Fórum pridal Erixa, 25. 5. 2020 21:31 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sú učitelia potrební?

0
Erixa

22 ročné dievča
Trnavská nemocnica

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

Píšem prácu o vplyve koronavírusu na učiteľov a s jednou kolegyňou v práci sme mali menšiu výmenu názorov, kedy ona tvrdila, že koronavírus potvrdil iba to, že učitelia sú všetci neschopní kreténi, a deti sa dokážu veľa naučiť aj bez nich, pomocou internetu.... súhlasite s týmto tvrdením?
  2. 2
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@1 a ona nepostrehla, ze učitelia mali aj online hodiny, kde im to učivo učitelia vysvetľovali?
    A kde by boli tie male deti v čase, ked by mali byť v škole pod učiteľským dozorom? Alebo materská pre ženu na 15 rokov?
  3. 3
    Mikaell

21 ročný chalan
    Prešov

Veľa vecí sa snažím naučiť iba z online materiálov.
    A pri väčšine týchto vecí by som veľmi ocenil niekoho kto by bol presne v pozícii učiteľa, alebo skôr takého mentora, alebo ako to nazvať.
    Takže si vlastne neviem predstaviť že by takíto ľudia neboli.
  4. 4
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Všeobecne - áno, sú.
    Konkrétne - ako ktorý a ako pre koho.
  5. 5
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Ak su dobri tak ano
  6. 6
    Primitiv

26 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Áno, sú potrební, pre menej inteligentných a menej talentovaných ľudí. Takí ľudia ako ja, ktorí sú už intelektuálne vyššie, sa zaobídu aj bez nich.
  7. 7
    Limitles

7 ročný chlapec

homescholing je top kokotske predmety navyse a zbytocne moc hodin uz travia aj prvaci v skole -nechutné
  8. 8
    R4ptor

26 ročný muž

za mňa sú učitelia potrební na zš (aby naučili deti základy, podchytili ich v čom sú dobré a ďalej sa to snažili rozvíjať), prípadne na sš ... ďalej sú dôležití učitelia, ktorí učia praktické veci (je lepšie raz vidieť, skúsiť si to - ako sa o tom učiť len teoreticky) ... ale učitelia na vš by tam vôbec nemuseli byť, stačili by mi učebné materiály a samoštúdium
  9. 9
    Chlorofyl

11 ročný chlapec
    Erec Jisrael

@erixa to ano. preto dneska kazdy pubertak veri hocijakej picovine ktora je na nete. kritika sudnosti nula bodov. fakt uz sa nevie co od rozkose
  10. 12
    Mix

30 ročný muž
    Brno

@erixa Myslím, že kdekoľvek píšete túto prácu, ak má tvoja otázka takýto charakter, budete sa musieť ešte nejaký ten rôčik učiť ďalej :D (obe)
  11. 13
    Energy1010

23 ročný chalan

Ja by som radšej dal odstrániť niekoľko predmetov ktoré väčšina ľudí nikdy v živote nevyužije a dal by som ich ako doplnkové.
  12. 14
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

nie tak velmi ako programátori (nerd)
  13. 15
    Majky538

25 ročný muž

stale rozmyslam aky malo zmysel, ze sme travili hodiny opisovanim poznamok, ktore ucitelka diktovala, dufam, ze sa za par rokov nieco uz pohlo i ked mozno ani nie..
  14. 16
    Miro777

30 ročný muž

Tvoja kolegyna v minulosti volila Smer a teraz voli Kotlebu, lebo jej zly system ublizil nie? :)

Ak korona kriza nieco ukazala, tak ze akonahle boli rodicia nuteni aspon na par dni vzdelavat svoje VLASTNE deti sami tak boli v uplnych koncoch a burili sa, ze co to ma znamenat a ze je to nezvladnutelne a preco ucitelia neucia cez net, hoci tak nejak nikoho nezaujimalo ze v rozkradnutom skolstve kde nikto nedostane sluzobny notebook moc nemaju ako ucit ak nezacnu vyuzivat sukromne zdroje.

