Fórum pridal Openmindedfreak, 1. 11. 2020 22:55 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Výdavky na jedlo

0
Openmindedfreak

31 ročný muž

Aké sú Vaše mesačné náklady na jedlo? (ak si niekto vediete záznam)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Gummidge

hrá sa, že má 0 rokov

Je to dosť premenlivé, začína to na 10 eurách a končí asi na 300.
  2. 2
    Dwarvax

33 ročný muž
    100vezata

IMHO sa pod cca 110 EUR urcite nedostanem, ale realne by som povedal, ze je to tak 170 - 200, zoznam si aspon zatial nevediem, takze len hruby odhad.
  3. 3
    Oiquell77

28 ročný muž

400-500 pre trojclennu rodinu.
  4. 4
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

depends

viem jest pod 100

ale kedze ceny absolutne nesledujem a co chcem si kupim a kupujem si dost zbytocne drahe suroviny ako napriklad bio kakaove maslo a hmotu, ci vela orechov a suseneho mlieka a z toho vela sladkosti vyrabam ktore potom casto vyzieram, tak realne idem 150+

a to fakt zerem vsetko. Ono velmi vela urobi to ze vsetko vyrabam a varim , to je najsilnejsi faktor, ze kupujem 90% len suroviny
  5. 5
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@3 well, evidentne zerem skoro ako trojčlenná rodina (: hanba mi!
  6. 6
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    I am a message from God that he doesn't love us

300-400.. za posledne dva mesiace mam priemer skoro presne 300, co ma celkom tesi :D zacal som viac varit a menej (prakticky vobec, ale tak 2-3x do mesiaca ma premoze chut na mekac) objednavat, tak zato.
  7. 7
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

350 - 500 eur, ale teda nakupujem pre dvoch, a su veci, pri ktorych nepozeram na cenu, ako napriklad sunka. A takisto nakupujem mnozstvo cerstvej zeleniny a ovocia, obcas pecivo z artisan pekarne, dobru zrnkovu kavu, a zacala som experimentovat s rastlinnymi nahradami, co tiez ide do penazi. Na druhej strane varim jednoduche jedla, a snazim sa neplytvat jedlom a vsetko spotrebovat, takze na tom sa da celkom setrit.
  8. 8
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@thunderstorm predpokladám, že si to sama asi neplatíš...
  9. 9
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@openmindedfreak a kto tak asi predpokladáš, že by mi to platil?
  10. 10
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@thunderstorm musíš potom asi veľmi dobre zarábať v tak mladom veku :D toto si bežný Slovák/Slovenska nedovolí. Alebo proste len nemáš predstavu koľko mesačne dávaš za jedlo.
  11. 11
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

wtf ludia to mi chcete povedat ze prezeriete take love ? ja do mojho ratam aj dost drahe nakupy z japafoods a nad 200 som nesiel asi nikdy ...

o_O
  12. 12
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

V podstate pod 10€/deň som sa nikdy nedostala... každý mesiac len online objednávka donášky domácich potravín cez 130€, následne klasické nákupy zožerú tiež tak 150€ a ešte keď sa idem pár x najesť von alebo donáška jedla domov... Radšej nevedieť tú cienku :D
  13. 13
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@openmindedfreak rátam do toho aj jedenie vonku (?)
  14. 14
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@thunderstorm aj tak je to veľa za jedlo, ja si napríklad objednávam obedy pár krát do mesiaca + regulérne nákupy a veru k 400 € sa ani nepriblížim, a to nenakupujem zrovna najlacnejšie potraviny. K 400 sa nepriblížim ani s pracími a umývacími prostriedkami k tomu :D Kde žiješ, v Oslo, či
    Zürichu?
  15. 15
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

Ja neviem, okolo stovky? Väčšinou sa mi tak týždeň pred koncom minú prostriedky na stravenkovej karte, ale zas niekedy na ňu beriem aj veci ako toaleťák a zas niekedy platím normálne, takže netuším presne.

