Fórum pridal Pubertslatinocelny, 10. 10. 2018 11:25 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Tvoj vzťah ku káve (pls. rozvinte v komente)

0
Pubertslatinocelny

31 ročný muž
konské-e zuby

1. 1
    10,8% ľudí
    Pijem viackrát denne
  2. 2
    4,4% ľudí
    Pijem raz denne
  3. 3
    3,9% ľudí
    Pijem niekoľkokrát týdenne
  4. 4
    4,4% ľudí
    Pijem zriedkavejšie
  5. 5
    12,3% ľudí
    Nepijem vôbec
  6. 6
    3,4% ľudí
    Pijem vždy rovnakú
  7. 7
    9,4% ľudí
    Pijem rôzne druhy
  8. 8
    9,4% ľudí
    Pijem pre povzbudenie
  9. 9
    10,8% ľudí
    Pijem pre chuť
  10. 10
    8,4% ľudí
    Pijem "pre rituál"
  11. 11
    3,4% ľudí
    Neviem začať deň bez kávy
  12. 12
    2,5% ľudí
    Pijem ju aj k jedlu
  13. 13
    8,4% ľudí
    Pijem najčastejšie doma
  14. 14
    3,9% ľudí
    Pijem najčastejšie vonku (kaviareň a pod.)
  15. 15
    0,5% ľudí
    Pijem najčastejšie na návšteve
  16. 16
    3,9% ľudí
    Ak pijem večer/neskoro poobede, mám problém zaspať
  1. 1
    12,6% ľudí
    Pijem viackrát denne
  2. 2
    6,3% ľudí
    Pijem raz denne
  3. 3
    4,7% ľudí
  4. 4
    1,6% ľudí
    Pijem zriedkavejšie
  5. 5
    9,4% ľudí
    Nepijem vôbec
  6. 6
    3,1% ľudí
    Pijem vždy rovnakú
  7. 7
    9,4% ľudí
    Pijem rôzne druhy
  8. 8
    9,4% ľudí
    Pijem pre povzbudenie
  9. 9
    11,8% ľudí
    Pijem pre chuť
  10. 10
    8,7% ľudí
    Pijem "pre rituál"
  11. 11
    3,1% ľudí
  12. 12
    1,6% ľudí
    Pijem ju aj k jedlu
  13. 13
    8,7% ľudí
    Pijem najčastejšie doma
  14. 14
    4,7% ľudí
  15. 15
    0,8% ľudí
  16. 16
    3,9% ľudí
  1. 1
    7,9% ľudí
    Pijem viackrát denne
  2. 2
    1,3% ľudí
    Pijem raz denne
  3. 3
    2,6% ľudí
  4. 4
    9,2% ľudí
    Pijem zriedkavejšie
  5. 5
    17,1% ľudí
    Nepijem vôbec
  6. 6
    3,9% ľudí
    Pijem vždy rovnakú
  7. 7
    9,2% ľudí
    Pijem rôzne druhy
  8. 8
    9,2% ľudí
    Pijem pre povzbudenie
  9. 9
    9,2% ľudí
    Pijem pre chuť
  10. 10
    7,9% ľudí
    Pijem "pre rituál"
  11. 11
    3,9% ľudí
  12. 12
    3,9% ľudí
    Pijem ju aj k jedlu
  13. 13
    7,9% ľudí
    Pijem najčastejšie doma
  14. 14
    2,6% ľudí
  15. 15
    0% ľudí
  16. 16
    3,9% ľudí
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Do komentárov prosím dávajte bližšie info k možnostiam, ktoré ste vybrali + napíšte, aké druhy pijete a vselico ine - smutne i vesele pribehy suvisiace s kavou, oblubene kaviarne, ci mate doma dake fancy strojceky na pripravu a vselico ine, co vam k teme napadne :)
  2. 2
    Darkestangel

23 ročné dievča
    Co doma

No ako ja to rada rozviniem, ale myslím, že možnosť to povedala celé no... :D
  3. 3
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Kavu momentalne nemozem...ale ked budem moct ,budem sa nou dopovat

