Fórum pridal Dhenisia, 13. 1. 2018 13:44 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Veríte na vzťahy?

0
Dhenisia

24 ročné dievča

V poslednej dobe na základe toho čo vidím okolo seba a aj po pozreti filmu “Perfetti Sconosciuti” kde sa rieši nevera a nakoniec sa tvária, že sa nic nestalo, riesim otazku ci verit alebo neveriť na vztahy. Samozrejme, že máte osobu, ktorú milujete ...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Dhenisia

24 ročné dievča

Ktorú milujete a chcete byt s nou, no neverím, že Vaše pudy (teda zvedavosť na nove, nove sexuálne praktiky, atd..) vas nelákala / nezlakala aj “zahnúť” vedla jak sa vraví. Potom sa ale vzdy vrátite k svojmu partnerovi/partnerke a žijete spolu svoj zivot dalej. Neverím nejak na úplnú čistotu vzťahov, stalo sa to aj mne a kto tomu verí tak nechcem povedat, že je naivný, len ma proste zaujíma aj názor iných. Dakujem )
  2. 2
    Notme

24 ročný chalan
    najvacsi ko...hut na birci

"ja podvadzam = podvadza kazdy". popici logika :D
  3. 4
    Gnomeslayer

23 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Sorry, ale vela dnesnych vztahov je zalozenych len kvoli fyzickemu uspokojovaniu a s laskou to poriadne ani nema nic spolocne.
    Tym chcem povedat, ze ak je vztah naozaj z lasky a partneri sa doplnaju a funguju spolu, nema preco ten druhy tuzit po ineh/inom... Za to, ze ty, resp. ze v tvojom okoli to takto nefunguje, je len vasa smola a asi ste nezazili lasku. Moj vztah skoncil po 5 rokoch kvoli tomu ze to uz nemohlo dalej fungovat co sme obaja racionalne usudili a ukoncili to, ale pocas toho vztahu nikto z nas nemal nutkanie k nevere, pretoze pokial sme mohli, tak sme robili pre seba len to najlepsie a nic nikomu nechybalo.
  4. 5
    Motorbreath

27 ročný muž
    Ashenvale

Neviem, to zrejme zalezi od cloveka a v tomto pripade by som pravdilo podla seba sudim teba neuplatnoval. Ja som napriklad nikdy nemal potrebu si cez vztah "rebelovat" k inym, ale zas je pravda ze som nemal dajme tomu trojrocny vztah a nezazil som ponorku takze... ale aj tak si myslim ze je mozne vydrzat s jednym parnerom/partnerkou nafurt... to je vec tolerancie a ochoty aodhodlania a aj lasky (ponevac teraz je dost vztahov fungujucich len kvoli jebacke ;) ale to na vztah nestaci)
  5. 6
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

Ľudia nechcú byť podvádzaný (kôli emocionálnej bolesti, ktorú to prináša) a táto potreba zatieni aj skutočnosť, že je dosť veľká pravdepodobnosť že podvedú alebo budú podvedení. Preto je vznikol v spoločnosti zákaz podvádzať aby sa vyhli tej emocionálnej bolesti a nemuseli celý problém riešiť.
  6. 7
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Človek nie je stavaný na monogamiu, samozrejme že tá vášeň časom opadne a sexuálny život je rutinný, to už nič nezlepší a bude to len horšie. Keby sme vnímali len čisto ekzaktné, biologické argumenty, tak láska je len chemická reakcia v mozgu, a "zahnutie" by mohlo mužovi prospieť, zlepšiť náladu, prebrať z letargie a manželke tým neublíži, ked sa to nedozvie. Čiže z čisto pragmatického hľadiska sa nevera dá v pohode ospravedlniť. Lenže tento "ekzaktný" pohľad na vec nezahrňa jeden, podľa mňa dôležitý pojem, akým je duša, duchovná stránka človeka. A práve vtedy,ked na človeka vo vzťahu prídu takéto myšlienky a túžby (ktoré sú prirodzené a treba si ich otvorene priznať,nie sa tváriť,že neexistujú), mala by duša zvíťaziť nad hmotou. Ak je dostatočne silná, vypestovaná, človek nemusí podvádzať a môže sa udržať tá "čistota vzťahu."
  7. 8
    Gnomeslayer

23 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@riddler Nesuhlasim. Ked muz/zena potrebuje zahybat, nieco mu vo vztahu chyba. Plati to zatial na 100%. :)
  8. 9
    Melancholik

