Fórum pridal Poppyseed, 8. 9. 2017 13:49 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Tí ktorí boli v detstve šikanovaní, ako dopadli a čo robia ľudia, ktorí vás šikanovali?

Názory k téme

1. 1
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

A ako to mám, tofušľaka, vedieť?
  2. 2
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

Apropos, fascinujúca téma: http://www.openculture.com/2014/12/wittgenstein-and-hitler-attend-the-same-school-in-austria.html
  3. 3
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

No ja som dopadol na kkt a oni dobre
  4. 4
    Darkestangel

22 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

Neviem, nijak sa o nich nezaujímam.

Jedna baba, ktorá bola na mňa na ZŠ extra nepríjemná, tak viem, že má syna, ktorý sa volá úplne rovnako (meno aj priezvisko) ako môj otec a brat a nedokončila si strednú školu
  5. 5
    Sypomka

18 ročné dievča
    V hlave

@torpedo08 dobre to je dost siroky pojem..
  6. 6
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

@sypomka tak ja ich az tak neskumam no viem ze maju priatelky,zeny,deti pracu,domy a podobne
  7. 7
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Tak ja som bola šikanovaná jedným dievčaťom kvôli tomu že som nemala žiadne značkové oblečenie a rada som nosila rúžovú.
    Dosť drsne ma zhadzovala pred triedou všelijakými vyrobenými plagátmi a tak. A tá dopadla fucking dobre. Vyhrala nákupné maniačky, študuje právo, teraz bola celé leto v Amerike. Iné letá robí animátorku v aquaparku.

A potom jedna polocigánka na druhom stupni si na mňa vymyslela že som na ňu povedala že je kurva (čo som nepovedala) a že si vycpávam podprsenku (čo som nerobila) a všetci rómovia a asociáli z našej školy potom sa k nej pridali , raz si ma dokonca počkala z asi 10 čiernymi asociálmi z ubytovne pred mojim domom keď som venčila psa a dokopali ma.
    A tá skončila v nápravnovýchovnom ústave lebo bodla policajta do nohy, potom neviem čo sa s ňou stalo ... ale tipujem že niekde šlape chodníky alebo rodí tretie decko čo má s nejakým narkomanom.
    Inak túto časť svojho života nikdy nepochopím a že PREČO si vybrali zrovna mňa ako obeť, keďže som ich reálne ako z videnia hlbšie nepoznala...
  8. 8
    Jimmycrow

28 ročný muž
    Čínoslava

Väčšina z nich má nejaké deti a sú nespokojní v manželstve, prípadne už v rozbitom manželstve, v robote za minimálnu mzdu, zatiaľ čo ja si chodím po svete a plním si sny :D Povedal by som, že ma posunuli ďalej a vďaka tomu všetkému som teraz silný a samostatný človek :D
  9. 9
    Schizoofrenik

23 ročný chalan
    Úplne mimo

Pár rokov po základke som strašne zbil týpečka ktorý mal obrovskú srandu z mojej farby.

Ako dopadli ostatní neviem, ale ak niekedy niektorého stretnem tak ho strašne zbijem (hehe)
  10. 10
    Schizoofrenik

23 ročný chalan
    Úplne mimo

Ale čo viem tak poväčšinou tí dráčik ešte bývajú u manky a to vedomie má strašne teší keď vezmem do úvahy že už dva roky bývam vo svojom napriek tomu že som nedokončil školu a polovicu života som fetoval (hehe)
  11. 11
    Schizoofrenik

23 ročný chalan
    Úplne mimo

* sráči.
    Skurvená predikcia má asi bude šikanovať až do smrti (:
  12. 12
    Bewka

27 ročná žena
    KS

neviem, po ukončení školy sa nezaujímam o nikoho....
  13. 13
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

Myslim, ze polovica z nich nema maturitu

ale uprimne si uz sotva spominam, kto to bol, nastastie
  14. 14
    Wewo

24 ročný chalan
    Bratislava / IpD

robia robosov, rozvazacov pizze, popripade zamkovu dlazbu.
  15. 15
    Mayo911

25 ročný muž
    Rainbow

@3
  16. 16
    Antifunebracka

28 ročný muž
    go(o)d & (d)evil birdzu

Sú to vysokopostavení štátnici.
  17. 17
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

