Fórum pridal Hoperpohroma, 22. 4. 2019 11:02 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vy a šibačka (nepočítajme rodinu)

0
Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
tulam sa

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

ja totiz strasne dufam ze tato tradicia je uz mrtva. ale nerozpravam sa s ludmi, tak neviem, ako to chodi u ostatnych jedincov, ci sa niekto proste vyberie na velkonocny pondelok von sibat
  2. 2
    Evkasv

21 ročné dievča

na dedinach sa to stale dodržiava, minimalne deti chodia, aby sa mohli večer prejesť čokoladou
  3. 3
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@evkasv ja ked budem manka, tak dam detom cokoladu a peniaze ako odmetu za to, ze nikam nepojdu.
  4. 4
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

u nás sa pre deti vždy sladkosti dostávali tak, že sa hľadali poschovávané vajíčka :D neškodná tradícia, milá, pobehajú si po čerstvom vzduchu a všetci spokojní :)
  5. 5
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@marleymt ano, to je velmi pekna tradicia
  6. 6
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

Osobne sibat uz nechodievam zo 15 rokov, ale ako tradicia mi to pride pekna. Patri to k nasim zvykom a som velmi rad, ze na dedinach sa to stale drzi aj s krojmi, apod.
  7. 7
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Keby ma niekto vysibal nato sa vysrat. Ja sa obavam ze ma volaky betar dnes obleje. :S
    No nechce sa mi ist domov ako Miss mokre tricko. -_-
  8. 8
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

ja som patriotka, ja som za tradicie a myslím, že tieto krasne veci by sa mali zachovavať.
    dnes som to uplne nečakala, ale bola som obliata asi tak, akoby prišli hasiči :D
  9. 9
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@thinkaboutjustice @campino jj krasne ked chlapci hadzu dievcata do potoka a rozbijaju im hlavy.
  10. 10
    Sasi2680

27 ročná žena

Včera sme sa o tom rozprávali s priateľovymi rodicmi a strykovcami, že už sa to vytráca.. Hlavne vo väčších mestách.. V mojom rodnom meste napríklad ešte stále chodia niektorí chlapci v krojoch za babami.. A priateľ musel ísť len "vysibat" jeho babku, lebo minulý rok sa urazila, že neprišiel :D a mňa oblial ráno,,, tak som potom aj ja jeho.
  11. 11
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Mame som povedal sibi ryby s korbacom co mame ako ozdobku a hotovo
  12. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

Ja hlavne nerozumiem
    Je množstvo neškodných tradícií, ktoré sa v posledných desaťročiach vytratili a nikoho to neserie
    Ale ak sa niekto ohradí voči Veľkej noci, tak hneď je to katastrofa, lebo tradície

Veľmi rada vymením toto napríklad za to, že sa všetci vo februári či kedy dogabú a prejdú sa tak po ulici
  13. 13
    Mickeymouse010

hrá sa, že má 0 rokov

Keby len vysibana, tak som rada. Miesto toho cela mokra a mam znicene knihy, ktore teraz tak lahko nezozeniem a potrebujem ich... Podla mna ten zvyk sam o sebe nie je az tak zly, ale niektori ho praktizuju drasticky ako cisti idioti.
  14. 14
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@hoperpohroma neviem, kde si to videla, ale nehadam sa, toto uz je trosku extrem, ale takto by sme mohli zakazovat polovicu veci. Ja hovorim o normalnej Velkej noci, kde sa v krojoch dievca vyvedie pred dom, obleje sa vedrami vody, vysibe, navonavkuje, atd. Patri to k najvyznamnejsim nasim tradiciam a ozaj nevidim dovod na to, aby sme sa ich vzdavali.
  15. 15
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@thinkaboutjustice si predstav, že by toto robili tebe, každoročne, bez ohľadu na počasie vonku, ty sa máš tváriť, že ťa to teší a ešte dotyčným za to aj zaplatiť. Ktovie, ako by si hovoril potom
  16. 16
    Aeria

18 ročné dievča

Keby mi tu s tym niekto prisiel, tak mu akurat dam facku.
  17. 17
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

