Fórum pridal 6q66, 28. 6. 2017 10:59 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Veríš, že sú ľudia z opíc?

0
6q66

hrá sa, že má 0 rokov
Z kaluže do blata

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hagelslag

23 ročný chalan

Ľudia nie sú z opíc, majú len spoločných predkov...
  2. 2
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina ľadu, temna a kaktusov

@1
    Základy biológie predsa
  3. 3
    Ye6xncvl

17 ročné dievča

https://youtu.be/wh0F4FBLJRE napr
  4. 5
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Však Boh nás z hliny urobil, kappa. (letim)
  5. 7
    Nightrain

29 ročný muž
    Levice

Som neveriaci. Akceptujem vedecky dokázané fakty.
  6. 8
    Wewo

24 ročný chalan
    Bratislava / IpD

jebe? Kto akoze tvrdi ze "ludia su z opic"? 0_0
  7. 9
    Lukaso121

26 ročný muž
    Nitra

nekto tu chce spravit flame forum . (thumbs)
  8. 10
    Tomas55555

22 ročný chalan

Ak si dakto mysli to že z motora skodovky sa casom, pravidelnym jazdenim , a nahodnymi zmenami stane motor lamborgini tak ten veri aj to ze sa z jasterky vyvinul kondor alebo z ryby sa stal suchozemsky zivocich :D
  9. 11
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

@6 nemam najmensiu predstavu, ci trolluje tento clovek
  10. 12
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 vy sa tu do toho najviac rozumiete pán docent, budeme vás počúvať.
  11. 13
    Veronikadelrey

hrá sa, že má 1 rok

Ked teda nie sme z opic...tak z coho?
  12. 14
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Spoloční predkovia = sme z opíc (viac-menej).
    Len sa to inak pokrížilo.
    Btw všetci sme z morských živočíchov tak nech mi žiadny kkt netvrdí že evolúcia neexistuje lebo keď na Zemi nebola pevnina tak sme asi nežili vo vesmíre.
  13. 15
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@veronikadelrey ty z Venuše a ja z Marsu.
  14. 16
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@veronikadelrey A opice su z coho? :D Z jastericiek? :D jastericky z hadov? hady z dazdoviek? Dazdovky su z coho? :D Ludia su stvoreni na obraz bozi, takze Boh je opica? :D Prave mam v hlave vela otazok. :O
  15. 17
    Miaja

24 ročné dievča
    Far far away

tak ako píše @1
  16. 18
    Mayben

26 ročná žena
    telom v PD, mysľou inde...

podľa mňa sú opice z ľudí :D
  17. 19
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@mayben opice su z borovicky ktoru brzdis teplym pivom. :D
  18. 20
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

nie, neverím.
    lebo viera je na to, o čom nemáš dôkazy, na to, čo nevieš s istotou.

ale inak nie, ľudia nie sú Z opíc.
    ľudia SÚ opice, jeden z poddruhov. a vrámci fylogenetického stromu všetko čo poznáš ako "opice", čiže všetky momentálne žijúce druhy opíc, sú našimi príbuznými v zmysle že máme spoločného predka.

čiže:
    @6q66 ľudia a opice majú toho istého predka...
    ...pretože ľudia sú opice ;)

https://www.youtube.com/watch?v=IzuKlZf1qXU

https://www.youtube.com/watch?v=bmWbgKzpew4

odporúčam menej kecať a viac sa vzdelávať ;)
  19. 22
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@tomas55555 nevieš nič o: evolúcií a fylogenéze.

@6q6 dal som do @20 dve videá, ale samozrejme birdzo... čiže tu je to druhé
    https://www.youtube.com/watch?v=IzuKlZf1qXU
  20. 23
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555 a ešte k tomu si namyslený a trpíš márnivosťou, ak človeka (čo len podvedome) prirovnávaš k akejkoľvek časti lamborghini.
    nie je náhodou márnivosť hriech, aj keď jeden z tých menej vážnych?
  21. 24
    Arikado

19 ročné dievča
    zlata stredna cesta

sak z ludoopov ne
  22. 25
    Ewkaa

22 ročné dievča
    Košice

Áno verím že máme niečo spoločné s opicami ale neverim že to bol dôsledok iba nejakej náhody , v jednom programe raz povedal bill gates že len obyčajná bunka je asi 1000x výkonnejšia než najlepši počítač ktorý na svete máme a tá bunka nemohla vzniknúť len náhodov ako niekedy vedci hovoria.
  23. 26
    Nicmanenapada

26 ročný muž
    Bratislava

@1
  24. 27
    Kail91

26 ročný muž

niekedy sa čudujem, ako sa niektorí ľudia mohli vyskytnúť
  25. 28
    Midnight

28 ročný muž

@ewkaa žiadni vedci čo vedia o čom hovoria nehovoria o náhode.

doplň si znalosti o tom čo to je a ako funguje evolúcia.
    z určitého hľadiska je priam opakom náhody.
    odporúčam túto (ešte stále vznikajúcu) sériu videí, je skvelá:

https://www.youtube.com/watch?v=AXQP_R-yiuw&list=PLXJ4dsU0oGMLnubJLPuw0dzD0AvAHAotW&index=1
  26. 29
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight
    (a ešte k tomu si namyslený a trpíš márnivosťou, ak človeka (čo len podvedome) prirovnávaš k akejkoľvek časti lamborghini.
    nie je náhodou márnivosť hriech, aj keď jeden z tých menej vážnych?)

