Fórum pridal Ucitelka, 11. 10. 2020 22:13 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vyber najnezmysluplnejšie opatrenie a napíš dôvod prečo

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Jerometoucanrainbow

32 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

v podstate sú všetky v poriadku, ale nemali byť všetky použité celoplošne, Sulík má pravdu v tom, že zato že je na tom napr. okres Námestovo zle, nemusí byť zavretá reštaurácia v Poltári...
  2. 2
    Amorik

29 ročný muž
    Matrix

Ani jedno,corona keď má prísť príde hocijak sa môžme chrániť, už sa toho len tak nezbavíme...
  3. 3
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Videli, ze tie hodiny absolutne nefungovali a napriek tomu ich opat zaviedli.. (letim)
  4. 4
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

ja už budem nosiť ruško aj doma,síce bývam sám ale istota je istota
  5. 5
    Sechs

28 ročný muž
    allow access to my location?

@4 (:
  6. 6
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

Nechápem prečo by nemohli fungovať podniky a restiky aspoň s obmedzenym počtom ľudí
  7. 7
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Všetky sú (grc) (retard) 0_0 :,(
  8. 8
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Rúška v exteriéri - podla mňa neexistuje na svete prípad, kedy človek šiel po ulici a nakazil sa. To by ti musel nakazený z blízkosti pár cm (na otvorenom priestore) nakašlať alebo napluť priamo do tváre. Väčšinou si vonku aj tak v pohybe a aj tak platil odstup 2 metre. Takže nosiť nonstop rúško nedáva zmyseľ.
  9. 9
    Ryu4

25 ročný muž

Hlavne by ma od tunajších expertov na epidemiológiu zaujímali ich zaručené alternatívne opatrenia, ktoré by spomalili šírenie korony.
  10. 10
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

A tie ruska, stale plati ze na menej ako 2m je povinnost to mat, ci uz aj na viac ako 2m a vsade? No dufam, ze je to nejak osetrene a su uvedene vynimky, akoze to uplne vsade v exterieri, aj na poli, na luke, ci v lese? No pokial ano tak im dobre jebe (retard) ;P
  11. 11
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

@slackerbitch s tym suhlasim, ale takto nemoze nikto povedat ze seniori nedostali sancu.. to ze si sami podpisu rozsudok smrti je uz na nich..
  12. 12
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@kassiar Myslím, že len v obci / meste to platí. V lese nie
  13. 13
    Samuelfghk

23 ročný chalan

Rúško v exteriéri je totálny nezmysel, okrem preplnených miest. Aký má význam, keď sa idem prejsť do parku, aby som mal rúško? Žiadny, preto ho tam ani nosiť nebudem, tak ako ani na jar. V nosení rúšok nevidím logiku ani všeobecne, keďže čiastočky vírusu sú také drobné, že to rúško vyzerá z ich pohľadu ako deravý plot. Ale samozrejme, čiastočne môže pomôcť na preplnenom mieste, vonku čistý nezmysel. Ďalej nerozumiem, prečo sa nemôže stretnúť viac ako 6 ľudí, to je aký už rozdiel či 6 alebo 7 čo mi za to dajú pokutu? Na futbal, na dostihy, kde sú ľudia vonku, ísť nemôžeme, ale obchodné domy sú otvorené.
  14. 14
    Robin

23 ročný chalan

@james98 no ešte to by chýbalo
  15. 15
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@james98 Sry, radsej to zistujem, lebo na jar to bolo take chaoticke, ze sa to nosilo aj mimo mesta/obce (hehe) , az potom neskor to ten krizovy stab upresnil, ze tam sa to nemusi. No a samozrejme pri tejto clovek radsej preveruje, lebo nevie co ich napadne (hehe)
  16. 16
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@james98 * No a samozrejme pri tejto vlade...
  17. 17
    Samuelfghk

23 ročný chalan

@kassiar Veď a ty si to nebodaj na jar nosil všade? Netreba nič preverovať, treba to nosiť podľa vlastného uváženia. Nikto vás nebude len tak na ulici pokutovať kvôli rúšku
  18. 18
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@kassiar Mňa najviac zaráža, že koncom augusta / začiatkom septembra vystúpil Krajčí s tým, že vláda pripravila podrobný krízový plán. Nielen pre kovid ale pre všetky potenciálne epidémie či pandémie do budúcna. Plán bol vraj zostavený odborníkmi a spravili ho pre to, aby sa vyhli chaosu, ktorý bol pri prvej vlne. Samozrejme ešte obligatórne pripomenul, že Pellegrini ani Fico ani nikto pred nimi taký super plán nemal. A hľa, znova chaoticky prijímajú opatrenia a zas len pár hodín predtým, ako majú platiť. Akoby za tie mesiace vôbec nerátali s tým, že sa niečo môže stať - hoci s tým rátal každý a top plán majú v rukách.
  19. 19
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@samuelfghk Ja som to nenosil vsade, ani nebudem, praveze ja som typ, ze si to dam, len ked naozaj musim, ale akoze videl som dost ludi, co to nosili vsade a aj teraz uz som videl par ludi, co to mali napriklad na poli ked tam vencili psa.
  20. 20
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Tak tie rúška v exteriéri ma fakt nasrali už.
  21. 21
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@james98 Krajci, akoze da sa brat vazne cloveka, co tvrdi ze videl ohnive jazyky, a ze Matovica pouziva Boh, ze oni su spasitelia tejto krajiny, asi nie. On mal plan, v hlave, teda on si myslel ze ho ma (ked je spasitel) a vedel o nom len on (hehe)
  22. 22
    Samuelfghk

