Fórum pridal Adis54, 7. 11. 2018 23:34 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

V kolkych rokoch ste odisli od rodicov?

0
Adis54

21 ročný chalan

Intrak neratam, myslim odstahovanie. Rozhodli ste sa sami, alebo vas k donutili? Alebo ak este byvate, kolko mate a kedy sa planujete odstahovat? Kedy si myslite ze je taka horna hranica, aby clovek odisiel? Aky mate nazor, ked niekto po 30 u nich byva?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

neplanujem
  2. 2
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

už neviem, kedy uplne definitivne a nadobro, ale bolo to moje rozhodnutie, lebo som išiel mimo SK...
  3. 3
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

btw. dnes nie je nič nezvycajne, ze 30-tnici byvaju este stale doma u rodicov... a nie je to tým, že by mali slabé socialne väzby... mimochodom, nie je prave viacgeneracne byvanie znakom tradicnej rodiny? (hehe)
  4. 4
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

prvykrat som isla na intrak, z intraku som po roku, sla byvat na byt a platila som si ho uz sama (resp. mam normalnu pracu, takze rodicia mi nedavaju peniaze vobec) - takze asi ked som mala 20
  5. 5
    Helloxd

21 ročný chalan

Z akeho dovodu neratas intrak? (hehe) Platim si ho uplne sam a od rodicov nedostavam ani cent hoci este pracujem tak si myslim ze aj toto by sa dalo uz povazovat za odchod od rodicov :D hoci je to len intrak
  6. 6
    Lawey

24 ročné dievča
    Břno

19
  7. 7
    Helloxd

21 ročný chalan

@helloxd Kazdopadne odpoved na otazku je 19
  8. 8
    Adis54

21 ročný chalan

@helloxd to sa da studovat na dennom aj pracovat zaroven? Ci aj za externe sa davaju intraky?
  9. 9
    Ssnehulienka

23 ročné dievča
    Dolný Kubín

no ked som sla na vysku. lebo to som chodila domov tak 1-2x mesacne, potom som si nasla frajera a domov chodila este menej.
  10. 10
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@adis54 prečo by sa nedalo? ja som pracoval porpi celom štúdiu (hehe) dokonca už ajna strednej popri škole
  11. 11
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

26
  12. 12
    Helloxd

21 ročný chalan

@adis54 jj da :D , nie je to jednoduche ale staci mat jednoduchsi odbor (ekonomika) a stastie na pracu
  13. 13
    Adis54

21 ročný chalan

@salora a to ako? Ved cely den je skola, to si akoze vecer pracoval?
  14. 14
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@helloxd asi hlavne to šťastie na prácu (: ja som mohol robiť aj z domu z NTB (thumbs)
  15. 15
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@adis54 akurát som to napísal vyššie (hehe) ale inak hej, v piatok a sobotu som maval aj nočné ... tiež z domu... no bolo to dosť náročné, hlavne tá stredna, .. v piatom ročníku som mal 2x do týždňa vyučovanie do 19:30 ale dalo sa... bavila ma práca aj škola...
  16. 16
    Wewo

25 ročný muž

21
  17. 17
    Helloxd

21 ročný chalan

@adis54 aaaaako kde :) u nas si student tvori rozvrh sam a da sa kludne mat aj iba 3 dni skolu a zvysne sa da pracovat.. Mam ale aj ako @salora moznosti pracovat z domu bez coho by to tiez nebolo mozne zvladnut
  18. 18
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

A @bryndzula 22
  19. 19
    H8u

25 ročná žena
    Štefanov

18 rokov a jeden tyzden som mala a bol to najlepsi den ever :D
  20. 20
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

17
    Keď som bola že ešte dosť soplava (rofl) :,(
  21. 21
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Vlastne teraz si uvedomujem že som bola ešte dosť soplava, naivná , neskúsená ... a všetko nee.. :D
    keby sa dal vrátiť čas odišla by som možno o trochu neskôr .. len aby som bola ešte na pár rokov pod ich ochrannými krídlami ...
    no ale bolo to tak ako bolo ... (bird) (letim)
  22. 22
    Thankyou

tvári sa, že má 3 roky

Mal som 19 rokov ak ti to pomôže k výskumu...
  23. 23
    Gothicpoethic

25 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

Manka ma vyhodila v 18tke.
  24. 24
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

19
  25. 25
    Dee99

25 ročný muž
    RK

@helloxd @5 pretoze skutocny zivot zacina po skole :D
  26. 26
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

Ja sa napríklad neplánujem zatiaľ odsťahovať, lebo dom je písaný na moje meno a nemám na to dôvod. Ale ktovie, ako to bude za pár rokov.
  27. 27
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

17 a bolo to to najlepšie, čo som mohla urobiť. Nerozumiem ľuďom, ktorí sú schopní bývať u rodičov do 30tky.
  28. 28
    Majmarad

35 ročný ujo

Ešte som neodišiel
  29. 29
    Majmarad

35 ročný ujo

@kissmeplease Tak vieš, nie každý má možnosť odísť. Sú premenné, ktoré možno raz pochopíš.
  30. 30
    Darkestangel

23 ročné dievča
    Assolutamente

20, išla som bývať s frajerom... A už by som sa ku rodičom nevrátila, iba keby ma veľmi vážne okolnosti k tomu prinútili
  31. 31
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