@thinkaboutjustice zakazovať ich nemusíme, ale podľa mňa by každý jednotlivec mal rešpektovať ľudí, ktorým takéto tradície nevonaju a neoblievať a nešibať ich nasilu len preto, že je to "tradícia"
  18. 18
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@mielikki pozri sa, ja uplne rozumiem tomu, ze zeny to beru inak, predsa len vy ste tie obete a nie my :D Nemusis sa tvarit, ze ta to tesi, jednoducho tento sviatok a zvyky okolo neho mozes ignorovat pokial ta to obtazuje. Na dedinach to ale vacsinou beru inak a maju to spojene prave s povodnou tradiciou
  19. 19
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@nats s tym, samozrejme, suhlasim a mam pocit, ze aspon okolo mna to kazdy respektuje teda
  20. 20
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@thinkaboutjustice ja napríklad mám šťastie, že buď ma to obíde úplne, alebo to schytám len symbolicky
    To ale neznamená, že neviem súcitiť s tými, ktoré ozaj nemajú na výber
  21. 21
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Preco v exterieri, ani v interieri.
    Mna vzdy do toho len tlacili, ja som to nikdy nechcel, a uz to dlhsie nepraktizujem vôbec.
  22. 22
    Sasi2680

27 ročná žena

Ale inak.. Priateľova mama včera povedala, že keď bude mať vnúčatá, tak im bude schovávať vajíčka po záhrade :D ako. Učiteľke v materskej škôlke, sa jej tento zvyk americký páči
  23. 23
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@sasi2680 to je pekne, ze je progresivna. ved zvyky nie je treba zatracovat len preto, ze pochadzaju z inej casti sveta.
  24. 24
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@thinkaboutjustice to je to, ze mozno samotna podstata nie je mienena zle, ale to, ako to niektori ludia realizuju, je zle. a prejde im to, lebo "velka noc" a "tradicia". este generacia mojich rodicov bola casto oblievana proti voli, niekedy aj vyslahana korbacom. nebolo to tak, ze nasprejujem trosku vonavky, zeny sa obliekali kyblami, alebo ich hadzali do vane. a to v aprili nie je vzdy teplo. a kedze moja mama je z okolia BA, tak verim, ze inde, trochu dalej, to tak stale funguje. a nasilie a sibanie proti voli by sa nemalo ignorovat len preto, ze je to tradicia. ked das niekomu kladivo, vsetko je klinec - preto sa mi to nepaci. to, ze mas rozumnych kamosov a netyraju zeny, neznamena, ze vsetci su rozumni.
  25. 25
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@thinkaboutjustice tak ako neviem, mne moja babka rozpravala, kolko dievcat poumieralo u nich v dedine za jej mladych cias po Velkej noci na zapal pluc, cize pecka vec, no :D

a hlavne to uz nie je tradicia, ked sa to robi iba kvoli prachom, kedysi sa to robilo za kus sunky, klobasy a poldeci :D
  26. 26
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

@thinkaboutjustice tak to ti závidím :D
  27. 27
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Vstala som okolo 8:00 a približne každú hodinu chodím žrať zemiakový šalát. Inak žiadna zmena oproti inému dňu v roku :D
  28. 28
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@hoperpohroma @kakofonicka
    to, ze niektori to zenu az do extremov, je bohuzial pravda, ja som skor opisoval normalnu situaciu, kde sa dievca vytiahne pred dom, obleje sa kyblom nech sa v dome neznici polovica veci, normalne sa vysibe a navonavkuje, odmeni kupacov malovanym vajickom/stuzkou, pripadne pozve dnu na poharik a tak. Hovorim o ludoch s vyvinutym mozgom a nie tych, co sa brania tym, ze je tradicia a moze sa tym padom vsetko. Verim, ze tych normalnych jedincov je stale vacsina
  29. 29
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Inak ja som z dediny na ORAVE (ešte aj pomerne veľkej ) a nikto tu nechodí v kroji ani nik nikoho neoblieva (:

