Fórum pridal Ucitelka, 17. 9. 2020 15:16 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Julietdeyl

22 ročné dievča
    svoj svet

Chýba možnosť "je mi to jedno" (hehe)
  2. 2
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@1 (thumbs)
  3. 3
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

oddelil by som cirkev od statu aj co sa tyka financneho flowu ale aj sviatkov
  4. 4
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Je mi to jedno. Skôr by nemuseli kvôli tomu zatvárať obchody.
  5. 5
    Robin

23 ročný chalan

Nech ostanu vsetky sviatky. Ja som fanusik krestanstva a cirkvy... len tie obchody by nemuseli zatvarat
  6. 6
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

@patrixo na vanoce do prace (thumbs)
  7. 7
    Patrixo

33 ročný muž

@lukaso121 na sak teda
  8. 8
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@lukaso121 Vianoce by sa určite ošetrili nejako, keďže aj ateisti ich uznávajú ako sviatočný čas. Však napr. Veľká Noc je tiež skôr po svetsky riešená - pondelok nie je pre kresťanov nijako významný, naopak piatok je, ale v ten sa chodí do roboty.
    Napr. UK majú len take random voľné dni bez špeciálneho významu. Ľudia môžu mať deň pracovného pokoja aj bez takéhoto pozadia
  9. 9
    Vreskot000

33 ročný muž

@patrixo ked odelíš cirkev od štátu šťastný nebudeš. chápeš? tak isto ako ostatní môžu písať nejaké ateistické drísty. sviatok sedembolestnej je národný sviatok niečo ako sv. štefan kráľ u maďarov, alebo sv. Václav v čechách, peter a pavol v taliansku. nikomu to nevadí. vieš. ako v dobrom, poviem ti môj názor. problém nie je cirkevný sviatok, do ktoreho si samozrejme každý kopne, ale v človeku, ktorý nedokáže rešpektovať niečo, čo sa netýka jeho. ja by som zrušil prvý a ôsmy máj, pretože v roku 2020 nemá nijaké opodstatnenie. ak si myslíš, že osmeho mája, ale v podstate deviateho bol koniec vojny je víťazstvo nad fašizmom v tom zmysle, že sa tu na 40 usadili vydrbaní komunisti a ruskými tankmami, ktorí znásilnovali slovenské dievčatá a retardovaní šťátni predstavitelia tento sviatok neviem ako oslavujú, je to choré a scestné. slovensko bolo a je kresťanský štát. má svoju tradiciu kresťansku, a nik to nezmení.
  10. 10
    Patrixo

33 ročný muž

@vreskot000 zle som sa vyjadril.. sviatok sedembolestnej Panny Marie by som nerusil, nech ho veriaci uctievaju, avsak zmenil by som to na formu pracovneho dna
  11. 11
    Kerrang

28 ročný muž

Aj tak len zdierajú pracovne, zaslúži si obyvateľstvo trošku voľna ...však touto dobou nik neoddychuje, resp. málokto si to môže dovoliť popri tom všetkom
  12. 12
    Vreskot000

33 ročný muž

@patrixo dobre si napísal, ale vieš. jedno poviem. dobre.. zmenila by sa forma na pracovný den. dobre ved jasne, nič proti tomu. lenže poslaním tohoto sviatku je, aby si práveže človek vprostred povinností dokázal odychnuť. to je heslo aj nedeľného odpočinku. aj ja som robil v nedelu aj vo sviatok, lebo som robil ošetrovateľa. ošetrovateľ nepozná den sviatku a odychu, lebo seniorom treba najesť, ošetrovať ich treba denne. ale to, kedy človek robí rutinnú robotu, a zrazu má odych, padne to človeku veľmi dobre. ked som chodil do roboty, a bol sviatok ( ako teraz 15.september) vieš ako to dobre padlo? to voľno? prišiel som na uplne iné myšlienky. s nikym som sa nevadil, odychol som si. sviatok je o tom, aby si človek odýchol a Boh ti tento odych chcel darovať cez tento sviatok. len ľudia to nechápu a stavajú sa na zadné, lebo to zas je cirkevný sviatok. teda problém nie je s voľnom ako taký, ale že zas je to o cirkvi. však mám pravdu? kedy si to konečne ostatní priznajú? lebo opakujem. Ja 8. mája nemám čo oslavovať. je to ten najsprostejší komunistický prežitok, aky som kedy poznal.
  13. 13
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Musí ostať, je to môj sviatok
  14. 14
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@borovy máš bolesti?
  15. 15
    18fliper

30 ročný muž
    panic s komplexami na portali pre skolakov

@kerrang rad by som podotkol ze slovaci maju trosku viac volna ako ostatne europske staty :D
  16. 16
    Patrixo

33 ročný muž

@vreskot000 s tym 8. majom mas pravdu.. je to taky trpky sviatok.. ale zas treba si pripomenut ze tu fasizmus bol a nemal by sa vratit spat... pre mna to skor toto znamena.. aj ked neda sa popierat co prislo s nastupom komunizmu
  17. 17
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

navrhujem, aby kresťania v tento deň mali voľno v práci a mali ho zaplatený...neveriaci - ateisti, nech idú do práce, ako obvykle, bez nároku na 100% príplatok...
    tak by to bolo aj s inými kresťanskými sviatkami ako Veľká noc, Vianoce a pod...
    prečo by mali neveriaci sedieť doma a užívať si voľno, ktoré neuznávajú...

o zrušenie kresťanských sviatkov ide hlavne Sulíkovi, chce dať prehodnotiť Vatikánsku zmluvu na Ústavný súd...ak by prešla všetky sviatky by sa zrušili, lenže neprejde..
    posledné slovo, ako vždy ma Boh...a nejaký Šuľo nebude zabíjať kresťanské Slovensko...

@patrixo
    @Vreskot000
  18. 18
    Kerrang

28 ročný muž

@18fliper Isto? ...viac aj ako naši bratia češi?
  19. 19
    18fliper

30 ročný muž
    panic s komplexami na portali pre skolakov

@kerrang samozrejme.
  20. 20
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

4. je mi to jedno (hehe) ja vtedy oslavujem tak ci tak, lebo mam narodky 15.9. (: