažujem nad tým ísť mimo SR, ale aj tak ďakujem, že si si spomenula. :P
  14. 14
    Kunlun

20 ročný chalan

Neviem ako v Brne, ale v BA a aj v Prahe môžeš ísť rovno študovať molekulárnu biológiu