Fórum pridal Tomas55555, 14. 7. 2017 16:56 do kategórie Záhady, mýty. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Záhada

Názory k téme

1. 1
    Tomas55555

22 ročný chalan

Jedna sa o zahadu samovolneho vznietanie a uhorenia ludskej osoby v dome (najcastejsie v drevenych domovch) v plnom horlavych materialov bez toho aby VSETKO ZHORELO !tychto pripadov je zaprotokolovano v uradnych spisoch docela mnoho a jejich priciny neboli az dodnes objasnene.dnes sa uz zrejme nedeju (nemame o nich zaznamy ).Pripady sa diali prevazne v noci.
    Ako je to mozne ? Existuje jedna moznost.Ludske telo sa sklada cca z 90 % vody. Molekula vody teda H20 sa sklada z 2 atomov vodika a jedneho atomu kyslika. Ak by sa nejakym sposobom podarilo rozstiepit molekulu h20 na samotny VODIK tak by to mohlo vyvolat pricinu horenie vnutri ludskeho tela.
    Otazne je ale ako vobec doslo k takemuto mechanizmu ? kto alebo co ho sposobilo ?
  2. 2
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Uveď (spolahlivé a overené) zdroje, články alebo čosi podobné na túto tému.
  3. 3
    Tomas55555

22 ročný chalan

@plavam_zivotom v uradnych spisoch su takato zaznamy takze si to tam mozes overit,
  4. 4
    Lukaso121

26 ročný muž
    Nitra

Co su to tie uradne spisy a aku maju doverihodnost
  5. 5
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Kde si sa ty dostal k úradným spisom? :) A kde sa k nim dostanem ja? Akého druhu úradne spisy máš na mysli?
  6. 6
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Nechajte ho, veď to je pán vedec. Pán docent áno, verím tomu že túto záhadu vyriešite.
  7. 7
    Marcello1111

29 ročný muž

netreba tu nič vyšetrovať na birdzi, nech skúmajú a vyšetrujú poliši a vedci, sám som zvedavý...
    je x prípadov vo svete, že sa stali take prípady...
    a kto chce nech tomu neverí, jeho vec...
    ja verím, moja vec...
    :)
  8. 8
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard Preco mas stale potrebu rypat ? Minule som sa ta pytal ze aby si my vysvetlil kde v Matusovi v piatej kapitole sa pise o tom ze viera nieje potrebna a neodpisal si mi stale . Furt odbiehas od temy . A nechapem preco ma furt nazyvas panom docentom ? Ja ta nazyvam nejakou nechutnou prezyvkou ? Ide z teba len povrchnost a urazky .
  9. 9
    Tomas55555

22 ročný chalan

@marcello1111 Ja som sa len spytal na nazory a zrejme nikto nevedel odpovedat tak hned zacali spochybnovat ze to je vymyslene a ze ziadne uradne spisy neixstuju. Ja sam som neskumal tie uradne spisy pre mna bola dolezita ta informacia o tom co sa udialo a nie kde v uradnych spisoch sa to da odhalit. Urcite take pripady ale v starsich uradnych spisoch su (autor by si to predsa nevymyslel ked sa to da lahko overit ) len fakt nemam v plane teraz chodit po uradoch a pytat si zaznamy vsak chapes ne ? :D
  10. 10
    Tomas55555

22 ročný chalan

@plavam_zivotom neskumal som tie spisy , nemam totiz tolko casu na to aby som chodil po uradoch a zistoval to.Pre mna je dolezita ta informacia ze sa take pripady stali . A kto si to chce aj overit ze take pripady existuju tak si bude musiet pobehat po uradoch a neviem kde este zrejme to zaberie kopu casu.
    A preco vlastne vsetci riesite tie uradne spisy ? Chces ich akoze teraz prestudovat ? Neriesme uradne spisy ,zaujimalo by ma skor tvoj nazor na danu vec
  11. 11
    Xy12345

23 ročný chalan

Kamo toto nieje záhada ale vymysel
  12. 12
    Tomas55555

22 ročný chalan

@xy12345 podla coho hodnotis ze to je vymysel?
  13. 13
    Xy12345

23 ročný chalan

@tomas55555 ale no tak, ...
  14. 14
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@tomas55555 lebo sa odvolávaš neustále na vedu, na dôkazy ale ak ich niekto od teba požaduje tak už ich nevieš doložiť. Je to skrátka smiešne.
  15. 15
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Budem do teba rýpať dovtedy, do kým sa budeš cítiť vážne ako osteň v prdeli a nebudeš sa vedieť zasmiať. :D A je smutné že si tomu o tej piatej kapitole stále nepochopil. :D Tak mi daj aj ty nejakú prezývku, no a čo! Ja sa na tom povznesiem a zasmejem!
  16. 16
    Tomas55555

22 ročný chalan

@plavam_zivotom tie udalosti sa aj stali ak si ich chces zistit tak ale budes musiet pochodit rozne urady popytat sa .
  17. 17
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard Stale sa odbocujes od temy. Pytal som sa ta ci mi vysvetlis kde presne sa v piatej kapitole pise o tom ze viera nie je potrebna a stale si mi to nepovedal . Povies mi to teda alebo donekonecna to budes zahovarat ?
  18. 18
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Lebo vy ste najviac k téme pán docent. :D
  19. 19
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@tomas55555 ja sa ťa to takto opýtam, prečo je pre teba také dôležité sa zaoberať takýmito vecami?
  20. 20
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard No vysvetlis mi prosim ta tu 5 kapitolu ? ??
  21. 21
    Tomas55555

22 ročný chalan

@plavam_zivotom Lebo to povazujem za pravdive.A ak je to pravda a nejaka vyssia sila tu na Zemi naozaj existuje tak pochopitelne ze clovek ma zaujem spoznat o co ide o co, o aku silu sa to jedna :)
  22. 22
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Okej a ty si myslíš čo? Čo to má podľa teba na svedomí?
  23. 23
    Tomas55555

