Fórum pridal Charlie1, 11. 9. 2018 15:58 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Veríte, že niekde vo vesmíre je okrem Zeme život, kde žijú ľudia?

0
Charlie1

22 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Alex458

  22 ročné dievča

  Ľudia ako my? Len to nie. Ludia inteligentnejší ako my alebo iné bytosti, áno.
 2. 2
  Charlie1

  22 ročný chalan

  @alex458 tak samozrejme to je už na inú debatu, či ľudia ako my, keď sa myslí správanie :D asi každý vo vesmíre je inteligentnejší a ľudskejší ako ľudia na Zemi :D ale myslím tak celkovo, či je podľa vás aj niekde inde život ako na Zemi
 3. 3
  Sianagirl245

  17 ročné dievča

  Ľudia nie...verím tomu že niečo tam žije stále a aj bude len my "sprostí" o tom nevieme ale je to úplne normálna časť prírody a vesmíru podľa mňa ktorú netreba ani takto riešiť
 4. 4
  Alex458

  22 ročné dievča

  @charlie1 jo, ja si myslím, že život existuje
 5. 5
  Emzááák

  17 ročný chalan
  Kysuce

  Na Encelade sa našli prokaryoticke bunky, ak sa ti nepozdávame my, nech sa páči... :D
 6. 6
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  A podotazka: dokázali by ste s týmito ľuďmi mať sex, ak by ste ich nemali radi?
 7. 7
  Charlie1

  22 ročný chalan

  @pubertslatinocelny :D :D super dotaz puberte :D
 8. 8
  Darkpassenger

  26 ročný muž
  Peklo v tvojej hlave

  Vo svojej hlave to je iný svet :)
 9. 9
  Melancholik

  27 ročný muž
  Bratislava

  verím tomu že ako ľudia sme v tom sami
 10. 10
  Karlotiskot

  34 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  Len v nasom dohlade je vela planét spĺňajúcich podmienky pre život organizmov ako sme my. Ide ale o to, že človeka tvorili náhody dejúce sa milióny rokov. Čo znamená že pre stvorenie človeka by sa niekde muselo udiať asi tak na 99 percent to iste ako u nas.

  Naráz konkrétne velkeho telesa a konkrétne vychýlenie planéty v konkrétnej vzdialenosti od slnka. Dostanie sa mikroplanéty na orbitu. Na planéte sa museli stať prítomnými mikrorganizmi a prebehnut dalsie konkretne procesy v atmosfére a neskor vo vode. Hlavne v tomto case zanikali a tvorili sa organizmi ako na beziacom pase, vznikali zaklady zivocichov, tvory ktore sa zivili slnecnym svetlom- vylucovali dusík, živili sa dusíkom vylučovali kyslík a kde sa mohol kludne prevladnut iny organizmus, to iste v evolucii rozmnozovania, dalšej evolúcii potravinového reťazca a samozrejme evolúcii rastlín ktore nie su len potravou ale zohravali dalsich plno uloh v rozvoji zivocichov. Ak sa chceme dostat k cloveku ako k premyslajucej bytosti bolo by to este komplikovanejsie kde by zacali byt cim dalej dolezite geograficke pomery medzi roznymi organzimami zivočíchmy a rastlinami.... Všetko toto sa tvari ze boli dosahy ktorych prejav trva v rozmedz stoviek až milionov rokov, ale opak bol pravdou, a jedna malickost mohla zabranit jednem vyvoju, alebo rozputat vyvoj inym smerom.

  O tom ze ine tvory by boli schopne dosiahnut "vedomie" je pre mna samozrejme. Takze ludia asi nie aj ked nie je to vylucene, ale skor to bude iny organizmus a mozno s uplne inym vyjadrovanim a prmyslanim. Pacilo sa mi jeden blog ktory bol raz davno tu na Birdzi o mimozemstanoch, ktory hladeli na zem a nemohli uverit tomu, ze tu premyslame kusom masa.
 11. 11
  Obsession

  hrá sa, že má 2 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Nie ... ľudia nie .. ale vyššia inteligencia než ta ľudská áno
 12. 12
  Loveillumination

  25 ročná žena

  nemam dostatocne vedomosti na to aby som podobnym veciam verila alebo neverila :D
 13. 13
  Lukaso121

