Fórum pridal Majky538, 1. 12. 2018 21:27 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Užívaš si život... ?

0
Majky538

25 ročný muž

Spať do obeda, zarabať, lajkovať rigorozne meme, ísť s kamarátmi večer von, kariéra - škola.. učenie. Aký je tvoj lifestyle a zároveň čo by pre niekoho iného mohlo vyzerať ako nuda a strata času ? Alebo pracuješ na tom aby sa to za pár rokov zmenilo ? :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Uff nic no
  2. 2
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

no moj lajfstajl sa zmeni urcite :D rano vstanem, ak je maly hore, tak riesim jeho, ak nie, tak si zapnem duolingo a dam si lekciu korejciny a japonciny :D potom poriesim maleho, najem sa, dam mu varit obed, umyvam riad/upratujem/varim. ked maly spi, tak cvicim, dam sprchu, ked sa zobudi, tak sa napapa a potom bud ideme von, na nakup, hrame sa alebo upratujem, varim veceru, podla toho, co treba. no a ked mi chlap pride domov z roboty a posilky, tak sme s nim a potom ideme spat. asi nuda pre vela ludi, ale mne ubiehaju dni ani neviem ako :D
  3. 3
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

áno, v súčasnosti mám dosť pohodlný život a preto robím kroky aby som to zmenil
  4. 4
    Tomtoylc

26 ročný muž

v porovnaním s minulým rokom sa toho zmenilo dosť
    ... som v celku spokojný ale chcem ešte popracovať na nejakých zmenách
    ... ano - tento rok som si užil - aj napriek tomu, že ma určite veci alebo skôr ľudia potrapili
  5. 5
    Charlie1

21 ročný chalan

to tu radšej písať nejdem, lebo bude 90 percent birdzu závidieť :( :D ale viem, je vám u piči môj život ako ináč :(
  6. 6
    Angeloflight

20 ročný chalan

@kakofonicka to by ma asi zabilo
  7. 7
    Angeloflight

20 ročný chalan

@charlie1 no daj, mna to zaujima aky mas hype zivot
  8. 8
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

@angeloflight preco? ono sa to moze zdat ako rutina, ale nie je a viem si celkom dobre uzit zivot aj tak, napriklad vcera :D
  9. 9
    Angeloflight

20 ročný chalan

@kakofonicka
    no mat doma a vobec male dieta v tak mladom veku, musi to velmi vela aktivit limitovat, na druhej strane ma ten partnersky zivot aj vyhody..vecer sa je vzdy ku komu pritulit s kym planovat dovolenky, pravidelny sexualny zivot je tiez fajn, ale asi ta rutina..ja ti neviem este som asi v stave ze chcem viac dobrozdruzne zit cestovat spoznavat, uzit si mladost. a paci sa mi ze sa ucis take nevsedne jazyky
  10. 10
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Vlastne... Uz ani nemozem tvrdit ze nie, lebo mam depresiu. Uz sa mam o nieco lepsie... (?)
    Ale zas nejak extra si ho zatial neuzivam lebo som v takom tom medziobdobi...
  11. 11
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Spím do obeda pretože môžem, a preto, že idem neskoro spať, pretože nechcem ísť spať. Študujem, to už je značná strata času. Nemám žiadnych kamarátov s ktorými by som chodil von. Von ani nechodím. Von idem keď idem do školy, obchodu, alebo do mesta. Všetci robia to isté, akurát niektorí chodia chlastať, niektorí majú frajerky, niektorí pravidelne brigádujú, a potom spolu idú na dovolenky niekde do chorvátska, talianska. A strašne sa tým hlavne chvália, že čo všetko robili, kde boli a ako bolo super. ... Myslímže raz vstanem a budem mať 65 rokov, a poviem si že veď včera som bol ešte 20 ročný ...
  12. 12
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