Skolstvo je podobne ako vakciny taky lakmusovy papierik. Velmi rychlo sa pri teme vzdy ukaze kto je jebnuty :).
  15. 17
    Energy1010

23 ročný chalan

@majky538 dobrá fotka
  16. 18
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

@r4ptor S tým aj súhlasím aj nie. Ak ťa učí osobnosť, ktorá ťa vie naozaj inšpirovať, tak si myslím, že to u teba zarezonuje viac ako sprostredkované zdroje.
  17. 19
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

Narážal som na vysokoškolské štúdium. Predsa len interakcia a debata má čosi do seba..
  18. 20
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

To by som chcel vidieť ako by sa 75% študentov naučilo derivácie a integrály bez akehokoľvek vysvetľovania od človeka. Bez ručne písaného návodu, alebo vysvetlenia učiteľom z videa niekde na youtube či inde... Akože tu časť z matematiky resp. rovno celý predmet by museli zrušiť. Veď takto má veľa študentov problémy to spraviť a viacerí to ani nespravia. Také veci ako dejepis, a texty sa dajú naučiť aj samostatne. Skriptá a podobne. Ale jednoducho podaný princíp niečoho, alebo šikovné rady, triky ti budú chýbať.
  19. 21
    Zahi

29 ročný muž
    Turzovka

Som zvedavy ako by sa deti naucili citat z internetu, lebo asi tazko by sa ucili nieco viac bez citania :D ...
  20. 22
    Misfit44

15 ročný chalan

jasne ze sa deti vedia ucit z internetu, resp ludia, ale najprv ich treba usmernit, aby si uvedomili akym sposobom mozu vedomosti ziskavat :) niektori ucitelia su pani a pred nimi klobuk dolu, ak vedia ucit a motivovat ziakov/studentov (plus najlepsie ak pracuju aj na niecom inom, alebo su z praxe), ale tych je minimum a vacsina uci len lebo nemoze robit nic ine :D
  21. 23
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Teoreticky všetky informácie, ktoré pozná učiteľ, odniekiaľ pozná, takže každý sa dokáže naučiť rovnaké veci bez neho, ale podstatne uľahčuje tento proces. Vyhľadávanie, overovanie, zapamätanie... A ešte dokáže vysvetliť, o čom je daná informácia. A keď sú deti malé, učitelia zohrávajú kľúčovú rolu vo vývine.
  22. 25
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

@mix ja s ňou zásadne nesúhlasím a veľmi ma prekvapilo, že niekto takýto názor vôbec má.... A ona ju nepíše so mnou, ja ju píšem sama, ale keď sme sa o tom bavili v robote, tak mi povedala jej názor....
  23. 26
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

iba kreten moze tvrdit, ze ucitelia su zbytocni...
  24. 27
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Nn, budme sprosti, bude nam lepsie (thumbs)
  25. 28
    Mix

30 ročný muž
    Brno

"ona tvrdila, že koronavírus potvrdil iba to, že učitelia sú všetci neschopní kreténi, a deti sa dokážu veľa naučiť aj bez nich, pomocou internetu.... súhlasite s týmto tvrdením" @erixia odkazujem sa na toto. Ak si studentka na VS a polozis otazku, v ktorej jasne zdehonestujes protiargumenty tak to ani nie je uprimne prieskum, len validacia tvojho vlastneho nazoru. Suhlasis s tymto tvrdenim? :)
  26. 29
    Annyejnji

22 ročné dievča

ktorý-ako
    nie sú nepostrádateľní, ale uľahčujú nám to :D
  27. 30
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

V absolutnej vacsine oborov ich podla mna dokaze nahradit online. Pri niektorych oboroch ako medicina vsak potrebujes aj rozne drahe zariadenia a v tom pripade je skola idealne riesenie.