Takmer výlučne si varím, veľmi výnimočne niečo vyhadzujem
  16. 16
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@openmindedfreak nn, ani jedno z toho, ale nežijem na Slovensku.

inak fascinujúce, že väčšina ľudí tu striela čiastky 300-500e, ale tebe to príde podozrivé jedine u mňa (:
  17. 17
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@thunderstorm aha, tak potom je ten tvoj údaj úplne irelevantný, ja sa pýtam ľudí čo žijú na Slovensku a aj tu nakupujú. Resp. ľudí ktorí žijú v krajine kde sú ceny potravín porovnateľné s našimi. Mimochodom väčšina to nie je.
  18. 18
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@openmindedfreak aha, tak sorry, nikde to totiž neuvádzaš :)
  19. 19
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@thunderstorm tak vieš, nebudem sa pýtať ľudí ktorí žijú vo Francúzsku/Dánsku/Švajčiarsku, kde sú ceny potravín úplne inde, to by ten môj súkromný "prieskum" asi moc neobstál. Ešte ČR beriem, no napríklad v Slovinsku už je to o niečom inom.
  20. 20
    Majky538

25 ročný muž

obedy ako kedy ale tak okolo 50e mesacne, casto z domu a potraviny pre seba do 200, musim kupovat rozne rastlinne...vegan veci a tam kazda blbost stoji tak 1-3e takze sa to nazbiera a cca kazde 2 mesiace dozasobim z eshopov musli, arasidove a podobne okolo 50e, veci co nemam extra dalsie moznosti proste cenu neriesim, ked sa da nakupim naraz vacsie balenia alebo online
  21. 21
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@openmindedfreak si roztomilo domýšľavý :) žijem v ČR, ako zhruba polovica ľudí, čo komentovala toto fórum.
  22. 23
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@thunderstorm ani nie domýšľavý, skôr mierne skeptický, ale ok, míňaš 10 až 12.5K Kč na jedlo. Nie veľmi dávno som žil v Brne, proste ma to prekvapuje, lebo viem aké sú tam náklady.
  23. 24
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@openmindedfreak veď ok, ja ti to neberiem :D
  24. 25
    Pink

hrá sa, že má 0 rokov
    Krajina snov

Akurat rozmýšľam, že asi tak do 300 eur len pre mňa samu, alebo možno aj trocha viac (hehe)
  25. 26
    Kerrang

28 ročný muž

Neviem, nerátam to ...zvyčajne si navarím doma alebo mama navarí ...niekedy si okrem toho, keď mám chuť zájdem do reštiky na syr s mamou alebo aj sám alebo si objednám pizzu (hehe)
  26. 27
    Kerrang

28 ročný muž

No asi to bude aj cca 150€ (?) ...možno aj viac
  27. 28
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

V letné mesiace keď viac jem vonku a objednávam ako varím to je určite v rozmedzí od 300-500€ , takto na jeseň v zime tak do 200€.
  28. 29
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Tak okolo 200 eur, co som pozerala posledne mesiace
  29. 30
    Paťuškooo

32 ročný muž
    Levice

86€
  30. 31
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

okolo 100 eur na potraviny a 50-80 jedenie "vonku"
  31. 32
    Bebekex

27 ročná žena

moj tip je 200e,ale nemam ani sajnu popravde. odkedy som sa prestahovala z centra,tak je to urcite menej ako 300. dufam.
  32. 33
    Bebekex

27 ročná žena

* ale ja mam laktozovu a histaminovu intelorenciu + snubenca co je za dvoch, takze sa snazim(e) kupovat kvalitne potraviny a nevarime si dopredu na x dni (ani sa to neda, a ani by sme nemali,lebo zohrievanim jedlo nabera na histamine)
  33. 34
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    I am a message from God that he doesn't love us

@lenuska175 ako vyzera tvoj priemerny nakup? :D chapem sice, ze kvantitativne zozeriem viac nez ty, ale pochybujem, ze 3-4x viac. a pritom mam dojem, ze kupujem v podstate len uplny zaklad a neviem si ani omylom predstavit stlacit to pod 200. proste ma zaujima, ze to ako vy, 100-200 eurovi, robite :D
  34. 35
    As

hrá sa, že má 2 roky
    Hneď za rohom

Sme dvaja a mesačne to vychádza na cca 400.
  35. 36
    Milgamman

8 ročné dievča
    koronakrízový štáb ministerstva zdravotníctva SR

Asi 150- 200 pocitam. Snazim sa varit si sama/ jest doma, nakoniec teraz sa to hodi ak si nechces stale objednavat z donasky.
  36. 37
    Burn

28 ročná žena
    Praha

Spolu asi 400 eur pre 2 ludi. Z toho ja sa podla mna zmestim do 150 eur, lebo moj muz je za dvoch, kazdy den ma teply obed bud v praci alebo doma a vzdy teplu veceru, oboje musi byt mäso, okrem toho kazdy den chodi na kavu a snack v praci, niekedy aj 2x :D Ale ani ja nemam zrovna ukazkove stravovanie z kvantitativneho ani kvalitativneho hladiska.
  37. 38
    Fury