@angeloflight tak mam 27, skoro 28, cize neskor by som (ako zena) velmi dieta mat nechcela. ono sa to da aj s dietatom cestovat, je kopec takych ludi a ja napriklad planujem o rok alebo dva odist na tyzden-dva daleko prec s kamoskami, takze tak :D ver mi, ze pri malom dietati taka vec ako rutina neexistuje a ta je viac-menej aj vtedy, ked dieta nemas, ale chodis do prace a pod.
    bola som tento rok aj na dvoch narodeninovych oslavach, aj na jarmoku do noci a pod. jediny problem je, ze vela ludi sa ti prestane ozyvat po tom, co mas dieta :)
  13. 13
    Thankyou

tvári sa, že má 3 roky

Žijem prácou tzv. od pondelka do piatka min 10h pracujem do tých 13h max. , riešim svoje povinnosti atď. Stále premýšľam nad tým, čo môžem urobiť dnes, aby som si za to poďakoval "zajtra". Žijem jednoducho a keď sa mi už prestane páčiť stereotyp spravím niečo nové, inak alebo idem na electro festival...
  14. 14
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

Myslím že si užívam život. Robím iba čo ma baví a vďaka bohu ma negatívne veci obchádzajú takže ma nič netrápi, netrpím žiadnym nedostatkom/depresiou ani ničím iným takže fajn (letim)
  15. 15
    Themickey

hrá sa, že má 0 rokov

nestazujem sa na svoj zivot ale mohol by byt aj lepsi
  16. 16
    Majmarad

35 ročný ujo

@1
  17. 17
    Chestnut

24 ročné dievča
    Prešov

studujem medicinu, takze zvacsa to je dost stereotyp, hlavne teraz ked mam pred sebou statnicu. mam cele doobeda skolu, potom obed, tak idem do studovne kde sa ucim do vecera. a cez vikendy cele dni. priznam sa, ze momentalne dost zavidim ludom, ktori len pracuju, nemusia sa kazdy bozi den ucit a maju cas aj na nieco ine. ale ked sa vyslovene ucit nemusim, tak vtedy chodim na brigady,idem si zacvicit, na vylety, nejake party a vtedy som spokojna.
  18. 18
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Neviem ci zrovna uzivam, ale minimalne si nenicim zivot takymi tymi beznymi stereotypnymi bullshitmi ako chodenie do prace, muklovanie na hypoteku a pod.

S vynimkou visa runov a vikendov kedy chodim na motorke do hor toho moc nerobim. Chcel by som to zmenit, ale po nedavnej operacii nemam moc chut/energiu vyliezat z bytu.
  19. 19
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

Pestré buď som s klientmi v rámci práce a každý človek naserie novým spôsobom alebo som na doktorandskom a tam prevažne publikujem, inak kamoši, fitko, varenie, atď, mám vyčlenený čas aj na potenciálneho frajera a deti keby niečo :) a prácu chcem zmeniť len akurát pracovná doba je lákavá
  20. 20
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

@wistingher tak pre niekoho je ta brigada a zarabanie si na dovolenku v Taliansku tak super, ze sa s tym radi pochvalia. Ono nie je vobec sranda popri skole si nasetrit cca 500 eur na dovolenku, takze vobec mi takyto ludia neprekazaju.

ty si inak hrozne negativny, frajerka nie je vsetko, a pravdupovediac chlapa, ktory sedi doma a fnuka nad zivotom by som urcite nechcela, a taky postoj ma vela ludi. Ved si najdi pracu, tam spoznas novych ludi, s ktorymi sa mozes skamaratit, budes sa citit uzitocny a nebudes mat tolko casu na zajebavanie sa.
  21. 21
    H8u