ja som prirovnal evoluciu k motoru a nie cloveka .Povedal som ze verit v evoluciu je ako mysliet si ze sa z motora skodovky stane lamborgini . Tymto prirovnanim som vyjadril za SEBA uplnu nezmyselnost evolucie pre MNA.Nikde som tam cloveka k motoru neprirovnal. To by bolo jedine v pripade kebyze uznam evoluciu za pravdivu ale to som neuznal
  27. 30
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight
    (žiadni vedci čo vedia o čom hovoria nehovoria o náhode.) Evolucia je predovsetkym o nahode, nahodne zmeny mutacie nahoda. Cela evolucia je na nej postavene , Kebyze tam neje nahoda tak by sa evolucia musela prisudit nejakemu designerovi (Bohu ) a to si veda nechce pripustit. Radsej si vymysli nejaku svoju dalsiu teoriu hoci aj blaznivo nez by mala pripustit Božiu existenciu .
  28. 32
    Ewkaa

22 ročné dievča
    Košice

@midnight vedci hovoria že pri evolúcie su potrebné 2 faktory najskôr geneticky drift a potom je prírodná selekcia . A geneticky drift je náhoda . Si prosím ťa doštuduj genetiku.
  29. 33
    Midnight

28 ročný muž

@ewkaa lenže prírodná selekcia náhoda nie je, a to je ten podstatnejší faktor, a druhý v poradí (tzn finálny). čiže evolúcia nie je náhodná. si prosím ťa doštuduj kauzalitu.
  30. 34
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555 omyl, evolúcia je predovšetkým o prírodnej selekcii. spôsob ako vyprodukovať úvodný set z ktorého sa selektuje by teoreticky mohol byť hocijaký, lebo podstata celého procesu a jeho efektu je práve hlavne v tej selekcii z daného setu.

genetický drift by mohlo nahradiť aj pravidlo že keď sa navzájom dotknú dva tvory tak sa okamžite zlepia do jedného, a nezáleží na tom, evolúcia by stále fungovala (takmer) rovnako dobre, ak by bol zachovaný princíp prírodnej selekcie.

fascinuje ma ako dokážeš rozprávať o čomkoľvek bez toho aby si vedel čokoľvek o čomkoľvek, čiže pokračuj, napríklad vieš čo by bolo super? daj že ako existenciu boha dokazuje dvojštrbinový experiment, to bude pošušňáníčko <3
  31. 35
    Ewkaa

22 ročné dievča
    Košice

@midnight nie je to žiadny podstatnejší faktor keby nebola mutácia tak ku žiadnej evolúcie nedôjde. Napríklad pri virusoch si svedkom evolúcie stále kvôli mutácie. A o pri prírodnej selekcie nemôžeš povedať že nie je náhoda tam zohráva tiež veľa náhodných faktorov svoju úlohu ako počasie, dostatok potravy , nepriateľ a pod . Či chceš alebo nie tak náš svet je plný náhod :)
  32. 36
    Midnight

28 ročný muž

@ewkaa na to aby fungovala evolúcia potrebuješ:
    1. NEJAKÝ mechanizmus produkcie rozmanitej sady organizmov.
    napríklad spontánny náhodný vznik. alebo genetický drift, ako je to v realite. ale v zásade HOCIJAKÝ mechanizmus čo vyprodukuje rozmanitú sadu organizmov môže byť.

2. nejaký mechanizmus filtrácie (fitness function), ktorý z danej sady odfiltruje organizmy neúspešné. a jediný mechanizmus filtrácie ktorý v kontexte nášho sveta dáva zmysel je prírodná selekcia.

3. nejaký mechanizmus kombinácie vyselektovaných organizmov, ale tento je v podstate nepovinný, evolúcia by teoreticky mohla fungovať aj keby každá nová generácia by bola vygenerovaná od nuly, nesúvisejúc s tou predošlou. a takýto prípad by spôsobil že by celý proces trval o niekoľko magnitúd dlhšie, a vtedy by sa dalo omnoho viac hovoriť o náhodnosti, lebo vtedy by to bolo "náhodne z nuly vznikol človek, a tak ho prostredie samozrejme vyfiltrovalo do tých úspešných jedincov". a zároveň by to spôsobilo že by neexistovala a nebolo možné vytvoriť hierarchickú klasifikáciu druhov. ale stále by existovala možnosť dopracovať sa do stavu momentálne žijúcich druhov ktorý by vyzeral veľmi podobne tomu aktuálnemu.

preto hovorím že selekcia je dôležitejšia, pretože narozdiel od bodu 1, kde mutácia je jeden z použiteľných procesov, tak v bode 2 žiadny iný nedáva zmysel, a a bod 3 sa dá zasa nahradiť rôznymi fiktívnymi, napríklad už spomínanou naozaj náhodou, alebo tým čo som ešte predtým spomenul, že keď sa dva organizmy dotknú tak by sa okamžite zlepili do jedného kombinovaného.

každopádne jediný bod ktorý sa nedá nahradiť ničím iným, je bod dva, selekcia.

zadruhé, ...ehm, haha. "tam zohráva tiež veľa náhodných faktorov svoju úlohu ako počasie, dostatok potravy , nepriateľ a pod"

to absolútne vôbec nie sú náhodné faktory, to sú práve tie nenáhodné faktory ktoré spôsobujú že celá tá selekcia je nenáhodná a tým pádom celá evolúcia je nenáhodná. to sú práve tie nenáhodné faktory ktoré definujú prostredie v ktorom organizmus žije.
    fitness function je stále z celého procesu najdôležitejšia, ak máš napiču fitness function tak môžeš mať hocijako dokonalé a výkonné body jedna a tri, ale aj tak dostaneš napiču výsledky. a naopak, ak máš dobrú fitness function, tak môžeš mať teoreticky hocijako napiču body jedna a tri, a spôsobia akurát to že ti obrovsky stúpne čas (a minimálna veľkosť setu z ktorého selektuješ) potrebný na to aby si sa dopracovala k rozumnému výsledku.