22 ročný chalan
    Melmak

Sam cca 300-350€. Na Sk to bolo 250€
  38. 39
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@gummidge ako prezijes z 10 eur na mesiac? :D
  39. 40
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Okolo 200 asi?
  40. 41
    Gummidge

hrá sa, že má 0 rokov

@staphylococcus Bohaté možnosti freefoodu, poznám ludí, ktorí mesačne za jedlo dajú nulu.
  41. 42
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@gummidge oh well, zas som o nieco mudrejsia :D
  42. 43
    Mousisitka

25 ročná žena

Cca 80
  43. 44
    Milgamman

8 ročné dievča
    koronakrízový štáb ministerstva zdravotníctva SR

@gummidge aky freefod prosim ta? prezrad nam viac.
  44. 45
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@gummidge ja som žil v Dánsku kľudne aj mesiac z dumpstru, takže v pomerne drahej Kodani ma vyšli náklady na jedlo 0
  45. 46
    Kubbox

24 ročný chalan

zhruba 300€ podľa toho aká je chuť do jedla, mohlo by to byť aj menej ale milujem hovädzinu a divinu (thumbs)
  46. 47
    Grietusha

37 ročná teta
    world citizen, človák

teraz mám náklady extrémne vysoké, lebo žijem na hoteli, takže väčšinou jedávam v reštauráciách. a je to vo švédsku, takže asi ani nemá cenu písať sem tú sumu, na akú ma to vychádza :D
    ale od decembra už budem bývať vo svojom a budem sa to snažiť spučiť, lebo toľko peňazí je fakt mega veľa.
  47. 48
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@grietusha no to je naozaj bezpredmetné, si v Malmö?
  48. 49
    Saddath

30 ročná žena

Moj rozpocet je 90 eur. Kedze nejem maso a mliecne vyrobky, je to to iste dookola, zelenina, ovocia, zakladne potraviny. Raz za tyzden max take away alebo vonku. Tak ked priratam aj to tak asi 120. Nejem ziadne polotovary. Ale tak vela veci ako orechy, zelenina, ovocie, zavaraniny, susene ovocie, fazule, mam zo zahrady, inak by to bolo asi 200-250. Ked som robila z oficu tak som chodila jest von cez obed 3-4x tyDenne, teraz idem max raz, niekedy ani to nie.... Ale b
  49. 50
    Saddath

30 ročná žena

Ako povodne je moj rozpocet 84-90 euri, lebo to mam z prace na edenred karte, ale nebudem klamat, prekracujem ho a ked boli otvorene testiky tam sme chodili s kamoskami kaDy tyDen do inej azijskej restiky, mimo obedov. Ale aj ked som niekoho pozyvala tak 250 bol isto strop...
  50. 51
    Grietusha

37 ročná teta
    world citizen, človák

@openmindedfreak ánko :) šťastná jak blecha
  51. 52
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@grietusha ja mám pre zmenu svoj byt, idem si ho pekne poprerábať a nejak mi ani nevadí, že je to na Slovensku v menšom meste. Predstava, že by som si mal brať hypo ma vždy nevýslovne desila :D a ak už si aj vezmem na prerábku nejakú menšiu pôžičku, tak takú, aby som to bol schopný do troch rokoch splatiť.
  52. 53
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@grietusha ech, rokov*
  53. 54
    Grietusha

37 ročná teta
    world citizen, človák

@openmindedfreak gratulujem :) ja som proste chcela ísť do švédska už roky. ale chcem si tu tak o dva, tri roky aj kúpiť byt, dovtedy budem v podnájme.
  54. 55
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

pro tip: ked nechces mat vydavky, plat kartou
  55. 56
    Willbebetter

tvári sa, že má 6 rokov

Podla mna 250-300 cca. V jedle sa neobmedzujem absolutne a nepozeram na ceny. Kupujem na co mam chut. Von chodime jest vynimocne, a teda vydavky sa posledneho pol roka aj zvysili, lebo casto a rada varim aj pre frajera a zacala som aj piect :)
    Ale vzhladom na iste moje zdravotne problemy planujem zjednodusit stravu a okresat aj tu sumu, kedze sa budem snazit varit naozaj zo zakladnych potravin.