Btw kava z kaviarni byva niekedy fakt hnusna .. radsej doma pripravenu z lasky k nej :D
  4. 4
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Pre povzbudenie pijem s (falosnou?) nadejou, ze to funguje - nezda sa mi, ze by ano ale :-D Takze hlavne pre chut. K jedlu pijem len niekedy a nejakemu - teda rad si ku kave dam daky kolac alebo sladke pecivo a podobne.
    Standardne by som najcastejsie pil doma alebo na navsteve, ale momentalne robim na pracovisku, kde mam viac-menej neobmedzeny pristup k roznym kavam, ktore mi celkom chutia, takze to vyuzivam.
  5. 5
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@darkestangel jj :D to nie je univerzalna prosba - skor to myslim tak, ze niektori ludia budu mat urcite co zaujimave k tym moznostiam doplnit :D a od nich by som velice rad cital viac :D
  6. 5
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

Bezne nepijem vobec no kedze mavam nizky tlak, tak si ju (velmi nerad) parkrat v mesiaci musim dat. Do kavy sa vobec nevyznam, nechodievam do kaviarni a ani si tento napoj nevychutnavam. Rovnako nemam rad nic co obsahuje aromu alebo chut kavy - cokoladu Kofilu preto nemozem ani citit rovnako ani zakusky, ktore ju obsahuju.
  7. 7
    Minoxthrasher

28 ročný muž
    Trenčín

Som fanatik do kávy, káva je moja vášeň a záľuba, pijem iba výberovú, espresso väčšinou bez mlieka a cukru... Doma si robím iba filtrovanu cez aeropress alebo chemex. A tak to by bolo nadlho (thumbs)
  8. 8
    Bebekex

25 ročná žena

moj vztah s kavou je taky love-hate
    pracou v kaviarni som si kavu uuuuuplne zamilovala, jej pripravu,chut,vsetko
    ptm mi zistili HIT, takze som musela kavu uplne vylucit no a teraz po istej dobe uz ju pijem,ale nie az tak casto,cize aj ucinky na mna ma znova
  9. 9
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

Dlhý čas mi káva nechutila a nevedel som jej prísť na chuť a teda, ani som ju nepil až kým som neochutnal alternatívne prípravy ako chemex, aero press, v60. V práci sme mali kvalitný kávovar la marzocco takže s tým bola sranda a dalo sa všeliak experimentovať a bavilo ma to. Espresso ako také mi nechutilo hoci som si k nemu tiež začínal hľadať cestu a všeobecne ma veľmi bavilo pripravovať kávu, napeňovať mlieko a učiť sa latte art. Ale doma by som kávovar určite nekupoval, viac oceňujem menej pražené kávy a tie by sa lepšie pripravovali cez tie alternatívky.
  10. 10
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Len take instatne a 3v1 a tak raz za cas ani neviem preco valstne si dam (hehe)
  11. 11
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

a tej instantnej, prip. popradskej alebo inej žbrndy sa vyhýbam a nechutí mi, celkovo ak si dám kávu tak pre chuť, preto aj na návštevách poviem, že nepijem vôbec a radšej uprednostním nápoj v overenej kaviarni, kde na to použijú dobrú kávu, dobrú techniku a hlavne, dobrú vodu. A som všeobecne v týchto veciach kajnšmetke :D
  12. 12
    Melancholik

