Fórum pridal Anonym356, 13. 7. 2017 11:44 do kategórie Mobily. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vážne potrebujeme tie najnovšie telefóny?

0
Anonym356

21 ročný chalan

viď. 1. koment (nechápem absolútne toto obmedzenie znakov, čo je to za hovadinu, úplná zbytočnosť...)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Anonym356

21 ročný chalan

Tak ma napadlo, načo si ľudia kupujú najnovšie telefóny, ktoré cenou pomaly prerážajú hranicu 1000 €. Načo sú nám tie "vljakové lode"? Vážne obyčjaný človek potrebuje také TOP parametre na telefóne?

Keď tak sledujem tých ľudí, že načo tie telefóny používajú, tak si plesknem rukou po čele.. keď ich používajú väčšinou len na volanie, na facebook, na písanie správ, občasné fotenie, hranie candy crush a podobných pičovín.. načo im je potom dpč 4GB RAM, a top procesor v telefóne?

Ja mám telefón za 180 € a úplne mi stačí, dokonca aj zvláda viac než som od neho očakával, dáva aj náročnejšie hry, má dorbý display, dá sa na ňom pozerať HD videá, má dobrú výdrž baterky, foťák má tiež super (a že fotím dosť). Tak nechápem, načo si potom ľudia kupujú tamtie TOP telefóny, keď to, načo väčšina ľudí telefón používa stačí aj o dosť lacnejší telefón??

Ide tu o to, že sa chcú ukázať? Že si kúpia aj niečo čo absolútne vôbec nepotrebujú len a by ukázali svoju prestíž? Aby ukázali že a to majú? Že sú bohatí? Že sú niečo viac ako ostatní? Smutné je však, to, že chudobný človek, ktorý si to ani nemôže dovoliť to veľmi chce a je schopný si na splátky zobrať najdrahší telefón a zomierať od hladu, ale hlavne aby sa mohol ukázať že "má" :(

Priznajte sa!! :D Koľkí z vás tu majú najnovší iPhone (alebo nejakú vlajkovú loď) ? :D
  2. 2
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

OK, tak ja sa dobrovoľne priznám- mám tlačítkovú Nokiu, to je moja vlajková lod :D a som s nim celkom spokojný, a ked mi už jedného dňa doslúži, tak možno presedlám na smartfon, ale za tisíc eur určite nie, maximálne do 150 eur.
  3. 3
    Bebekex

24 ročné dievča
    len hľadaj ďalej

ja mam mobil za este menej ako ty a je mi to ale ze uuuplne jedno
    da sa na nom volat,smskovat,fotit,ma to wifi (este potesi dual sim, ale nemusi byt) a tam to haslo
  4. 4
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Mám Iphone SE a môj hlavný dôvod na kúpu Iphona bolo že to podla jeho používateľ neseká jak android. Zvláda to naozaj všetko, navyše je veľmi pekný vizuálne , čo je pre mňa dôležité (je aj v mojej obľúbenej rúžovej farbe). A má hodnotu stále aj po roku používania, proste. Beriem to tak že s ním vydržím kludne aj 3-4 roky pri spokojnosti. Pri androide by to bolo tak za 1-2 roky že by bol nepoužívatelný skrátka.
  5. 5
    Melancholik

25 ročný muž

nemám síce najnovší iPhone, má už 2 roky pomaly od vydania, ale poviem ti že mi ponúka to čo som dlhšie hladal na androidoch..a má len 2giga ram a rýchlostných a stabilných testoch ti rozbije ešte dnes aj nové vlajkové lode (niektoré)

ja mam priority nastavené čo sa týka smartfonu takto :

1. výkon + stabilita (čo znamena že keď vytiahnem mobil a stlačim tlačitko a načokolvek kliknem sa v momente deje a viem že keď niečo stlačim nečakam ani sekundu a môžem sa spolahnuť že mi nepadne aplikacia - a nepada)