23 ročný chalan

@ladydoga Treba to ignorovať!
  23. 23
    Samuelfghk

23 ročný chalan

@kassiar Tak to je bohužiaľ o ich mentalite. Buď to berú ako všeliek, ktorý ich spasí pred smrteľnou chorobou, alebo sa boja, že budú potrestaní. Ani jedno pritom nie je pravda. Neexistuje prípad kedy by človek išiel sám po ulici a nakazil sa, jednoducho to nie je možné. A naopak, existuje veľa prípadov, keď ľudia aj mali rúška ale vďaka tesnemu kontaktu im to nepomohlo (verejná doprava, veľké akcie atď). No a nikto vás nepotrestá, celú jar som vydržal bez rúška bez pokuty, v lete ked sa situácia uvoľnila som prestal nosiť rúško aj vnútri. Iba 2x ma upozornili, raz sbskár v obchodnom dome a raz sprievodca vo vlaku, v oboch prípadoch ostalo pri upozornení. Iste, boli aj pokriky od nespokojných spoluobčanov, ktorí si mysleli, že ich na vzdialenosť 20 metrov nakazím a že som určite chorý, no takých treba ignorovať. A napokon treba v čo najväčšom počte prísť v sobotu do Bratislavy na protivládny protest. Samozrejme s rúškami a rozostupmi, aspoň tak budeme vyzerať ako väčšia masa, ale nenecháme si zničiť celý štát
  24. 24
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@ryu4 vodka a sauna
  25. 25
    Justme2000

20 ročný chalan

Nemam nic proti tomu, aby seniori mali svoj cas od 9 do 11. Ale nech ho aj vyuzivaju!!! Lebo oni akoby si neuvedomovali, ze ten cas je pre ich dobro a beztak si labzuju po obchodoch aj v iny cas. Cize za mna: Nech chodia od 9 do 11 a v iny cas nie (okrem neodkladnych dovodov)
  26. 26
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Ale tie hodiny sú blbosť lebo oni tam aj tam vtedy nechodia a motaju sa tam stále počas dňa a mňa to otravuje, som zvyknutá chodiť do obchodu cca 9:30 (:
  27. 27
    Oiquell77

28 ročný muž

@samuelfghk ja som musel dat pastou jednemu ctihodnemu, zakonov dbajucemu obcanovi s totalitnym myslenim, ktory ma zacal natacat na mobil, ked som na inak prazdnej ulici pil vodu, logicky som si rusko musel dat dolu. Nedal si povedat ani slusne, ani neslusne, tak som ho usadil na prdel a videjko vymazal.
  28. 28
    Oiquell77

28 ročný muž

Inak, vidim, ze vacsina ludi tu do mnou zdiela nazor na 2 najdementnejsie opatrenia...
  29. 29
    Vreskot000

33 ročný muž

je to spomenuté všeobecné, ale je tam zákaz bohoslužieb, ako som sa dozvedel ktoré platí odo dneška rána tuším- jeden jediný prípad nebol dokázaný, že niekto sa nakazil v kostole na bohoslužbe to už je jedno v akej cirkvi. ako zdravotník chápem a verí, že tento vírus sa extrémne šíri ale pokiaľ nikto nedokázal ohnisko nákazy v chráme, je to hlboko urážajúce pre kresťanov, ktorí nemôžu chodiť do kostola. v jednom blogu mojom niekedy v máji som sa zastal tejto problematiky, kedy mahmut písal, že kresťania sú vyhnaní z chrámu. vtedy som vyslovil domnienku, že je to pochopiteľné, pokiaľ sa jedná o zdravie a podobne. nikdy nevieš kto ma aké hygienické návyky. ľudia si chytajú tvár, žehnajú sa, podávajú si ruky. potom to obmedzili a len sa dezinfikovali ruky pri vstupe. no dobre. ale nikto nespomenul ako píšem hygienické návyky. Je mnoho ľudí, ktorí ich nemajú. neumyjú si ruky po záchode, o starých ľudí ani nehovorím. vo vani sa kúpu možno raz za týžden. všetko zle. keby to vysvetlili takýmto spôsobom( hovorím ako zdravotník) bolo by to logickejšie. Kedže tento logický argument nepredložili, sú to amatéri a táraji. ale nič proti nim samozrejme. Epidémia je epidémia. Ešte nech mi povedia, ako chcú zabezpečiť ošetrovanie ľudí v terminálnom štádiu, kde je nutná hygiena (pri zomierajúcich) pri bežných ošetrovateľských postupoch pri senioroch. 4 roky som robil v zdravotníctve. aj tam sa môžem nakaziť a je to vysoko rizikové miesto! a teraz akože máme zatvoriť všetky DSS? alebo čo? takže trochu je to nedomyslené a zaváňa to totalizáciou režimu. a možno Boh chráň, keby si niečo povedal proti tomuto ako logický argument. čo pošlú policajné komando? už nech nie sú smiešní títo táraji, a dosť som sa ich zastával
  30. 30
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Za mňa uzavreté hranice... Hneď po nich tie nákupné košíky v obchodoch.
  31. 31
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

nechápem stredné školy a košíky v obchode
  32. 32
    Vreskot000

33 ročný muž

zrušenie bohoslužieb jednoznačne.