Fórum pridal Eva_45, 16. 2. 2017 21:45 do kategórie Štúdium v zahraničí. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Výška? Má to zmysel?

0
Eva_45

17 ročné dievča

Študujem farmaceutického laboranta a aj keď som len prváčka nedá mi to nezamýšľať sa dopredu, keďže čas mi letí:) Nejdem sa pýtať na to čo mám a čo nemám robiť lebo viem že na to som sama. Len chcem zistiť nejaké info o tom ako dlho trvá (koment)
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Likjul

  hrá sa, že má 0 rokov

  16 rokov a už si prváčka na VŠ? Tak to si celkom dobrá potom.
 2. 2
  Eva_45

  17 ročné dievča

  Vysoká farmaceutická, počula som že 5 ale aj že 6 rokov. A či sa mi to oplatí ďalej študovať:) a či je veľká chyba nechať si po maturite nejaký rôčik "off school" . Mám aj záložný plán keďže milujem anglinu tak ma to ťahá do cudziny, ale nejdem fantazírovať. Bola by som rada keby mi niekto skúsenejší (ako som ja samozrejme) napíše čo by si sám zvolil alebo ako by sa rozhodoval:)
 3. 4
  Eva_45

  17 ročné dievča

  @likjul fsrmaceuticky laborant na strednej, asi som to mala spomenúť
 4. 5
  Obrvonjottr

  30 ročný muž

  však choď študovať farmáciu do zahraničia budeš mať all in one.
 5. 6
  Eva_45

  17 ročné dievča

  @obrvonjottr znie to lakavo ale aj hrôzostrašne:D veď farmácia nie je ťažká už len sama o sebe?
 6. 7
  Obrvonjottr

  30 ročný muž

  určite to nie je také ťažké, že by sa to nedalo zvládnuť ;-) a keď to už máš aj na strednej tak minimálne ten štart budeš mať o dosť jednoduchší. Určite by som sa toho nebál
 7. 8
  Eva_45

  17 ročné dievča

  @obrvonjottr ved je to daleka buducnost:) ale myslienka pekna
 8. 9
  Wistingher

  21 ročný chalan
  Bratislava

  neblazni framaciu mas ? taha ta to na anglinu? ... čo viac by si chcela? ... na výšku na farmáciu , angličtina bude treba, ak zvládneš štúdium, a budeš ovládať svoj obor, tak si nájdeš dobre platenú prácu ... na tvojom mieste by som nemal čo riešiť a bol rád že som v tom smere. Pauza po maturite? ... načo ? ... Jedine že by si si našla robotu kde netreba VŠ ... ale myslim že všade na tento odbor bude treba VŠ... zbytočne stratíš výhody študenta to je ďalšia vec :D ... - ak ťa to baví, oplatí sa to.
 9. 10
  Paria333

  26 ročný muž

  Musíš vedieť čo ty chceš a čo potrebuješ :)

  Pauza po strednej nieje zlá, pokial si chces uhladit myslienky a vyskusat nejaký tachší work and travell :)
 10. 11
  Paria333

  26 ročný muž

  Mne ta pauza len pomohla :)))))
 11. 12
  Eva_45

  17 ročné dievča

  @wistingher práveže nepotrebujem VŠ:) len budem mať nižší plat. Asi pôjdem, ale tak chápeš. V tej škole je to strašne ťažké..nemam chuť byť v nej potom aj ďalších 5,6 rkov
 12. 13
  Eva_45

  17 ročné dievča

  @paria333 veď toto:) lebo treba aj trošku vyskúšať robiť, len tie výhody ako bolo spomínané vyššie si už asi nemal čo?
 13. 14
  Wistingher

  21 ročný chalan
  Bratislava

  @eva_45 no nikto nechce byť v škole... a každý by tam chcel byť keď už môcť nebude. ;) ... ale akurát som počul že jedna čo bola na strednej zdravotnickej tak nespravila biochemiu na lekarskej a ze ju asi vyhodia kvoli jednemu predmetu a nevie co dalej
  ... :D
 14. 15
  Eva_45

  17 ročné dievča

  @wistingher veď toto ..že aby som potom nelutovala. Ale viac by som to lutovala keby som ako ta baba, ze napr v tretom rocniku sa mi prihodi nieco take, vyhodia ma a roky v prdeli:) kto mi ich potom vrati?.. naozaj neslo to nijako opravit,napravit a zabojovat? Snazila sa ale nespravila to?
 15. 16
  Wistingher

  21 ročný chalan
  Bratislava

  no ona v prvom ročníku vraj ze nespravila jeden predmet, a ze nevedela čo dalej, či ju vyhodia alebo čo ... ja to mam z druhej ruky ja ju nepoznám... a myslim ze bola v brne
 16. 17
  Consultor

  21 ročný chalan

  @eva_45 Farmácia je odbor, ktorý sa študuje 5 rokov, teda aspoň na Slovensku (UNIBA, UVLF).
  Či sa ti to oplatí študovať? Je to na tvojom zvážení, skús si ale pozisťovať trebárs nejaké právomoci, čo môžeš a čo nemôžeš robiť ako farmaceutická laborantka alebo aké máš možnosti s absolvovaným vysokoškolským štúdiom farmácie.
  Nechať si nejaký ten rok po maturite "off school" (alebo ako to teraz zvyknú v angličtine volať: "gap year") môže, no nemusí byť na škodu. Ono to je dobré hlavne pre tých, čo nevedia, čo po škole, čo chcú v živote robiť, kam ďalej. Môj názor na toto v spojení s farmáciou je ale taký, že to nemusí byť vhodné, nakoľko farmácia je odbor náročný, treba sa systematicky učiť a pripravovať a to by pri takomto "výpadku" z celého toho cyklu nemuselo byť vhodné. Ale to je na tebe a kým ukončíš strednú, máš hodne času premýšľať nad tým. :)
  A čo sa zahraničia týka - prečo nie? :) Poprípade, ak by si to chcela skúsiť v angličtine, na Komenského ponúkajú tento odbor aj v anglickom jazyku. :)