@majmarad jedinú premennú, ktorú pochopím, je, že sa chce niekto o svojich rodičov postarať, lebo už sami nevládzu a pod. Aké iné premenné máš na mysli ty ?
  32. 32
    Mouselet

hrá sa, že má 0 rokov

@kissmeplease napr.zacinajuci ucitelia :D
  33. 33
    Majmarad

35 ročný ujo

@kissmeplease nechaj tak...zbytočne ti aj písať ak je toto jediná premenná, ktorú pochopíš.
  34. 34
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

tak ked som mala 18 na intrak a chodila som veeeelmi malo domov, takze ja ratam uz aj to :D ale tak riadne, ze uplne mimo, tak 23 :D to som sla do podnajmu a o rok na to kupovala vlastny byt :)
  35. 36
    Poppyseed

24 ročné dievča

Pockat, preco sa intrak nerata? Ved casto stoji aj viac ako izba na byte a ak si za izbu na intraku platim sama, aky je v tom docerta rozdiel?

Ale ok, nebudem sa priecit. V tom pripade som od rodicov este stale neodisla (mam 24), ak by si vsak prizmurila oko a zobrala do uvahy kolej - tak 19.

Nastastie fenomen rodicov, ktori chcu svoje dieta cim skor vyhodit z domu ma obisiel. Moji rodicia praveze este chceli aby som daleko neodchadzala a co najviac sa vracala domov. Rovnako asi ani ja by som svoje dieta nikdy z domu nevyhadzovala. A nevidim nic zle na tom, ak niekto byva s rodicmi dlhsie. Ak takto dokazu v pohode nazivat a koexistovat, tak aky je problem? Ak im prispieva na domacnost, upratuje, pomaha a stara sa o rodicov, tak nevidim dovod preco by to niekomu malo prekazat alebo byt na hanbu. Samozrejme byt darmozracom, ktory si este k rodicom privedie decko, aby sa mu o neho starali, to v ziadnom pripade neschvalujem.
  36. 37
    Fakecocacolazero

22 ročné dievča
    Malacky

@kissmeplease tak napriklad moja krsna byvaju aj s manzelom a detmi s mojou babkou a dedom (jej rodicmi) lebo ona a babka su ako najlepsie kamosky, brutalne si rozumeju a maju sa radi :) napriklad aj takato premenna tam moze byt

A moja odpoved na otazku je 20, a bolo to takym asi neumyselnym donutenim od mojej mamy, ona asi ani netusi doteraz, ze ma svojim spravanim uplne vystvala :)
  37. 38
    Nats

hrá sa, že má 0 rokov

Ja zase nechápem rodičov čo si najprv porobia deti a potom ich vyhodia z domu hneď ako dovŕšia 18 rokov :D
  38. 39
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

V 18tke som za odsťahovala a v 23ke som sa vrátila (:
  39. 40
    Montgomery

28 ročný muž

lol, jedna holka tu nerozumie, jak su ludia schopni byvat s rodicmi do 30tky pritom ja nerozumiem, jak sa mohla dat nabuchat v 17tich

BIRDZ ani po vsetkych tych rokoch nesklame
  40. 41
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

@montgomery bola som nabuchana v 15tich, máš zlé info ;)
  41. 42
    Montgomery

28 ročný muž

@kissmeplease dakujem za presne info
  42. 43
    Modrinkaa

20 ročné dievča

V 18. Chvalabohu.
  43. 44
    Mobscene_69

24 ročné dievča
    Smultronställe

21 ale vrátila som sa, lebo predsalen máme rodinný dom v meste, plno miesta pre troch ľudí a kým žijem v rovnakom meste ako oni, absolútne pre mňa nemá zmysel sa odsťahovať o pár ulíc ďalej len aby sa nehovorilo, že s nimi stále žijem..momentálne je to pre mňa najvýhodnejšie, ale samozrejme ze to takto neplánujem na veky..
  44. 45
    Erixa

21 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Dúfam ze sa odstahujem najneskôr v 25...
  45. 46
    Koprdil

25 ročný muž
    Bratislava

Od 17 sa zivim sam. Najprv som byval na intraku, potom zdielal s niekym izbu na byte, potom zase na intraku, potom samostatna izba na byte a teraz to je cely samostatny byt (pripadne obcas s priatelkou - ked je na SR).

Nepamatam si ale presne, kolko som mal rokov, nejako som intrak a byt velmi nerozlisoval. Hlavne pre mna bolo, ze som mal kde byvat.

46. 47
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Asi 23-24. Robil som z domu a nemal som dovod niekam sa stahovat.
  47. 48
    Lawr

18 ročné dievča

V 19 a 23 a možno už neodidem. :D
  48. 49
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

V 27 som odišla do zahraničia. Sice na intrak, ale ja to teda ratam, kedze viem, ze keby to tak nebolo, tak by to bol podnájom:) Proste už chcem bývať sama a je jedno, ci je to intrak, podnájom, vlastne bývanie.
  49. 50
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

21, ale penaze som sa snazil na seba zarabat od 15-16.

a keby mam mat 30 a zit u maminky, tak sa hanbim jak pes :D
  50. 51
    Sitnxan

30 ročný muž
    chors

V 26ke ked ma prijali napravneho v leopoldove ale.uz som.doma
  51. 52
    Vladqog

26 ročný muž
    Rokfort

Neviem, je to celkom davno. Asi 5 -6 rokov dozadu
  52. 53
    Nataliya

23 ročné dievča
    Depressionland

Tak uplne az teraz asi, v 23
    Ale furt chodim domov ked mam cas. Len s nimi uz nedokazem zit pod jednou strechou