No mňa asi jebne. 20 minút píšem komentár a ono ho to neodošle.
    Tak ešte raz.
    Ja som bol tiež niekedy terčom posmechu ale žeby som bol šikanovaný nemôžem povedať.
    Ale poznám vela ľudí čo boli.
    Väčšina z nich skončila ako totálne trosky. Sebavedomie na bode mrazu. Úplní zúfalci. Jeden je bezdomovec.
    Je mi ľúto keď idem po ulici a vidím toho človeka ktorý dopadol takto na kkt aj keď to bol úplne normálny chalan, smial sa, proste rovnaký ako všetci ostatní. Len prišla šikana a bolo.
    Poznám ale aj asi 2 ľudí čo sa schopili a dnes sú finanční giganti po ktorých túži každá žena. :D
    Keď ich stretnem ako prvé mi napadne slovíčko úspech.
    Škoda že ich je tak málo a väčšina šikanovaných ľudí skončí ako prví prípad.
    Tí čo šikanovali? Žijú úplne normálne životy ako každý iný človek.
    Samozrejme sa nájde aj niekoľko jedincov mimoriadne úspešných a naopak niekoľko ktorí skončili ako tí ktorých šikanovali - trosky.
    Ale väčšina z nich žije ďalej a na svoju minulosť zabudli.
    Raz som jednému na stretávke pripomenul ako šikanoval týpka ktorý je bezdomovec.
    Pozrel sa na mňa ako na debila a použil klasickú výhovorku:
    Jaaj áno ale to bolo predsa dááávno. A on bol vtedy úplný debil zaslúžil si to.
    Ako keby to nebol on, akoby sa ho to netýkalo.
    On už na svoju minulosť zabudol ale ten šikanovaný musí žiť ako bezdomovec aj teraz.
    Je to nespravodlivé.
    Ľudia proste šikanujú a nič si z toho nerobia.
    Najsmutnejšie je že keď sa spýtate ľudí čo šikanujú prečo to robia tak vám povedia niečo typu: Ale to nie my. To on/ona je debil/piča a koleduje si.
    Ľudia si častokrát ani neuvedomujú že robia niečo zlé.
    Ich okolie sa správa rovnako a teda necítia pocit viny.
    Je to pre nich "normálne"
  18. 18
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@vsakpredsajaa za to že niekto skončil ako bezdomovec určite nemôže LEN šikana ak mu teda pred očami neznásilňovali mamu a nerezali ho žiletkami :D Ešte pochopím ľudí, že skončia na ulici, ale ak sa do pár dní nedokážu nejako pozbierať tak sú to proste veľmi slabí jedinci v mojich očiach, lebo hoci by som aj v peugeote mala robiť a bývať na ubytovni tak by som nebola bezdomovec.
  19. 19
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@plavam_zivotom V tomto prípade môže.
    Poznám ho od malička a ako píšem bol úplne normálny typický chalan, po šikane sa stal úplne neschopný žitia medzi ľuďmi, nedokázal sa velakrát ani vyjadriť a komunikovať a to je dôvod prečo skončil na ulici - nie je schopný vykonávať takmer žiadnu prácu, psychicky je proste dojebaný.
    Slabý jedinec? :D Som presvedčený že strašne veľa ľudí by v jeho koži skončilo rovnako.
    Vieš nie je šikana ako šikana......... keď sa tebe smiali za to že nemáš značkové veci tak to v tebe ešte nezabudovalo mienku že všetci ľudia ti chcú ublížiť.
    Niekoľkokrát bol v takej situácií že som sa bál či sa nezabije a nebude z toho mega problém. Radšej ani nebudem písať čo sa robilo :(
  20. 20
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@vsakpredsajaa kámo a ten druhý odstavec si prečítal? Desiati cigáni si ma podali a skončila som na pohotovosti s otrasom mozgu, rok sústavného fyzického aj psychického napadánia z ich strany a učiteľky s tým nič nerobili, keby nebolo mojej mamy čo raz vybehla von keď zase prišli pred náš barák tak ma zase len raz dotlčú na pohotovosť.
    A aj tak som zažila ešte 100 razy horšie veci v živote a neni som bezdomovec. Každý sa môže cez všetko preniesť a šikana neni akceptovateľný dôvod v mojich očiach na to padnúť až na samé dno spoločnosti. Pokiaľ máš ruky a nohy zdravé tak sa prederieš. Keby mal normálnu rodinu , ani v prípade práceneschopnosti by neskončil na ulici, nie? Takže nemôžeš s istotou tvrdiť, že je na ulici iba kvôli šikane a nedojebala ho aj rodina.
  21. 21
    Leaav