chápeme?
  33. 37
    Midnight

28 ročný muž

@ewkaa
    "Napríklad pri virusoch si svedkom evolúcie stále kvôli mutácie."

eh počkaj, čo?
    môžem ťa opraviť?
    že: NAPRÍKLAD PRI VŠETKOM ŽIVOM SI STÁLE SVEDKOM EVOLÚCIE KVôLI MUTÁCII (a samozrejme selekcii), TAK AKO NÍM BUDEŠ KÝM BUDE EXISTOVAŤ ČOKOĽVEK ŽIVÉ, LEBO TENTO PROCES PREBIEHA NEVYHNUTNE NEUSTÁLE VO VŠETKOM ŽIVOM
    :-D ;)
  34. 38
    Kunlun

18 ročný chalan

@midnight
    Zo slivky je slivovica
    Zo slivovice opica
    A z opice človek

Takže áno, ľudia a opice majú spoločných predkov - slivky :D

K téme: Ako už písal midnight, ľudia a opice majú spoločných predkov, ale ak ten spoločný predok bola opica rovnaká alebo veľmi podobná tým dnešným opiciam tak potom môžeme povedať že ľudia sú z opice
  35. 39
    Ewkaa

22 ročné dievča
    Košice

@midnight ku bodu 1 nevieš očom rozprávaš BEZ mutácie sa to nedá aj pri križeni dochadza k mutácie a prečítaj si oton relevantné údaje nie len od evolucionistou. Ku faktorom je to dôsledkom náhody veď rozmýšľaj keď je nadbytok predátorov tak môže mať ten živočích neviem aké dobré schopnosti prisposobit​ sa počasiu a pod ale neprežije , keď niesu v jeho teritóriu žiadne predátory tak prežije a rozmnoži sa . Ku selekcie to ti nepopieram že je dôležitá ale je rovnako dôležitá ako mutácia a v dnešnom svete ani prirodzenú selekciu nemáš keďže sme tu my ludia.
    Nezaujatý vedci tvrdia že evolúcia bola dôsledkom náhody :) a okrem toho neviem čo sa potom dohadujeme keď je to len teória stále nepotvrdena chýbajú medzičlanky a to musíš uznať :)

36. 40
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight (nevieš nič o: evolúcií a fylogenéze)
    A ty si zas stále neuvedomujes že
    neživá hmota sama o sobě nemůže dát vznik „mysli“, která je tvořivá. A hmota sama o sobě nemůže odnikud dostat informaci o tom, jak má vlastně vypadat – než pouze a jen od Stvořitele – který svojí vlastní mysl má a nejen to – i rozum, moudrost, schopnost vnímat, myslet, atd. atd. atd. – hmota sama o sobě nejen že nedisponuje těmito vlastnostmi, ale hmota sama o sobě přeci „neví“ – co má dělat. Když hmota sama o sobě neví co má a jak dělat, jak to mohou vědět přírodní procesy, které jsou tu díky hmotě? Dawkins se svým Sobeckým genem je zářným příkladem takového „vymyšleného důkazu“ – nejdříve vymyslí určitou „teorii“ jak by se mohla hmota množit – stvoří replikátor – aby následně přešel rovnou ke „genu“. Podle Dawkinse – hmota sama. Podle Bible – nejdříve „někdo, kdo něco umí“ a pak teprve další živí tvorové.

Věda v tomto případě – případě biogeneze – tvoří jeden větší nesmysl na druhý – s přívlastkem – vědecké, odborné, faktické, atd. atd. – Jak jednoduché je však říkat pravdu….Pravdu o tom, že Bůh to byl, kdo vše stvořil, jediná logická, smysluplná a pravdivá řeč bez zbytečných domněnek.
  37. 41
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight Btw este k tej evolucii
    Ktory zivocich bol uplne prvy na zemi ? A ako vobec mohol tento zivocich vzniknut pomocou evolucie ked evolucia predpoklada ze zivot sa velmi velmi pomaly vytvori z jednoduchsieho na zlozite , lenze v pripade zivocicha zivocich musi mat vyvinutu kompletne obehovu , nervovu, dychaciu , a srdcovo cievnu sustavu.A toto podľa evolucia by muselo trvat xy rokov dokiaľ by sa taketo nieco vyvinulo .Takze moja otazka je z COHO sa vyvinul uplne prvy zivocich ?Nemohol sa vyvinut hned ,lebo to by odporovalo evolucii , takze ako to bolo ?

A este by som sa mohol spytat aj to ktory zivocich bol prvý vo vode ? A ako takyto zivocich vobec mohol vzniknut ? Na to aby mohol žiť vo vode by predsa potreboval dokonale vytvorenu dychaciu sustavu lenže podla evolucie by sa aj dychacia sustava mala vytvarat len velmi postupne. To si uz ale vobec nedokazem predstavit. Ak by to bolo tak podla evolucie tak by musel vzniknut zivocich ktory by mal zo zaciatku len z casti vyvinutu dychaciu sustavu . Lenze takyto zivocich by sa takmer hned udusil .Takze jedine sa da prijat fakt ze prvy zivocich bol taky ktory uz mal dokonale vytvorenu dychaciu sustavu.Lenze tympadom nejde o postupnu evoluciu ale o 100% prisposobeneho zivocicha .
  38. 42
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight uz len to ze sa z jednek opice stal clovek vdaka mutaciam je obrovska nahoda hlavne kvoli tomu ze mutacie maju na organizmus prevazne skodlivy vplyv (sami to vidime pri laboratornych pokusoch na octomilce ) lenze tato velka nahoda sa podla evolucie stala nielen na jednej opice ale na celej rade celych desatisicoch opic.Ze sa z jednej opice stane clovek tak je tam sice minimalna sanca ale je to mozne, ale ze sa takato nahoda udeje na 10tisícoch druhov ? to je ako 10 tisíc krat vyhrat jackpot za sebou . Navyse preco nenachadzame mutaciami zdeformovane opicie druhy ? Takych druhov muselo byt totiz XY
  39. 43
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555
    "A ako vobec mohol tento zivocich vzniknut pomocou evolucie"

nemohol a nevznikol pretože evolúcia absolútne nesúvisí so vznikom života, čo by si možno vedel keby si vedel čokoľvek o čomkoľvek :-D

a na všetky tvoje tupé otázky odpovedajú buď tie videá čo som sem postol, alebo iné videá v tej sérií, alebo iné videá od toho človeka, čiže keby si sklapol a chvíľu počúval ľudí čo aj niečo vedia, možno by si sa aj niečo dozvedel.