  28 ročný muž
  Nitra

  @loveillumination uhrikova ziacka?
 14. 14
  Loveillumination

  25 ročná žena

  @lukaso121 (:
 15. 15
  Surfrock89

  29 ročný muž

  duchovia s roznymi urovnami vedomia
 16. 16
  Majmarad

  35 ročný ujo

  Ak by niekde žili ľudia, tak už vesmír nejestvuje. Život je všade, len sa pred Vami radšej ukrýva.
 17. 17
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Ak by niekde zili ludia ako my, tak by sme uz nasli ich odpad, ktory by vyhadzovali do vesmiru...
  Ludia ako my, nebudu zit nikde. Iba vzdialene podobní môžu niekde. Ale pokial je naša existencia iba spleť náhod, tak je možné, že sme jedineční druh a to myslím všetky živočíchy na Zemi. Pokiaľ nie, a je to s prispením mimozemšťanov, tak zďaleka nie sme jediní... Každopádne, je škoda, že nedokážeme niečo také objavovať... a cestovať rýchlosťou svetla...
 18. 18
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  1. definuj "vesmir". ratas tam aj paralelne timelines? lebo ak ano, tak potom ano.

  2. ak nie, tak z definicie uz nie, lebo je prakticky nemozne aby sa na dvoch roznych miestach oddelene vyvinul dvakrat ten isty zivocisny druh
 19. 19
  Tommyhot

  30 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  @midnight "ak nie, tak z definicie uz nie, lebo je prakticky nemozne aby sa na dvoch roznych miestach oddelene vyvinul dvakrat ten isty zivocisny druh"

  K takemuto tvrdeniu by bolo dobre dat aj nejake dokazy.
 20. 20
  Gorgor

  35 ročný ujo
  Senica

  @charlie1
  Že nenachádzame prejavy inteligentných bytostí je viac ako zarážajúce. Len o taký milión rokov by sme mali my, ľudia, byť viditeľný naprieč celým vesmírom (verím, že by sme prekonali i svetelnú bariéru), a čože je to milión rokov v dejinách vesmíru? Tak ako to, že nič nenachádzame? Odpoveď je až príliš jednoduchá: Inteligentné bytosti nutne prídu do štádia, keď ich vlastné pudy a inštinkty v pretechnizovanej spoločnosti zahubia. Veď pozri, ako prudko stúpa napätie vo svete. A že prečo? Lebo sa chystá vojna o posledné veľké zdroje. Teda človek neobmedzí svoje počty, ani neprestane drancovať svet, práve naopak: spotreba na osobu neustále rastie. V súlade s inštinktami. Tak to bude nutne i všade vo vesmíre, lebo žiadny boh nikoho nestvoruje, ale živé organizmy vznikajú spontánne, samé, doslova zákonite sa vyvinú a nesú si svoje sebevražedné - rozumej sebecké -gény a nijako sa nedokážu správať inak, než ako sa správali milióny rokov. To je jediná plne funkčná odpoveď na otázku: Kde sú?, ktorú svojho času predniesol na konferencii jeden popredný fyzik. Sú mŕtvi.
 21. 21
  Marcello1111

  30 ročný muž

  predsa nebo, kto je veriaci by sa mal radovať....
 22. 22
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @tommyhot
  "K takemuto tvrdeniu by bolo dobre dat aj nejake dokazy.“

  hej, zhruba rovnaky dokaz to vyzaduje ako tvrdenie ze je prakticky bemozne aby sa niekde na zemi samostatne od tvojej genetickej linie vyvinul niekto s naprosto zhodnym genetickym kodpm s tebou.

  ale inqc som myslel to, ze "ludia" znamena homo sapiens zivocisny druh. a definicia zivocisneho druhu zahrna nielen jeho momentalny geneticky kod, ale aj celu liniu a postupnost ako sa k nemu dany druh dopracoval.

  cize proste inu planetu obsahujucu zivocosny druh homo sapiens neobjavis, lebo je to z definicie zivocisny druh z planety Zem, s celou historiou co k tomu patri.

  ... keby bola otazka o HUMANOIDNYCH mimozemstanoch, alebo dokonca aj o takych co su morfologicky alebo aj geneticky neodlisitelni od ludi (v momentalnom stave, ignorujuc historiu vyvoja), na to by som povedal ze to mozne je, aj ked pravdepodobnost je absurdne mala.