Fórum pridal Draks, 24. 5. 2020 08:27 do kategórie Záhady, mýty. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vesmír a mimozemšťania

0
Draks

35 ročný ujo
Bratislava

Prečo nás zatiaľ ešte nekontaktovali ? Alebo naviazalo s nimi ľudstvo kontakt len je to prísne utajované ? Sme vo vesmíre podľa Vás úplne sami ? Pred nedávnom som čítal že Nasa objavila planétu podobnú zemi
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

https://www.startitup.sk/nasa-objavila-dalsiu-obyvatelnu-planetu-podmienkami-je-velmi-podobna-zemi/ len vzdialená je vyše 100 svetelných rokov čiže sa tam nikdy nedostaneme ;(
  2. 2
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

Čo si o tomto všetkom myslite ?
  3. 3
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Ja osobne mám piči.
  4. 4
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Myslím, že vo vesmíre sami nie sme, ale byť mimozemšťanmi, tiež sa nepokúšam nás kontaktovať.
  5. 5
    Bassmack

26 ročný muž

To iste si hovoria oni. Preco nas este ti ludia z vodnej planety nekontaktovali?
  6. 6
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

@bassmack lebo oni môžu mat úplne iné technológie ako my tak preto sa nevieme skontaktovať ; )
  7. 7
    Alex458

23 ročné dievča

Je dosť nepravdepodobné, že sme sami, kedže sme podla mňa dosť sprostí a neni možné, že zrovna my sme najinteligentnejšie stvory v celom vesmíre. Možno si to uvedomili aj oni a preto s nami nechcú mať nič spoločné. Ale ne, asi nemáme proste rovnaké technologie, a zase ktovie, možno nemajú dôvod nás kontaktovať. Ved si predstavte, oni nás pozvú k nim na návštevu a my im zničíme planétu tak, ako sme zničili tú našu.
  8. 8
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

Nekontaktujeme sa medzi sebou, medzi rodinou, oni to videli a radsej isli dalej hakdat niekoho normalneho. Jedine spojenie, ktore sa im podarilo nadviazat, teda skor zachytit , boli proxy z birdz servera a to dalo definitivu nas nekontaktovat, ziskali mnozstvo informacii o nas
  9. 9
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

@alex458 no to by bol problém zničiť ich planétu keďže mame problém dostať sa aj na Mars :D a veľmi slabé pohony máme na cestovanie vesmírom
  10. 10
    Verdamt

28 ročný muž
    Trnava.

Lebo by im to bolo na hovno.
  11. 11
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Kto by dobrovoľne kontaktoval kktov co si nicia vlastnú zem A zabijaju sa medzi sebou? :D
  12. 12
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

@dee99 to je tiež pravda :D majú nás v pici
  13. 13
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

A tak urcite je vela planet kde to zije a robia si tam party hard! :D
  14. 14
    Palec223

28 ročný muž

kamo dve slova ... flat earth
  15. 15
    R4ptor

26 ročný muž

určite sa pokúšali o nejaký kontakt, rovnako ako my ... ale delí nás neskutočná vzdialenosť ... a keď pokladáme veľký tresk ako začiatok formovania sa vesmíru, tak budú naše civilizácie približne rovnako staré a zrejme ešte nevynašli technológiu, ktorá by im umožnila cestovať rýchlosťou svela, využívať zakrivenia časopriestoru
  16. 16
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

lebo stále môžu byť len pár rokov alebo niečo na vyššej úrovni ako my alebo na na nižšej - niekoľko storočí od nás...

tak isto sa môžu vyvíjať iným systémom ako my keďže žijú v iných podmienkach možno...inak narábať s energiou okolo seba ako to robíme my...alebo byt brutálne ďaleko, alebo sme jedna z prvých životných foriem ktorá dosiahla úroveň seba uvedomenia a ostatne nás len ešte len budú nasledovať neskôr...

alebo už dosiahli vyššiu úroveň a my ich nezaujímame, alebo dosiahli takú úroveň že sa zničili... alebo sme proste anomaliou v našej časti vesmíru a proste tam kam sme sa dostali my sa žiadna forma života ešte nedostala..