Za to sa tu uchytil resp udržal zvyk stavať máje... Obrovsky strom postavia pri dome a za to im musíš dať pár flašiek alkoholu a kopec žrádla (: (:
  30. 30
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@thinkaboutjustice keby ma niekto obleje kyblom, odchadzal by minimalne s monoklom. este by chcel vajicko? aby on nemal o vajco menej. na tom nie je nic normalne.
  31. 31
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Inak neviem odkial to maju, ze musia dat tym deckam peniaze. Ja som mojim kamaratom, spoluziakom, bratrancom davala vyfuknute, ozdobene vajicka.
    Ked som bola 2 roky v tadzikistane (na vychode) , tak som bola rada, ze ma obliali kolegovci
  32. 32
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@hoperpohroma ved ako som pisal, pokial ti to je takto proti srsti, tak kazdy normalny by to mal respektovat a vynechat ta z toho. Ale predpokladam, ze takyto problem nemavas, zijes v Bratislave a nemyslim, ze v dnesnej dobe je to tam az takto "tradicne" oslavovane
  33. 33
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@thinkaboutjustice nemavam. to neznamena, ze ho nema nikto
  34. 34
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Som vedel ze sa na toto zacnes stazovat :D sak to nemusi byt take ako pises ze obliat kyblom a zmlatit do krvi ale tradicia je to pekna ak sa to robi civilizovane trosku a zas niekomu sa to paci aj tak nasilne tak takym zenam by malo byt dopriate co chcu :D no a u tych co to nechcu len tak symbolicky
  35. 35
    Superpinkhero

hrá sa, že má 1 rok
    Brno

@thinkaboutjustice a aký je podľa teba zmysel tejto tradície ? Alebo v čom je to akože pekné, že chceš aby sa to zachovalo ?

.

K fóru:

Ako my máme aspoň ako tak šťastie že sa dievčatá obliekajú vodou ale v Čechách napr. je to fuckt o tom že tie dievčatá vyslovene strieskajú šibači jak sa dá.
    A nevidím v tom fuckt žiadny význam, akurat mi to príde ako nejaký patriarchálny vymýsel na pohonenie si ega alebo čo.

Je mi zle.

Tradície sú krásne, keď majú zmysel. Táto to ale určite nie je a dúfam ( tak ako aj 99,9% žien ) že čo najskôr zanikne.

Btw a myslím že už aj ten väčšinový názor žien, že sú proti tomu svedčí o tom ako je táto tradícia “strašne super”
  36. 36
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Som muz a od 18 nechodím šibať ani nedodrziavam ziadne tradicie
  37. 37
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@superpinkhero pokial viem, tak cela tato tradicia suvisi s vitanim jari a oblievacka/sibacka s tym, aby sa vam vyhybali choroby a boli ste zdrave. Co kazdopadne z logickeho uhla pohladu je pravdaze hlupost, ale bol to povodny zmysel tusim. Paci sa mi celkovo atmosfera okolo Velkej noci v miestach, kde sa to vykonava tradicne a nie komercne ako v mestach a, samozrejme, v rozumnych medziach a nie ako pohroma pisala, ze za kazdu cenu proste dodrzat tradiciu a vobec nehladiet na zenu. Navyse si myslim, ze aj tradicie ciastocne prispievaju k budovaniu nejakej narodnej hrdosti a identity, a to som neveril, ze sem pisem ja, co sa absolutne za patriota nepovazujem :D Sam som velku noc nikdy neoslavoval tymto tradicnym stylom, ale uz tym mestskym, kde som si zobral vodnu pistol, korbac a vonavku a isiel som s otcom pobehat rodinu, kde som dostal od starsej generacie stuzku an korbac spociatku a potom bud peniaze alebo nejaku sladkost. Ale ano, rozumiem, ze vam zenam to prekaza, a preto som nikdy nechodil tam, kde to nemali rady. Ale uvazovanim nad zmyslom jednotlivych sviatkov by sme pomaly mohli rusit uz aj Vianoce, kedze povodny zmysel sa uz skoro uplne vytratil a 90% populacie to oslavuje len ako komercnu frasku, kde su vsetci nuteni v strese zhanat zbytocne darceky a prezierat sa do nemoty :D
  38. 38
    Vladqog

27 ročný muž
    Rokfort

Nedodrziavam tieto tradicie. Navstivit rodinu, znamych a kamaratky sa da aj bez zbytocnej vody a picovin okolo toho.
    Dnesok travim sam na byte a pozeram Simpsonovcov, tlacim do havy kolace a je mi fajn. (hehe)
  39. 39
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

mam svoje tradicie , kaslem na cudzie
  40. 40
    Superpinkhero

hrá sa, že má 1 rok
    Brno

@thinkaboutjustice čiže si si vlastne plne vedomý nezmyselnosti tohto zvyku, jeho degradácie a aj neférovosti toho, že takmer žiadna zo žien s týmto nesúhlasí (a aj napriek tomu sa im to deje) ale aj napriek tomuto všetkému si veľmi rád, že sa to stále drží.

