Fórum pridal Poke, 5. 10. 2018 19:20 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Súvisí podľa vás hudobný vkus (nie nutne žáner) s inteligenciou človeka?

0
Poke

tvári sa, že má 6 rokov
Prešov

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

a nehovorím o žánroch ktorý je "lepší" to je irelevantné, skôr celková selekcia hudby alebo len pasívne prijímanie cez rádio a pod.

napadlo mi pri počuvaní S hudbou vesmírnou
  2. 2
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

nie

prešla som si za život z rádia(90s-2000s pop?) cez metal cez klasiku až po osemdesiatkový pop, neviem, čo by to vypovedalo o mojej inteligencii :D
  3. 3
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

a minule som mala chuť trsať na dychovku :/
  4. 4
    Sidious

20 ročný chalan

len v niektorých prípadoch, napríklad ak niekto počúva Rytmusa tak ho považujem za idiota
  5. 5
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

@mielikki lenže to sú všetko rozličné žánre, nehovorí to nič o prevedení, je rozdiel napr. v počúvaní starého eminema než tomiho popoviča :D
  6. 6
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

@poke ono skôr ide dakedy o tom, ako vážne to berieš
    ak niekto bude počúvať všetky moje obľúbené metaly a bude sa pri tom tváriť, ako je to hudba inteligentných ľudí (ako bolo kedysi v móde), tak ho budem mať za väčšieho paka ako niekoho, kto mi povie, že občas si pustí (ja neviem, čo je také nehodnotne brané? riťmusa?) lebo občas má chuť na niečo nenáročné na počúvanie
  7. 7
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

nemusí nutne... ale môže do určitej miery (:
  8. 8
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Skôr nie. Ale to nie je aplikovatelne na vsetkych. Urcita skupina by sa tam dala zaradit a to su pocuvaci slovenskeho Rapu ktori su vo velkej miere taky, ze zacali volit Kotlebu napr. A inteligencne nie su bohvieako na tom. Ale to je skôr len väčšia skupina ktorá sa dá zadeliť, inak to od hudobneho vkusu vôbec nesúvisí.
  9. 9
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

*o to
    nečítam po sebe :D
  10. 10
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@wistingher no práve ten hduobný vkus v tomto prípade asi trošku závisí od tej inteligencie (hehe) či skôr od vymletosti? (hehe)
  11. 11
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

@salora no ved v tomto pripade ano.
  12. 13
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

može ale nemusí,ale mám určité pochybnosti o ludoch čo počúvajú vylučne hip hop alebo dnb
  13. 14
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Inteligencie nie ,, skôr charakter človeka :)
  14. 15
    Zoberhrozno

24 ročný chalan

zabudnúc na miernu arbitrárnosť toho čo chápeme pod pojmom inteligencia (a dobrý vkus)

istý vzťah tam pri tom bežnom ponímaní myslím že je (to je asi taká prvoplánová úvaha) - keď sa to zobere nejak plošne tak v mnohých prípadoch tam proste je spojitosť a nejaká komplexnosť (vkus, alebo čo) počúvanej hudby môže hovoriť že je ten človek pravdepodobne vyššej inteligencie

druhoplánová úvaha je že možno naraziť na ľudí ktorí sú inteligenčne vysoko ale pri tom jednoducho k hudbe nejaký zásadný vzťah nemajú a podobne. takže dávať tomu nejaký jednoznačný vzťah by nebolo správne.
  15. 16
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Noo skor je to tak ze niektorych interpretov vacsinou pocuvaju kkti :D ale aj nekkti sa najdu taakze tak nejak :D
  16. 17
    Wewo

25 ročný muž

Absolútne nie. Poznám množstvo ohromne inteligentných ľudí (vysoké iq) ktorí majú radi (mimo iného) úplne napiču hudbu.
  17. 18
    Amikadze

24 ročné dievča

posudzovanie inteligencie druhých na základe ich výberu hudby ale súvisí s inteligenciou
  18. 19
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

@amikadze posudzovanie inteligencie ľudí, ktorí posudzujú inteligenciu druhých ľudí na základe výberu hudby, tiež súvisí s inteligenciou.

19. 20
    Majmarad

35 ročný ujo

:D toto sa mi sem úplne hodí :D

https://www.youtube.com/watch?v=runQo_hRRrs
  20. 21
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

Tak potom by som mala byt vysoko inteligentna ked pocuvam vylucne klasiku? (hehe) či?

