Fórum pridal Kerrang, 21. 1. 2020 07:48 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vy najmä VŠ vzdelaní, ako dlho vám trvalo než ste si našli prácu v odbore alebo nejakú svoju vysnenú prácu snov?

0
Kerrang

28 ročný muž

Môžete napísať aj kde ste robili dovtedy a ako ste riešili (veľký problém) nedostatok skúseností.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Bebekex

26 ročná žena

zacala som brigadovat uz pocas skoly a ptm som po skonceni presla na TPP. ptm som si nasla inu pracu v inej firme a teraz zase menim poziciu. vzdy sa nejak tocim okolo toho,co som studovala,ale uz sa toho nebudem nevyhnutne drzat.ma to svoje minusy
  2. 2
    Danieldevil

29 ročný muž
    Bratislava/Trnava

tiež som robil popri škole a vlastne po škole som len prešiel z Dohody na TPP, neskôr na živnosť a potom som odišiel a osamostatnil sa
  3. 3
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

ja tak isto. pocas vysokej som si nasiel konecne brigadu kde ma zobrali a to bol odrazovy mostik a tam som robil neak 2, 5 roka, potom som dostal ponuku zo sucasnej firmy a tu som neak 4,5 roka. tocim sa okolo toho co som vystudoval
  4. 4
    Burn

27 ročná žena
    Praha

Hlavne pocas strednej skoly som mala brigady v zmrzlinarni, upratovanie kancelarii a tak, nic odborneho. Na VS som mala na brigady minimum casu, ale po jej skonceni som problem s hladanim prace v obore nemala, na HPP som nastupila prakticky dva tyzdne po promocii.
  5. 5
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

Zacala som na plny uvazok v uplne inej sfere pracovat v poslednom rocniku VS a nikdy vo vystudovanom odbore pracovat nezacala ani neviem ci budem, pretoze by som zarabala strasne malo penazi :D
  6. 6
    Nicmanenapada

29 ročný muž

Robil som v odbore už počas školy.
  7. 7
    Kakofonicka

29 ročná žena
    Wonderland

brigadovala som pocas studia a vlastne pracu na TPP som si nasla este pred statnicami (nastupila som po), ale nie je to ani praca v obore a ani dream job :D moja praca v obore+dream job je realna o niekolko rokov a iba v podstate dream job, tak o 2 roky, ked si nasetrim na jeho rozbehnutie :D
  8. 8
    Kerrang

28 ročný muž

@burn veď aj ja mám a to aj iný takto čo poznám.. ... nedostatok praxe, nič iné a človek nejako musí začať, veď aj oni začínali ...ale ťažké je to začínať
  9. 9
    Kerrang

28 ročný muž

Ja za ten polrok som robil čo prišlo na zarobenie si, ale už hľadám v odbore a aj včera som bol na osobnom pohovore a neviem no.. ...som pol roka po škole a neviem sa odpichnúť, s prácou čo som mal som bol nespokojný a viem, že už by som ten typ práce nechcel robiť
  10. 10
    Kerrang

28 ročný muž

A na 3. stupeň sa mi nechce ísť a ani by ma nebavilo ešte ďalej v mojich rokoch študovať
  11. 11
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

V odbore nepracujem, pohybuje sa to len v jeho okoli, ale momentalne to moc neriesim, kedze kariera uplne nie je v top 3 mojich sucasnych priorit. Predpokladam, ze sa dostanem k tomu neskor.
  12. 12
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

@thinkaboutjustice pozeram, ze som odpovedal na vsetko len na polozenu otazku nie :D pracoval som uz pocas skoly na part-time, ked toho bolo viac, teraz ked ma cakaju uz len statnice, tak som na full a stale v tej istej oblasti cca. Problem najst pracu som nemal ziadny
  13. 13
    Lawey

26 ročná žena
    Břno

ja som si svoj dream job nasla este pocas skoly a nesuvi si mi so skolou.

A dalsi dream job mi zasa nesuvisi zo skolou (i ked ju budem mat hotovu) ale s dalsou sustredenou cinnostou a makanim kym sa k tomu dopracujem

skola je super tool ako sa dostat k praci co chces, ale pokial to nie je zrovna pravo/doktorina tak nie je nevyhnutna k tomu.
  14. 14
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

dva týždne po Mgr. štátniciach som nastúpila ako recepčná na veterine a po 3 mesiacoch som išla na pohovor do práce v odbore, len ten výberový proces trval fakt dlho, čiže som nastúpila až o pol roka neskôr a zatiaľ pracovala tam a bolo to fajn, ale dlhšie by som nevydržala... tu som už 4. rok
  15. 15
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

2,5 roka som robila síce viac menej v odbore, avšak VŠ k tomu nie je nutná, až teraz necelý polrok robím to, čo som vždy chcela :)
  16. 16
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

pocas studia na strednej som celu dobu brigadoval uplne v inom obore, samozrejme lne kvoli peniazom... pocas studia na VS som po istom case uz "pracoval" vo svojom obore a pracujem v nom a budem v nom pracovat az do smrti (hehe)
  17. 17
    Grinder

27 ročný muž

Pracujem uz roky v odbore, ale nebavi ma to. Neviem co so mnou bude. Orientujem sa na pracovne podmienky, nie na to ci je to v odbore. Aj tak nebudem robit co ma bavi, cize tak..
  18. 18
    Misfit44

9 ročné dievča

pracujem pri skole v odbore a bol to dream job, ale uz si nie som ista
  19. 19
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

posledny rok skoly som si tam vybavila staz, osvedcila som sa, som tam na furt :)