Ughm... weird flex, but ok.
  41. 41
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

je to zábava primitívnych ľudí, zmlátiť ženu a potom sa ešte opiť... také slovenské. A ešte to nazvať tradíciou, na ktorú sú ľudia hrdí? som rád, že sa to vytráca.

Mal som v škole takých sedlákov, ktorí to samozrejme zastávali a praktizovali a bol to jeden z každotýždenných dôvodov, prečo sa sťať.
  42. 42
    Dwarvax

32 ročný muž

Nechom sibat uz velmi dlho. Naposledy som bol snad ako 12 rocny. Prestal som s tym snad kvoli tomu, ze som sa pri tom citil divne, vnimal som to skor ako nieco pre deti. Potom som este par rokov, cca 2-3 chodil akoby po navstevach, bez tych veci, ktore k Velkej noci patria. Proste len z nejakej slusnosti, tak nejak som vedel, ze cakaju, ze niekto pride, tak som teda dorazil :D a aspon sme sa chvilu videli, porozpravali. Potom som sekol aj s tym. Dnes to ale vnimam ako milu vec, ak sa veci robia s citom a nie je to proti nikoho voli. Nemusi to byt nutne spojene s nasilim a alkoholom - u mna napriklad nikdy nebolo a ani v mojom okoli nie. Ked sa to robi normalne, s citom a cielom je skor stretnutie, mozno trochu srandy a spontannosti, bez toho aby sme tomu druhemu z toho spravili traumu, preco nie. V takejto forme si to viem predstavit aj dnes. Takze tradicie budu zachovane, len s tym, ze uz sme predsa len v 21. storoci.
  43. 43
    Dwarvax

32 ročný muž

@42 este teda doplnim, ze tie tradicie, za mna, si viem predstavit, ked sa to deje v rodine a v kruhu blizkych ludi. Neviem si predstavit, ze by som takto chodil po susedoch (len z dovodu, ze su susedia) alebo fakt cudzich ludoch. Ale na dedinach, kde sa asi vsetci navzajom poznaju....no nech, ked budu k sebe ohladuplni, why not. Co si ale myslim, ze pri takej standardnej dedinskej nature (snad nemam len predsudky) to asi moc ohladuplne a bez alkoholu nie je. :D
  44. 44
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Aspoň daka kontroverzia na tomto ospanlivom portáli xD
  45. 45
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@torpedo08 problem je to, ze niektori ludia to robia, aj ked to tak "nemusi byt".
  46. 46
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

No k tomu sa neda povedat uz asi nic jasne ze sa najdu aj taki
  47. 47
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 2 roky
    Brno

nie som nejaky zastanca tradicii ale nerozumiem, preco vsetci odporcovia oblievacky tu vyrukuju vzdy s rovnakymi extremami. zmlatit a utopit zenu, a potom sa zjebat pod obraz bozi. akoby neexistovala ziadna miera alebo civilizovane spravanie. vsetko je to o respektovani druheho cloveka.

ked sme boli s bratom mali a chodili oblievat dievcata, vzdy to bolo iba v ramci rodiny a tie si to priam vyzadovali, aby sme dosli. ale nikdy sme nikomu nevypekali klobasy na zadok alebo nedrzali hlavu v potoku. decentne obliat, a jedlo sa.

ak je niekto kokot, tak je kokot permanentne, nie len na velku noc a je to problem cloveka, nie tradicie alebo sviatku.
  48. 48
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@trdelniiiq ano, ak je niekto kokot, bude kokot aj dalej. pozri sa na take usa. tam su ludia kokoti a maju pristupne zbrane, potom su vselijake mass shootings a decka bezne v skole mavaju trening, co robit, aby sa co najefektivnejsie ubranili mass shooterovi - a ked ludia kricia "ved zakazte zbrane", tak sa ti kokoti brania tym, ze ludia zabijaju ludi, a nie zbrane.

takze je to podobne, ako tito slovenski kokoti, ktori potrebuju zamienky na to, aby ublizovali druhym. ved to nie je chyba tej zamienky, ale toho kokota, tak s tym nic nerobme a odpustime mu to, ked je to uz tradicia a je to tupy kokot. ved v pohode.
  49. 49
    Slackerbitch