19 ročné dievča
    Pezinok

o dost horsie ako ja :D cize sa to v podstate moze obratit hihi
  22. 22
    Sypomka

18 ročné dievča
    V hlave

V podstate myslim, ze nik z tych co sa mi vysmievali a nadavali po mne neskoncili zle, dokonca s tym, z ktoreho som mala najvacsi strach a ktory mi ublizoval najviac, sme istu dobu boli dobri kamarati :D ale inak som bola asi od 1. Az po 7.rocnika... a potom este jedna ucitelka na zakladke, ale ta je kapitola sama o sebe...
  23. 23
    Kail91

26 ročný muž

Poviem ti to z môjho pohľadu - šikanovaného a to som nebol ponižovaný iba v škole, ale aj doma ešte týraný. Zničili mi sebavedomie, nie som schopný ani nadviazať normálny vzťah, som psychicky v prdeli dá sa povedať, trpím rôznymi poruchami. ALE, napr. moja známa je celkom v pohode, akože má určité problémy s psychikou, ale nič, čo by prekážalo v živote a má sa celkom dobre. Závisí to asi aj od povahy a toho, či si nájdeš v niekom oporu.
  24. 24
    Annyejnji

19 ročné dievča

Bola som šikanovaná celú základnú školu. Momentálne som v maturitnom ročniku gymnázia (tj. je to piaty rok, čo som z toho vonku). Navonok som dopadla normálne - mám život, ako ostatní ľudia. Sny, ciele, na niečom robím, záujmy aj normálne vzťahy v rodine a priateľov. Trpela som potom viacerými psych. poruchami - depresia, samovražebné myšlienky a pokusy, mierna schizofrénia, úzkosti, socialna fóbia... zo všetkých týchto vecí som sa trvalo dostala a momentálne som v poriadku a viem povedať, že vnútorne som šťastná.
    Je tu však jedna vec, ktorú riešim dodnes a to fakt, že si neviem predstaviť manželský vzťah. Bola som šikanovaná prevažne chlapcami z vyššieho ročníka, neviem, či to má nejaký súvis...

Čo sa týka ľudí, čo ma šikanovali, tak dve osoby, ktoré do mňa rýpali najviac nedokončili strednú školu a majú už manželov a deti. Ako sa majú bližšie neviem. Jedna sa zabila. A ostatní (keďže to bola kolektívna šikana) sú kade-tade. Jedna spolužiačka, ktorá mi ubližovala najmä slovne - a čo je zvláštne, pokúšala sa o to ešte pred 2 rokmi... preskočila ročník, vyštudovala naj gymnázium a ide na Právo... takže ťažko takto posúdiť....
  25. 25
    Coleshepter

22 ročné dievča
    so basic.

jeden ma akurát včera balil

postoje k ľuďom sa asi časom menia (?)
  26. 26
    Ps102

22 ročný chalan
    Muchosransk, mestská časť Vukojebina

@antifunebracka Danko ti kradol desiatu?
  27. 27
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

