Fórum pridal Lakero, 25. 10. 2019 08:31 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Viac ako 2 pohlavia?

0
Lakero

21 ročný chalan
Ďaleko za siedmimi horami

Nedá mi to, musím založiť trápne fórum o "politike". Čo si myslíte o ľuďoch ktorí si myslia, že máme viac ako 2 pohlavia, popr. na transgender "mutantov"?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Sam si mutant, ty kkt.
  2. 2
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

odmysliac si fakt, že ide o snahu o trolling

si predstav, že existujú ľudia, ktorí aj podľa toho najkonzervatívnejšieho vnímania slova "biologicky" nespadajú presne do kategórie konkrétneho pohlavia

a je nepekné vravieť o hocikom, že je mutant, to len tak naokraj :S
  3. 3
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

ži a nechaj žiť...
  4. 4
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

trend
  5. 5
    Greenteawithhoney

27 ročný muž

Ja si myslím, že poznáme viac ako 118 chemických prvkov. To je asi také isté vyjadrenie ako, že si myslím, že poznáme viac ako 2 pohlavia.
  6. 6
    Fury

21 ročný chalan

Tu si sa to zle opýtal, na tomto portáli je skoro každý zadubený slničKAR...
  7. 7
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Pokym do toho netahaju deti, tak mi je to jedno https://www.dailymail.co.uk/news/article-7604687/Jury-rules-against-dad-trying-stop-son-transitioning-girl.html
  8. 8
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

Nechcem sa pustat do tejto debaty, ale len taka otazka.. rozlisujes medzi gender a sex? Lebo z toho co si napisal sa mi zda ze moces 2 veci dokopy
  9. 9
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

Tak su len dve , samec a samica
  10. 10
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Pokiaľ viem, tak máme 2 pohlavia a niekoľko rodov.

Také sú aspoň oficiálne odborné štúdie a nemám dôvod nedržať sa ich
  11. 11
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Áno len 2 pohlavia
    Muž, Žena .. bodka
  12. 12
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

tiez som zastanca toho ze sme muz a zena - biologicky aspekt. ak sa bavime o nejakej sociologicko-psychologickej specifikacii tak tam to moze byt roznorode a aj je pdla poslednych rokov ked sa ludia uz triedia do neuveritelnych blbosti. ale tak to funguje na svete. furt sa atomizovat
  13. 13
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

sex - 2
    gender - koľko len ty chceš
  14. 14
    Limitles

7 ročný chlapec

Na roboty zas nik nemyslí ;(
  15. 15
    Marcello1111

31 ročný muž

drbnutá liberálna spoločnosť ma x pohlaví....otec 1, otec 2 a pod...
    a ešte drbnutejší ľudia skočia na lep týmto slizkým hadom...
    dajú sa do spolku aj so samotným diablom, len aby presadili svoju zvrátenú ideológiu....
    potom, majte sa dobre tam dole v horúcom pekle....
  16. 16
    Billyjoe

hrá sa, že má 0 rokov

Pohlavia len 2, samček a samička. Rod je niečo iné, @chlorofyl to vystihol a zdieľam jeho názor... triedenie do blbostí, asi sa ľudstvo má až príliš dobre, keď sa stále riešia len tieto veci.
  17. 17
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

ked ma niekto 2 chromozomy x a pritom ma penis tak je muz ci zena?
  18. 18
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

ludia sudia inych ludi ale pritom z nich hovori len nevedomost keby sa staral kazdy len a len o seba bol by tento svet omnoho krajsi
  19. 19
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@xxar3s oni hlavne XY zeny nie su vobec tak nezvycajne :D a su fenotypicky UPLNE normalne, neprides na to, ze nie je XX. Plus existuju rozne haluze typu X, XXX, XXY, XYY, XXXX atd, atd, atd... Jedinci, co sa napriek tomu, ze su chromozomalne ok narodia aj tak ako intersex...a narvat ich hned po narodeni do jednej alebo druhej skatulky a operovat, ak ich stav nie je zdraviu skodlivy je casto pomerne nerozumne.
    Ono to ani z hladiska tej biologie nie je tak jasne, aj schovavat sa za to, ze "ale biologicky su len dve" je bullshit.
    Plus existuju struktury v mozgu, ktore su preukazatelne ine u trans jedincov, nie je to len taky rozmar z nudy.
  20. 20
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