2. vždy aktualizacie ... vždy

3. a toto je už len taký bonus že dizajnovo vyzerá prostredie iosu futuristickejšie,krajšie a čistejšie ako android a ma aj plynulejšie animacie

kupil osm si to čo som chcel a potreboval ... mal som dlhe roky android a doslova ma vytačalo že keď som si chcel niečo pozrieť na nete alebo odpisať či niečo odfotiť stravil som pri tom aj 20-30 sekund niekedy ... teraz ani nie 5 ... a tťo som mal svojho času dobre mobily galaxy s3 a s4 (v roku keď vyšli a vychadzali)
  6. 6
    3rz00

21 ročný chalan
    Púchov

Lebo žijeme v dobe nechutného materializmu, kedy sa u niektorých ľudí pozná hodnota človeka podľa toho čo všetko vlastní... A áno povedal by som, že majú potrebu sa cítiť viac ako ostatní (že oni si to môžu dovoliť...) a preto si kupujú také predražené telefóny (samozrejme česť výnimkám)... To máš podobné ako s autami...Niekto si kúpi nadupaný športiak a jazdí s ním v meste, ale proste potrebuje sa ukázať že on na to má... ale hold ...keď má niekto na to peniaze, nech si to kúpi ... :) Osobne by som si tiež nekúpil drahší mobil ako 250€, max.300€...Asi by ma potom dosť mrzelo keby mi spadne a rozbije sa ...
  7. 7
    Lukaso121

26 ročný muž
    Nitra

zadubenec
  8. 8
    Hoperpohroma

hrá sa, že má 0 rokov
    tulam sa

ja napriklad potrebujem :D lebo ked som programator/koder/dizajner tak nebudem chodit na pohovor so stokarskym notebookom/mobilom.

nech to znie hociake povrchne, som v tej front casti IT brandze a ako zivnostnik sa musim na nejakej urovni prezentovat. mozem prist oblecena v roztrhanych veciach s lacnym mobilom a mastnymi vlasmi, alebo mozem prist v koseli, lodickach, vytiahnut macbook a iphone, mat drahy parfem a usmievat sa.

co sa tyka praxe, na moj vek som dobra v tom, co robim, ale to neznamena, ze si mozem dovolit zanedbavat vizual. vas vyzor a prezentacia spravi vela z dojmu, povedala by som ze je to na rovnakej urovni ako znalosti. preco nemat obe, ak mozem?

okrem toho, ako bezny pouzivatel - ci macbooku, ci iphonu, proste bezia stabilnejsie ako konkurencia a su user-friendly (napriklad linux bezi stabilne ale nikto normalny nepovie ze je to user-friendly OS) a potrebuju menej technickej udrzby. android sa zaserie, windows sa zaserie, neda sa s tym existovat a treba to stale obmienat. niekolko rocny macbook ci iphone stale bezia ako nove. ja nechcem, aby mi mobil mrzol, ked si otvorim messenger alebo instagram. nechcem, aby mrzol, ked potrebujem niekomu zavolat.
  9. 9
    Moonlawoo

22 ročný chalan

Tieto vyumelkovane stokarske reci "mam telefon za 100 eur a uplne mi staci, preco si ostatni kupuju za 1000, vyjebana materialisticka spolocnost" :D Tiez nemam telefon za 1000 eur, co sa tyka "smart kategorie", mam piatym rokom ipod touch, co sa tyka telefonu, mam tlacitkovu nokiu, ale nikdy mi ani nenapadne riesit tieto kokotiny ako nejake zrkadlo spolocnosti. A uplne chapem ludi, ktorí investuju do iphonu a maju kvalitny telefon, ktory im vydrzi po vsetkych strankach v top stave niekolko rokov, nez kupovat androidy za 200 eur, ktore po roku hodite do kosa s psychickou ujmou na dusi.
  10. 10
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Nikdy som nemala pocit že si cudzí ľudia niečo kúpia preto aby mi tým niečo dokázali. :S
  11. 11
    Darkestangel

22 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

Mám lacný mobil, lebo radšej tie peniaze použijem na iné veci ako na lepší mobil, ale ani by mi nenapadlo ukazovať na tých, čo majú lepší mobil a považovať sa za niečo viac alebo čo :D
  12. 12
    Paria333