Na základke som to nevnímal na dolnom stupni, kedže som sa dobre učil a bol som najlepší z triedy. Na hornom stupni sme si postupne sadli s chalanmi aj vďaka PC hrám, teda hlavne vďaka tomu, ale po tom čo sme si vyberali Stredné školy, oni si vybrali rovnaké učňovky a ja gymnázium. Tak sa vkuse riešili spolu, bavili sa a somnou sa baviť prestali. to bolo ku koncu 9.ročníka. Nakoniec sme sa cez facebook pohádali v skupinovom chate, pretože začali do mňa rýpať v chate, hlavne jeden chalan, a k nemu sa pridali ďalší chalani z triedy a aj baby neskôr. Proste som bol čierna ovca na základke, nikto sa somnou nebavil, iba z povinnosti spolužiaka maximálne, okrem jedného chalana čo sme boli najlepší kamaráti. Pol roka som sa absolútne s nikým nebavil. Na koncoročnom výlete som išiel sám a sedel som sám v autobuse. Na izbe na chate sa mi začali vysmievať, kde do pesničky zakomponovali moje meno a potom sa mi až do konca školy týmto štýlom posmievali. Polovica z nich zo svojich vybraných SŠ poprestupovala a ten chalan čo do mňa začal rýpať maturoval tento rok na hotelovke. Horšie je že ja som im to nezabudol, a neodpustil, a stále sa s nimi nebavím iba v nutnosti. No bohužiaľ, k nám domov občas, pretože sú z okolia a prečo to nebudem riešiť ale týka sa to servisu áut. Dokonca mi ten chalan pomáhal kupovať auto... A všetci s ktorými som hrával,športoval na telesnej fajčia. Bol som z toho veľmi prekvapený. No dobre nechajme už ZŠ. Na SŠ sme boli všetci divní zozačiatku. Avšak ako to už býva zvykom, ja som tam nebol so žiadnym kamarátom, iba s jednou spolužiačkou zo ZŠ. Nijak extra sme sa nikdy nebavili. Vzhľadom k mojej povahe a správaniu a tiež tomu že som skoro nič nevedel oproti ostatným, najmä v jazyku spôsobovalo pocit toho že som menej ako ostatní, že nie som taký dobrý. Navyše mali sme v triede triednych retardov a utvorili sa veľmi rýchlo skupinky, no do žiadnej som nepatril. Bol som iný tak si proste jeden zmyslel že sa začnú na mne smiať... nebolo to iba na mne ale aj na pár dalších a aj z iných tried. Proste zábava typu komolenia mien, rehotania sa z ničoho nič na všetkom, dokonca vytváranie fake profilov, falošné mená, kradnutie fotiek, fotenie v škole a postovanie na internet bez súhlasu či opýtania, vytváranie skupín... vytváranie skomolených nickov v hrách ktoré som hrával a vyhrážky z tých hier do správ. Všetko to liezlo pekne na psychiku a neznášal som tú školu, všetko okrem telesnej a ešte jednej hodiny ktorá bola fajn. Našiel som si najlepšiu kamarátku v triede tak som sňou trávil čas občas aj mimo školy, ale boli sme podelení ako trieda podľa jazyka nemčinári/angličtinári ... a navzájom sme si vôbec nerozumeli. Angličtinári boli tí hluční, grázli, sebeckí, intrigárske baby a všetko proste, a nemčinári boli skôr takí tichší a dalo sa s nimi prehodiť pár slov a nebolo to až také zlé , a po čase sa to zlepšilo a dalo by sa povedať že spoločné veci nás spájali a ja som bol tiež súčasťou...nakoniec. Hoc s niektorými som sa prakticky nebavil, pretože sme si proste nerozumeli. Teraz sme na vysokých školách a neviem ako sa komu darí, avšak s veľkou väčšinou sa ani nepozdravím, pretože sa tvária že ma nepoznajú hoc idú oproti mne po chodníku. ... A k tomu všetkému si pripočítajte obrovské problémy s učením jazyka zo dňa na deň keď skoro vôbec nič neviete a niektorí vedeli hovoriť plynule... doma po pár zlých známkach peklo a prednášky asi 2 hodiny vkuse o tom ako sa mám učiť a čo dostanem a ako budem robiť