O lufoch co si myslia ze mame viac pohlavi si myslim ze im jebe lebo proste je kkt a pica to si snad vsimne kazdy aspon trochu vnimajuci clovek na svete :D ale nehovorim tym zeby som odsudzoval ak sa da niekto preoperovat alebo nieco podobne
  21. 21
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

*ludoch
  22. 22
    Lostinthedark

24 ročný chalan
    neoliberálny fašista

Tu je to zase raz festival jednoduchosti. Účelovo povyberať tvrdenia a potom sa pohoršovať nad zadubenými slniečkármi. Keby ste tu niektorí aspoň chápali, ako to tí slniečkári myslia.
  23. 23
    Montgomery

29 ročný muž

biologicky existuju jedine 2 pohlavia. to ohladom gender jasne, ze viac ale to ma teraz nezaujima. tie kktiny co tu ostatni pisu o intersex su tiez iba blaboly. intersex postihuje muzske alebo zenske pohlavie a nikdy nie oboje pretoze intesex je definovany ako sex- specific disorder. to uz aj Klinefelterov syndrom je tiez pohlavie.
  24. 24
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@torpedo08 a ak nejakou genetickou anomaliou by si mal mat kokot, ale ho nemas, tak potom si zena?
  25. 25
    Montgomery

29 ročný muž

nehovoriac o tom, ze 99,5% populacie je biologicky uplne jasne male alebo female sex
  26. 26
    Dwarvax

32 ročný muž

@staphylococcus wow, to ako fakt sa moze narodit niekto s XY a zaroven so zenskym pohlavim? :O To som nevedel. Som si myslel, ze ked si raz XY, tak sa narodis vylozene s muzskym.
  27. 27
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@dwarvax jj, ked ti chyba sry usek Y chromozomu, narodis sa ako zena. Swyer syndrome :) https://en.m.wikipedia.org/wiki/XY_gonadal_dysgenesis
  28. 28
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@tommyhot neviem no asi nejaky vyvod mat musis vzdy ci ? :D
  29. 29
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

@2

rozvinula by som to:
    1. fyziologicke hladisko: chromozomalne variacie rozpisala staphylo, plus existuju rozne fenotypove variacie = clovek s uvedenymi kombinaciami pohl. chromozomov moze mat rozne genitalie, hladiny hormonov a sekundarne pohlavne znaky

napr. aj ja mam pokial viem XX, rozvinute typicke zenske pohlavne znaky, a cca pol roka som v dospelom zivote mala hormonalny profil ako predpubertalna/postmenopauzalna zena, neovulovala som atd., kvoli prechodnym zdravotnym okolnostiam.. nebola som zena vtedy? ci?

takisto ak ma clovek nahradnu hormonalnu liecbu pri chorobe, je menej/viac zena/muz? kulturisti dopujuci testosteron su viac muzi? kulturistky uzivajuce anabolicke steroidy su menej zeny? (nehovorim, ze nie alebo ano, len poukazujem na vsetko mozne, co sa moze stat)

ine zivocisne druhy maju aj omnoho viac ako dve pohlavia, alebo su obojpohlavne, alebo sa im meni pohlavie pocas zivota.. preco toto vylucovat u cloveka, ktory ma obrovsky a komplikovany genom a obrovsku pocetnost jedincov?

