Fórum pridal Christiano_301, 23. 6. 2019 13:27 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Využívajú ma ľudia

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Keď niečo potrebuju, tak som dobrý, tak ma poznajú. Inak ma majú na háku. Využívajú ma úplne ako sa len dá. Pomáham veľmi rad druhým, nie som agresívny ani nejak zlý človek, snažím sa pomôcť druhým, a ajtak ma len využívajú. Ľudia odo mna doslova utekajú.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Vitaj v realite bro.
  2. 2
    Christiano_301

21 ročný chalan

Prečo? Fakt snažím sa pomôcť druhým ako len viem, a utekajú odo mna doslova. Keď dačo potrebuju tak som dobrý tak ma poznajú, inak pre nich ani neexistujem, som pre nich neviditeľný. Je tu jeden príbeh čo sa mi neska stalo a veľmi má to bolí, sklamal som sa veľmi. Neustále sa pýtam otázku: prečo ??? Kde robím chybu??? Odpoved neviem. A toto sa nestalo raz že ma využívajú, lenže ja nie som konfliktný človek, snažím sa byt s každým v dobrom, nehnevať sa.
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

Mohol by som povedať svoje, ale nechcem sa hnevať. Viete ako ma to boli? Všetko dusim v sebe nehovorím nikomu nič. Neublizujem nikomu, a ajtak mi ubližujú iný. Mám pocit že ma ľudia doslova nenávidia. Ale nevjem prečo, kvôli čomu keď som im nič zle neurobil. Ženy závisť? Závidia? Ja už neviem fakt.
  4. 4
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

A ako konkrétne ťa využívajú?
  5. 5
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler napr odmalička som ministroval, chodieval som všade ministrovať kde má volali nepovedal som nie, že nejdem, išiel som. So školy má vypýtali so základky, žiaci učitelia hovorili že mi ide o peniaze čo nebolo pravda, farár má vypýtal so školy. Chodil som do kostola tam kde sa farár oblieka, a nejaká osoba má stade po 10 rokoch poslala hore na korus. Pýtal som sa prečo? Veď som sem chodil dole 10 rokov a Prečo má posielate hore? Aký máte problém? A nehovorila nič len toľko že mám ísť hore na korus. Tak som išiel. Už tomu je pól roka čo sa s ňou nebavím. Nieraz má volala ministrovať lebo nemal farárovi kto ministrovať tak som bol dobrý. No neska bola procesia na hlavnom námestí a stále som niečo bral bud sviečku alebo niečo a teraz nič ani mi nevolali že mám to a hento brat, mali nato ľudí. Lenže každý rok som niečo robil. Vieš aký pocit toto pre mna je? Vieš si myslieť. A už asi 5.x som sa v nej takto sklamal. A neviem jej povedať svoje ani nič, dusim v sebe
  6. 6
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Ty si berieš všetko príliš k srdcu, trápiš sa k vôli nejakému miništrovaniu, ako keby šlo o tvoju kariéru, ako keby ťa prepustili z firmy kde si zarábal veľké peniaze :D musíš sa naučiť nezrútiť z každej somariny, nerobiť tragédiu z toho že nenesieš sviečku na nejakej procesii :D
  7. 7
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler ty ma nechápeš :) nechápeš že každý rok som niečo bral? :) 10 rokov som chodil do sakristii. :) utekajú odo mna ľudia. Keď nemajú nikoho miništranta tak aj ja som dobrý. :)
  8. 8
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler je to veľmi zlý pocit pre mna. Sú veľmi žiarlivý. Závidia.
  9. 9
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

A čo si tam chcel chodiť naveky, ešte aj ako 70 ročný dedko miništrovať? No tak teraz už nebudeš chodiť, a keby ťa volali tak sa na nich vyserieš, povieš že máš veľa iných aktivít a nemáš čas. Fakt začni riešiť dôležitejšie veci, venuj sa srbkám a nie vyplakávať že už nemôžeš miništrovať jak malé decko :D
  10. 10
    Trevor1994

77 ročný ujo

vitaj v realite, ja som tiez kedysi chcel byt s kazdym za dobre, a tiez ma vyuzivali, zradili, okradli, ublizovali... ale to som bol fakt decko, zivot cloveka naucil... potom sa uz nic takeho nedialo a rozhodne ma ludia nekontaktovali len ked nieco chceli.
  11. 11
    Wewo

26 ročný muž

Ty si strašný tragéd. Asi to bude preto. Negatívni a ufňukají ľudia ktorí sa stále dožadujú pozornosti a validácie (needyness) dojebávajú atmosféru, tak ťa proste pri sebe nechcú pokiaľ to nie je nevyhnutné.