38 ročná teta

Ani neviem ze sa dnes nieco deje :D neotvarala som asi od 12tich a nastastie vsetci prestali postupne chodit (:
  50. 50
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 2 roky
    Brno

neviem, ci ma vobec zmysel snazit sa nejak inteligentne odpovedat na tu @48
  51. 51
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@trdelniiiq nema, pokial sa chces tvarit, ze extremy sa nevyskytuju a preto je irelevantne ich spominat.
  52. 52
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@trdelniiiq tak inak
    Nemusí to byť len o extrémoch, ide tu aj o princíp
    Ja podstúpim niečo pre mňa ponižujúce a niekto iný za to schmatne peniaze. Sladkosti alebo inú odmenu.
    Proste, pokiaľ by sa to naozaj utriaslo tak, že na druhý deň sa deje to isté v obrátenom garde
    Alebo že sa ľudia v pondelok v rámci zábavy a bez ohľadu na pohlavie ošpliechajú vodou a potom sa spokojne spoločne najedia a napijú, dobre

Ale proste v podobe, ako je to teraz, je to jednoducho nespravodlivé. A takto som to vnímala odmalička a to som ja mala to šťastie, že i vtedy boli moje sviatky pomerne mierne.
  53. 53
    Dwarvax

32 ročný muž

@mielikki nespravodlive? to ako sa mam teraz je citit ukrivdene lebo vela zien na MDZ dostane kvetinu, pripadne dar a ja pripadne dalsi muzi nic? :O
  54. 54
    Dwarvax

32 ročný muž

inak tiez si myslim, ze su zeny/dievcata, ktore to vylozene bavi alebo chcu byt obliate. vid. trdelnikov koment @47
  55. 55
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@dwarvax odmysliac si fakt, že kvety nevyžadujem a myslím si, že nie som ani náhodou jediná
    Opäť, vidím rozdiel v tom, podstúpiť niečo, čo je veľmi často ponižujúce a ešte za to niekomu dať odmenu, často niekoľkokrát denne
    A dostať veľké množstvo peňazí, jedla a alkoholu v podstate za nič

Ako dostať nejakú sprostú kvetinu od zamestnávateľa
  56. 56
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@dwarvax
    1. ano, kludne sa mozes citit ukrivdene, ak na MDZ zeny dostavaju kvetiny a neexistuje ziaden muzsky ekvivalent. mne samej sa taketo sviatky nepacia. v praci u nas zeny na MDZ dostali kupon do kaviarne, chudaci muzi nic. tak som z toho kuponu pozvala svojich chlapcov (frajera a brata) na kavu.

2. ked som bola malicka, brat chodil sibat (symbolicky) po rodine a dostaval peniaze a sladkosti. ja som nikdy nedostala nic. vysvetli dietatu, ze je to spravodlive (a je to spravodlive?). to si dieta zoberie osobne viacej, ako kvetinu k sviatku, co si davaju dospeli.
  57. 57
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

A ako tu bolo spomenuté, ak to niekto podstúpi rád, fajn, nech v tom pokračujú

Ale veľká časť toto podstupovať nechce a nie fajn, očakávať že to vyhovuje všetkým
  58. 58
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

*nie je fér očakávať
  59. 59
    Dwarvax

32 ročný muž

@mielikki myslim, ze to v tejto teme zaznelo uz niekolkokrat, ci uz priamo alebo nepriamo. nikto netvrdi, ze sa ma niekto do toho nutit. ak si v tom bola nedobrovolne, mrzi ma to. ale ak su vsetci ucastnici v tom dobrovolne, je to ok, myslim si. ano, ja viem, ze su aj pripady, ked v tom je niekto nedobrovolne. ale to si myslim, nie je problem tejto tradicie ako takej, ale skor nastavenia. proste by sa to nemalo vynucovat.

@hoperpohroma tak s detmi suhlasim, ze tam je asi tazko vysvetlit, ze niekto ma sladkosti a niekto nie.
  60. 60
    Dwarvax

32 ročný muž

osobne by ma asi nebavilo chodit po dedine a oblievat. ani za peniaze, ani za sladkosti a uz vobec nie za alkohol. asi aj preto uz roky rokuce nechodim. celkovo si viem predstavit daleko zmysluplnejsie vyuzitie casu. ale ak v tom niekto nieco vidi a su v tom zucastnene strany slobodne, nech si robia co chcu. kazdopadne je asi tak nejak skoda, ze sa za to davaju peniaze, ci nejake neprimerane mnozstva sladkosti, alkohol. bohvie, kde by ta tradicia bola dnes, keby sa davali len stuzky na korbac, ci nejake malovane vajce. uz by sa na nu mozno aj zabudlo :D
  61. 61
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@dwarvax no ale o to tu ide
    Že vo väčšine prípadov v tom fakt nie si dobrovoľne, respektíve ťa do toho donúti tlak okolia
    A toto nie je v poriadku a preto to nemám rada.