2. psychologicke hladisko: evidentne, ak existuje nemale mnozstvo osob, ktorych identita nespada pod iba muzsky a zensky rod, tak tych rodov zjavne bude viac..

a nie, transrodovost nie je vydobytok poslednych 20 rokov
    a bez ohladu na to, ci ma alebo nema podklad v nejakej 'anomalii', tranzicia preukazatelne zlepsuje kvalitu zivota transrodovych osob do takej miery, ako ziadna ina cesta vysporiadania (popieranie, konverzna terapia..)
  30. 30
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@torpedo08 no ved nejaky vyvod budes mat, ale tvoje chromozomy tomu nezodpovedaju.
  31. 31
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@narazuvzdornaa "tranzicia preukazatelne zlepsuje kvalitu zivota transrodovych osob "

To nie je tak celkom pravda. Je tam aj odvratena stranka https://pediatrics.aappublications.org/content/early/2018/09/07/peds.2017-4218
  32. 32
    Dwarvax

32 ročný muž

@staphylococcus zaujimave. funguje to aj opacne ako XX muz? ma takyto stav aj nejaky side effect? neschopnost reprodukcie, atd? clanok som zatial necital, dostanem sa k tomu neskor... ale diky :)
  33. 33
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@dwarvax hej, z hladiska toho na akom principe to funguje myslim, ze existuje aj opacna situacia a pokial viem, tak to side effects nema, iba je sanca, ze to zdedi potomok :D
  34. 34
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@tommyhot ale veď tá štúdia nehovorí nič o tranzícii
    iba o tom, že je väčšia miera samovrážd u trans-ľudí
    (pokojne ma oprav, čítala som len abstrakt a výsledky)

čo je spôsobené skôr neakceptáciou okolia a spoločnosti (a obzvlášť v tejto vekovej kategórii aj rodinným prostredím, keď trebárs človeka nerešpektujú ani najbližší, plus šikana na školách a podobne) ako tým, že sa rozhodli podstúpiť proces tranzície
  35. 35
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@staphylococcus presne suhlas.
  36. 36
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

Inak zaujímavý dokument na túto tému: https://ulozto.sk/file/BMycBYInFkwV/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem-7x3-existuji-pouze-dve-pohlavi-2016-mp4
  37. 37
    Lakero

21 ročný chalan

@staphylococcus ďakujem za prezývku piča
  38. 38
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@mielikki ano, mas pravdu chcel som nazdielat iny link, ktory hovori o zvysenej miere sebevrazd po operaciach https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0016885
  39. 39
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@tommyhot tak ja nevjem us a je taky pripad?
  40. 40
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@torpedo08 jasne, v pripade muzov sa to vola "Penile agenesis" a robia sa na to uz aj bionicke penisy.
  41. 41
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@tommyhot no vidis takze v pripade muzov takze to ma byt muz a uz ma pohlavie urcene ;)
  42. 42
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@torpedo08 v tom pripade ale tvoj prvy koment nedava zmysel lebo evidentne "kokot" a "pica" neurcuje pohlavie. Urcuje ho genetika.
  43. 44
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@lakero rado sa stalo, aj na buduce.
    @tommyhot ani samotna genetika ho neurcuje. Je to zmes genetickych a environmentalnych faktorov (v tomto pripade za environmentlny faktor ratam napriklad aj hladiny hormonov v tele matky pocas tehotenstva) a vobec to nie je tak jasne a jednoduche :)
    (Napriklad za to, ze sa niekto narodi intersex casto moze hormonalna dysbalancia pocas tehotenstva.)
    @torpedo08 tak ked "nevjes us" (ani hovno ocividne) tak naco sa vobec vyjadrujes? Co vas vedie k tomu pisat tieto extremne nepravdive a needukovane nazory? Proste ked danej teme ABSOLUTNE nerozumies, naco vobec nieco pises?
  44. 45
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@tommyhot tak asi je to nejaka vada ked sa to nevyvinie pocas tehotenstva ale to nic nemeni na tom ze je u ludi od prirody len muz a zena
  45. 46
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@staphylococcus na teba dnes nemam naladu (love)
  46. 47
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@torpedo08 ani ja na teba a napriek tomu som musela precitat vsetky tie srackoidne komenty co si sem napisal, bez toho aby si sa aspon na chvilu zamyslel nad tym, ci netrepes uplne kokotiny.
  47. 48
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@staphylococcus nemusela :( ja som tvoje tiez necital nikto ma nenutil :smile:
  48. 49
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@torpedo08 mal by si, aspon by si vedel, ake sracky trepes.
    A hej, musela, pretoze mi vzdy as v polovici komentara dojde, ze je to vyplod tvojho prechlastaneho mozgu a nie realny prispevok do diskusie
  49. 50
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@staphylococcus ok ahoj zas nabuduce ked ta rozculim tak sa ozvi :D
  50. 51
    Firestorm