Už sa konečne vzchlap a prestaň stále bedákať a sťažovať sa a možno sa veci zmenia. A čo že ťa nezavolali niekam? Sú to brainwash sektárske kokotiny, mal by si byť rád že ťa neotravujú s tým.
  12. 12
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wewo áno ale keď dačo potrebuju nech ani vtedy má nepoznajú ;) ja sa na nich viem obrátiť na tu tetu? Viem? Pomôže mi? Poradí mi? NIE! A ona keď píska mne že mám ísť musím ísť lebo mám srdce že dobre urobiť druhým
  13. 13
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Tak ale Chris, to nie je chyba tých ľudí, to je tvoja naivná hlúposť, že nevieš niečo odmietnuť, poslúchaš všetkých jak päťročný a potom si to vyčítaš a máš z toho depky.
  14. 14
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler vieš presne že nevjem odmietnuť neviem si povedať svoje :)
  15. 15
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

No tak chod na nejaký kurz asertivity alebo ja uš nevjem čo :D nič lepšie ti tu ľudia neporadia, len už nebyť taký... Christiano :)
  16. 16
    Alex458

22 ročné dievča

Tak ľudom nepomáhaj. Ja som tiež taká bola, na každého milá, ku každému dobrá, rada som pomáhala a všetko a čo som z toho mala ja? Nič. Takže teraz už nie som, a radšej ľudí pošlem rovno do riti nech ma aj nenávidia.
  17. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@alex458 a máš priateľov okolo seba? :)
  18. 18
    Alex458

22 ročné dievča

@17 reálnych dvoch
  19. 19
    Marcello1111

31 ročný muž

na čo sa sťažuješ, poklady tvojej pomoci sú uložené v nebi....
    čo chceš ešte viac, aby sa ti poklonkovali, ty chceš byť slávny a hviezda........
    tvoja kresťanská láska sa x razy prejavila, to , že teraz ťa už prestali oslovovať nie je dôvodom nenávidieť a zanevrieť na celý svet...
    každý nesieme svoj kríž, zober ho aj ty a nasleduj Ježiša Krista...
    toto je jediná tvoja útecha a pomoc, nik iný ti nepomôže...

fňukať, že ťa odkopli ti určite nepomôže, rozmýšľaj, všetko čo si robil s láskou si robil aj pre nášho Pána Ježiša Krista a ten ťa určite nesklame...
  20. 20
    Vreskot000

32 ročný muž

@christiano_301 to sa stáva. nerob si z toho nič. si ešte mladý. nájdi si okruh ľudí, s ktorými si rozumieš, možno kontakty zo strednej, alebo z nejakej práce kde pracuješ. ak si veriaci, možno z nejakého mládženíckeho spevokolu. ale pozri to tak býva. mne chýbajú spolužiaci zo strednej, hoci som 13 rokov dozadu maturoval, ale život ide dalej. mam jedneho kamarata rovesnika v mojom bydlisku. pracuje mimo domu, lae na vikend je doma. to je celkom super, a sme veľmi súdržní priatelia od detstva. jediná moja útecha da sa povedať. okrem toho. no najdu sa ludia na dedine kde byvam cez tyzden, s ktorým sa da povedať zopar slov nemôžem povedať, ale viac menej no ja osobne mam veľa práce, veľmi tým sa nezaťažujem. Skús si najsť nejaké vyslovene vyčerpávajúce koníčky, kde nebudeš mať čas byť medzi tými, s ktorým to nemá zmysel. chod možno do prírody, už je leto, teraz sú lepšie možnosti ako v zime, kedy je snehu po kolená. čo ty nato? Trochu riešim aj ja podobnú dilemu, ako píšeš v prvej vete, ale pozri, kto ju nerieši. skús byť nad vecou všetko raz pominie. Orientuj sa viac na duchovno, na duchovný život, je možné že tam nájdeš svoju útechu. Ja to tak robím, a cez týžden, ked idem do kostola, sú to moje najkrajšie chvíle. alebo mám takú záľubu, že zbehnem do prírody. alebo idem do cintorína sa pomodliť. alebo nedaleko máme krásny zámok v prírodnom prostredí, kde veľmi rád chodím. utorok a štvrtok poobede. páči sa mi tam. rozjímam nad veľa vecami. nad udalosťami, ktoré sa stali, aký to má význam, či to vôbec má vyznam, čo sa asi môže odohrať v blízkej alebo vzdialenej budúcnosti. je tam dostupné wifi, teda sa pripojím na i phone na internet hocikedy, ale túto vyhodu nevyužívam, pretože mám tablet k dispozícii na simku, ale v krajnom prípade by aj toto poslúžilo, keby som veľmi potreboval. Je tam krásny výhľad, kde som si nie jedny fotky spravil. a v neposlednom rade poznám ľudí, starších, ešte z detstva. tvoria vyslovene prirodzenú súčasť môjho života v súčasnosti. Vážim si každý jeden pozdrav, ktorý poviem ako prvý, ak sa aj náhodou o niečom v krátkosti porozprávame. vnímam to ako dar. pretože v živote človek veľa darov nedostáva. Ono aj v duchovnom živote sa hovorí, že všetko, čo dostaneš sa dá vnímať ako dar, ako dar od Boha. áno, uznávam, ale niekedy sa človek vnútorne trápi. Raz človek nemá prácu, potom keď ju má, nemá priateľov. Raz človek má dostatok času, ale som nepracoval, nateraz mam toľko práce, že ani neviem, ako som si momentálne našiel teraz čas na písanie týchto riadkov. Aj vo vzťahu s inými. Možno tvoj prípad, ako sú x prípadov, sa bežne stáva je ten, že sa azda príliš niekomu otváraš. Skús s tým prestať. možno niekto práve využíva tvoju slabosť, aby ešte viac ťa nejako ponížil, a predsa každý z nás máme predsa ľudskú dôstojnosť, ktorú treba rešpektovať, nie len teoreticky, ale aj prakticky. Určite sú osoby, ktoré ti lezú na nervy, a také sú spravidla v tvojej blízkosti, a niekedy to je horšie, teda taká spoločnosť teda je horšia ako zdravá samota. Píšeš že pomáhaš rád druhým. to je pekné. Aj ja rád pomôžem nezištne, resp, cena toho, čo robím je dosť veľká, a dostane sa mi málo. Nedá sa všetko merať cez peniaze, ale aj ja cítim, že ma niekto potrebuje len na to a to, a to ako sa človek cíti, už proste nič. Napríklad ak ti mám povedať, minule som sa zamyslel, že už sa ma dávno nikto nespýtal, že ako sa máš. čo porábaš. ako sa cítiš. Či zvládaš to, čo robíš, a či ti netreba pomôcť. nie netreba, pohoda. len zdravý prirodzený záujem, zdravý rozum, empatia je niečo, čo človeku chýbajú vo vzťahu k týmto elementom. Vieš je rozdiel spýtať sa, osloviť ťa, keď ťa niekto potrebuje, ako keby ťa oslovil vtedy, kedy má niečoho nadostač. To je problém mnohých. Ja ti prajem veľa sily.
  21. 21
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Si už na to starý. Pokiaľ necheš byť farár, tak si tam skončil. Fakt choď za babami radšej. :D
  22. 22
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wistingher ale kde mám chodievať aby som získal nových priateľov?
  23. 23
    Vreskot000