vtipné ako je v tvojich komentoch vidno že sú to frankensteini pozliepaný z copypastov bohvieodkiaľ :-D

"ale ze sa takato nahoda udeje na 10tisícoch druhov"

menuj z ktorých 10tisíc druhov vznikli ľudia :-D
    a vieš čo sa vraví? samozrejme že nevieš, lebo nič nevieš.

Vesmír je nesmierne obrovský a nesmierne starý, čo znamená že nepravdepodobné a zriedkavé udalosti sa v ňom dejú neustále.

Podobný princíp funguje pri evolúcii. Milióny až miliardy jedincov v každej generácii, a miliardy až biliardy generácií v priebehu tri a pol miliardy rokov.
    Už len čistá štatistika je strane ľudí čo majú mozog, aj keby sme hneď odignorovali absolútne všetky tie mechanizmy ktoré sú hlavným činiteľom veci.

"Navyse preco nenachadzame mutaciami zdeformovane opicie druhy ?"

všetky druhy sú "mutáciou zdeformované druhy" svojich predkov. Akurát nemáš s čím porovnať a tak to tvoj titerný mozoček nie je schopný pochopiť.
  40. 44
    Midnight

28 ročný muž

ľudia sú mutáciou zdeformované opice.
    a ty si mutáciou zdeformovaný človek. pevne dúfajme že si jedna z evolučných slepých uličiek.
  41. 45
    Midnight

28 ročný muž

a mimochodom práve naopak. väčšina mutácií je úplne neškodných, ale aj neužitočných. malé množstvo výnimiek je škodlivých, či prospešných.

všetky variácie toho ako jednotliví ľudia (respektíve jednotliví príslušníci akéhokoľvek živočížneho druhu) vyzerajú sú výsledkami mutácií.

na všetko ostatné ako som už povedal krásne odpovedá youtube kanál čo som linkol, ale to ti môže byť jedno keďže ty radšej predstieraš že odpovede neexistujú aj keď ťa s nimi niekto tresne po ksichte, než by si sa bol ochotný čokoľvek naučiť.
  42. 46
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight zle som sas vyjadrijl nie z 10 DRUHOV ale z 10 tisiciek OPIC
  43. 47
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight (miliardy až biliardy generácií v priebehu tri a pol miliardy rokov.)
    V priebehu tri a pol miliardy rokov MILIARDDY AZ BILIARDY GENERACII ? :D Matematika zrejme nie je tvoja silna stranka
  44. 48
    Tomas55555

22 ročný chalan

@midnight No jasne, skusali sme na octomilce robit xy mutacii a vsetky z nich viedli len k degredacii organizmu a roznym mutacnym skodlivym zmenam, a ty sa tu bijes do prs a poukazujes tu tvoju mutaciu ako 100 % overeny fakt .... a navyse sme nenasli ziadne prechodne clanky a nachadzame len kompletne prisposobene druhy ziadne medziclanky a tych medziclankov by malo byt neskutocne vela ovela viac nez tych kompletne prisposobenych druhov ze ty to neni ani trosku zvlastne alebo tento fakt NASCHVAL ignorujes.
  45. 49
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555 ehm... a ty si akože myslíš že evolúcia tvrdí že 10tisíce opíc v nejakej chvíli každá samostatne... ehm... okej :-D
    ako som vravel, nerozumieš evolúcii :-D

@47 nie, matematika mi celkom ide.
    nie je *tvoja* silná stránka uvedomiť si že baktérie a jednobunkovce majú obvykle aj niekoľko desiatok tisíc generácií v priebehu jediného roka.
    a nevieš nič o evolúcii, takže si neuvedomuješ že mnohobunkovce u ktorých jedna generácia trvá aspoň rok alebo viac existujú len posledných cca miliardu rokov, predošlé dva a pol miliardy rokov boli najvyššou formou života jednobunkovce
  46. 50
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555 @48 každá generácia tvora je medzičlánok v evolúcii. a každá generácia tvora je tvor kompletne prispôsobený svojmu prostrediu.
    ale to by si vedel a chápal, keby si rozumel čomukoľvek z čohokoľvek. aspoň jedinej vecičke. ale ty budeš ďalej a ďalej dokazovať že nerozumieš absolútne ničomu.