30 ročný muž
    Bratislava

Pohlavia sú len dve. Bodka.
  51. 52
    Lakero

21 ročný chalan

Priznávam zle som to sformuloval, ale pochopilo sa o čo ide. Aspoň viem na základe názorov s kým si tu nemám čo povedať...
  52. 53
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Haluz, že niektorí berú aj poruchy ako normálne legit pohlavia :D :D :D
  53. 54
    Lawr

19 ročné dievča

ano som konzerva
  54. 55
    Yoss

28 ročný muž

Pohlavia sú dve, a to hlavne podla toho, čo má človek medzi nohami. Ale povahové vlastnosti, psychika a aj fyzická stránka človeka častokrát varíruje. V niektorých oblastiach zďaleka nie sú muži alfasamcami s muskulatúrou a silnou náturou. Naopak niektoré ženy sú až príliš tvrdé a rozhodné. Priemerných typických mužov a typických žien je najviac. Ale treba brať ohľad aj na tých, čo som spomenul vyššie a nezadeľovať ľudí do priečinkov typu penis: muž, máme futbalistu už pri narodení... typické očakávané vlastnosti muža a typické očakávané vlastnosti ženy sú častokrát v skutočnom živote science-fiction
  55. 56
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

sú 2, zvyšok aj keď môže byť vrodená choroba, stále to je choroba
  56. 57
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

Ty píčo to je zas fórum.

Fascinuje ma ľudská tuposť, a neviem či sú horší ľudia čerpajúci vedecké fakty zo zdrojov typu zem a vek, alebo takí čo si povedia, že sú proste konzervatívny a im sa také niečo proste nepáči...

Samorejme, zdá sa mi to neprirodzené, trans ľudia nevábia moje oko a moj mozog na ne reaguje xenofóbiou. Zdá sa mi že v danej téme sa až moc liberalizuje, ale na druhej strane a nepotrebuje človek vedieť žiadne velké vedomosti - ubližuje mi ten človek? Nie!

Sa najčastejšie oháňa deťmi, že rodičia nevedia vysvetliť potom decku keď sa ich spýta na pohlavia, trans osoby a podobne a potom to z nich vytvára morálne zvrátených dospelých.
    Ja si myslím, že všetko sa dá decku vysvetliť a to že niekto plače, ako to nedokáže, tak tým len prezentuje aký napiču rodič je a nie ako mu decko zničili transky a gejové...
  57. 59
    Jony1212

27 ročný muž

@mariquittka nie je to choroba, je to prirodzená variácia aj keď možno nie je bežná. A teraz už len ide o to, či je to škodlivá odlišnosť pre našu spoločnosť alebo nie. A samozrejme pohlavia sú vždy dve a rod neexistuje. Takže tým pádom môže byť rodov koľko uznáme za vhodné...
  58. 60
    Fragile.

28 ročný muž
    Stockholm

@staphylococcus No a presne pre toto sa nema zmysel natahovat s ignorantmi. :D Kazdy druhy clovek je tu odbornik na biologiu (uroven prveho rocnika na zakladke) a nie len, ze si nic neda normalne vysvetlit, ale este je na svoje ignorantstvo hrdy :D
  59. 61
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@fragile. Ved hej, v tomto fore ma tie komenty fakt bolia :D aj z hladiska toho, ze ludia, co biologiu nemali snad ani na zakladke sa tu rozkrikuju ze KeD mAs PeNiS tAk Si ChLaP a z tej xenofobie je mi smutno tiez :(
    Svet sa v prdel obracia.
    Nie! Svet bol prdelou vzdy.