Fórum pridal Ula, 4. 7. 2020 08:38 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Tí, čo nemáte psa, prečo ho nemáte? A chcete ho v budúcnosti?

0
Ula

42 ročná teta
Bratislava

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Nechcem nic o co sa treba starať :)
  2. 2
    Papver

24 ročné dievča

Pretože nemám a ani som nikdy túto túžbu nemala. Okrem toho, je to zbytočná zodpovednosť a ja ani nepatrím medzi veľkých milovníkov psov a nechápem, čo ľudia na psoch vidia. Som rada, že môj priateľ to má rovnako ako ja a po byte nám nelietajú chlpy, netečú sliny a nešíri sa smrad a štekot.
  3. 3
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

Teraz na byte mať psíka nemôžem a asi by som ani nemala naňho toľko času, koľko by vyžadoval... V budúcnosti, pokial sa nám s priateľom podarí dostať sa do domu, tak určite nejakého psíka budeme chcieť, ale ešte sa nevieme zhodnúť na plemene
  4. 4
    Subarnica

23 ročné dievča

Otravuje ma že by som tomu musela prispôsobiť celý svoj život, a že treba chodiť venčiť 3x denne, nemôžem si len tak zaspať o 19 lebo pes nebol šťať a nemôžem len tak spať 13 hodín lebo pes nebol šťať.a nemôžem ísť na celý deň s kamošmi kdesi lebo ako bude pes šťať? Ozaj to nie je niečo nad čím chcem stále rozmýšľať v živote a čomu sa prispôsobovať. A po ďalšie všade to necháva chlpy a šteká to. A ak je blb tak si vie zobrať jedlo z linky alebo stola keby sme tam niečo na chvíľu nechali. Kamoške vytiahol kurča z rúry.. takže asi tak.
  5. 5
    Forte

8 ročné dievča
    som rada ze som tu

Nechcem psa v byte
  6. 6
    As

hrá sa, že má 2 roky
    Hneď za rohom

@5
  7. 7
    Nuumik

tvári sa, že má 3 roky
    Vspleti chlpatostí

Mám už kocúra a ten bohate stačí
  8. 8
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

@2
  9. 9
    Yoss

29 ročný muž

Jedine tak na dvor, tam áno, ale do bytu podľa mňa pes nepatrí. Potrebuje pravidelný pohyb, takže človek sa musí o neho neustále starať, neustále venčiť, pokiaľ je vnútri. Nechcem byť otrokom psa. Potom všade sú z neho chlpy a je to v byte cítiť. Radšej mám rastliny, dá sa s nimi experimentovať a sú pokojné.
  10. 10
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

Určite chcem mať psa v budúcnosti a ideálne v dome, aby kedykoľvek mohol vybehnúť vonku, keď mu bude treba cikat. :D čiže by som nebola až tak obmedzovania tým vencenim ak by som sa chcela niekde zdržať a pod. :) ale určite by sme chodili aj na prechádzky :)
  11. 11
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

A určite bude z útulku :)
    Aj susedia majú krasnu vdacnu havinku, rozkosny mixik , volá sa Zorka. :) vždy ju hladkam keď ju stretnem. :)
  12. 12
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

A kľudne by som si adoptovala aj dospelého/staruckeho psíka, ktorého niekto opustil. Predsalen takí už aspoň majú základné návyky väčšinou.
  13. 13
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Chcem psíka v budúcnosti, keď budem už usadená a budem mať vlastné bývanie.
  14. 14
    Misfit44

15 ročný chalan

chcem len macku
  15. 15
    Limitles

8 ročný chlapec

@subarnica presne toto !
  16. 16
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Kedysi som mala 3 psov a 4 mačky. Teraz mám len mačku a psov by som už nechcela. Ani jedného. Máme pekný dvor, upravený trávnik... Spohodlnela som, nechcelo by sa mi upratovať hovná a podobne.
  17. 17
    Dezolat

32 ročný muž

Nechcu. Su vsade chlpy z neho a treba ho vencit. Jedine zviera ktore ma napadne ktore by som bol ochotny mat v byte je cincila XD
  18. 18
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

@2 0_0
  19. 19
    Papver

24 ročné dievča

@mobscene_69 áno?
  20. 20
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

@papver nič, len to " a nechápem, čo ľudia na psoch vidia" mi prišlo také wtf trochu, ale okay
  21. 21
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Mám už mačku a psa jedine do záhrady.
  22. 22
    Kerrang

27 ročný muž

Už iba jedine preto, lebo stále ešte dolaďujem dvor, hlavne to, aby nevyhol na ulicu ...chcelo by to ďalší plôtik, no či to nebude zas škaredé (?)
  23. 23
    Fukaj

8 ročný chlapec

Zbytočné starosti, ktoré za tých pár good momentov nestoja. diky ne
  24. 24
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

maximalne tak do hrnca (thumbs)

dost starosti mam sam so sebou(a dietatom) (rofl)
  25. 25
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@erixa adoptujte si útulkáča, máte o starosť s plemenom postarané a zároveň máte unikátneho psíka, ktorý sa hneď na vás naviaže
  26. 26
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@gothicpoethic wau predstavujem si ťa, ako dáš preč dieťa, lebo sa ti už nechce "upratovať hovná" (prebaľovať)
  27. 27
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