"skusali sme na octomilce robit xy mutacii a vsetky z nich viedli len k degredacii organizmu"

pochybujem že ty si niečo skúšal, a ak aj áno, tak sa tej degradácii nedivím, mne odumierajú mozgové bunky už len keď niekde vidím tvoje meno, nieto ešte keby som bol jednobunkovec reálne fyzicky v tvojej prítomnosti, sa divím že ich okamžite nezabilo od toľkej sprostosti a antikompetencie :-D
  47. 51
    Tomas55555

22 ročný chalan

(každá generácia tvora je medzičlánok v evolúcii. a každá generácia tvora je tvor kompletne prispôsobený svojmu prostrediu.)
    Nechapem o co ty akoze ide, vsak aj vedci uz toto uznali ze nevedia najst ziadny medziclanok a sami to priznavaju ako zatial nevyrieseny problem. A ty sa tu robis ako keby o ziaden problem neslo ....Dokonca uz su tak zufaly z toho ze sa snazia zastavat skokovu evoluciu ze v istom case sa z jedneho druhu zo dna na den stane druhy druh :D a to som si myslel ze evolucia je pomaly proces :D
    @midnight
  48. 52
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555
    "Nechapem o co ty akoze ide"

...no to je mi ale novinka... :-D :-D

"vsak aj vedci uz toto uznali ze nevedia najst ziadny medziclanok a sami to priznavaju ako zatial nevyrieseny problem"

1. hovno. to si vycucal z prsta niektorý z tých demagogických propagandistov čo ich čítaš miesto ľudí čo aj reálne niečo vedia

2. celá veda je proces postupujúci po rebríčku zatiaľ nevyriešených problémov a postupne ich riešiaci, od tých najprimitívnejších až po tie najhlbšie. v momente keď bude všetko vyriešené, veda prestane, lebo už nebude mať čo robiť.

"ze sa snazia zastavat skokovu evoluciu ze v istom case sa z jedneho druhu zo dna na den stane druhy druh"

nikto kto sa aspoň trochu vyznal v tom čo hovorí nikdy nič také netvrdil. každý bológ ti povie že je samozrejmé, že každý rodič aj každý potomok každého jedinca každého živočíšneho druhu vždy patril do toho istého živočíšneho druhu ako daný jedinec.
    vždy.
  49. 53
    Antifunebracka

28 ročný muž
    go(o)d & (d)evil birdzu

Z alkoholu je opica a z opice je človek, čiže človek je z alkoholu. Nazdravie!
  50. 54
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

@midnight a @tomas55555 strašne by som bol zvedavý, keby ste sa vy dvaja stretli. Na tu konfrontáciu by som bol strašne zvedavý. Potom ma kontaktujte musím byť pritom :D
  51. 55
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

PRILEJEM TROCHU BENZÍNU
    1. @tomas55555 myslíš že Boh by nebol schopný naprogramovať evolúciu tak ako to tvrdia evolucionisti?
    2. Evolucionisti, Boh by bol schopný stvoriť Zem aj so všetkými dôkazmi postupnosti vývoja druhov. Napríklad by stvoril Zem, ktorá by obsahovala kostry dinosaurov a kostry a iné pozostatky, ktoré by naznačovali evolúciu človeka.
    ------
    A môžete sa hádať ďalej. Bavíme sa, ne?
    (hehe)
  52. 56
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kuko1965 Ano Boh by bol schopny naprogramovat vytvorit hocico. Lenze ja skratka neverim v evoluciu .

Naša skúsenosť nám jasne hovorí, že život začína vždy zo živého. Nikdy nikto nepozoroval a nikdy nebude pozorovať samovoľný vznik života z neživej hmoty a to je fakt. Ak niet akéhokoľvek dôkazu, že život vzniká samovoľne z neživej hmoty, ale na každom kroku je vidieť, že život vždy vzniká jedine zo živého, tak potom čo núti vedcov a ostatných s istotou tvrdiť, že život vznikol samovoľne z neživej hmoty a súčasne vychádzať z nejakých vedeckých teórii, ktoré by mali stáť práve na opakovaných dôkazoch, ktoré tieto teórie potvrdia . No a z toho by malo vychádzať aj presvedčenie vedca. No a žiadne takéto dôkazy o samovoľnom vzniku života z neživej hmoty nie sú. Potom všetci čo s istotou tvrdia, že život vznikol samovoľne z neživej hmoty, tak svoje presvedčenie majú založené len na domýšľavosti a nie na dôkazoch. Potom ak z toho vychádzajú, tak ako sa môžu nazývať podľa definície vedcami. Ako potom môžu vytýkať tým, ktorí veria v neviditeľného Stvoriteľa – Boha? Ako sa môžu vysmievať tým, ktorí vidia na každom kroku dielo jeho rúk a múdrosť s akou to všetko naplánoval a stvoril, a pritom ich presvedčenie ako vedcov paradoxne stojí nie na dôkazoch, ale len na nejakých predpokladoch a vykonštruovaných teóriách . Ak vychádzajú z predpokladoch, ktoré nemôžu dokázať, tak následne všetko ostatné čo tvrdia vychádza z mylného predpokladu. Skôr si myslím, že chcú všetkých presvedčiť, že niet Boha a že je zbytočný a takto ospravedlniť svoju bezbožnosť vymýšľaním rôznych teórii o samovoľnom vzniku života z neživej hmoty a následnej evolúcie až k človeku. Takto sa chcú zbaviť vedomia zodpovednosti za život aký viedli na Zemi ak teda vylúčia Boha – Stvoriteľa.

Ak pod evolúciou rozumieme prispôsobovanie sa prostrediu v rámci už daných možnosti v genetickej výbave u každého druhu rastlín a živočíchov, tak žiadny problém a takéto prispôsobenie aj stále beží. Každý druh sa prispôsobuje v rámci už daných možností. A každý druh má aj dané nevýhody – ako sú reprodukčné bariéry rôzneho druhu. Boh predvídavo to zakomponoval do možností, ktoré sú dané v genetickej výbave živočíchov a rastlín a to do každého druhu živočíchov a rastlín a teda výhody aj nevýhody, aby sa udržiavala rovnováha v prírode. Také reprodukčné bariéry sú taktiež dané, no a to predsa obmedzuje živočícha alebo rastlinu v reprodukcii a nie len v reprodukcii. Je to obrovský a zložitý balík protiopatrení v genetickej výbave živočíchov a rastlín a neobmedzuje sa len na to, aby sa nemohli páriť navzájom niektoré druhy, ale je tam zahrnutá napr. dĺžka života, obmedzený čas a doba párenia, často aj smrť živočícha po parení, existencia dvoch pohlaví a nutnosť hľadať partnerku atd. atd. Každý živočích sa snaží využívať vlastné výhody na maximum, ale nie nevýhody. Súčasne nedobrovoľne je obmedzený rôznymi bariérami v jeho genetickej výbave.