25 ročná žena
    Štefanov

@tommyhot mne to pride celkom vtipne ako zahlasis ze chodit do prace je stereotypny bullshit ktory nici zivot a potom povies ze vlastne cele dni nic nerobis. Mne pride ako stereotypny bullshit mysliet si ze praca = zodierat sa vo fabrike za minimalku, alebo neviem aku mas presne predstavu :D chapem ze kazdy ma inu predstavu o naplnujucom zivote, ale pride mi smutne ze clovek ktory sedi doma a nic nerobi sa vyvysuje nad ludi ktori chodia do prace, pricom je 21. storocie a casto byt v praci je pre niekoho stokrat zabavnejsie ako byt doma a pozerat do pocitaca :D mne pride ovela blizsie k "uzivat si zivot" to ze rano v stanem, s radostou idem do kolektivu fajn ludi (vtedy kedy ja chcem), robim si tam prakticky co ja chcem a to okrem prace ktora ma bavi zahrna napr hranie playstation, fitko v pracovnej dobe, vzdelavanie a kurzy podla vlastneho vyberu v pracovnej dobe, hranie sa so psikmi ci obed a kavu so sefom ktory je jeden z naj kamosov. To len priklad z mojej prace, chapem ze to tak nema kazdy, ale v dnesnej dobe je takych firiem do ktorych clovek chodi s radostou milion :D A poobede ide clovek s kamaratmi ktorych vdaka praci a spolocenskemu kontaktu ma napriklad niekam von. Pride mi to vacsie uzivanie si zivota ako sedenie pri pocitaci a honenie ega nad tym ze sa mi ma ucte kopia peniaze aj ked nemam podpisanu zmluvu v ziadnej firme, ale mozno je to uhol pohladu - akurat mi nepride fajn vyvysovat sa nad tu druhu skupinu do ktorej nepatrim :D
  22. 22
    Martinesm

20 ročný chalan

Taky dost nudny, vacsina ludi by sa nudila asi kebyze ma taky zivot. Ale mne to nevadi ;)
  23. 23
    Bebekex

25 ročná žena

tak nedavno som nastupila do novej prace, cize zatial nemam nejaky stereotyp, lebo sa stale nieco nove deje, spoznavam novych ludi, robime rozne akcie
    ale mam pocit,ze ked sa zabehnem,tiez to nebude az take monotonne
    a po praci to vyzera stale inak + vikendy vymyslam/e stale nieco,cize ja mam pocit, ze sa nenudim:)) a ze mam pestrofarebny zivot
    + co mna zenie dopredu je ze musim mat stale v hlave nejaky cestovatelsky plan, na ktory sa mozem potom tesit :D

a nejake konicky, kt. som vsak teraz kvoli mono musela obmedzit:( ale od noveha roka idem opat nato!!!!

cize in conclusion
    podla mna si zivot uzivam, ale nvm ci by to ineho bavilo:) mna hej
  24. 24
    Dwarvax

31 ročný muž

@h8u robim si tam prakticky co ja chcem a to okrem prace ktora ma bavi zahrna napr hranie playstation, fitko v pracovnej dobe, vzdelavanie a kurzy podla vlastneho vyberu v pracovnej dobe, hranie sa so psikmi ci obed a kavu so sefom ktory je jeden z naj kamosov. - Tak to je co za pracu :D To si viem predstavit aj ja. :D
  25. 25
    H8u

25 ročná žena
    Štefanov

@dwarvax podla mna vacsina modernych hlavne IT firiem ma v dnesnej dobe taketo prostredie, lebo sa predbiehaju v tom ako nalakat ludi (hlavne developerov) k nim pracovat, tak vymyslaju benefity ako sa len da :D ja teraz idem mat novu pracu od marca, hladala som vtedy asi 5 minut a hned prva firma ktora ma zaujala to ma podobne (akurat vlastne fitko nemaju no), tak tam idem :D ak nejdes do obrovskeho korporatu tak to je takto uz vo vela firmach si myslim
  26. 26
    Dwarvax