@tasara ja by som bola aj za, ale priateľ chce čistokrvneho
  28. 28
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@tasara fakt porovnávaš psa s dieťaťom?
  29. 29
    Alysia

28 ročná žena
    Nové Mesto nad Váhom/ Brno

bývame v dome s cudzími luďmi v Anglicku a nechce sa mi vybavovať pas, keď už by sme ho tu mali a komplikovane cestovať potom na SR, takže pes bude až keď budeme vo vlastnom bývaní
  30. 30
    Lawey

26 ročná žena
    Břno

Strasne tuzim po psikovi ale berem to ako rovnaky zavazok ako dieta - cize musim mat vlastne byvanie a byt usadena.... coz teraz nie som
  31. 31
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@erixa nie, neporovnavam psa s dietatom, len hodnotím charakter človeka. Keď niekomu vadí, že pes sa vyprazdnuje, to dieťa je predsa 100 krát náročnejšie než pes, čo potom bude?
  32. 32
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@tasara zle si označila erixu.. ale podľa mňa aj tak porovnávaš psa s dieťaťom, ked sa tu bavíš o charaktere :) lebo neviem čo to má s charakterom, keď proste niekto nemá možno natoľko ten vzťah ku psom, že sa mu nechce o ne starať, upratovať záhradu, chodiť ich venčiť, behať s ním po veterinároch,... to neznamená, že nemá vzťah k deťom (ĽUĎOM) a nedokáže sa o neho postarať.. zarytí psíčkari, čo berú svojho psa ako dieťa, to možno nepochopia, ale nie každý má rád natoľko psy, že popri deťoch sa chce starať aj o iné tvory.. ten pes tiež potrebuje pozornosť a ak si má niekto zaobstarať psa, len aby mu strážil dvor, príde ho len nakrmiť a dať mu vodu, nepohrá sa s ním, nepohladká, nejde s ním na prechádzku, tak nech ho radšej nemá, nie?
  33. 33
    Yeya

28 ročná žena
    CP

Nie, lebo veľa cestujeme a pes je veľký náklad na čas a peniaze plus by som nechcela aby nám zničil záhradu. Možno v budúcnosti by som si adoptovala nejakého psa seniora ale v súčasnom stave určite nie aj keď psy milujem.
    Stačí mi mačka :)
  34. 34
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

@tasara Wau, skús sa najskôr zamyslieť skôr, ako niečo napíšeš. :-) Psa som si do nového domu nezaobstarávala práve preto, že už jednoducho nemám čas a možnosti riešiť aj takéto veci, ktoré ku psom patria.
  35. 35
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

@sasi2680 Mám aj dieťa, už takmer dva roky, a ver mi, že upratujem hovienka, cikaničky, chlpy po mačke, s mačkou chodím k veterinarovi, denne jej dávam lieky, lebo bez nich neprežije a práve preto, že je toho dosť skrátka, už nemám na to vziať si psa. A navyše priateľ celkovo nemá vzťah k zvieratám. :D Lenže to porovnávačom dieťa=pes človek nevysvetli, takže sa už ani nehadam a idem odovzdať dieťa na úrad, aby som mohla prijať aspoň 10 psov a tešiť sa, že sa vyprázdňuju.
  36. 36
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

A celkovo tento Kult psa už podľa mňa presahuje hranice zdravého úsudku. Dnes som sa len tak očkom pozerala na záhradu, keď tam pobehovala dcéra s neterou. Neviem si predstaviť, že by tam bolo zabudnuté psie hovno, pretože aj to ku psom patrí. Kedysi by mi to nevadilo, teraz mi vadí už len tá predstava. Dcéra sa xkrat zohla, chytila do ruky všetko možné a, rovnako ako aj šteniatka ňuňuňu, spoznáva svet ústami... Záhrada je na môj vkus malá, navyše zatiaľ nie úplne dobre zabezpečená. Budem sem niesť psa, len aby canislupusfamiliaris-fili mali dušu namieste? Ďalšia vec - tá záhrada a dvor stáli doposiaľ nemalé peniaze a množstvo času, nerobila to firma, robil to môj chlap, ktorý naozaj neinklinuje k milovníkom psov. Mám sem doniesť psa? Dcéra sa bojí psov, pretože práve kvôli ľuďom, ktorí postavili psa na piedestál hodnôt, nepozná psa vychovaného - uštekané, rozmaznané tvory, ktorých majiteľ NETUŠÍ, ČO PES SPRAVÍ. Bohužiaľ, nedokázala som tomu zabrániť a mrzí ma to. Mám dovliecť domov psa a stresovať ju? Zrátané a podčiarknuté - nedokážem zosúladiť spokojnosť a nároky seba a svojej rodiny so spolužitim so psom, navyše nedokážem zabezpečiť adekvátne psie potreby. Dovolím si tvrdiť, že mačke dokážem vyhovieť na 90%, preto ju mám doma, aj napriek tomu, že mi všetci moji lekári rázne odporúčali dať ju preč. Nedala som. Skôr by sa mal nad sebou zrejme zamyslieť človek, ktorý je schopný porovnať psa a dieťa, tam niečo nie je v poriadku. :S A zaobstarať si psa a potom ho mať vo voliere, nebodaj sa kvôli nemu hádať alebo celkovo si narúšať svoj aktuálny štandard - sorry, to už naozaj nie. :-/