Je to všetko dané nekonečnou múdrosťou Boha
  53. 57
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

Nečítal som diskusiu, ale @1 úplne postačuje.

Inak toto fakt nie je o viere kámo, k evolučnej teórii je dostatok dôkazového materiálu/dát, je jednoznačne potvrdená. Minule sa ma niekto spýtal, či "verím na evolúciu" a mal som ťažkosti nevyvrátiť oči beľmo, čisto z taktu voči tej osobe...
  54. 58
    Tomas55555

22 ročný chalan

@thrwtchr Mal by si viacej studovat aj z inych uhlov pohladu . Aj velky tresk je "potvrdeny" a pritom je to ocividne blbost s kopu nedostatkami. Veda chcela vytlacit Boha a tak si vymyslela hocico len aby tak mohla co najrychlesie urobiť.

(Tento článek zkoumá realistické problémy, které by zakusil raný vesmír, kdyby se na začátku pokoušel vzniknout sám od sebe explozí.

Od roku 1920 je teorie velkého třesku široce přijímána jako ZPŮSOB, jakým začal existovat vesmír. Tato teorie zní jednoduše a elegantně. Pokud Vám to tlačí do hlavy dostatečně dlouhou dobu, tak to dokonce dává i smysl a mohli byste pro tuto teorii shledávat důkazy v prostoru. Ale zkusme se podívat na to realisticky, s uplatněním zákonů fyziky, na každý ten krok evoluce hvězd.

k tomu velkemu tresku a mozno by sa aj @midnight mohol na to kuknut.

1. Na počátku nebylo nic. Pak se z tohoto nic objevila hmota.
    Problém – Zákon zachování hmoty a energie říká, že hmota nemůže vzniknout ani zaniknout, ale může být jen přeměněna na něco jiného.
    Řešení – Pokud věříte v Boha, řeknete „jasně“, Bůh stvořil hmotu a pak se dělo i vše ostatní. Pokud v Boha nevěříte, mohli byste hledat jiné způsoby, jak to vysvětlit, snad pomocí multivesmírů?

2. Nic se rozhodlo sbalit se do malinkatého hustého bodu.
    Problém – Jaký mechanizmus sbalí nic do hustého bodu? Gravitace funguje jen ve hmotě, ale tu ještě nemáme. A když tedy mluvíme o nicotě, nemůžeme hovořit o hustotě, protože absolutní objem je v protikladu k absolutní hustotě.
    Řešení – předpokládejme, že se gravitace vytvořila naprosto bezvadně už v prvním zlomku sekundy, aby to vše natlačila k sobě.

3. Malinkatý bod explodoval.
    Problém – existují jen dva typy explozí, chemická a jaderná. Tento typ exploze nemohl být chemickou explozí, protože dosud neexistovaly žádné chemikálie. Nemohl být ani jadernou explozí, protože dosud neexistovaly žádné atomy.
    Řešení – předpokládejme, že tento bod nějak explodovat mohl.

4. Hmota prudce expandovala.
    Problém – jakým mechanizmem expandovala? Pokud se v kroku 2 vytvořila dokonalá gravitace, aby stlačila vakuum, pak by ta samá gravitace zabránila tomuto hustému bodu expandovat.
    Řešení – předpokládejme, že tam byl nějaký mechanizmus, který by poslal onu hmotu směrem ven.

5. Obrovská teplota, způsobená explozí, vytvořila protony, neutrony a elektrony.
    Problém – bez zdroje energie nemůže existovat žádné teplo.
    Řešení – předpokládejme, že tam byl nějaký tajemný zdroj tepla.

6. Exploze se řídila extrémně přesnými matematickými rovnicemi.
    Problém – Exploze se neřídí žádnými rovnicemi, chová se jen chaoticky. Kdyby například vesmír expandoval jen o 0,1 % rychleji, tak by současná rychlost expanze byla 3 000krát vyšší. Kdyby expandoval jen o 0,1 % pomaleji, tak by se vesmír rozšířil jen na 3 miliontinu současného poloměru a poté by zkolaboval.
    Řešení – předpokládejme, že…

7. Jak se částice řítily směrem ven, zpomalovaly a začaly obíhat jedna kolem druhé.
    Problém – v tomto okamžiku nemáme ještě vedle expandujícího proudu částic žádnou hmotu. Jaká by to byla síla, která by přinutila částice zpomalit a změnit směr? Dnes předměty zpomalují následkem síly tření, odporu vzduchu atd. V úplném vakuu by částice pokračovaly ve svém letu lineárně, navždy.
    Řešení – předpokládejme, že nějaký mechanismus byl schopen přimět částice, aby začaly rotovat.

8. Oblaka plynu začala kondenzovat a tvořit hvězdy.
    Problém – plyn nemůže kondenzovat, pokud ho něco kondenzovat nepřinutí. Plyn pouze expanduje. V reálu, hvězdy mohou pouze explodovat a ne se samy od sebe tvořit.
    Řešení – předpokládejme pro tento případ, že plyn nějak sám od sebe zkondenzoval.