32 ročný muž

@wistingher tak so ženami je to mierne komplikované, ale dá sa akože pohoda. tak ty si mladší o desať rokov, ale nemáš skúsenosti vieš o to ide. napríklad ako christiano rozoberá isté problémy v jeho živote, tak je to s mnohými, ale len preto, lebo nemajú skúsenosti, a nevedia samostatne niečo takéto spracovať. ale zas ako spomínam máš aj ty málo rokov. myslím si že som odpovedal dostatočne dobre. okrem tvojho komentaru na mna, čo by si mu ponúkol ty? hm? nože povedz, pouč ma, či máš nejaké praktické rady, alebo nie
  24. 24
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@vreskot000 ja som reagoval naňho, ale nevadí. (thumbs)
  25. 25
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

Človek povysáva celý kostol a oni ho pošlú do korusu ;(
  26. 26
    Vreskot000

32 ročný muž

@christiano_301 ja ta chapem, od 4 rokoch som ministroval. V 19 tich som studoval v knazskom seminari ale len rok. Este na strednej som zacal hravat v kostole. Kedze v mojej byvalej farnosti bola velka dotacia omsi, tri za den cez tyzden, sobotu 4 mimo svadieb a nedelu 5 mal som co robit. Pocitil som to aj ja, uz tam nechodim, mam inu farsku rodinu, v troch okolitych dedinach kam chodievam autom. To je pre mna rodina. Aj ked hravam uz 16 rokov, rozmyslam prestat s tym. Uz ma to nebavi. Toto sa v kostole v spojitosti s duchovnym vedenim stava nielen tebe z toho sa netrap, pohoda.
  27. 27
    Vreskot000

32 ročný muž

@marcello1111 mas plnu pravdu a myslis duchovne daleko dopredu. Plne ti rozumiem, ale vies. Malym detom podavame male susta. Pokiaľ ma problem s prijatim alebo neprijatim a nepochopenim, neda sa to uzavriet alibisticky, ze Kristus trpel od najblizsich,trp aj ty. To nie je o tom. Ak sa v duchovnej spolocnosti proti tebe ktosi vazne prehresi napr, ze ta niekto vyuziva, sikanuje, robi si posme h, dava robiť neprimerane vela zodpovednych uloh, je to na zvazenie. Vies. V istom klastore bola afera, kde mentalne postihnutu reholnu sestru, ona bola zdrava ale ochorela na demenciu,vyuzivali na najhorsie prace v klastore. Myslim si ze dane reholnice boli aj potrestane. Takto to nefunguje. Bud sme si rovni a veci berieme spravodlivo, alebo je azda na nespravnom mieste a nech si zodpovedni spytuje svedomie. Vies ja ako si vsimas, pozri. Ja sa cirkvi, duchovnych, krestanstva ako takeho zastanem vzdy. Tam kde sa deje nepravost. Ale aj v cirkvi je vela takych co sa tvaria ako svaty obrazok a au to dravi vlci. Ba dokonca su knazi taki, co ti dokazu zničit život. Čo ti dokážu v zamestnani narobit neprijemnosti. By si neveril ale bol som toho svedkom.
  28. 28
    Vreskot000

32 ročný muž

@wistingher prepač, potom som nepochopil, ale nehnevam sa bracho a podobne nemyslel som to ani ja v zlom,len v dobrom ;) pokoj s tebou!