25 ročný muž

nepotrebujeme mám SE od applu a som uplne spokojný :)
  13. 13
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Prečo sa vyrabaju drahe auta, ked sa vsetci mozete vozit na pojebanej chrochtavke a fobii za 10tis €? No preco?
    Lebo peniaze hybu svetom a toto je perfektny biznis na prachy.
    Ja som mal tiez telefon za 180€ ale predal som ho za 20€ po mesiaci ked mi sekal. Kupil som si 6s iPhone a fungujem bez problemov a ani neviem spocitat kolko nervov mi usetril, kedze funguje, appky nepadaju atd.
    p.s nie nie je to preto, ze by sme sa chceli ukazovat, mam ho v celoobale proti poskodeniu a ani nevidno ze je to iPhone, ludia to spoznaju len podla zvucky. Ked sa s nim "hram" tak neusia co drzim v ruke.
  14. 14
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

a naco si ludia kupuju topanky za 200 eur namiesto nejakych inych, obycajnejsich? preco si nekto kupuje hardback ked si moze kupit paperback? nie je to o POTREBE ale o tom ,ze clovek chce a ma na to...
  15. 15
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Ja som za najnovšiu pevnú linku
  16. 16
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

Ja som dala za mobil 300 euro len preto, že som chcela ružový (sorry)
  17. 17
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@alex458 hmm ružový taký chcem aj ja :)
  18. 19
    Sandriously

19 ročné dievča

u nás doma používa iPhone každý a určite nie preto, aby sa s tým mama/tato/brat ale ja chválili, je to hlavne o zvyku a navyše sú to dosť výkonné a rýchle mobily, inú značku by som už nechcela
  19. 20
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

@riddler ružovy je top :D ale aj iné farebné varianty sa mi páčia, také netradičné hlavne :D
  20. 21
    Barb

tvári sa, že má 6 rokov
    Piešťany

ano potrebujem vždy ten najnovši telefon inak moj povrchny život nie je dostatočne povrchny
  21. 22
    Savvym

24 ročný chalan

Dobrý postreh, ale pokiaľ ma človek na to prečo nie. Tak pre porovnanie, v Írsku má skoro každý Samsung a iPhone, ktoré stoja od 500 eur vyššie. Tiež keď som si vyberal mobil som váhal, popravde si nemyslím, že sú o toľko výkonnejšie ako môj 280 eurovy, ale už teraz po pol roku mi robí mobil chujoviny, softvér je na piču a tuším, že pri tých drahších by som ten problém nemal, ale nekupoval som si ho ako hlavnú volnocasovu hračku, hoci ho často používam, na hudbu a birdz mi stačí.
  22. 23
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

Mám 78 eurový mobil, a predtým som mal htc wildfire S ,predtym chvilku nokiu starú na počúvanie hudby, a predtým Samsung tlačítkový vysúvací... a nemam zaujem o novy mobil... vždy si zvyknem na jeden a iny nechcem... mam tam vždy všetko nastavene, viem presne kde je všetko pomaly naspamäť a som naň zvyknutý. Mohol som mať už samsung galaxy nejaký... alebo prestigio nejake čo su omnoho vykonnejšie a lepšie mobily, ale nemam dôvod meniť svoj za iný
  23. 24
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v postielke

mam prestigio 7500, som s nim veľmi spokojný, ale predavam ho kvôli tomu, že už nedostane aktuálizaciu androidu, je tam 4.2, a mam aj najnovšie výdobytky doby ako smarthodnky a podobné blbosti a tie sa dajú spárovať iba s novšimi androidmi, takže čakám na nokiu 5, ten mi bude stačiť :)
  24. 25
    Xy12345

23 ročný chalan

Oni nie ale ja áno
  25. 26
    Turbolienka123

18 ročné dievča

Ja mám Sony Xperiu Z1 a som s ním spokojná. kúpila som si ho pred dva a pol rokom za 250€, čo bolo vtedy na moje pomery dosť. Kým funguje a nič sa mu nerobí, tak ho neplánujem meniť. Chcela som vtedy viac zainvestovať (aj keď to asi tak nevyzerá), no radšej si kúpim niečo drahšie a budem od toho očakávať väčšiu kvalitu, ako lacné a za chvíľu sa to pokazí. Moja sestra si kúpila mobil za dosť nízku cenu a má z neho len nervy.
  26. 27
    Lovingmemory

20 ročné dievča

Ja chcem blackberry