Fórum pridal Riddiculus, 30. 5. 2019 23:51 do kategórie Stredné školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Zase ISIC problémy

0
Riddiculus

7 ročné dievča
Pche.

Hello, práve som zmaturovala a platnosť dopravy na ISIC by mala byť aj tak do 30. 06. Lenže keď som si chcela kúpiť lístok na vlak, nepustilo ma to zadarmo. A čo sa píše na stránke, že strácam status študenta v deň, keď ukončím štúdium, vtedy prestáva pla
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

tiť. Ja sama neviem, dokedy mi tento status prislúcha, lebo som si skúšala kúpiť lístok na zajtra, ani to nejde. Že by to bolo do stredy, čo som mala posledné ústne? Fakt potrebujem ešte mať dopravu, lebo o týždeň idem do Prahy. Ja nebudem platiť nejakých 16, 50 € za lístok len tam. Neviete náhodou nič o tomto?
  2. 2
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

No, tak budeš musieť. Pretože po skončení štúdia SŠ nie si študentom. Takže platíš celý lístok na dopravu. akúkoľvek.

Toto je odpovEď ISICu z pred 4 rokov.

Dobrý deň,
    áno, v záverečnom ročníku máte nárok na zľavu z cestovného iba do 30. 6., vizuálna platnosť karty je však do 9/2016. Čo znamená, že zľavy v obchodoch, kde sa kontroluje platnosť karty iba vizuálne, môže využívať aj po maturite. Avšak platnosť čipu končí na konci júna, tým pádom zľavy v doprave po 30. 6. neplatia.

Veríme, že je to postačujúca odpoveď
  3. 3
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

ja som po mature šla ešte okolo 20.júna na prijímačky a všetko mi v pohode šlo :) čiže platnosť bola do 30.6. pravdepodobne... skús napísať isicu
  4. 4
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

@wistingher Veď aj v tej odpovedi je, že platí do konca júna. Takže ďakujem.

@zelinka Ďakujem aj tebe.
  5. 5
    Molly1

21 ročné dievča

Ja som študentkou tretieho ročníka na VŠ a u nás deaktivujú isic v deň, kedy úspešne obhájime záverečnú prácu. Neviem ako to funguje na SŠ, ale podľa mňa by to malo byť na podobnom princípe.
  6. 6
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Je možné, že to závisí od toho kedy ti to škola deaktivuje. Čiže náhodný čas po maturite.
  7. 7
    Arywian

19 ročné dievča
    Praha

ja som si skúsila práve tiež kúpiť lístok na 3.6. a išlo mi to bez problémov, aj keď som sa dávnejšie pýtala sprievodkyne, či by mi prosím pozrela, dokedy mi platí ISIC tak mi povedala, že do 30.6., divné...