27 ročný muž

bez kavy sa mi nevie tak rychlo rozbehnut mozog a telo rano .. cize nemozem zacat den bez kavy .. navyse mam uz taku zavislost na kofeine vybuduvanu za tych 5 rokov co ju pijem, ze ak si nedam den aspon jednu kavu, hrozne ma rozboli hlava a som tak extremne yˇunaveny ze keby lahnem tak spim hned ..
    pocas volna pijem jednu kavu za den( max dve) .. cez pracovne dni 3 kavy za den
  13. 13
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

nepijem casto, nechuti mi, v praci mame kavovar, tam je dost zla kava, ked si ju uz dam, tak len preto, lebo naivne dufam, ze po nej nezaspim

ked uz ideme do kaviarne, tak mi chuti flat white, nedavam donho cukor ani mlieko (vlastne tusim tam uz mlieko je, nevyznam sa v tom), alebo som zistila, ze take tie kvalitne kavy mi chutia tiez, alebo sladke sracky ako 3v1, ale to viem, ze nemozem pit, lebo tam je kopa cukru a ja uz cukor prijimam dost v inych veciach :D
  14. 14
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

ja radsej cierny caj
    mna kava nenormalne uspava, takze za mna ee
  15. 16
    Lawr

18 ročné dievča

chcela by som vyskusat kavu s kokosovou penou. :D
  16. 17
    Trevor1994

tvári sa, že má -53 roky

Nikdy som kavu ani neskusal
  17. 18
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

My sme také to typické policajné oddelenie, kde tečie káva z kohútika. A striedame značky, ktoré nám stroj pomelie. Doma mám DolceGusto, v kaviarni si vychutnám poctivé espresso a na návšteve vypijem aj nesku. Ale max dve-tri denne.
    Ale nedávno som sa zoznámila s kolegom, ktorý si dá namiesto raňajok kávu a za ňou ďalšie dve a nemá problém ju piť aj o desiatej večer.
  18. 19
    Heineken

23 ročný chalan

kavu pijem naozaj iba niekedy. Som staromodny doma pijem zalievanu , bez mlieka a bez cukru :D A v restauracii si obcas dam preso bez mlieka . Tie znacky vacsinou nerozlisujem , u nasich doma vacsinou byva Lavazza alebo Popradska kava
  19. 20
    Mobscene_69

25 ročná žena
    Smultronställe

Káva je life :D ak si nedám kávu 2 dni, moja hlava exploduje.. Najradšej mám malé silné espresso, no dám si aj zalievane ak je tak
  20. 21
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@hellium ty robis na policii? O_O
  21. 22
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Nechutí mi káva a nikdy mi nechutila
  22. 23
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

chýba tu možnosť "mám najradšej z automatu" :D
  23. 24
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

4 - 5 x denne (cca liter)
    Arabica Cuba doma zo stroja
    Arabica Cuba doma z koťoga
    v reštaurácií len výnimočne a keď, tak latté alebo espreso
  24. 25
    Dee99

25 ročný muž
    RK

pijem asi 1 za mesiac.. :D
  25. 26
    Kerrang

26 ročný muž

Kávu som síce už vyskúšal, pretože stalo sa mi hlavne u babky, že si ma viackrát pomýlila s mojim bratrancom, ktorý zas kávu pije a ja som zas nechcel zostať nezdvorilý a odmietnuť ju, keď ju už spravila :D ...vypil som ju a chuťovo mi nijak extra neučarovala a preto sa dokážem zaobísť aj bez nej ...s pivom to ale zasa ja mám opačne :D ...už po ani nie týždni mi začne chýbať :D
  26. 27
    Mouselet

hrá sa, že má 0 rokov

pijem ju kompulzívne :D
  27. 28
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Dufam ze @3 pripravuje doma s laskou nesku, ked kaviarne maju hnusnu :D
    @feelagain ona pointa flat white je ta, ze je tam mlieko, bez mlieka by to nebolo white a bolo by to prakticky doppio :D

Pijem rada, mam svoj frenchpressovy "ritualik" s dobrou cokoladou alebo holandskymi waflickami, som strasny maniak na kavy a caje, aj ked so mnou nic nerobia...
  28. 29
    Aestheticgirl

19 ročné dievča

Jej, káva! Som často coffeine overdosed, kávu milujem!
  29. 30
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@kerrang :D to je sranda, že si ťa pomýlila
  30. 31
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

@pubertslatinocelny Jj
  31. 32
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@hellium a co presne tam robíš, ak nevadí, že sa pýtam?
  32. 33
    Sasi2680