31 ročný muž

@h8u to ja by som zas cakal, ze prave tie korporaty budu mat vlastne fitko. Aspon co mam ja skusenost. Teda nie kazdy korporat samozrejme. Ale ono to asi zalezi firma od firmy. Kazda to ma inak. A ta firma, kde si teraz, ma kolko zamestnancov? Ceska firma?
  27. 27
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

no nejaky stereotyp nemam... snazim sa nejak sikovne blokovo riesit pracu, skolu, python a it related zaujmy, svoje zdravie a fyzicku (coz momentalne riesim len 100klikmi denne a nejakym plankom - kedze vdaka svojim excesom z (ne)jedenim z oktobra mam troska zdravot problemy), noveho frajera a priatelov a bezne veci na fungovanie zivota.
    Ako je to super, je to mega exhausting, drzim sa zatial na ukocirovatelnej urovni úzkosti ale zasa viem ze ma to mega posuva dalej a uplne sa zasa dostavam niekam kam by sa mi asi nikdy ani nesnivalo :))
  28. 28
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Momentálne ma život ubíja, lebo škola a dokopy žiaden voľný čas a tiež som si všimla, že to so mnou ide od leta dolu vodou. Takže asi tak
  29. 29
    Mouselet

hrá sa, že má 0 rokov

@H8u v niektorych korporaciach si min.od 8-17h, cize tam zabijes vacsinu svojho dna...a ked robis nieco co ta nebavi tak je oslobodzujuce uniknut :D
  30. 30
    Majky538

25 ročný muž

@h8u v poslednej praci som mal preplacany dokonca freetime, peniaze za hranie PSka alebo nieco na oddych, bolo to fajn ale co sa tyka prace/projektu som sa rozhodol uberat inym smerom, nevidim moc dovod robit pracu, ktora ta extra nenaplna pokial su moznosti :)
    A benefity, uplne staci pruzna pracovna doba, preplatene obedy + cas a ostatok moze ist do platu :D

Konecne budem koncit skolu takze dufam vyjde viac cas aj na hobby a ostatne veci nakolko nebudem musiet cestovat kazdy tyzden medzi sk-cr a min. tento stereotyp odpadne.
  31. 31
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@h8u tak "cele dni nic nerobim" bolo samozrejme zvelicene do velkej miery. Casto kamosovi pomaham s jeho hotelom, minule sme prerabali jeho byt, na motorke som prakticky kazdy den, nedavno som zacal kodom prispievat do jedneho opensource projektu, neustale vyvaram atd. Len v pomere k volnemu casu mam pocit, ze to nie je dostatok.

Co sa tyka toho bullshitovania v praci nemam pocit, ze sa vyvysujem. Len nepokladam za rozumne, ze ludia vymienaju 1/3 svojho zivota za omrvinky. Ak uz niekto vidi v praci cnost, tak nech to aspon robi poriadne (biznis). To je cele. Ak to niekomu vyhovuje tak fajn, ja osobne to ale pokladam za masivnu stratu casu a mrhanie potencialom.
  32. 32
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

@tommyhot Inak vieš o tom že aj napr lekár je len priemerný mukel čo pracuje dokonca aj v noci?
    Načo to len robia... no načo!
  33. 33
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

@feelagain pracovať ešte budem dosť si myslím...
    Áno to mi hovorí veľa ľudí, že som negatívny. Lenže ja by som povedal, že ostatní to vidia veľmi ružovo a optimisticky, nie ja negatívne. Ja to vidím reálne.
    Ja chodím na brigády tiež, ale nie permanentne. Pretože mám školu. A nebývam v meste, že budem za 10 min doma. Seriem sa 2 hodiny do aj z mesta.
  34. 34
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@laurikaaa aj lekar moze byt (uspesny) biznismen. Tu na Taiwane je kopu mensich privatnych klinik (naposledy som bol na operacii pruhu), kde lekari robia sami na seba. Predstava, ze lekar musi byt niekoho otrok za 1000 eur je taka slovenska-komunisticka :)