Fórum pridal Heineken, 16. 7. 2017 08:57 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

viete podat prvu pomoc?

0
Heineken

22 ročný chalan

Keby niekto odpadne a vy ste na blizku, co urobite ?
uz ste niekedy poskytli prvu pomoc ?
Kde ste sa to naucili ? skola, autoskola, kurz? A boli ste spokojny s instruktorom ktori vas to ucil alebo to bolo skor take formalne ?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ps102

22 ročný chalan
    Muchosransk, mestská časť Vukojebina

Ja ju neviem ani prijať :(
  2. 2
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Viem.
    Naučila som sa to doma, pretože moja mamka bola chorá. :(
  3. 3
    Cos45

36 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

No neviem, ci by som cudziemu cloveku vedel dat prvu pomoc.
    Vedel by som to, ucili sme sa to na skole, ale cudzi clovek a napriklad dychanie z ust do ust bez obruska (su na to take specialne veci) by som asi nevedel dat kazdemu. Jednak by som sa bal, co mozem chytit a ked cloveka nepoznate vobec, moze to byt cokolvek (fatk cokolvek).
  4. 4
    Marrekk

18 ročný chalan

@cos45 po novom sa nemusí dávať dýchanie z úst do úst
  5. 5
    Warble

18 ročné dievča

teoreticky ano, v praxi ale neviem ci by som vedela :/
  6. 6
    Nightrain

29 ročný muž
    Levice

Neviem. Ak si to nevyskúšam na nejakej figuríne, tak ani vedieť nebudem. Netuším akou silou stlačiť hrudník.
  7. 7
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

autoškola. lenže už si po rokoch nepamätám ani to, ako sa šoféruje automobil, takže veru neviem neviem... :D ale heimlicha a hento rozpumpovávanie srdca a nejaké základy ohľadom popálenín atď. si jakžtakž pamätám :D
  8. 8
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

a bolo to docela dosť názorné, nie len formálne
  9. 9
    Nessa01

19 ročné dievča
    Tam, kde slnko vychádza

ešte základná škola, keď sme chodili na súťaže Mladý zdravotník. - stále 1. miesta (:
  10. 10
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

Ja viem podať pomocnú ruku, ale ktovie prečo na to tí ľudia ležiaci v bezvedomí na chodníku nereagujú :-/
  11. 11
    Dee99

24 ročný chalan
    Ružomberok city

možno by som vedel ale nepodal by som.. pokial by som videl nejajkú nehodu tak najskôr by museli kriesiť mňa..
  12. 12
    Sianagirl245

15 ročné dievča
    tu

Ja som vacsinou zasobnik leukoplastov ale tam to asi konci :-/ :D :(
  13. 13
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v postielke

Aj posledne pomazanie viem :)
  14. 14
    Sponkabob

13 ročný chlapec

laicku áno, ale chcela by som smerovať trochu vyššie.
  15. 15
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

Ja sa tieto vedomosti snažím stále pripomínať.
    Existuje dobrá stránka Krajina záchrancov http://www.prvapomoc.sk/
  16. 16
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

Akože chodila som aj na kurz lebo som sa ístý čas pohybovala v okolí Červeného kríža + v autoškole. Viem podať, ale popravde by som sa asi bála. Neviem..asi by som to nechala na iných a ja by som napríklad zavolala pomoc alebo iba asistovala.
  17. 17
    Mariquittka

24 ročné dievča
    Kežmarok

Bola som 3 x na súťaži v tíme, z toho 2 x sme vyhrali, a ešte aj na autoškole, čiže asi áno, ale panika robí svoje
  18. 18
    Cos45

36 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

@Marrekk Neviem o tom. To akoze ked sa zastavi dychanie, tak staci masaz srdca? Tak to myslis?
  19. 19
    Xy12345

23 ročný chalan

No sotva
  20. 20
    Marrekk

18 ročný chalan

@cos45 nám tak vraveli v autoškole že stačí zakloniť hlavu a prípadne masáž srdca že to vo väčšine prípadov stačí .. teda že najviac stačí len záklon hlavy
  21. 21
    Pravnik

31 ročný muž

tak mna tato tema celkom zaujima a bol som aj na kurze červeného kríža...mám aj kartičku o tom:) no v prvom rade treba dat bacha aby sa tebe nic nestalo, potom postihnutemu, potom treba volat 112/155 a potom zistit ci dycha a ak nie tak mozes zacat pumpovat...cca 100 stlaceni/z aminutu) tak nejako priblizne, umele dychanie by sa malo davat len ked viem ze postihnuty nie je nakazeny niecim (rodina...)
  22. 22
    Kiki66

19 ročné dievča

Vieeem (thumbs) (thumbs)
  23. 23
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

nevedel by som
  24. 24
    Dewotchka

17 ročné dievča

teoreticky áno, mali sme v škole povinné kurzy (hehe) nikdy som ju ale nikomu neposkytla a je dosť možné že by som v takej situácii spanikárila a skôr vyhľadala niekoho spoľahlivejšieho
  25. 25
    6q66

hrá sa, že má 0 rokov
    Z kaluže do blata

@nespiacakraska (sorry)
  26. 26
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Kurz.