Fórum pridal Plavam_zivotom, 12. 3. 2018 12:29 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Veríte nejakej konšpiračnej teórií?

0
Plavam_zivotom

23 ročné dievča

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ps102

22 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

Ten, kto naozaj verí nejakej konšpiračnej teórii, ten ju nenazve konšpiračnou teóriou.
  2. 2
    Lukaso121

27 ročný muž
    Nitra

kiska je slizky zidojaster
  3. 3
    Plavam_zivotom

23 ročné dievča

Nudím sa, tak si na internete čítam konšpiračné teórie a zaujímalo by ma, či aj vy ste nejakej uverili? :D Ak áno podelte sa so mnou! (Toto fórum, nech neslúži na odsudzovanie, ale na pobavenie, prípadne na na to aby ste našli ľudí ,s ktorými môžete pokecať o podobnom presvedčení :D)
    Prípadne ak na žiadnu neveríte, pridajte aspoň nejaké zaujímavé, ktoré sú buď veľmi zábavné alebo sú prinajmenšom na zamyslenie.

Ja sa musím priznať, že áno a napríklad verím tomu, že otec princa Harryho nie je Charles ale jej údajný milenec James Hewitt :D

https://i.pinimg.com/474x/cd/8a/53/cd8a53d8e8801a5402bc5036ceb2c674.jpg

A ako pikošku tu pridávam, že je množstvo ľudí, ktorí veria, že Avril Lavigne v roku 2003 zomrela a bola nahradená babou, ktorá sa volá Melissa Vandella. Táto konšpirácia ma zaujala najmä tým, že skutočne po roku Avril zmenila nielen štýl hudby, ale aj jej hlas v bežnej komunikácií sa zmenil a zmizli jej všetky znamienka :D
  4. 4
    Plavam_zivotom

23 ročné dievča

@ps102 Tak pre správnu formuláciu: Veríte niečomu čo ostatní považujú za košpiračnú teóriu? :D
  5. 5
    Mix

28 ročný muž
    Brno

@plavam_zivotom Avril - znemana to, ze ked Linkin park za svoju existenciu zmenili styl hudby 4krat tak to boli 4 rozne kapely? :D

btw moje konspiracne teorie sa tocia skol okolo marketingu.
    napr: https://www.youtube.com/watch?v=N5kWu1ifBGU
  6. 6
    Sugy1

24 ročný chalan
    Paradise circus

Ráta sa UFO a kryptozoológia?
  7. 7
    Plavam_zivotom

23 ročné dievča

@mix Netvrdím, že tomu verím. Znamienka aj zmena štýlu hudby sa dajú vysvetliť pomerne jednoducho, ale ten hlas pri bežnom rozprávaní, ktorý sa z roka na roka zmenil celkom výrazne asi nemajú mnohí vysvetlenie. :D
  8. 8
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina ľadu, temna a kaktusov

predsa že Keanu Reeves je upír alebo dačo podobné
    http://guardianlv.com/wp-content/uploads/2014/04/Keanu-Reeves-Is-He-Immortal.jpg
  9. 9
    Moouselet

hrá sa, že má 2 roky

ze celebrity su klonovane
  10. 10
    Aprilynne

21 ročné dievča
    BA/BB

jet fuel can't melt steel beams
  11. 11
    Lordnorton

hrá sa, že má 1 rok
    Nová Dubnica

Aj keď toto nie je konšpirácia, ale znie to tak:
    https://i.ytimg.com/vi/X5daR2mtCHU/maxresdefault.jpg
  12. 12
    Riddler

25 ročný muž
    Princ Senegalský

To asi záleží do toho, čo považuješ za konšpiračnú teoriu. Lebo konšpirácia ako pojem je komplot za nejakým účelom, ktorý sa bežne deje na rôznych úrovniach spoločnosti. Ak človek berie ako reálny fakt, že Duro s Ferom v Bátorových Kosihách sa dohodnú, že urobia nejaké podvody a pokúsia sa to nejako zamaskovať, ututlať,tak by asi bolo naivné si myslieť,že na tej najvyššej úrovni nič také nejestvuje.
  13. 13
    Wewo

25 ročný muž

male jazykove okienko, ak dovolite.

konspiracia - (organizovane) sprisahanie
    konspiracna teoria - teoria o tom, ze niekto konspiruje.
    konsprirator - ten kto konspiruje (bad guy, napr. jaster iluminat)
    konspriacny teoretik - ten kto tuto teoriu priniesol a chce nou informovat ludi, t.j. zachranit nas pred jastermi (hocikto na spektre od goodguy whistelblowerov az po blaznov)

to ze je teoria konspiracna nijako nespecifikuje jej hodnovernost alebo pravdivost. Ten kto konspiracnej teorii veri ju kludne nazve konspiracnou teoriou, ako dehonestujuce oznacenie ju povazuju iba ludia ktori v tom maju mismas.

Existuju konspiracne teorie ktore su uplne kokotiny, lebo ludia maju radi senzacie a ista cast obyvatelstva je prilis paranoidna. Zaroven vo svete existuje zlo, mocni ludia ktori zneuzivaju moc a konspriuju a ludia o tom teoretizuju.

K tomu comu verim a comu nie sa nebudem vyjadrovat lebo sam ani neviem.
    Ale. To ze niekto ma nemanzelske dieta alebo Avril je iny clovek nie su konspriacne teorie... :-/ su to proste iba... kontroverzne teorie.
  14. 14
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Ja vlastne neviem... Ale dlhu dobu som verila že Američania robili zábery z pristania na mesiaci v štúdiu. :D Nie že nepristáli na mesiaci, ale že tam nerobili zábery ktoré pustili do sveta...
    Alebo tej o stratených kozmonautoch... Teraz sa nad tým už nezamýšľam.
  15. 15
    Pankáč15

19 ročné dievča

že Chestera Benningtona dal zabit John Podesta
  16. 16
    Antifunebracka

29 ročný muž
    tehulka birdzu

Nepočul som ešte žiadnu, ktorá by nebola úplne bláznivá a to som tu počul asi všetky spomínané :D
    Asi jedine že Sisi sem bola nastrčená adminmi, aby zvýšila popularitu B.
  17. 17
    Alex458

21 ročné dievča
    Neverland

viacerým
  18. 18
    Vsakpredsajaa

21 ročný chalan

Vzhľadom ktomu, že sa veľké množstvo konšpiračných teórii po čase ukázalo ako pravdivé, áno.
    Navyše nedôverujem tak vládam aby som im veril že vždy všetko prezradia verejnosti v 100%-tnej pravde.
    História nás učí že to tak nikdy nebolo a je takmer isté že ani nie je.
  19. 19
    Vsakpredsajaa

21 ročný chalan

@antifunebracka prišlo ti ako bláznivé aj to, že Američania odpočúvajú ľudí keď to bola ešte konšpiračná teória a nie fakt? Napríklad Merkelovú?
  20. 20
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@mielikki on je chyba v Matrixe :D
  21. 21
    Alpynus

hrá sa, že má 2 roky
    Pondelok zacnem

Jj, verim tomu, ze sa pan Soros snazi zvrhnut vladu pana Fica a spravit slovensky Majdan (?)
  22. 22
    Angelss

28 ročný muž
    som anjel

plocha zem? :D
  23. 23
    Mariquittka

24 ročné dievča
    Kežmarok

ja napríklad verím aj tomu, že Ján Pavol I. a Michael Jackson neumreli prirodzenou smrťou