Fórum pridal Ucitelka, 28. 11. 2020 22:43 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Trestali vás rodičia za zlé známky na ZŠ?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Prípadne vás príliš vychvaľovali za tie dobré? Alebo im bolo jedno aké známky máte?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Ja som mala dobré (?)
  2. 2
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Teda vlastne lepšie
  3. 3
    Jerometoucanrainbow

33 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

nikdy... len za správanie... mama musela vždy ostať po rodičovskom na "slovíčko" (hehe)
  4. 4
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

Za zlé som dostal pohlavok, alebo som sa nemohol pozerať na telku a musel sa to doučiť. Zaracha na telku skončil keď som si to opravil. :D A vyrástol zo mňa plnohodnotný člen spoločnosti a teraz si našťastie plním všetky zodpovednosti aj mimo školu. :D
  5. 5
    Papver

25 ročná žena

za zlu znamku si ma k sebe vzdy zavolali a povedali "uz nie si nasa dcera"
  6. 6
    Mefistofel

31 ročný muž
    Nitra

väčšinou som mal na ZŠ lepšie ako dobré známky aj keď som sa málokedy učil....
  7. 7
    Kerrang

28 ročný muž

Niekedy. Mal som obmedzené hranie počítačových hier, ale nestávalo sa to zas tak často. (hehe)
  8. 8
    Hel14

31 ročná žena
    SENEC

Nie, mávala som dobré známky :)
  9. 9
    Gombík35

hrá sa, že má 0 rokov
    Tam kde končí zákruta

Nie lebo zistili že to nemá zmysel. Keď mi mama zabavila ovládač od x-boxu tak som si kúpil druhý a keď mi zabavila celý x-box tak jej prekutral celú izbu a zobral si ho späť. Ale musím priznať že si zaslúžila viacej rešpektu než koľko som jej prejavoval ...
  10. 10
    Ladydoga

hrá sa, že má 0 rokov
    Prašivá diera

Nie. U mňa bol vôbec úspech ak som do školy chodila a neprepadla, známky boli vedlajšie.
  11. 11
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Meh, zle boli ze 2 a 1 bez hviezdicky, to som dostavala zdrvujuci psychologicky natlak a prednasky o tom, ako som vyvojovo zaostala v styroch rokoch
  12. 12
    Yoss

30 ročný muž

Mal som vyborne znamky aj spravanie, ale pochvalu som prilis nedostaval, skor to brali ako standard.
  13. 13
    Lafiziq

26 ročný muž
    Bratislava

Mal som obmedzené hranie sa na PC a prípadne sa musel učiť.
  14. 14
    Purpledrug666

27 ročná žena
    TnB

Ja si pamätám, ako som prišla urevaná s dvojkou domov asi v druhom ročníku, som sa bála a mama ma vysmiala. :D A potom som sa spustila na strednej, no to už bolo horšie oveľa. :D
  15. 15
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Ja ti nevim asi moc ne a tak to aj dopadlo semnu (hehe)
  16. 17
    Aventine

9 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

No ja keď som aj dvojku dostala tak som dobre že neplakala, lebo maminka by bola sklamaná :/ ach
  17. 18
    Arywian

20 ročné dievča

nie, mama na mňa síce tlačila, aby som mala jednotky, ale ak som čosi pokazila a mala snahu to opraviť, tak ma netrestala :D (príp. to vždy skončilo iba pri vyhrážkach, že mi zakáže to a to...)
  18. 20
    Alexandrika

hrá sa, že má 2 roky

Nie, nikdy. Mala som horsie znamky len z matiky a fyziky. Nejak to chapali, ziadne tresty neboli.:)
  19. 21
    R4ptor

26 ročný muž

áno ... za 3 - týždeň bez pc, za 4 - dva týždne :D ... 5 som nikdy na zš nemal
  20. 22
    Bebekex

27 ročná žena

nikdy.ani na ss
  21. 23
    Aeria

20 ročné dievča

bolo im jedno. nikdy v zivote sa nikto nestaral, ani ci mam spravene ulohy (ani ked som bola prvacka na ZS). :)
  22. 24
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

občas na ZŠ som nemohla pozerať maxihru
  23. 25
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

Na ZŠ sme mali systém vreckové za známky a vyhodnocovalo sa to mesačne - niečo za 1tku, niečo za 2ku, 3ka bola za nič, pri 4ke sa bralo 50% peňazí a pri 5ke všetky.

A od trojky a horšie sa vždy ešte pridal nejaký ten zákaz telky alebo PC.
  24. 26
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

Na ZŠ som mala vždy samé jednotky :D
  25. 27
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

Na strednej to bolo horšie ale nikdy ma nikto za nič netrestal :D asi aj mohli
  26. 28
    Artlover

tvári sa, že má 5 rokov
    za oponou

Nebolo treba a nasi su za to, ze trestat sa ma za lenivost a lajdactvo, nie ak dietatu nieco nevychadza a robi, co moze. Aj ked si pamatam, ako som dostala v jeden mesiac dve dvojky (kazdu z ineho predmetu) a tato zahlasil "uz to ide s tebou dolu vodou" :D
  27. 29
    Saddath

30 ročná žena

Nie, povedali mi ucis sa pre seba. Na zs som bola velka bifla, same 1, kruzky. Na gymply som mala najhorsiu 2. Nikdy sim nedostala trest ani pochvalenie, lebo od skolky som tak bola naucena, ze znamky su pre mna a nie pre rodicov. To ma asi motivovalo v tom byt vo setkom najlepsia a extremne sutaziva... Aj ked niekedt som bola smutna, ze za same 1 som nedostala skrecka, ale musrla som xkrat vyniest smeti a umyt cely vchod :D dakujem rodicom za to ako ma vychovali... (love)
  28. 30
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Ja na ZŠ aj na gympli, ale na gympli menej
  29. 31
    Etelnair

13 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

@aeria a ako to dopadlo? :D
  30. 32
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

dostávali sme vreckové na základe známok
    1tka - 10Sk
    2ka - 5Sk
    3jka - -5 Sk
    4ka - -10Sk
    5ka - -15Sk

spočítavalo a vyplácalo sa mesačne, neskôr dvojtýždenne, neskôr tak nejak... nepravidelne, keď sme videli že sme si nazbierali dosť na to aby to malo význam, a poprosili.
  31. 33
    Miaja

27 ročná žena
    Over the rainbow

hej, dávnejšie keď som si upratovala bordel v krabiciach, tak som našla lístoček - starý odkaz od mami z čias keď som chodila na zš, kde mi napísala, že za trojku čo som dostala nemôžem týždeň kukať tv :D