(Inak tiez musim trosku povedat ze ti co pocuvaju rap a hiphop vylucne su vyluceny) (hehe)
  21. 22
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

tak co ja viem...

mozno do urcitej miery ano, ale ja napriklad momentalne najviac pocuvam k-pop a metalcore, co su sakra velmi pribuzne zanre :D :D :D
    ale vyznam sa do urcitej miery v klasike, mala som obdobie, ked som pocuvala iba indie a post-rock :D niekolko rokov boli pre mna bohmi muse, trent reznor a kanye west su podla mna geniovia, milujem kate nash (ci uz prvy album alebo jej punkove veci, tu novu vec som este nepocula), ale pustim si aj eda sheerana, shawna mendesa ci lady gagu.

ale napriklad taky jazz nemusim. neviem preco, proste nie.

takze by ma celkom zaujimalo, ze co to asi hovori o mojej inteligencii :D
  22. 23
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@wewo avšak otázkou je, čo je "napiču" hudba (: (hehe)
  23. 24
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

Hudobny vkus je kazdeho osobna vec ktora s inteligenciou absolutne nesuvisi. Su ludia co pocuvaju hudbu o tom ako niekto vyhulil mastal travy a ucia na vysokych skolach, lebo hudba je pre nich relax.

A su ludia co pouvaju klasiku a su absoltne vypatlany, lebo hudba je pre nich nieco co akoze dokazuje ich uroven.
  24. 25
    Tangerina

23 ročné dievča
    Banská Bystrica

@1 a S hudbou vesmírnou počúvajú inteligentní ľudia alebo nie? :D lebo mne moc podľa fotiek nie sú sympatickí a bojím sa pustiť si ich :D (vlastne, je jedno, čo povieš, aj tak si ich asi nepustím)
  25. 26
    Vreskot000

31 ročný muž

Myslím si že v istom zmysle to ma nejaku spojitosť, ale tento názor je isto prehnany. To by sme popreli slobodnú voľbu človeka, ktorá má byť za každých okolnosti zachované. Aj keď nehovorím, že keď napríklad neuznavam metal, že všetci, čo ho počúvajú činia zle. To isto nie. Ale že to ovplyvnuje silne človeka a jeho inteligenciu to môže byť.
  26. 27
    Vreskot000

31 ročný muž

@tangerina sem tam som si ich vypočul celkom dobrí sú :)
  27. 28
    Tangerina

23 ročné dievča
    Banská Bystrica

@vreskot000 ďakujem, že si mi odpovedal aspoň ty :)
    len som chcela vedieť aj od zakladatela fóra, či ich považuje za inteligentnú hudbu alebo nie :/
  28. 29
    Vreskot000

31 ročný muž

Poviem ti este nieco. Mnohi hovoria, ze hudba ma obsahovat nejake posolstvo. Ano mala by. Avšak hudba nutne musi obsahovat čosi vyššie... Povznesenie človeka do úrovni poznania. Napríklad ja mam rád jemnu hudbu. To však neznamena, že(napr.pri jazde autom) nutne musim počúvať duchovné chorály len preto, lebo som veriaci. Zaiste nie. Avšak človek by mal mať všeobecný prehľad, pretože hudba vyjadruje dušu a emócie skladateľa a je jedno ci je to barok, alebo rytmus( ktoreho nepočúvam, avšak istý hudobný rytmus, takt, držanie hudobnej stopy, intonácia, to všetko je niečo čo si človek všimne a obyčajne to robi prvý dojem piesne. Niekto si dokáže predstaviť hneď napr. Dej, akokeby priebeh vizualny toho čo počuva. Ja napríklad neviem prečo, ale ked aj čítam niektore blogy, predstavujem si znenie slov. Neviem či si počul o tom už, ale u mne sa to deje vždy. Mimochodom hudbou sanprofesionalne zaoberam 15 rokov
  29. 30
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

@tangerina prepáč, je to úplná sprostosť, aj rytmusov jebe má väčšiu umeleckú hodnotu a môžem nad tým počinom premýšľať viac než nad hudbou a klipmi hudby vesmírnej. text je presýtený gramatickými rýmami ktoré by sa dali tolerovať ešte od žiaka 1. stupňa na základnej. To, prečo to počúva toľko ľudí je pre mňa nepochopiteľné

nehovoriac o tom aké otravné to je