26 ročná žena

Pijem 2-3x do týždňa aj preto, lebo mi nerobila dobre na žalúdok, keď som ju pila každý deň..
  33. 34
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

občas si dám capičíno
  34. 35
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

@pubertslatinocelny kriminalistickú genetickú analýzu :)
  35. 36
    Die

23 ročné dievča
    ciernyles

@hellium to je dost kul! ja som si ta vzdy predstavovala ako bernadette z big bang theory co vyvija lieky a reze mysi zaziva. :D
  36. 37
    Zelinka

21 ročné dievča
    Košice

keď spím menej než 8 hodín, musím mať hneď po zobudení ku raňajkám (alebo keď v noci neviem spať atď), inak to prispôsobujem dennému plánu, dokedy chcem byť hore a či sa musím učiť a tak :) väčšinou mám 1-2
  37. 38
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

keď som v práci vypijem tak 2-3 za deň.. Doma si malokedy spravim kavu
  38. 39
    Warble

20 ročné dievča

ked sme niekde v kaviarni tak si dam latte, ked mam chut, niekedy i ochutene (milujem tu mliecnu penu, to je proste TOP!)
    ked pijeme kavu doma, tak bud latte z kavovaru (ale nechuti velmi ako z kaviarne) , alebo nescu (najradsej tu crema) a dam si pol vody , pol mlieka
    cize pijem len take slabsie kavicky, silna mi nechuti :) cukru vela nedavam, obcas aj vobec
    Jo a doma tiez mame take tie monin sirupceky, tak este toho si do kavy , alebo teda toho mojho "kakauka" obcas dam
  39. 40
    Salkoo

23 ročné dievča
    Always chasing the high

pijem espresso kvôli tomu, že má dosť dobre preháňacie účinky :D ale či ma povzbudzuje to neviem, a mám rada tie rôzne cukrové bomby z starbucksu, alebo z costy, ale to sa za kávu asi nepovažuje :D
  40. 41
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

nepijem, nechutí mi, je to najhnusnejšie čo som kedy pila :D.. minule som dokonca ochutnala espresso a nikdy som si nemyslela, že to tak strašne zle chutí ...
    .. mňa napríklad prekvapilo ako v skutočnosti vyzerajú plody kávovníka, že sú to vlastne červené bobule :D
  41. 42
    Kerrang

26 ročný muž

@pubertslatinocelny Tak vieš no - staroba :)
  42. 43
    Badgrl

25 ročná žena

Milujem espresso (love)
  43. 44
    Vreskot000

31 ročný muž

každá káva je dobrá, ale uprednostňujem bezkofeinovu, dobré je si dať napríklad granko do kávy s mliekom, podľa mňa lepšie neexistuje skus to, a dat napríklad jeden rad (tri kusy či kolko je tam) tabličku horkej čokolády. paradička :) nie každý den, ale tak raz za čas _:)
  44. 45
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@vreskot000 :D jj, to švagriná "vymyslela", kávu s grankom. Akože jasné, že nebola prvá ani jediná, ale myslím, že jej to napadlo samej, nezávisle od iných ľudí. Ešte tomu dala aj meno, kagranka :D
  45. 46
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

Iba v robote a v novej mam orieskove cappuccino za 15 korun :* Aj ked no, v starej sme mali kvalitny kavovar so super kavami zadarmo. A bolo to uplne eňo tutti.
  46. 47
    Majky538

25 ročný muž

skôr pre chuť, kúpim si nejakú čo ma zaújme a vyskúšam, 3-4 kávy do týždňa, niekedy aj viac dni a nechýba mi to. Skôr taký zvyk že musím si dať 2-3 za deň a keď ich nemám potom sa mi dá len spať, bez kávy sa dá uplne super zvyknúť fungovať :)
  47. 48
    Sugy1

24 ročný chalan
    Paradise circus

Náš vedúci oddelenia je veľký milovník vína a kávy, neexistuje aby to niekto od nás nepil :D