27 ročný muž

opakujem to uz niekolky krat ze specificke kombinacie nastavenia mysle dokazu mat aj sablonu "vo vztahu nepodvadzam nikdy" ... a preco tomu verim? pretoze je to ako noznost logicke a taktiez tuto sablonu sam mam a som si nou isty .. neverim tomu ze musi byt tak hrozne tazke mat nazor alebo vnutorne citenie a stat si za nim za kazdu cenu .. pre mna je dovera posvatna vec
  9. 10
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@gnomeslayer No ved ja netvrdím opak. V dlhoročnom vzťahu mu po čase zákonite musí chýbať vášeň a iskra, nemôže to byť po dvadsiatich rokoch rovnaké ako na začiatku. Ale neznamená to,že proste musí zahnúť, že iná cesta nie je.
  10. 12
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Myslim ze len potrebujes najst toho co ma rovnaky nazor na vztahy...potrebujes cloveka spoznat...aby ste sa mohli porozpravat o vsetkom... travili teda spolu vela casu a obom to bolo prijemne. A z takehoto kamaratstva ma vzniknut vztah... a taky vztah sa neskonci verim tomu.
    Ja som tiez vnutorne presvedceny a nevidim dovod preco by som mal ist za inou... niekto si proste vztah vazi... a hoc má prilezitost, tak to neurobi, lebo uz niekoho má. A bodka.
  11. 13
    Chanteuse

25 ročná žena
    celý vesmír

nie každý je schopný pravej lásky.
  12. 14
    Notme

24 ročný chalan
    najvacsi ko...hut na birci

a btw, sex s inym clovekom nez s partnerom nemusi byt nevyhnutne nevera. take otvorene vztahy podla mna mozu uplne v pohode fungovat. sice to velmi napadne pripomina komunizmus, a sice tym, ze to asi funguje len teoreticky, ale aj tak.
  13. 15
    Condition

24 ročný chalan
    Žilina

menej takých filmov a bude dobre :D
  14. 16
    Artlover

tvári sa, že má 3 roky
    za oponou

Toto spojenie verit na vztahy a verit na lasku, co vsade pocuvam, to ma dostáva. Wtf, vztahy a laska nie su Santa, vztahy aj laska proste existuju.

Z mojej strany - lubim a nie som schopna na nikoho ineho ani pomysliet, vobec ma to netaha a pri vsetkom myslim len nanho.
  15. 17
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

@artlover DAKUJEM

zboznujem otazky 'veris na [objektivne existujucu vec]'?
  16. 19
    Midnight

29 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

nemusím veriť, všade okolo seba ich vidím.

keby si sa ale spýtal na ich zmysel, a šancu fungovania, a podobne, to už by bola iná vec.
  17. 20
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Omg tak ja som bola asi nejaka velka cudacka ked som nepodviedla
    Svojho ex :D
    (rofl)
  18. 21
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Neverim to je urcite len mytus ! ziadny vztah na svete neexistuje :D
  19. 22
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@torpedo08 Treba nato tých fúzatých strýcov z Mythbusters, aby to overili. Ale oni majú radi výbuchy a streľbu, tak neviem či by do toho šli, jedine žeby sa to dalo overiť takýmto spôsobom :D
  20. 23
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

@riddler urcite by nejak bombovo overili vybusne vztahy ;)
  21. 24
    Devanelemen

16 ročný chalan
    Štvordimenzionálny priestor

A na indiánov tu niekto verí ?
  22. 25
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@torpedo08 Škoda že Laciho už jebe diabol, mohli skúmať jeho výbušné manželstvo- zobrať mu z bytu cibuľu a potom seizmometrom merať silu jeho výbuchu. Celá bytovka by bola hore pičou!

https://media.giphy.com/media/loIcistWoilEc/giphy.gif
  23. 26
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

@riddler (: cely cinzak by vyjebal do vzduchu :D
  24. 27
    Sasi2680

26 ročná žena

Kým som nespoznala môjho priateľa tak som si nemyslela ze budem ešte dákemu mužovi veriť.. Ale on ma iné priority v živote takže si nemyslím ze pokiaľ by sme mali fungujúci vzťah a lubil by ma, tak by ma podviedol
  25. 28
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Proste dávaš tým najavo, že si toho človeka s ktorým si vážiš a že to myslíš vážne. (Tiež by si sa tak mal aj správať)
  26. 29
    Nicmanenapada

27 ročný muž

Nikdy som nepodviedol a som si istý, že nikdy ani nepodvediem. A verím, že je mnoho ďalších rovnakých.
  27. 30
    Padlyanjel

24 ročné dievča
    z Xibalby

Ak je vo vztahu laska z oboch stran tak ta ani nenapadne ze by ta mali ovladat nejake hlupe pudy...
  28. 31
    Antifunebracka

29 ročný muž
    uze birdzu

Nie, je to mýtus, nikdy som vzťah nevidel.
  29. 32
    Antifunebracka

29 ročný muž
    uze birdzu

Inak teba 100 % podviedol frajer a teraz si nahováraš, že to tak má byť :D Abo ty jeho :D
  30. 33
    Kerrang

26 ročný muž

Čo je to vzťah? (?) :(
  31. 34
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

Ja verím v bezpodmienečnú lásku !!!!!! xD
  32. 35
    Xxar3s

35 ročný ujo