s lopatou a nedajbože sa ozvať nejak, lebo sa to iba predĺži a ešte zhorší... + k tomu tréningy 2x do týždňa + zápasy 2 za víkend. + uč sa do školy keď chodíš busom a nie si z mesta, a po škole čakáš v meste na tréning do večera a v noci sa vraciaš domov a ráno sedíš o 6 v buse. a 7:20 ťa týra so skúšaním tém čo sme preberali z jazyka... podotýkam akýchkoľvek tém za celé obdobie čo sme preberali. + známky podľa nálady, niekedy 5ky každému pretože si spomenula že nemáme jeden zošit slovníček pozakladaný ... a okrem začiatku šk.roka v 1.roč. a 1-2x počas 4rokov si na to vôbec nespomenula že niečo také máme mať ani že to potrebujeme. + jazyk bol 7 až 9 hodín týždenne. My sme to doslova neznášali. + vtedy som bol na dne psychicky z toho že som si niekoho našiel cez net... ale potom sa to pokazilo, a proste som sa z toho nevedel spamätať, pretože to utla po tom čo mi už srdce a telo brnelo keď som o tom premýšlaľ... nedalo sa na to nemyslieť, neobviňovať sa, zmeniť ten pocit. Ale ochotne v tomto ohlade môžem povedať že až toto leto, po 4 rokoch mi po jednom čine padol kameň zo srdca a už viac ma to neťaží. Keď nad tým tak uvažujem tak 4 stratené roky v podstate aspoň z určitého hľadiska psychiky. Ono už po 1,5 roku to bolo ok, ale nebolo to proste nejak zakončené tak aby mi na tom prestalo záležať. A tých 1,5 roka čo som bol psychicky na dne bola presne tá doba kedy to bol jazyk, posmievanie, a náročný program vzhladom na šport naraz. Ja som bol od prvého náznaku toho že neviem to čo vedia ostatní, a po prednáške doma, presvedčení o tom že som mal ísť na nejakú posratú učňovku za niečo sa vyučiť proste, a robiť to a bol by som v učení výborný, B1tku by som zvládol omnoho ľahšie a bez toľkých depresii(alebo neviem ako to mám nazvať aby ste mi tu nezačali dávať poučky o chorobe) a aj keď ma nič nezaujímalo tak by som to musel predsa zvládnuť, a mohol som kludne kašlať na každého spolužiaka aj tak by tam bola nejaká spodina čo by znova iba rýpala a vysmievala sa. No ale rodičia o tom tiež nechceli ani počuť, hlavne že im vadili známky, zakazovali mi elektroniku, najlepšie keď prišlo k tomu ako ma začali urážať a keď ja som niečo povedal im, tak bolo zle že ako si to dovoľujem, došlo aj na porovnávanie že otec chodil už do roboty v mojom veku a na vojnu, a prispieval do rodiny a ja čo sedím len pri počítači a hrám hry a nosím päťky. Áno hral som hry, hral som. Bol som hore do noci asi do pol druhej a o 5:40 som vstával na autobus. V autobuse som spal a učil sa, na hodine ma tiež trhalo pretože som zaspával(na tých nudnejších) a celý týždeň som takto fungoval so spánkom 3-4 hodiny a potom v sobotu som prespal celý deň takmer. To bol môj najobľúbenejší deň a neznášal som každého kto ma v sobotu zobudil, napr. som miloval "vstávaj, treba ísť do obchodu" ... do obchodu ale peniaze mi nedali aby som mohol ísť, to som si ja musel ísť pýtať. A dovtedy mi boli schopní hulákať ako som nebol v obchode a že kedy ma už posielali... koľkokrát som na to nemal nervy a zobral som svoje peniaze čo som mal tak pár desiatok eur možno, veď som ani nebrigádoval ešte a nakúpil. A došiel domov a zrazu také prekvapenie... že si bol v obchode? -_- ... Proste nezomrel mi nikto, nemám zlomené kosti a nebol som vydieraní a nebili ma na záchodoch starší chlapci a nebrali mi desiatu nepísal som im úlohy a nebrali mi peniaze... Tieto moje problémy nie sú skutočné problémy a šikana... ja viem.Už nemám čo k tomu viac povedať.
  28. 28
    Xy12345

