Fórum pridal Slvk, 10. 7. 2018 17:16 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

UK vs MUNI

0
Slvk

19 ročné dievča

Zdravím, podala som si prihlášky na UK a na MUNI odbor medzinárodné vzťahy. Problém je však to, že sa neviem rozhodnúť na ktorú školu ísť. Počula som, že čo sa týka kvality je na tom asi lepšie MUNI, ale čo sa týka Prahy, tu je vraj viac príležitostí.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Slvk

19 ročné dievča

Vedeli by ste mi poradiť?
  2. 2
    Helloxd

21 ročný chalan

Taktiez som sa rozhodoval ale pre MUNI a VSE, presne kvoli tomu istemu dovodu. MUNI lepsia kvalita ale v Prahe lepsie moznosti. Vybral som si Prahu a uz druhy rok pracujem pre medzinarodnu firmu vo svojom odbore :D :D A to nemam ani Bc este.. takze absolutne nelutujem
  3. 3
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

To že je v Prahe viac príležitosti neznamená že v Brne ich je malo, alebo nedostatok xD
    .. čo to znamená "viac príležitosti"? ... čo ta zaujíma? V čom sa chceš rozvíjať ? Skúšala si si hľadať k tomu možnosti v Brne ?
    ... Príde mi to len ako prostoduchá fráza. Ak nevieš čo ta zauj
  4. 4
    Slvk

19 ročné dievča

Viac pracovných príležitosti, pýtala som sa pár študujúcich v Prahe na názor a vraveli, že podľa nich je ich v Prahe viac a to je ten problém, že o Brne nemám toľko informácií a preto sa pýtam @superpinkhero
  5. 5
    Slvk

19 ročné dievča

@helloxd Takže napriek možnej lepšej kvalite na MUNI si sa rozhodol pre Prahu a si spokojný. A ak sa môžem spýtať aký odbor študuješ ?
  6. 6
    Helloxd

21 ročný chalan

Ano jasne, som velmi spokojny :) Ono mat o nieco (nie je to az taky velky rozdiel) lepsiu skolu je sice pekne, ale bez praxe a skusenosti nemas nic.. A prave tie si myslim ze mas vyssiu sancu ziskat v Prahe ako v Brne. Studujem Podnikovu Ekonomiku a Management
  7. 7
    Slvk

19 ročné dievča

@helloxd Ďakujem za radu, veľmi si mi pomohol :)
  8. 8
    Mouselet

hrá sa, že má 0 rokov

@slvk je pravda, ze v Brne si tazsie najdes pracu v odbore ako medzinarodne vztahy
  9. 9
    Mouselet

hrá sa, že má 0 rokov

ale co som pocula, tak z Prahy odchadzali na MV do Brna, lebo je to tam cele lepsie :D
  10. 10
    Slvk

19 ročné dievča

@mouselet no o tom neviem, ale problém je, že aj keď by som chcela poradiť so školou tak je to dosť zložité lebo každý má inú skúsenosť a na druhej stane prax je dosť dôležitá, čo dosť hra rolu
  11. 11
    Mouselet

hrá sa, že má 0 rokov

@slvk prax pocas studia nie je problem si najst, fakulta studentov v tomto smere velmi podporuje...po ukonceni studia je vsak v Prahe urcite viac moznosti :D
  12. 12
    Slvk

19 ročné dievča

@mouselet ak sa smiem spýtať, ty študuješ na Muni?
  13. 13
    Kunlun

19 ročný chalan

Ja sa tiež práve rozhodujem medzi Prahou a Brnom, ale vidím to tak, že idem do Prahy... u mňa hlavné 3 dôvody:
    1. Pražské školy majú veľmi dobrú reputáciu
    2. Viac príležitostí
    3. Človek sa naučí žiť v metropole

+ malý tip odomňa pre teba - nauč sa dobre po Švédsky alebo nejaký podobný jazyk, spolu s medzinárodnými vzťahmi je to brutálna kombinácia (hehe)
  14. 16
    Slvk

19 ročné dievča

@kunlun aj ja to tak už pomaly vidím :D tak sa možno stretneme :D:D to veru nie je zlý nápad ďakujem za radu
  15. 17
    Kunlun

19 ročný chalan

@slvk to je VŠE? A aká fakulta?
  16. 18
    Slvk

19 ročné dievča

@kunlun Nie to je Karlovka a FSV
  17. 19
    Kunlun

19 ročný chalan

@slvk ja idem na prírodovedeckú, Karlova uni. ale ešte stále zvažujem to Brno :-/
  18. 20
    Slvk

19 ročné dievča

@kunlun na prírodovedeckú mám pocit, že je to trocha iné, tam by som šla asi do Brna, no musím uznať, že áno Praha je Praha
  19. 21
    Kunlun

19 ročný chalan

@slvk porozprávaj prosím trochu viac, či už sem alebo mne do správy, musím sa do utorka rozhodnúť :smile: