Fórum pridal Vsakpredsajaa, 15. 6. 2019 13:21 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vyhody a nevyhody benzinu/nafty

0
Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Aké sú podla vás hlavné výhody a nevýhody benzínu či nafty?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Ideme do nevýhod počítať neschopnosť prejsť STK u benzínu ? :D (:
  2. 2
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Ktorý druh paliva je lepší na jazdu v lavom pruhu na dialnici?
  3. 3
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@laurikaaa benzinu? Ja som bol v tom že to nafta má horšie emisie :D ale áno aj toto je výhoda/nevýhoda
  4. 4
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Naftové auta chcú pomaly prestať vyrábať :)
  5. 5
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

Dízlové autá nekupovať ...lebo ich postupne zakazujú.
  6. 6
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

naftove jazdia len dozadu a dolava a benzinove len dopredu a doprava
  7. 7
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Benzin -drahsie vozenie , lacnejšia údržba
    Nafta-lacnejsie vozenie, drahšia udrzba :)
  8. 8
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

Do benzínu mozem dat LPG. Hned mam dvojnásobný dojazd, ovela lacnejsie cestovanie a este je to aj eko :D
  9. 9
    Vreskot000

32 ročný muž

@semhamforas plyn je čistejší ako nafta, ale veľa neušetríš. ani ďalej neprídeš. lebo ked dáš plný benzín 55 litrov, a plný plyn možno tiež nejakych neviem 50 litrov, tak spolu máš paliva 105 litrov síce v 2 nadržiach, a prejdeš logicky viac, ale nejako extremne lacne to nie je až tak. jedine keby si chodil z blavy do košíc. na mojom naftáku mám priemer 5 litrov /100 km dlhodobá spotreba, ešte aj menej, rekord som mal asi 4,6 ked som šiel z nitry. neušetríš nič! to je len zbytočné výdavky. pokiaľ nejdeš cielene na dlhú trasu na jeden šup (slovensko chorvátsko) tak ti je tankovať plny LPG A plny benzin zbytočne.
  10. 10
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

@vreskot000 usetrit usetris. Jazdenie je asi o 40% lacnejsie. Samozrejme neoplati sa to niekomu, kto spraví 3000km rocne
  11. 11
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

@10 blbost. 3000km rocne sa to uz oplati.
  12. 12
    Vreskot000

32 ročný muž

Tak zopar eur usetris, ale pozri. Zalezi ake mas auto. Ak mas nejaky 5 liter benzin tam sa oplati jasne. Lebo ak na kratsiucvzdialenost take auto ma spotrebu okolo 15 litrov bezne, tak ked plyn stoji 3 x menej ( benzin cca 1, 40, plyn okolo 50 centov) tak jasme, prepnes na plyn, a mas lacnejsiu jazdu. Ale pri predstave ze das 70 litrov na benzinu a 50 litrov na plyn, ale neviem... Nie som si isty kolko litrov objemu ma standartne lpg .... To je hruza penazi....