9. Velký třesk vyprodukoval pouze vodík a helium, ostatní prvky se vytvořily až z těchto dvou.
    Problém – existuje „problém mezery u atomové hmotnosti 5 a 8“. Nemáme žádné stabilní atomy o hmotnosti 5 nebo 8. Ani proton, ani neutron se nemohou spojit s jádrem helia o hmotnosti 4. Výbuch vodíkové bomby může vyprodukovat jen vodík 2, který se naopak přemění na helium 4. Kvůli této mezeře u hmotnosti 5 nemůže řetězová reakce pokračovat. Ta samá mezera se opakuje u hmotnosti 8. Kdyby tato mezera neexistovala, naše Slunce by na nás chrlilo uran!
    Řešení – předpokládejme, že se ostatní prvky nějak musely vytvořit.

10. Hvězdy první generace, tvořené vodíkem a heliem, explodovaly, aby vyprodukovaly hvězdy s těžšími prvky.
    Problém – žádné hvězdy první generace nebyly nalezeny. K tomu přistupuje fakt, že ani za víc jak 15 miliard let by se nestačily vytvořit všechny hvězdy, které tu dnes máme. K explozím supernov, které měly vyprodukovat nové těžší hvězdy, dochází pouze jednou či dvakrát za století. Ve vesmíru máme bilióny hvězd druhé a třetí generace (měly tedy explodovat jednou či dvakrát). Aby se tyto hvězdy vytvořily, potřebovaly by bilióny staletí. A nemohly třeba předtím vybuchovat nějakým rychlejším tempem? Ne, na základě toho, co pozorujeme. Hvězdy, které se dnes nacházejí na okraji našeho vesmíru, jsou vlastně teoreticky takovými fotografickými momentkami z počátku času, a právě zde nepozorujeme, když se díváme na sám okraj vesmíru, žádný zvýšený počet explozí.
    Řešení – předpokládejme, že se těžší hvězdy přece jen nějak musely vytvořit.

11. Vznikají jemné struktury slunečních soustav, galaxií, klastrů a super klastrů.
    Problém – exploze nemohou vytvářet uspořádaný stav, produkují jen nepořádek. Jak by planety zaujaly svoje dokonalé postavení, aniž by se zhroutily do svých hvězd? Jak by hvězdy zaujaly svoje dokonalé postavení, aniž by se zhroutily do svých galaktických středů? Jak by se všechny síly ve vesmíru jen tak samy od sebe jemně sladily, aby se vytvořil vesmír, který funguje jak hodinový stroj?
    Řešení – uplatněte svou představivost…

Myslím si, že toto procvičení je dobrou ilustrací typické debaty na téma stvoření versus evoluce! Jste-li přesvědčeni, že k velkému třesku došlo, tak já jsem zase přesvědčen, že najdete řešení výše uvedených jedenácti problémů a možná stovek dalších. Ale tvrdit, že teorie velkého třesku je mnohem vědečtější než to, že vesmír vznikl na základě inteligentního projektu, no… Každá teorie bude místy trochu děravá. Pokud se vám chce, můžete usilovat tyto díry nějak zalátat, ale doporučuji nezahazovat svoji Bibli jen proto, že není v souladu s právě teď přijímanou, stále se měnící, teorií vědy.

Evoluca ma este viac nedostatkov nez velky tresk minimalne 25 argumentov je tu proti evolucii .
  55. 59
    Mariquittka

24 ročné dievča
    Kežmarok

Verím,že Boh a evolúcia si neodporujú...že čo ak Boh riadil evolúciu
  56. 60
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

sam som opica
  57. 61
    Midnight

28 ročný muž

@tomas55555 @58

mohlo by ťa zaujímať že s hypotézou veľkého tresku prišiel nejaký kresťanský kňaz práve v snahe dať bohu relevanciu čo sa týka vzniku vesmíru. koľká to smola a irónia že mal pravdu presne takým smerom že potvrdil že boh potrebný nie je

1. na počiatku sa nevie čo bolo, pretože pred momentom cca 1 pikosekundu PO veľkom tresku žiadne z fyzikálnych zákonov čo máme a poznáme nefungujú a neexistujú. to len kresťania nie sú schopní spracovať informáciu "nevieme".

"Pokud v Boha nevěříte, mohli byste hledat jiné způsoby, jak to vysvětlit, snad pomocí multivesmírů?"

prípadne pomocou zistenia že prázdny priestor má obvykle viac energie než hmota, lebo v ňom permanentne "z ničoho vznikajú" a "do ničoho zanikajú" páry virtuálnych častíc.

2. neživé veci sa nerozhodujú. prestaňte personifikovať neživé veci. a daná SINGULARITA pred veľkým treskom je priam úplný opak ničoho, lebo sa jedná o bod ktorý obsahuje celý náš pozorovateľný vesmír. nič sa nikam nezbalilo, to je proste východzí stav o ktorom vieme, rovnako ako semienko stromu nevzniklo tak že "strom sa rozhodol zbaliť do semienka".

"Gravitace funguje jen ve hmotě, ale tu ještě nemáme."

oh wau, neviem či som niekedy videl vetu efektívnejšiu v demonštrovaní že týpek nemá poňatia o čom hovorí.

"A když tedy mluvíme o nicotě"

ty hovoríš o ničote, každý človek čo aspoň trochu vie o čom hovorí hovorí o singularite do ktorej je zbalený celý momentálne pozorovateľný vesmír, to je dosť rozdiel.

"Řešení – předpokládejme, že se gravitace vytvořila naprosto bezvadně už v prvním zlomku sekundy, aby to vše natlačila k sobě."

riešenie: gravitácia vznikla ako posledná zo všetkých štyroch základných fyzikálnych síl.