24 ročný chalan

maju sa o dost lepsie ako ja, akoby som si to sikanovanie zasluzil, mozno aj hej, teda ja by som povedal skôr ano ako nie... ale lepsie sa maju asi iba kvoli tomu ze ja mam roznorode zdravotne problemy a liecba od lekarov nepomaha, kopu diagnoz ale vpodstate sa ani nevie z coho to mam. Nerad to pisem, ale z tych zlych veci co som si prezil/prezivam je asi sikanovanie na zakladke to najlepsie, ale je pravda ze mi to dost znizilo sebavedomie asi do mojich 18tich a aj som z toho mal psych. problemy, teraz mam 23, teraz ho mam primerane. Skoro so vsetkymi co ma sikanovali sa aj zdravim, ale inak niesme ani kamarati ani nic a nemyslim si ze su nadseny z toho ze ma na zakladke sikanovali aj ked im to vyzera ze nieje luto :D ...

@22 @24 iba najvacsi chudaci (muzi) sikanuju zeny imho
  29. 29
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

Možno ešte ... že bez hudby by som asi zomrel na depresiu,smútok,neschopnosť a presvedčenie že som nič. Jedine to dokázalo spraviť náladu a iné myšlienky... takže som všade chodil so slúchadkami. Všade.
  30. 30
    Hawk799

19 ročný chalan

"Pozrel sa na mňa ako na debila a použil klasickú výhovorku:
    Jaaj áno ale to bolo predsa dááávno. A on bol vtedy úplný debil zaslúžil si to." Zastreliť. Svet by bol krajší.
  31. 31
    Antifunebracka

28 ročný muž
    go(o)d & (d)evil birdzu

@ps102 Keby on... samotný Trump!
  32. 32
    Jednookaustrica

19 ročný chalan

Je to tak oslobodzujuci pocit,..predvcerom som si kukal triedne fotky,a prechádzal som zľava doprava a komentoval ako na kkt skončili,či už na akú SŠ sa dostali,resp.nedostali,koľko deciek už porodili na strednej,a akí sú to celkovo ludia,kt. sa radšej ostatní vyhýbajú,takže spravodlivosť ich dobehla :) !
  33. 33
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

nebola som nikdy vyslovene šikanovaná, ale také tie strašne kúl baby, ktoré fajčili na hajzloch, chodili za školu a mysleli si, že si ku každému môžu všetko dovoliť skončili bez dokončeného stredného vzdelania, bývajú u manky a pracujú v krčme na susednej ulici za minimálku a asi načierno, odkial sa niekedy veľmi ťažko vyhrabú, sú slobodnými maminami a viem minimálne o jednej, ktorá šlapala
  34. 34
    Bunat

20 ročné dievča

pride mi to, ze u nas na zakladke bola trieda rozdelena na polovicu a cela ta polovica ludi sa tak nejak zucastnovala na sikanovani tej druhej polky..a dievcatu, ktore najviac sikanovalo a myslela si, ze je stred sveta, sa to vratilo hned po nastupe na strednu, kde ju kolektiv uplne odmietol a nezvladala to a musela prestupit...

ostatni tiez velmi dobre nepochodili, vela z nich skoncilo pri drogach a v nahovno pracach a traja aj na psychiatrii

a este mi napadla vec, co sa stala pred 2 tyzdnami ked mi uprostred noci napisal typek, co ma celu zakladku ponizoval a otlkal, ze ci nechcem sex :D celkom paradox :D a on tiez nedopadol zrovna dobre no..
  35. 35
    Mmajuskaa3

22 ročné dievča
    Summertime happiness

po tom všetkom čo som zažila sa mám teraz veľmi dobre, záleží to len od toho ako veľmi pracuješ na sebe a či vyhľadáš pomoc
  36. 36
    Anonym_girl21

tvári sa, že má 3 roky
    Domov dôchodcov

@antifunebracka Vážne?
  37. 37
    Maxirotor

27 ročný muž

Suhlas s @Mmajuskaa3 (btw cute tricko (hehe)) - zivot je otazkou vyberu, bud si vyberies progres na sebe alebo budes stagnovat a upadat, teda ak si nebol totalne dosikanovany do zlomenia psychiky.
    Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sikanuju vacsinou najvacsi slabosi (u nas v triede to bol jeden tucny a hlupy idiot, ktoreho vsetci neznasali), staci sa im jediny raz postavit, a su v riti, ale zase nie je sikana ako sikana. Ak si sem-tam nejaky spoluziak z teba spravi srandu, tak to este nic neznamena, skor ho odignorujes a on si bude pripadat ako idiot, ale ak to je kolektivna fyzicka sikana, tak tam treba hladat pomoc od vyssich autorit ako ucitelov, policie a pod. A ti co sikanovali, skoncili s nedokoncenou strednou skolou ako nejaki pseudopodnikatelia alebo niekde v skladoch.
  38. 38
    Antifunebracka

28 ročný muž
    go(o)d & (d)evil birdzu

@anonym_girl21 jj
  39. 40
    Anjelik263

25 ročná žena
    Stratená v bratislavských mestských lesoch.

Mňa síce nie (bal sa mojej mami), ale spolužiačku a teraz je z neho podľa fotiek slušný kresťan s manželkou a deťmi... Asi nejako si po čase uvedomil, že chce to iný život alebo si to možno ani neuvedomoval, že ako to prežíva druhý, ktorého ešte na základnej škole šikanoval... Ďalšie dievča to má zložitejšie – jej rodičia sa obesili (asi na jej správaní sa odrážalo to, že nebola z dobrej rodiny), ona teraz založila rodinu, ale odvtedy som o nej nepočula, neviem.
  40. 41
    Vreskot000

30 ročný muž

@anjelik263 tak to je tragické veľmi