je tak veľa možnosti prečo nie
  17. 17
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Kedysi som čítala štúdiu, ktorá prakticky úplne vylučovala vznik mimozemského života :( Takže neviem... Ale ja si tiež myslím, že žiaden iný inteligentný život mimo nás nie je :/
  18. 18
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

Zaujimave je, ze mimozemstania sa spominaju aj v pradavnej Sumerskej a Vedskej kulture rovnako ako UFO atd. Podla toho co som sa docital z Ved, tak sa tam spominaju napr. nejaki Nagovia, ktori su nejaky humanoidny hady druh a dost pripominaju Reptilianov z roznych sucasnych konspiracnych teorii. Vedy spominaju o nich aj take veci, ze napr. na ich planete im prestalo svietit slnko a preto si oni vytvorili umele zdroje svetla, umele slnka, alebo samovyzarujuce krystaly, ktore maju na hlavach (Nagovia konkretne). Tiez sa tam spomina, ze mozu narozdiel od nas zit velmi dlho a ak som spravne tomu pochopil, tak su narozdiel od nas technologicky ovela dalej. Tiez sa vo Vedach pise kde sa presne nachadza ich planeta, resp. nejaky planetarny system alebo take nieco...
  19. 19
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@azizi tak vysvetli po čom strielalo americke letectvo v Los Angeles. Tam o ziadnom utajovani ani nechyrovali vtedy. Existuju fotky. Dohladaj si. Alebo Roswell. Alebo x pozorovaní v letectve po celom svete , alebo od astronautov.
    Prečo su spisy o tychto pozorovaniach utajované, prečo sa každý kto o tom začal hovoriť na vlastnú päsť do médii stratil, alebo začal z ničoho nič tvrdiť, že nič nevidel, že klamal, že mal vypité a podobne.
  20. 20
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Keďže vesmír je strašne veľký a značne starý, je dosť možné, že sa dakde vyvinuli nejaké formy života, ale keďže je tak veľký, je dosť nepravdepodobné, že ak by tam boli aj inteligentné formy života, že by mali dostatočné technológie na to, aby sa sem dostali počas toho krátkeho obdobia, ako je ľudstvo na Zemi/existovali by v rovnakom časovom období ako my

Nehovoriac o tom, že životné formy niekde inde môžu byť riadne odlišné od tých tu, zvlášť keď si uvedomíme, akú variabilitu máme len v rámci jednej planéty
  21. 21
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

kontaktovali
  22. 22
    Marcello1111

32 ročný muž

https://www.youtube.com/watch?v=wj9y63CB1F8
  23. 23
    Papver

24 ročné dievča

Dufam, ze existuju, Ako zaznelo v jednom scifi filme "So if it's just us... seems like an awful waste of space. Right?"
  24. 24
    Papver

24 ročné dievča

A toto je vraj dobry clanok, ale este som ho nedocitala cely. :D

https://waitbutwhy.com/2014/05/fermi-paradox.html
  25. 25
    Mix

30 ročný muž
    Brno

@papver yes, akurát som mu to šiel nazdieľať :D
    @Draks Ahoj,
    Fermiho paradox je moja najobľúbenejšia téma a ak sa ma na to opýta niekto, koho mám rád, zväčša ich predtým varujem, že je to pandorina skrinka informácií, ktoré potom neviem zastaviť. :D Prečítaj si longpost od WaitButWhy a budeš mať veľmi pekný prehľad. Ak máš ADHD a nedokážeš to, pozri si aspoň toto video: https://www.youtube.com/watch?v=ryg077wBvsM A potom sem napíš, alebo mne do správy :D prečítal som už tonu scifi knižiek a tie sa zväčša predbiehajú v tom, kto originálnejšie zodpovie na Fermiho paradox :)

Oh a ešte jedna maličkosť. Tie kecy o ancient aliens a o ľuďojašteroch nepočúvaj, 10 rokov (a dúfam že aj viac) dozadu som ešte trochu veril konšpiráciám a čítal Ericha Von Danikena. Ver mi, je to rabbit hole a nikam nevedie, je lepšie si zlepšiť schopnosť acovať s overenými informáciami a kritické myslenie :)