Ako som tu ja v rôznych témach povedala, ak s tým súhlasia všetky zúčastnené strany, nech si robia, čo chcú
    Ale nech nijak netlačia na tých, čo nechcú
  62. 62
    Dwarvax

32 ročný muž

@mielikki nedovolim si hodnotit, kolko ludi je v tom dobrovolne a kolko nie. Dnes si myslim, ze tato tradicia skoro ani neexistuje. V mestach velmi sporadicky, ak vobec. Na dedinach je celkovo asi ine nastavenie a ludia su s tym viaz zziti a podla mna to beru inak. Ale inak suhlas, ak je to dobrovolne, je to ok. Inak proste treba respektovat nezaujem sa na tom podielat.
  63. 63
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

celé to o čom sa tu bavíte, je založené (alebo by teda v 21. storočí malo byť) na jednoduchom, pomerne intuitívnom princípe: ak zasahujem do niekoho osobného priestoru (je jedno, či bozkom, alebo tým, že ho oblejem, alebo tým že mu - akoukoľvek silou - capnem korbáčom po nohe/po riti), tak na to potrebujem súhlas toho človeka.

že je niekto žena, to neznamená súhlas.
    že sa to tak robilo aj v minulosti, to tiež neznamená súhlas.
    že je to pekné, tiež neznamená súhlas.

súhlas znamená, že sú s tým obe strany v pohode. bodka.
  64. 64
    Anamor

23 ročné dievča

nenavidim ich (grc)
  65. 65
    Tikalok

29 ročný muž

ani nikde
  66. 66
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@pubertslatinocelny A o šibačke :D no veril by si tomu? :D

Hlavné dúfam že ste všetci boli poliať a posibat Liviu.
  67. 67
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Ale inak súhlasím s @47, že tu všetci opisujú tie extrémy. Tie podľa mňa žiaden súdny človek nepraktizuje. Ale áno, žiaľ sa dejú a na celú túto tradíciu vrhajú zlé svetlo.

Ako malý som chodieval oblievať susedky, spolužiačky a babky pretože samé nám domov večer pred pondelkom volali, či prídem lebo ma očakávajú. Ja som to nemal až tak rád, lebo som sa vždy veľmi hanbil ale dajak som sa vždy prekonal a šiel. So sebou som si nosieval len malú vodnú pištoľ, ktorá žiadnej žene nijak neprekážala a väčšinou sa mi aj tak vždy pokazila takže nakoniec boli len rady že som prišiel na návštevu, popozeral telku a pojedol dačo. Oblievať už nechodievam pretože ja som to nikdy nemal rád a ráno len symbolicky trochou vodou pokropím mamu a sestru a zahlásim Christos voskrese! ako veľkonočný zvyk medzi kresťanmi.
  68. 68
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@hoperpohroma prosím ťa kto komu rozbíja hlavy? To je najlepšie napísat úplnú pičovinu len aby som mala nejaký argument :D
    U nás všetky skončili mokré a žiadna nemala rozbitú hlavu :O
  69. 69
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@marleymt to mi príde strašne slniečkárske, a keď idem MHD ktorá prudšie zabočí a jemne sa dotknem osoby vedla nemal by som dostať doživotie keď narúšam jej osobný priestor bez jej súhlasu?
  70. 70
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

@vsakpredsajaa nie, lebo si to neurobil naschvál.

opačná otázka - keď zazvoním svojej spolužiačke o šiestej ráno, ona mi rozospatá otvorí, ja jej jebnem vedro do ksichtu a kým ju moji kamaráti držia, vyplieskam ju po riti korbáčom, lebo je veľká noc, nemal by som dostať aspoň trochu spoločenskej kritiky?
  71. 71
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Ked je to len symbolicky tak v pohode, ale ked som videla na instastories ako moju byvalu spoluziacku oblievaju vonku kyblami vody tak no comment, to by som si teda nenechala. Ale ona im to pravdepodobne dovolila, ked vysla von z baraku a este si to pacla aj na story... v @63 je to fakt asi najlepsie vystihnute.
  72. 72
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

hrubo ignorujem velku noc, sibanie, polievanie a rad by som takto ignoroval aj vianoce, ale to mi nikto nedopraje :,(