3.
    a) malinkatý bod ktorý je jediný o ktorom môžeme niečo rozumne povedať, lebo celý pozorovateľný vesmír je jeho výsledkom. o ostatných bodoch okolo toho veľa povedať nevieme, lebo čokoľvek čo z nich vzniklo je mimo fyzikálnych možností akýchkoľvek našich pozorovaní.

b) neexplodoval. začal expandovať. rovnako ako všetok existujúci priestor okolo. prečo? nevieme, lebo existujúce fyzikálne zákony existujú a fungujú len do času cca jednu pikosekundu PO začatí daného procesu. predtým fungujú, s komplikáciami, len kvantové záležitosti.

c) ty si predpokladaj čo chceš, tí ktorým ide o pochopenie radšej budú skúmať a zisťovať. a správne sa dopracujú k záveru že nešlo o explóziu, ale o rapídne rozpínanie priestoru.

4. žiadne "expandovala". ale po nejakom čase poievočka plazmy a rádioaktívnych žiarení ochladla dosť na to, aby sa z danej plazmy a rádioaktívnych žiarení začali tvoriť častice. a tamtú gravitáciu nech zahodí.

"Řešení – předpokládejme, že tam byl nějaký mechanizmus, který by poslal onu hmotu směrem ven."

mhm, možno priam ten istý ktorý naďalej spôsobuje expanziu vesmíru, takzvaná "tmavá hmota/tmavá energia" (tmavá lebo nevyžaruje), lepšie nazvané energia prázdneho priestoru, energia virtuálnych častíc.

5. "Obrovská teplota, způsobená explozí, vytvořila protony, "

DEBIL :-D MAGOR :-D IDIOT! :-D :-D
    obrovská teplota bola spôsobená obrovskou kompresiou všetkej existujúcej hmoty a existujúceho priestoru do singularity :-D :-D . častice začali vznikať práve až neskôr o niekoľko tisíc rokov od začiatku expanzie, keď všetko začalo chladnúť dosť na to aby mohlo existovať aj niečo iné než rádioaktívne žiarenia. podobne ako keď ti vybuchne parný kotol lebo v ňom bol príliš veľký tlak, tak kondenzáciu tej pary na vodu nespôsobí "obrovská teplota a tlak výbuchu", ale naopak, to že explóziou daná obrovská teplota a obrovský tlak klesli dosť na to, aby sa voda mohla kondenzovať :-D :-D

"Řešení – předpokládejme, že tam byl nějaký tajemný zdroj tepla."

riešenie: objav cosmic microwave background radiation a urob jediný možný správny záver o tom čo to je a ako to vzniklo. následne ho zmapuj a na základe odchýliek jeho teploty vypočítaj ako by mal vyzerať aktuálny vesmír. následne to porovnaj s tým ako vyzerá aktuálny vesmír a tým že to sedí si over že je tvoj záver správny :-D

6. "Problém – Exploze se neřídí žádnými rovnicemi, chová se jen chaoticky. "

problém. človek čo toto písal piču vie, rovnako ako ty, @tomas55555 , preto je ti asi taký sympatický a zrozumiteľný.
    všetko sa riadi fyzikálnymi zákonmi ktoré sú vyjadriteľné matematickými rovnicami. "chaos" neznamená "bordel".

7. "Jak se částice řítily směrem ven, zpomalovaly a začaly obíhat jedna kolem druhé.
    Problém – v tomto okamžiku nemáme ještě vedle expandujícího proudu částic žádnou hmotu."

:-D :-D lebo častice nie sú hmota, hej?

"Dnes předměty zpomalují"

:-D častice nie sú predmety. skús newtonove pohybové zákony aplikovať na fotón a možno to pochopíš :-D

"Řešení – předpokládejme, že nějaký mechanismus byl schopen přimět částice, aby začaly rotovat."

riešenie: choď si naštudovať 4 základné sily vo vesmíre. (hint: silná, slabá, elektromagnetická, a gravitačná. gravitačná je z nich najslabšia, má najväčší rádius pôsobenia, vznikla posledná, jej účinky na častice sú absolútne minimálne až zanedbateľné, pôsobí medzi obrovskými zoskupeniami hmoty. tie ostatné držia pokope atómy a častice a sú dosť silné, čo je každému premýšľajúcemu človeku jasné z toho aké je ťažké spustiť jadrové štiepenie.)

8. očividne môže, inak by sme tu neboli. miesto kecania sa choď naučiť ako a prečo.
    (hint: tu je prvý raz relevantná gravitácia)

9. jasne, rozhodne budem lúštiť kde popísal o jadrových reakciách pičovinu človek čo ani nevie o štyroch fundamentálnych silách vesmíru :-D zapomeň :-D
    plus sám o tom neviem dosť veľa.

11. "Vznikají jemné struktury slunečních soustav, galaxií, klastrů a super klastrů."

CMBR. cosmic microwave background radiation. tieto štruktúry vznikali od momentu začiatku rozpínania.
    a volať ich "jemné" je dosť trápne, jasná snaha o zavádzanie.

na zvyšok otázky je odpoveď: choď študovať kozmológiu a astrofyziku a dozvieš sa.

----

jo, a... počkaj, to mali byť argumenty proti evolúcií, akože?
    ehm... už ti niekto vysvetlil, že teória vysvetľujúca spôsob akým sa vyvíja ŽIVOT nemá absolútne nič spoločné s teóriou vysvetľujúcou ako vznikol vesmír? že to spolu absolútne nesúvisí a je na sebe naprosto nezávislé?
    tipujem že hej, tipujem že ti to už stovky ľudí vysvetlili tisícky krát a rozhodol si sa to ignorovať tak ako ignoruješ hocijaký kúsok reálnej vedomosti lebo ti nesedí do rozprávky :-D

stotisícprvý raz:
    vznik vesmíru samotného absolútne nijak nesúvisí s teóriou ktorá opisuje (NIE VZNIK, ALE) vývoj života vrámci tohto vesmíru.