Fórum pridal Rocafella, 7. 11. 2019 15:29 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Svetová kríza v roku 2020

0
Rocafella

tvári sa, že má 4 roky
V krajine iluzii

Čo si o tom myslíte? Nastane ďalšia kríza? Veľa tomu naznačuje. Ste na to pripravení?

(Pod pojmom kríza rozumejte ekonomickú, hospodársku príp. občianske nepokoje)

A nie, nie som konšpirátor.

Shalom :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Nemám rád takéto veštecké predpovedanie, že presne 2.2 2020 vypukne kríza, štyria jazdci apokalypsy sa znesú z oblohy. Kríza sa samozrejme dá očakávať, kedže po tej poslednej sa nič výraznejšie nezmenilo, iba nejaké kozmetické úpravy, prázdne bubliny na upokojenie verejnosti, ktoré ale prasknú a problémy sa opäť naplno prejavia.
  2. 2
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

A čo sa tých občianskych nepokojov týka, ono sa vždy niečo nájde- najprv Katalánsko, potom Francúzsko, rozruch bol aj v Nemecku ohľadom dostupnosti bývania. Ale nič veľké neočakávam, nejakú revolúciu či občiansku vojnu, iba takéto lokálne nepokoje.
  3. 3
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Kurnik, dúfam, že nie, ja chcem predávať byt, tak nech sa ešte držia tie ceny kus tak jak sú teraz. :D
  4. 4
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

neviem že či to bude v 2020 ale niečo určite príde a mám z toho mierne obavy ako to zasiahne Slovensko kedže sme velká automontovňa a toto odvetvie si to odsere najviac
  5. 5
    Rocafella

tvári sa, že má 4 roky
    V krajine iluzii

@hetfield ako môj šef mi teraz písal: priemerný plat vo VW bude 0, keďže nebude :D
  6. 6
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

nvm ci v 2020 ale kriza bude
  7. 7
    Efyks

11 ročný chlapec

Ak príde, tak to bude asi tá najočakávanejšia kríza v histórii ... Ja skor očakávam recesiu a to je asi prirodzene
  8. 8
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

V budúcom roku žiadnu krízu neočakávam :D
  9. 9
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@efyks nastastie si recesiu na birci mozme spravit aj hned :D
  10. 12
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    утопия

V istom zmysle je teraz irelevantné, či sa kríza začne o rok, alebo v roku 2021, alebo o niečo neskôr. Aktéri na strane kapitálu už pracujú s predpokladom, že prichádzajú ťažšie chvíle, a postupujú podľa toho.
    Každé obdobie horúčkovitých investícií a rastu vytvára prísľuby ďalšieho, ešte intenzívnejšieho rastu v budúcnosti. Kým sa firmám darí, ľahko dostupné úvery umožňujú rýchlu expanziu a rozsiahle investície. Skôr či neskôr sa však vždy ukáže, že všetky prísľuby sa nedajú naplniť, že akumulácia nemôže ďalej zrýchľovať, ba ani pokračovať rovnakým tempom. Vtedy zdroje úveru vyschnú a prichádza korekcia. Kedy sa to stane a čo konkrétne bude spúšťačom, to sa vopred určiť nedá, no základný mechanizmus sa od roku 1825 nezmenil.
    Jedinou nezávisle premennou zostávajú pracujúci. Nečakanou a rozhodnou kolektívnou akciou (napríklad takou, akú predviedli zamestnanci fabriky Hyundai v Nošoviciach v roku 2009) by mohli šéfom ukázať, že sa nenechajú vydierať a tlačiť do nevýhodných kompromisov.
    https://karmina.red/posts/dovidenia/
  11. 13
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ci kriza to neviem, ale minimalne recesia urcite. Trhy su prepalene a potrebuju ocistu. 2020, alebo 2021 dava zmysel. Uz sa neviem dockat.
  12. 14
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

@13 (thumbs)

asi tak az na tie roky. nemusi to byt kriza ale ako uz bolo spravne skonstatovane trhy su vyhranene a uz su daleko za fazou zdraveho a podlozeneho rastu. Nikto nevie kedy to pride ale cim neskor tym horsie lebo sa to len nabaluje. podla mna 2020 je priskoro, este kusok tomu davam lebo je velka vola v sentimente trhov to takto drzat a tahat dokym sa len bude dat. Aj banky nejako nemaju este dost.

ale dobre sa budu mat ti ktori sa uz teraz pripravuju na zle obdobie
  13. 15
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

@depropex jedine čo to prinesie že socky budú ešte viac v sociale a tí čo su " za vodou " budú ešte viac :D
  14. 16
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

@laurikaaa no zjednodusene povedane ano :D
  15. 17
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/M̡͓̥̜̺̞̌̔̃̍ͅȆ͉̠͊̅̓̾̊͋Ŧ̟͈̯͗ͭ̌͋Ɍ̥̜̪̪̜̮͚̽ͦ̓̎̂ͮ̍́Ø̑P̞̻̫̥͇̖͑̽ͅØ̗ͣ̌͑ͮͤͭ̈́L̹̗̝͔̓ͨͪͪ̉̚Λ̝_

Jop, tiež očakávam recesiu... Myslím, že už tento rok je takou miernou predzvesťou konca ekonomického rastu... Takže predpokladám, že nás čaká studená sprcha.