22 ročný chalan

@plavam_zivotom Ak sa tieto udalosti naozaj udiali tak su tu len dve moznosti kto to mohol sposobit

a) mimozenstania
    b)diabol
    c) nejaka ina moznost za ktorou ale nestala ziadna zla sila.

a) nemyslim si ze by to boli mimozenstania.Celkovo si nemyslim vobec ze nejaky mimozenstania navstevuju planetu zem.Nemyslim si to preto lebo ak je naozaj podla vedcov vznik nahodneho inteligentneho zivota asi 1: ku jednotke s trilion nulami tak to ze v nasej galaxii existuje nejaky zivot okrem nas je s najvecsou pravdepodobnostou vylucene. S naprostou istotou cisto statisticky ani v nasich najblizsich galaxiach nieje tym padom ziaden zivot mozno az niekde desiatky milionov svetelnych rokov od nas mozno dakde vznikol zivot.To je ale obrovska vzdialenost a mysliet si ze daka civilizacia k nam putuje stovky milionov rokov je trosku nemyslitelne. Taktiez si nemyslim ze ide o mimozenstanov lebo hlasenie ludi co prisli s ufo do kontaktov nehovoria len o jednej rase ale hovoria o viacerych roznych rasach. To je este menej statisticky pravdepodobne ze nas navstevuju viacero ras mimozenstanov. Navyse sami mimozenstania sa spravaju velmi cudne robia uz desiatky rokov geneticke pokusy na ludi v ufo , unasaju dobytok (to su fakt odkazany na ludsky dobytok ? nevedia uniest jednu kravu a rozmnozit z nej miliony kopii krav ?) , no proste toto mi nepride ako nieco co by som ocakaval od civilizacie ktora je neskutocne inteligentna.

b) tato moznost sa mi zda najpravdepodobnejsia ze za tym stoji diabol.Presne takymito vecami ako uhorenie ludi sa totiz diabol prejavuje+ unasanie dobytka, unasanie ludi , vyciciavanie krvi z dobytka atd.Ked uz som spominal Ufo tak za zmienku stoji že zvysene pozorovanie ufo bolo v pripadoch kde dochadzalo k ukultizmu . Navyse aj mnoho kontakterov pri ktorych sa zjavovalo Ufo boli rozny ludia zapojeni v demonizme.Zaroven co sa tyka unosov ludi do Ufa tak roznym ludom casto krat pomohla trebars modlitba v mene Ježiša pred unosom .Toto vsetko nahrava ze ono takzvane Ufo je demonickeho charakteru.

c) Je tu este moznost aj ked podla mna malo pravdepodobna ze sa najde nejake racionalne vysvetlenie .

24. 27
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@tomas55555
    Bádal som po nejakých úradných dokumentoch no našiel som len pochybné stránky plné povier a konšpiračných teórii. Mám obavu že ide o poveru alebo inak povedané podvrh diabla.
    Diabolským znakom je aj to keď vyvoláva strach. Akoby sme sa ho mali báť alebo akoby mal nad nami moc. Diabol je klamár. Svoje klamstvá rozširuje aj prostredníctvom podobných stránok vyžívajúcich sa v záhadnosti, konšpirácii, dohadoch a magike. Moc diabla je však zlomená víťaznou smrťou Krista na kríži. Ježiš nás vyzýva: Nebojte sa! Rozširovaním strachu človek môže slúžiť diablovi. Jediné čoho sa máme báť je hriech. Preto neslúžme diablovi a nestrašme ľudí.
  25. 28
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kuko1965 Nieco som o tom nasiel nejaky clanok
    https://zn.sk/zahady-sveta-samovznietenie-ked-telo-zhori-a-nic-viac/
    Tak skus badat viac :)
    Ludom by sa malo hovorit o takychto veciach , ludia totiz neveria v Diabla a prave nevedomost zabija.
  26. 29
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@tomas55555 Na tej stránke je to v položke "Zábava". Takže oni sami tam tomu nepripisujú nejakú vážnu hodnotu. Na ostatných stránkach je to podobné. Zaradené medzi všeliaké konšpiračné teórie, ufo, mágiu, a podobne.
  27. 30
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kuko1965 :D a co je natom ? Pokial si si este nevsimol tak ortodoxna veda vsetky taketo ukazy ako je ufo , a samovznietenie zosmiesnuje. Takze neviem co cakas ze to bude zobrazene tucnym pismom na hlavnej stranke casopisu Science ? :D To kde to je zvrejnene pre mna za mna aj na aktuality.sk to nech ta netrapi . Zaoberaj sa obsahom. V sekcii zabava mas clanky aj o mesiaci. Znamena to teda ze Mesiac neexistuje, len preto lebo to bolo v sekcii zabava ? :D
  28. 31
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@tomas55555
    Aha, prepáč. Nevedel som že uznávaš neortodoxnú vedu. Všimol som si že v spomínanej sekcii Zábava sú hry s kreslenými postavičkami. Verím že existujú. Ale len vo sfére neortodoxnej vedy a vo svete počítačových hier.
  29. 32
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kuko1965 vsak ale ty tiez veris v Diabla napriek tomu ze tvoja ortodoxna veda v neho neveri . Takze tiez potom veris neortodoxnej vede podobne ako ja .
  30. 33
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@tomas55555
    Diabol v akého verím, nespadá do ortodoxnej ani do neortodoxnej vedy. Spadá do duchovnej dimenzie. Neverím neortodoxnej vede. Som prírodovedec, ktorý vie, že duchovná oblasť nie je zachytiteľná prírodovednými nástrojmi vedy.